דרוש מידע 8/16 - צום לסירוגין, מניסיון בלבד

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מי שניסה את הדיאטה או מנסה כעת, והיה לו קצת ידע על השיטה, אשמח לשמוע ממנו על תפריטים לדוגמא שהיה אוכל.
ועוד שאלה: אם לדוג' אני אוכל עדשים וחומוס (בהנחה שזה אוכל שטוב בדיאטה), אני יכול לאכול מזה גם 2 ו3 צלחות עד שאני מלא, או שצריך לאכול ארוחות רגילות?
@פ.נ @מצליחה ראיתי שאתם מזכירים את זה באשכולות קשורים
אבקש מאוד מכל התומכים/מתנגדים לשיטה הזו או לכל שיטה בכל תחום בחיים, לא להסיט את הדיון מהמטרה שלו.
תודה רבה!

אלי7 ספורט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני יכולה לקשר אתכם עם מישהי שממש מתמצאת בתחום וגם תזונאית מוסמכת
אפשר לשאול אותה
אם זה מעניין אותך נעבור להודעה פרטית

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני יכולה להגיד לך דבר אחד יש לי גיסה שעשתה את השיטה הזאת ועלתה במשקל:oops:

נעמה לוי

משתמש מקצוען
גמני ניסיתי את זה עכשיו עשרה ימים.... (רק בשביל לא להשמין מכל ערבי הלביבות...:p).
התוצאה הייתה עליה במשקל....
לא אכלתי בלי שליטה, כמויות די סבירות... כל יום מ4 בצהריים עד 12 בלילה....
התאכזבתי ממש....

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
באופן כללי: חשןב מאד לתת למערכת העיכול לנוח. כך האוכל מתעכל טוב יותר, מפריש את הפסולת, והמערכת עובדת באופן תקין יותר - מה שהיא לא יכולה לעשות כשמוסיפים לה עוד ועוד 'עבודה'.
בעיקרון, זמני העבודה היעילים של המערכת זה בלילה. לכן עדיף להפסיק לאכול מוקדם, יחסית (@נעמה לוי , השעות שבהן אכלת הן לא נכונות. עדיף שתאכלי מהצהריים עד הערב).
מצד שני, ה'אדוקים' טוענים שצום פחות מ-24 שעות אינו נחשב לצום. זה נחמד, יותר טוב מכלום, אבל לא ממש משהו שיכול לחולל שינוי.
ברור שאכילה בשעות הלילה מפריעה למערכת העיכול בפירוק האוכל. ברור שצום לסירוגין, כשבשעות האוכל מתפרעים- לא הרווחנו הרבה.
האיזון, אפשהו, נמצא באמצע. יש כאלו שזה חולל אצלם פלאים. יש כאלו שלא ראו ניסים, אבל אין ספק שזה מבורך לתת למערכת העיכול לנוח בשעות העבודה - שעות הלילה

פ.נ

משתמש מקצוען
גמני ניסיתי את זה עכשיו עשרה ימים.... (רק בשביל לא להשמין מכל ערבי הלביבות...:p).
התאכזבתי ממש....
קודם כל הסוד הוא לא לאכול בערב
אני יכולה להגיד לך בסוגרים שהייתי עושה את הדיאטה הזאת מ 8 עד 12 בבוקר ולא ירדתי כלום מזה ואז שהתחלתי לעשות את זה משש וחצי בערב עד עשר וחצי בבוקר אז התחלתי לראות ירידה....
אני כיום חודש מאז שהתחלתי וירדתי 2.5 קילו!!(לאחר המון דיאטות שלא עזרו)
כל הסוד וא לא לאכול בערב ביכלל...
אז ככה
מה שעשיתי לאחר 6 שעות שלא אכלתי הייתי שותה כוס חלב ואז אחרי שעתיים עוד כוס באמצע ירקות באזור שש בערב הייתי אוכלת ארוחת ערב ללא הגבלה(כמובן שזה הגיע לסך של 100 קלוריות עם לא פחות) וככה הייתי עושה
בשבת אכלתי הכל כרגיל(אפילו עוגה)
כמובן שהדיאטה הזאת לא לפי שום שיטות עשיתי את זה על דעת עצמי.........

פ.נ

משתמש מקצוען
התאכזבתי ממש....
אגב אסור להיתייאש באמצע ....יכול להיות שתראי תוצאות בהמשך

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
באופן כללי: חשןב מאד לתת למערכת העיכול לנוח. כך האוכל מתעכל טוב יותר, מפריש את הפסולת, והמערכת עובדת באופן תקין יותר - מה שהיא לא יכולה לעשות כשמוסיפים לה עוד ועוד 'עבודה'.
בעיקרון, זמני העבודה היעילים של המערכת זה בלילה. לכן עדיף להפסיק לאכול מוקדם, יחסית (@נעמה לוי , השעות שבהן אכלת הן לא נכונות. עדיף שתאכלי מהצהריים עד הערב).
מצד שני, ה'אדוקים' טוענים שצום פחות מ-24 שעות אינו נחשב לצום. זה נחמד, יותר טוב מכלום, אבל לא ממש משהו שיכול לחולל שינוי.
ברור שאכילה בשעות הלילה מפריעה למערכת העיכול בפירוק האוכל. ברור שצום לסירוגין, כשבשעות האוכל מתפרעים- לא הרווחנו הרבה.
האיזון, אפשהו, נמצא באמצע. יש כאלו שזה חולל אצלם פלאים. יש כאלו שלא ראו ניסים, אבל אין ספק שזה מבורך לתת למערכת העיכול לנוח בשעות העבודה - שעות הלילה
עוד דבר - הרבה פעמים מפסידים את אכילת פת שחריץ, וצריך לבדוק שיקולי רווח מול הפסד. ידועות מעלות אכילת פת שחרית, והמחקרים היום מוכיחים זאת באופן חד משמעי

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
השיטה אומרת שהשעות ניתנות לבחירה...
אני חושבת שגם אם יש שעות יותר עדיפות... עדיין תוצאה של עליה במשקל במקום ירידה אומרת מהו על יעילות השיטה...
לפחות שלא הייתי משמינה:mad::mad:...
בין הדברים הגרועים זה לאכול לפני השינה
האוכל לא מתעכל טוב וגם מפריע לשינה...

פ.נ

משתמש מקצוען
השיטה אומרת שהשעות ניתנות לבחירה...
אני יגיד לך את הסוד ...
זה נכון שמותר לאכול ב 8 שעות הכל!! אבל מי שרוצה באמת לרדת לא יוכל אלא אפילו יפחית את זה ל 1000 קלוריות.....
לכן אולי תראי תוצאה אולי בהמשך.....

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען

פ.נ

משתמש מקצוען
פת שחרית זו אכילה בבקר.
אפשר גם לאכול סלט גדול עם ביצים וטונה.
העניין של צום עד אחר חצות הוא לא תמיד טוב, ולא רק מבחינה הלכתית
אני יגיד לך את האמת שדי אבדתי אמון.....
רגע אומרים שצריך לאכול בתוך השעה של השינה (אבל עם אני עושה 16-8 שעות) אז מה עדיף את הצום או את האכילה כי זה חשוב??

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני יגיד לך את האמת שדי אבדתי אמון.....
רגע אומרים שצריך לאכול בתוך השעה של השינה (אבל עם אני עושה 16-8 שעות) אז מה עדיף את הצום או את האכילה כי זה חשוב??
לא עניין של איבוד אמון.
יש חשיבות גדולה, גם במקורות שלנו, לאכילת פת שחרית. זה לא בתוך שעת הקימה, אבל זה בהחלט לפני חצות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה