"שלושה חודשים הבת שלי חיכתה לקבלת שבת בגן. למה היא חזרה משם בוכה?"

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י java;2398558:
את לא מכירה את האישה הזו.
(אה, וגם לא ת'גננת)

כשבנאדם עושה משהו הוא חייב לקחת בחשבון איך זה יתפס בעיני הסביבה.
ולאמר שלה מותר לקנות זארה ולגננת אסור לאמר . זה נורא מצחיק . סליחה

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בפוטנציאל;2398568:

התודה בטעות.

לאמא שלה מותר לקנות לילדיה בגדים בכל חנות בגדים שבא לה.
(ומטופש להכליל את כל לקוחות זארה בסגידה למותגים/ כבוד)

ולטעמי - זו חוצפה איומה מצד הגננת להתייחס בחשיבות למותג ליד אוזניה הרכות של הילדה
(ולא ליד הילדה- זו סתם טפשות... אבל לא זה הנושא)
למה?
מי שבאמת לא מבינה, אנסה להסביר לה.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אז מה;2398578:
התודה בטעות.

לאמא שלה מותר לקנות לילדיה בגדים בכל חנות בגדים שבא לה.
(ומטופש להכליל את כל לקוחות זארה בסגידה למותגים/ כבוד)

ולטעמי - זו חוצפה איומה מצד הגננת להתייחס בחשיבות למותג ליד אוזניה הרכות של הילדה
(ולא ליד הילדה- זו סתם טפשות... אבל לא זה הנושא)
למה?
מי שבאמת לא מבינה, אנסה להסביר לה.

זה נכון, אבל בן אדם אמור להבין שהמעשים שלו לא מגיעים בחלל ריק.
את קונה חולצה של זארה (ובינינו, גם אני...) אבל אין לך אפשרות לומר- אל תתיחסו, אל תשוו, אל תקנו כמוני. המעשה של בן אדם בודד (עם או בלי כוונה) משפיע על הסביבה בין אם ירצה ובין אם לא! לטוב ולמוטב...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י ינשופי;2398590:
את קונה חולצה של זארה (ובינינו, גם אני...) אבל אין לך אפשרות לומר- אל תתיחסו, אל תשוו, אל תקנו כמוני. המעשה של בן אדם בודד (עם או בלי כוונה) משפיע על הסביבה בין אם ירצה ובין אם לא! לטוב ולמוטב...

בדיוק. תודה על המילים.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לא מסכים..
לאמא מותר לקנות כל עוד היא לא הופכת את המותג לנושא

אחת הגננות של הבת שלי היתה בודקת כל יום את התווית של הבגד וממלמלת על הסטייל..
ואני מתנגד חריף לנושא המותגים אבל הבת שלי התרגלה לשמוע מהגננת מושגים..
זה בא כביכול ממקום של פרגון ופששששש... אבל זה רדוד ובזוי ואנטי חינוכי!

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י חדזי;2398539:
אבל מה לעשות שבאותו גן יש ילדות מבתים ... ויש ילדות מבתים...
והילדה הזו רק בת 4 מה יהיה כשתגדל וחברות שלה יטוסו לשוויץ צרפת אוסטריה איטליה לחופש?.........והרשימה עוד ארוכה...

לכן אני לא אשלח את הבת שלי לבית ספר כזה.
היה לי רצון שהבת שלי תהיה בשפה מסויימת, אלא שבית הספר הזה שעונה להגדרה ולמגזר שלי, מלא בילדות חינניות וממותגות מכף רגל ועד ראש.
לכל אחת מהן יש סבתא בחו״ל, וכשהן תגענה לגיל המתאים, זה יגמר בקמפים, ואני בפירוש לא רוצה שהבת שלי תהיה שונה.
אז ויתרתי על בית ספר איכותי ששיך לסקטור שאני שייכת אליו, בגלל זה.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י בפוטנציאל;2398568:

מותר לאמא שלה לקנות זארה, אבל היא לא מעונייינת שזה יתפס בעייני הבת בת ה4 כמשהו מיוחד.
היא מעדיפה לבנות סולם ערכים נכון

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י java;2398622:
מותר לאמא שלה לקנות זארה, אבל היא לא מעונייינת שזה יתפס בעייני הבת בת ה4 כמשהו מיוחד.
היא מעדיפה לבנות סולם ערכים נכון

ולמה היא קונה דווקא זארה?

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י בפוטנציאל;2398628:

אולי כי זארה יותר יפה וזול מקידי שיק וכל החנויות בגאולה?

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י בפוטנציאל;2398628:

אולי כי היא אוהבת את סוג הבגדים ששם?
אולי כי היא במילא בקניון בשביל לקנות לעצמה בגדים אז על הדרך היא נכנסת לזארה קידס?
אם היא מתחברת לסיגנון הבגדים ויודעת ששם יהיה לה קל למצוא בגדים בטעם שלה,
זה עוד לא אומר שהיא מאלילה את המותג הזה.

אני למדתי במסינר שגם מי שכל הזמן נלחם באופנה / במותגים זה מגיע ממקום שהם תופסים מקום אצלו.

ציפופוק

משתמש רשום
לענין האשכול, שכנתי גגנת בגן חובה כל שבוע נבחרת אמא של שבת
אבל הגננת קונה את הממתק (מתקציב הגן)
כדי שלא תהיה תחרות ובמילים שלה "שהבנות הסנוביות לא יהיו עוד יותר סנוביות.."
כך גם במסיבת סופשנה היא מכינה פטיפורים ומשקיעה בכיבוד
אבל בלי תחרות בין האמהות העסוקות כ"כ.

גגנת מיוחדת, הלוואי ירבו כמותה בישראל!!!
אצלינו בגן תחילה נבחרו לאמהות של שבת כל הילדות
עם הקשתות הענקיות והשיער הפזור או התסרוקות הגרנדיוזיות ביום יום,
פשוט בחילה. והגננת לא צעירה וממש טובה.

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ינשופי;2398590:

אני לא יודעת אם אני קונה בזארה. :)
כלומר, ייתכן ופעם לילדיי היה איזה בגד מזארה- אם הוא בדיוק היה זול. אני פשוט לא זוכרת, כי זה ממש לא מעניין אותי מה רשום על הטיקט.

לא מדברת על אמהות שקונות 'דפקא' ו'אך ורק' בזארה. אלא על אמהות רגילות, ששולחות את ילדותיהן התמות לגן, לבושות בבגדים כלשהם, שעליהם, מטבע הדברים- תויות כל שהם, והן לא מצפות מהגננת שתתחלנה להקריא בקול את שמות התויות שנשאו חן בעיניהן.
באמת, חסר מה להכניס לילדות לראש???

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י אז מה;2398694:
אני לא יודעת אם אני קונה בזארה. :)
כלומר, ייתכן ופעם לילדיי היה איזה בגד מזארה- אם הוא בדיוק היה זול. אני פשוט לא זוכרת, כי זה ממש לא מעניין אותי מה רשום על הטיקט.

לא מדברת על אמהות שקונות 'דפקא' ו'אך ורק' בזארה. אלא על אמהות רגילות, ששולחות את ילדותיהן התמות לגן, לבושות בבגדים כלשהם, שעליהם, מטבע הדברים- תויות כל שהם, והן לא מצפות מהגננת שתתחלנה להקריא בקול את שמות התויות שנשאו חן בעיניהן.
באמת, חסר מה להכניס לילדות לראש???

אני גם לא מאמינה שהגננת מכירה בע"פ את כל הבגדים שבזארה
(אם כן - זו בעיה נפרדת....)
אני מדברת על ילדה שמספרת שהגננת מסתכלת לה בתוית:eek:

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חשבתי שרק בגנים של הבנות שלי הגננות מסתכלות בתויות:eek:
ויום אחד הגננת אמרה לי, מה את גוזרת להן את התווית?
עניתי לה שלא, את הבגד הזה סבתא של הילדה תפרה לה :p

cyp

משתמש מקצוען
מה נסגרתם על זארה? אם זארה זה מותג אז אתן לא מספיק מעודכנות, חכו מה יילך בסמינרים כשהילדות יגדלו, אני זוכרת את התחרות של המותגים בסמינר שלמדתי לפני שנים טובות, בנות שלמו על חולצה מכופתרת ממותגת 400 ש"ח (אמיתי אמיתי)
אי אפשר לחנך את הסביבה אפשר לחנך את עצמנו ואת הילדים שלנו, אמא יכולה לקנות איפה שהיא רוצה בלי שיקולים ממותגים, הכי חשוב לא לשוחח עם ילדים על איפה ומה קנו, מה נחשב יותר וכו' זה רדוד ושטחי,
אני מכירה אישית נשים שהילדים עושים להם צרות על בגדים, (בגיל 3-4) לא רוצה את זה וכן עם רוכסן וכו' זה רק בגלל הדיבורים שהם שומעים, והאוירה בבית, לילדים יש חושים מחודדים,
אני נמצאת לפחות פעם בשנה בחו"ל, ובתקופות הסיילים המחירים בחנויות איכותיות (ממותגות) הם נמוכים יותר מרשתות הבזאר פה בארץ, ואני קונה בגדים יפים איכותים בגרושים, אבל זה לא נושא אצלי איפה ומה קניתי, אם הצלחתי לקנות משהו יפה בגרושים אני מתלהבת, אבל אין הבדל בשבילי אם החולצה מחנות ממותגת או לא (באיכות לפעמים יש הבדל משמעותי)
מוכרחה לציין שכן אני נמנעת מלקנות בבזארים וכו' כי המחירים שם לרוב לא מצדיקים את הסחורה,

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אהממ.
כותבים כאן אנשים שאצלם זארה והלוקיטי נחשבים למותגים.

תשמחו בחלקכם, בני אדם.

כי בבית ספר מסויים שלא אזכיר את שמו (הוא באמת מקסים חוץ מזה), קונים לילדות בנות 6 נעליים של ונטיני ולוצ'יני ב-450 ש"ח, בלי להסמיק ובלי להתבלבל.
זארה זה זול מאד. סביבנו אנשים קונים בחנויות שבהן שמלה ליום חול לילדה בת 5 עולה 349 ש"ח, וסרפן לשבת - 589. (לילדות קטנות. לא דיברתי על בחורות.) החולצה התואמת לסרפן, בקטנה, 149 ש"ח.
חצאית קפלים לבית ספר - 200 ש"ח. שוב, לילדות בכיתות נמוכות.

ואני שואלת, ריבונו של עולם, נניח שיש לכם כסף מיותר, המון המון כסף מיותר, ים של כסף מיותר -
עדיין! למה אי אפשר לקנות חצאית כחולה חמודה ופשוטה עם גומי? למה לא סוודר חביב ב-50 ש"ח מלידר, או ב-60 ש"ח מטיפ טופ? למה המושגים האלו?
וכשיש לאנשים חתונה בחו"ל, הם לוקחים את כל ילדות המשפחה. לא משנה אם זו חתונה של ידידים, או של בני דודים שניים.
בקיץ נוסעים לחו"ל לשלושה שבועות. אוסטריה, שווייץ ובילויים. הילדות חוזרות עם מצלמות מכל פלאי אירופה, ומראות לחברות.

ההנהלה מנסה להילחם בזה. בהחלט מנסה. אבל המציאות גדולה ממנה. (בבתי ספר אחרים, באותה עיר ולאותו מגזר, המצב גרוע בהרבה).

וגם אנחנו לאט לאט נגררים. אבל לפחות מסמנים תו על מצחינו. שנדע שאנחנו משוגעים.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י רותי קפלר;2398764:
אהממ.

תשמחו בחלקכם, בני אדם.

כי בבית ספר מסויים שלא אזכיר את שמו (הוא באמת מקסים חוץ מזה), קונים לילדות בנות 6 נעליים של ונטיני ולוצ'יני ב-450 ש"ח, בלי להסמיק ובלי להתבלבל.
זארה זה זול מאד. סביבנו אנשים קונים בחנויות שבהן שמלה ליום חול לילדה בת 5 עולה 349 ש"ח, וסרפן לשבת - 589. (לילדות קטנות. לא דיברתי על בחורות.) החולצה התואמת לסרפן, בקטנה, 149 ש"ח.
חצאית קפלים לבית ספר - 200 ש"ח. שוב, לילדות בכיתות נמוכות.

ואני שואלת, ריבונו של עולם, נניח שיש לכם כסף מיותר, המון המון כסף מיותר, ים של כסף מיותר -
עדיין! למה אי אפשר לקנות חצאית כחולה חמודה ופשוטה עם גומי? למה לא סוודר חביב ב-50 ש"ח מלידר, או ב-60 ש"ח מטיפ טופ? למה המושגים האלו?
וכשיש לאנשים חתונה בחו"ל, הם לוקחים את כל ילדות המשפחה. לא משנה אם זו חתונה של ידידים, או של בני דודים שניים.
בקיץ נוסעים לחו"ל לשלושה שבועות. אוסטריה, שווייץ ובילויים. הילדות חוזרות עם מצלמות מכל פלאי אירופה, ומראות לחברות.

ההנהלה מנסה להילחם בזה. בהחלט מנסה. אבל המציאות גדולה ממנה. (בבתי ספר אחרים, באותה עיר ולאותו מגזר, המצב גרוע בהרבה).

וגם אנחנו לאט לאט נגררים. אבל לפחות מסמנים תו על מצחינו. שנדע שאנחנו משוגעים.

רותי, הבעיה הזו קיימת רק בירושלים. רק.
בדוק.
כי בירושלים יש את החוצניקים שמעצימים את התופעה.
בערים הצעירות יש משפחות אברכיות רגילות כמו כולם.
בביתר / אלעד / מודיעין / ערד אשה תתבייש לספר שהיא קנתה לילדה שלה נעל ב-350 שח
בירושלים לא.

.

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2398764:
אהממ.

עוד לא דברתי על מה נחשב מותג או לא, זארה היתה רק משל.
אלא על זה שגננת מתייחסת בכלל לתויות, ועוד מקריאה אותן בקול.
דמות חינוכית למופת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה