דרוש מידע שמאליים?! איזה קשיים/ יתרונות אתם נתקלים בחיי היומיום?

אחד הטיפשים

משתמש פעיל
אף פעם לא ידעתי שהקושי שלי להבחין בין ימין לשמאל קשור להיותי שמאלית.

זה מוכח מדעית?
גם אני הייתי מתבלבל יותר בצעירותי, אבל תמיד ראיתי גם ימניים שהתבלבלו לא פחות....
(דרך אגב היום זה ממש נשלף לי בלי להתבלבל, ואני מתקן הרבה פעמים ימניים)

לאה!

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אחד הדברים שלא מותאמים לשמאליים זה עם העכבר במחשב. אני שמאלית ומשתמשת בעכבר ביד ימין. שמעתי על האפשרות להפוך את לחצנים בעכבר אחרי שכבר התרגלתי להשתמש ביד ימין וכיום זה מאוד נוח לי להשתמש בלוח דיגיטלי ובעכבר במקביל- העט ביד שמאל והעכבר בימין. גם הלוח דיגיטלי צריך להגדיר אותו במיוחד כדי שיתאים לשמאליים.
לפתוח שימורים למדתי יחסית מאוחר אבל לא משמעותי והיום אני פותחת רגיל ביד ימין (אני שמאלית מאוד, עושה כל מה שאפשר ביד שמאל ומשאירה לימין רק מה שאין ברירה).
מספריים אני מחזיקה בתנוחה מאוד ייחודית שהרבה מנסים לחקות אותה בלי הצלחה ולא מבינים איך אני מצליחה לגזור ישר ומהר בצורה הזאת, אבל עובדה-אני מצליחה והרבה פעמים יותר טוב מאחרים.
בכללי, אני חושבת שזה מאוד לא משמעותי לי לחיים זה שאני שמאלית.
אני לא מידי מאמינה שזה משפיע על התכונות, אבל לא אכפת לי לשמוע דברים טובים, ולכן אני נהנית לקרוא ולשמוע על שמאליים, כי בד"כ זה דברים טובים (חוץ מפעם אחת ששמעתי שגם פושעים יש יותר שמאליים...)

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אחד הדברים שלא מותאמים לשמאליים זה עם העכבר במחשב. אני שמאלית ומשתמשת בעכבר ביד ימין. שמעתי על האפשרות להפוך את לחצנים בעכבר אחרי שכבר התרגלתי להשתמש ביד ימין וכיום זה מאוד נוח לי להשתמש בלוח דיגיטלי ובעכבר במקביל- העט ביד שמאל והעכבר בימין. גם הלוח דיגיטלי צריך להגדיר אותו במיוחד כדי שיתאים לשמאליים.
לפתוח שימורים למדתי יחסית מאוחר אבל לא משמעותי והיום אני פותחת רגיל ביד ימין (אני שמאלית מאוד, עושה כל מה שאפשר ביד שמאל ומשאירה לימין רק מה שאין ברירה).
מספריים אני מחזיקה בתנוחה מאוד ייחודית שהרבה מנסים לחקות אותה בלי הצלחה ולא מבינים איך אני מצליחה לגזור ישר ומהר בצורה הזאת, אבל עובדה-אני מצליחה והרבה פעמים יותר טוב מאחרים.
בכללי, אני חושבת שזה מאוד לא משמעותי לי לחיים זה שאני שמאלית.
אני לא מידי מאמינה שזה משפיע על התכונות, אבל לא אכפת לי לשמוע דברים טובים, ולכן אני נהנית לקרוא ולשמוע על שמאליים, כי בד"כ זה דברים טובים (חוץ מפעם אחת ששמעתי שגם פושעים יש יותר שמאליים...)
מזדהה עם שתי השורות האחרונות!
אני מסתדרת טוב חוץ מקופסאות שימורים, בפעם הראשונה שדברו איתי על מספריים לשמאליים לא הבנתי למה אני צריכה את זה כי אני גוזרת רגיל עם מספריים רגילים.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אז להתחיל להתאמן להיות שמאלי?
לא כדאי. כשלמדתי אמרו לנו בסמינר שכשמתאמצים כדי לעבוד עם שתי הידים המוח נחלש כי הוא צריך להתחלק לשניים.

D

Deleted 66182

אורח
לא כדאי. כשלמדתי אמרו לנו בסמינר שכשמתאמצים כדי לעבוד עם שתי הידים המוח נחלש כי הוא צריך להתחלק לשניים.
אסור להכריח ילד שמאלי להפוך כיוון . התפקוד של שמאליים קשור להמיספרה הדומיננטית במוח
גם אם הילד ידע בסוף לגזור מדובר בהוצאת אנרגיה מיותרת ולעיתים מזיקה.
גם היעדר יד דומיננטית בגיל בוגר (תפקוד זהה בשתי הידיים) לעיתים עלול להצביע על בעיה.
בכל אופן- שימלאו ידיכם (השמאליות) ברכה
רק אל תקומו על צד שמאל מרוב פטריוטיות שמאלית... :)

גאונה

משתמש מקצוען
לא קראתי הכל,
בעלי שמאלי, מתבלבל בין ימין ושמאל (בשיעורי נהיגה רשם לו המורה על היד מה ימין ומה שמאל ), לא אוהב לגזור במספריים, אבל הוא פותח בבית את הקופסאות שימורים,
כל הדברים שראיתי שכתבו כאן נכונים, (אוהבים סדר, כתב יפה, ועוד ועוד).

שרה שרם צילומותק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
פתחן קופסאות שימורים- קריזזזזזזזזזה
לשבת ליד ימני בשולחן כשהשמאל שלי לי הימין שלו :(

יתרון- אומרים שהם יותר מוזיקליים- אצלנו זה נכון
יש פותחנים לשימורים לשמאלים אני שמאלית ואני קונה באמריקה ויש איפלו סכינים ומקלף ירקות

אנונימי 770

משתמש מקצוען
יתרון- אומרים שהם יותר מוזיקליים- אצלנו זה נכון
המוח עובד שונה אוהבים סדר אבל לא כ"כ מסודרים בלשון המעטה
רגישים יותר ושמים לב יותר לתכונות אופי ולכל מיני פרטים
וואי אצלי זה ממש נכון.
אבל אני לא עושה הכל בשמאל- יש דברים דווקא יותר נוח לי לעשות בימין, כמו לנגן, לגזור, להקליד ועוד...

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
1. גם מתבלבל בין ימין לשמאל, אנשים פותחים עלי שרואים אדם מבוגר, שמרים את היד הימנית שלו, כדי לקלוט שוב מה ימין ומה שמאל...
יש לזה פיתרון? כי זה קצת מציק...
2. קופסאות שימורים - לא הצלחתי בחיי לפתוח...
3. גיטרה ואורגן, נסיתי מספר פעמים, ולא הצלחתי כלום.... תנסו על לחשוב לנגן ביד שמאל...

ייצ'ק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בתור שמאלי ממש לא מתבלבל בין שמאל לימין.......

1ֹ_RACHEL

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא נתקלתי בשום קושי מעודי.
כל מה שמותאם רק לימניים - פשוט התרגלתי לזה ומסתדרת מצוין עם הכל.
ובכללי - אני דווקא נהנית מעצם היותי שמאלית, מרגיש לי ייחודי כזה ומרשים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה