אור וצל בפוטושופ - כיצד?

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הי חברים אשמח לקבל מיני תדריך בקשר לצביעה בפוטושופ
כמו למשל איזה כלי הכי פופולרי בצביעה
איך מחליטים אור וצל זה יעזור לי מאוד ומאמין שלעוד רבים "המתביישים" לשאול
תודה מראש וחודש צבעוני ושמח

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
תסתכל באשכול "ציורים נוספים מהספר" בעמוד הראשון למטה, שם כתבתי קצת על אופן הציור והצביעה שלי. אם זה לא יספק - אל תתבייש לשאול עוד. בשמחה!

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הסבר יותר מדוייק
אם ראית את הפטריה שניסית לצייר היא צויירה בתוכנת פריהנד והועתקה לפוטושופ ואז קשקשתי עם הצבעים בניחושים
אור וצל זה מקצוע או תחביב?

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 215.8 · צפיות: 83

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אור וצל זה משהו שצריך להבין. אחרי שמבינים את העיקרון, פשוט מסתכלים במציאות על דברים, וכך לומדים. צריך כמובן כישרון בסיסי, שזה מתנת שמים, צריך שיהיה בסיס בציור. אם יש - אפשר להשקיע ולהגיע רחוק.
העיקרון הוא כזה: לפני שצובעים ציור, צריך להחליט מאיזה כיוון מגיע האור. אם זה שמש או מנורה או מהחלון או לא משנה מהיכן, רק שיהיה ברור לאורך כל צביעת הציור הכיוון של מקור האור. ולפי זה צובעים את העצמים: הצד שפונה לכיוון האור, הוא יהיה בהיר יותר, ז"א מואר יותר. הצד הנגדי, זה שקרני האור פחות מגיעים אליו - יהיה חשוך יותר - כהה יותר. ובכיוון הזה גם יהיה הצל על הרצפה או מה שזה לא יהיה. אם האור מגיע מצד ימין למעלה, והאובייקט הוא כדור, למשל, אז הצד הימני למעלה של הכדור יהיה מואר במיוחד, ובהדרגה ילך ויהיה כהה יותר, כאשר ככל שמתרבים לצד שמאל למטה - הצבע מתכהה יותר ויותר. באמצע הצבע יהיה הצבע הבסיסי של העצם. למשל אם החלטנו שהכדור אדום, אז בצד ימין למעלה הוא יהיה ורוד ואפילו ממש לבן, ובצד שמאל למטה הוא יהיה אדום כהה - בורדו. הצל של הכדור יהיה מתחתיו בצד שמאל.
כשלמדתי בחוג ציור בתור ילדה המורה הדגימה את זה בצורה מצויינת. היא לקחה חפץ שאותו רציתי לצייר ושמה לידו מנורת לילה שהאירה עליו מכיוון אחד וזה פשוט המחיש את זה בצורה מצויינת. מומלץ לנסות.
לפי העיקרון הזה כל הציור אמור להיות. פשוט לחשוב לפני שצובעים מאיפה מגיע האור ולפי זה ללכת. אם יש מספר אובייקטים בציור אחד, חשוב שבכולם כיוון האור יהיה זהה.
צריך להכיר היטב את כל כלי הפוטושופ, ואת כל האפשרויות של כל הכלים, והן כמעט בלי סוף... אני משתמשת לצביעה בעיקר במברשת. גם הבהרה והכהייה אני עושה בדרך כלל בעזרת המברשת עם צבע בהיר יותר או כהה יותר ומשחקת באפשרויות של המברשת.
בקיצור, צריך פשוט לנסות ולתרגל הרבה וללמוד מהמציאות. מאז שאני עוסקת בתחום הזה, כל דבר שאני מסתכלת עליו, דבר ראשון שאני רואה בו זה אור וצל. אח"כ אני רואה את היתר.... וזה מאד עוזר בצביעה.
אני מצרפת דוגמה קטנה של הכדור הנ"ל, להמחיש את ההסבר.
הצלחה רבה!!! מחכים לראות תוצאות...

קבצים מצורפים

• m.jpg
    KB 152.1 · צפיות: 99

GQSC

משתמש רשום
אפשר להתשמש בטכניקה שאני משתמש כדי להקל על כיוון האור
אני משתמש בזה כדי לעשות דברים תלת מימד וזה דבר מעולה תסתכלו ותבינו אם לא בינו תשאלו
זה בעיקר טוב למבנים או אם רוצים לעשות עובי לכיתוב או כל דבר שהוא תלת מימד
הרי כל דבר שמתרחק מהעין נהיה יותר קטן וקשה לחשב את זה ולכן קיים הטכניקה שבה אני משתמש ועוד מעט אני יעלה פה ציור של כסאות שציירתי ותבינו עוד יותר את המשמעות
צפה בקובץ המצורף 10489

קבצים מצורפים

• 83769.doc
    KB 531 · צפיות: 92

GQSC

משתמש רשום
הנה הציור של הכסאות אך שימו לב לזויות הרגליים והכל לפי נקודה דמיונית שחיברתי אליה קווים
צפה בקובץ המצורף 10490

קבצים מצורפים

• 83769.doc
    KB 194.5 · צפיות: 59

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר להעלות את הקבצים שצרפת בjpeg או משהו אחר? אני לא יכולה לראות קבצי doc
תודה

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תודה רבה!!!!!!!!!!!!. מתקדמים?

ראשית תודות לכוכל
לעניינו הצלחתי להבין את הנושא של האור והצל באלמנט שהוא חלק כמו הכדור הנ"ל
אך כשאני נתקל באלמנט כמו הכדור שנשלח שהוא מחולק למס' שכבות ע"מ להבליט את חלקי הכדור ואולי תפרים בין החלקים זה קצת יותר מסובך !!!!

תודה מראש לכל האומנים של 2008

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 107.3 · צפיות: 60

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה מכיר בכלל את הפוטושופ?

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מזאתומרת פוטושופ ח ח ח !!!!!!!!!!!!

מן הסתם
רק שאני עובדת בשיטה אחרת של אפשרויות שכבה וכד'
מצ"ב מסמך -הזמנה לבר מצוה שהכל בו נעשה בפוטושופ פרט לטקסט שהנוסף באינדיזין

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 586.4 · צפיות: 69

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י HUXH86;98071:
מן הסתם
רק שאני עובדת בשיטה אחרת של אפשרויות שכבה וכד'
מצ"ב מסמך -הזמנה לבר מצוה שהכל בו נעשה בפוטושופ פרט לטקסט שהנוסף באינדיזין

דא"ג את שלב 4 בתדריך שנשלח עם איזה כלי מבצעים

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אה, זו את.
במקרה של הכדור שצרפת, צריך קודם כל לעשות לכל "משושה" בפני עצמו אור וצל לפי הכללים שהזכרתי. במקרה הזה אפשר להשתמש בbevel.
אחרי שכל אחד ואחד "מובלט" על ידי האור והצל, עושים לכדור באופן כללי אור וצל על ידי הבהרה והכהייה, או בעזרת כלי ההבהרה וכלי ההכהיה, או שאני מעדיפה לעשות את זה עם מברשת, את האור במברשת שקופה עם צבע לבן והמברשת באופציה של screen ואת החושך עם מברשת שחורה שקופה באופציה של multiply (מקוה שלא טעיתי באיות). אני מעדיפה עם המברשת כי לפעמים כלי ההכהיה משנה את הגוון והופך אותו לרווי מדי.
במקרה של המשושים בכדור, בגלל שהעובי שלהם דק ולא ממש "נפוח" כמו כדור, יש צורך רק במעט אור וצל בשוליים, והרוב השטוח נשאר בצבע המקורי.
מקווה שהובנתי.

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
הטשטוש בשלב 4 לא בוצע בעזרת כלי, אלא ע"י blur בפילטרים. כנראה שבכל זאת יש לך עוד קצת מה ללמוד בפוטושופ. סליחה על הירידה מקודם... לא התכוונתי חלילה לפגוע או משהו.

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
את/אתה לא יוחס לזה חשיבות מספקת לסיכום אני-את

נשלח ש"ב שיעור א'
כיצד מתשתשים את החלק המואר עם החשוך

והאם בפרצוף של הילד "בציורים מהספר" גם השתמשת בBOVEL
או רק במברשות וכד'

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 98.5 · צפיות: 54

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
קבלי.
זה עשוי "חפיף", אבל את הרעיון אפשר לראות.

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
הי, הקובץ לא נכנס משומה.
ואחרי ששלחתי ראיתי שהקדמת אותי... יפה מאד! תלמידה טובה. (וחרוצה)
אני מצרפת את הקובץ, ותיכף אני אשיב לשאלותייך.

קבצים מצורפים

• hh.jpg
    KB 198.6 · צפיות: 50

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
במצב כזה אכן, אי אפשר לבצע טשטוש, כי זה לא חלק. צריך בעזרת המברשת לגמור את ההבהרה בצורה רכה יותר. פשוט לוקחים במברשת רכה ושקופה יותר, ומסיימים את ההבהרה וההכהיה בצורה יותר רכה ושקופה.
במקרה של הכדור שלך צריך להוריד את הקו התוחם, בציור תלת מימדי לא משתמשים בקוים. זה אמור להיראות כמו במציאות, ששם אין קוים.
לגבי הצביעה של הילד מהספר - השימוש הוא רק במברשות. הכל ידני. קצת השתמשתי בכלי המריחה.

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לפגוע להפגע - שורש פגיע למדי לא מתאים לפורום מתלמדים!
בכדור המדובר הקווי מתאר ברורים ונראים לעין גם בסיום עיבוד האלמנט
אך לדוגמא החיפושית שצויירה על ידייך המוכשרות, היא בתלת ממד ללא קווי מתאר ברורים

מה הטכניקה להסתיר את קווי הציור ! יש מבין???????????

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נסיון נוסף לאור וצל
הפעם פרח-מתאים לעונה...........

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 225.3 · צפיות: 42

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה