דרוש מידע 8/16 - צום לסירוגין, מניסיון בלבד

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
@פרוגמטי
נשמח שתפרט על התפריטים,
הקפדת על משהו? או שאכלת הכל?

@פרוגמטי
מה אכלת ב8?
תודה רבה
בגדול, השתדלתי לאכול דברים משביעים מהסיבה הפשוטה שבשמונה שעות אני מתכונן לצום של 16 ואם לא אוכל דבריאים משביעים אני אסבול מרעב.
ולאחר שקראתי ברשת המון חומר על תזונה בריאה ומשביעה התחלתי לאכול ארוחות טובות (כמות גדולה) שכוללות פחמימות מורכבות: גריסים מלאים, קוואקר, קמח מלא. וקטניות: עדשים ירוקות וכתומות, חומוס, שעועית ועוד. והרבה חלבון: כרעים, כנפיים, כבד עוף.
השתדלתי גם לאכול הרבה שומן ובעיקר בריא כגון: אבוקדו, שמן זית, שמן קוקוס, אגוזים ושקדים.
הוספתי לאוכל גם זרעי צ'יה וכשהתאים גם חומץ תפוחים.
בקיצור לא הייתי רעב ולכן גם הייתי מסוגל לעבור יותר מ16 שעות ולהמשיך לצום.
מי שמעוניין אפשר לטחון קוואקר וכן עדשים כתומות במעבד מזון ביתי לקמח דק דק ולהשתמש בו במקומות שצריכים קמח וזה משביע לאורך זמן.
מי שמעניין אותו, יכול לקרוא המון חומר ברשת.

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בגדול, השתדלתי לאכול דברים משביעים מהסיבה הפשוטה שבשמונה שעות אני מתכונן לצום של 16 ואם לא אוכל דבריאים משביעים אני אסבול מרעב.
ולאחר שקראתי ברשת המון חומר על תזונה בריאה ומשביעה התחלתי לאכול ארוחות טובות (כמות גדולה) שכוללות פחמימות מורכבות: גריסים מלאים, קוואקר, קמח מלא. וקטניות: עדשים ירוקות וכתומות, חומוס, שעועית ועוד. והרבה חלבון: כרעים, כנפיים, כבד עוף.
השתדלתי גם לאכול הרבה שומן ובעיקר בריא כגון: אבוקדו, שמן זית, שמן קוקוס, אגוזים ושקדים.
הוספתי לאוכל גם זרעי צ'יה וכשהתאים גם חומץ תפוחים.
בקיצור לא הייתי רעב ולכן גם הייתי מסוגל לעבור יותר מ16 שעות ולהמשיך לצום.
מי שמעוניין אפשר לטחון קוואקר וכן עדשים כתומות במעבד מזון ביתי לקמח דק דק ולהשתמש בו במקומות שצריכים קמח וזה משביע לאורך זמן.
מי שמעניין אותו, יכול לקרוא המון חומר ברשת.
חומץ תפוחים מאד מרזה למי שמסוגל...

רחל איצקוביץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האם צום של 14 שעות גם מספיק בשביל לרדת במשקל? אשמח לשמוע מבעלי נסיון
ברור שכן עצם אי האכילה בשעו הלילה היא המסעית לירידה ותמיד ממליצים להתחיל ב 14 שעות ואף פחות העיקר לסיים מוקדם לאכול

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
האם צום של 14 שעות גם מספיק בשביל לרדת במשקל? אשמח לשמוע מבעלי נסיון

ובמשך היום ניתן לאכול הכל אפילו דברים משמינים?
14 שעות נועדו בכדי להתרגל ל16 ו18.
מניסיון האנשים שאני מכיר שעושים 14/10, לא נרשמה ירידה משמעותית, למעט הרגשה כללית שהשתפרה
שנובעת כנראה מאי אכילה כמה שעות לפני השינה ותוספת זמן למערכת העיכול ללא אוכל.
גם מי שיצום 24 שעות ויאכל 24 לסירוגין ובשעות שאוכל יאכל ללא הגבלה כלשהיא ומאכלים מזיקים, ככל הנראה יצטרך להמשיך להילחם ללא סוף.
כשאומרים ללא הגבלה מתכוונים שלא צריך לספור קלוריות ואין צורך (ואפילו זה לא טוב) לאכול מאכלים דלי שומן, כי זה מכניס את הגוף לסטרס ולאגירת שומן במקום להיפך.
אני משתדל לאכול כמה שיותר שומנים וחלבונים וכמובן שגם פחמימות בריאות ומזינות וזה נותן לי את הכח ואת תחושת השובע ל16/18 שעות הצום שבאים לאחר מכן.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

יראת

משתמש מקצוען
אני מפסיקה לאכול ב 17:00
עד הלילה - הכל טוב (לא קל!)
אבל בבוקר, אני קמה מאוד מוקדם, וממש לא מצליחה לחכות עד 9:00
השעות האחרונות בצום, מאוד קשות לי, במיוחד הריכוז (בעבודה) ולכן, בדר"כה 'שוברת את הצום' שעה וחצי לפני.

יכול להיות בגלל שאני מסיימת את שעות האכילה, בדר"כ במשהו מתוק?

מימונית

משתמש פעיל
ברור כי לא אוכלים בשעות הלילה זה הזמן לתת לגוף לנוח בלילה הגוף הרבה פחות מעכל

2020 ESTER

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אשמח לדעת ממי שמבין בעניין, אם אפשר לעשות צומות יותר ארוכים, ושזה לא פוגע בגוף והאם כתוצאה מצום ממושך הגוף נכנס לסרטס ואוגר שומנים?

יעל9

משתמש חדש
ממליצה לשמוע את האחים גיל יש להם סרטוני הסבר חינם וכמובן תוכנית בתשלום וההסברים מדויקים וברורים אני בתוך ה 8 שעות אוכלת 3 ארוחות מסודרות בוקר צהריים וערב ולהכניס הרבה ירקות ועלים מנסיון אחרי שמתרגלים לא רעבים כלל מקסימום שותים תה
ירקות אפשר לאכול במהלך הצום?

2020 ESTER

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חשוב מאוד לזכור:
גברים ונשים בנויים אחרת.
מסת שריר אצל גברים גבוהה יותר באופן טבעי (גם אצל תינוקות בני יומם!)
וממילא יותר 'שורפים קלוריות'.
צום ממושך לנשים לא תמיד מוצלח!
בנוסף:
אכילה מוגברת (בפרט של המון חלבון מן החי) בשעות שלא צמים עלולה לגרום למגוון בעיות עיכול, לעודד מעי דלקתי או בעיות אחרות כמו - כיבים, צרבות ועוד.
ועוד יותר - לאכילה של הרבה חלבי גם יש השפעה גדולה על דלקתיות יתר בגוף בכלל (לא רק במעי), וגם על המאזן ההורמונלי, מסת שומן, אגירת נוזלים ועוד.
לכן -
'מה אוכלים' חשוב לא פחות מ'מתי אוכלים'.
ויש גם את 'איך אוכלים'.
מאוד חשוב לאפשר לעצמך להגיע למצב מאוזן,
בו אין חשקים מטורפים שמנהלים אותך כל היום, ומפילים אותך על כל צעד ושעל.
לא בגלל שאת 'מצליחה להתגבר' אלא כי את במקום אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה