התייעצות שכנים אחרי שיפוצים

מצב
הנושא נעול.

מוטי דוד

משתמש רשום
נכון מאוד
צודקת.

רק שאלה:
אענה ואולי אפתיע
כזו שאלה מדויקת הגיעה לכמה מהפוסקים יותר מ10.
ביניהם הרבנים הגאונים ש, וואזנר. ש, ז, אוירבאך. י,א,ל, שטינמן. ואם אני זוכר טוב גם אל הפוסק הרב אליישיב.
והתשובה הייתה אותו רעיון וכל פוסק בנוסח שלו, "עדיף לעבור דירה מאשר להיכנס למצבים לא נעימים בין אדם לחבירו, כי להוציא כסף על דירה גם אם הוא בתשלומים הוא מסתיים באיזשהו שלב, אבל בין אדם לחבירו לפעמים נסחב עד שא"א לתקנו כי אחד מהם כבר לא כאן חלילה"....., וכנ"ל כל פוסק ניסח בנוסח משלו אבל זו הייתה המסקנא.

אישית אני מכיר כמה משפצים שעדיין מתחרטים על חוסר ההתחשבות, הן בגלל איבוד חברים והן בגלל נזקים והוצאות ועוד

ברור שאני לא התגובה האחרונה אבל עדיף לחשוב על אחרים מאשר אח"כ להיות עם כל מיני יסורים בגלל שלא התחשבנו באחרים

מרדכי זהב

משתמש פעיל
באחד מהימי שישי הבאתי חבר, וביחד עבדנו כשעה ופרקנו את הקיר,
כמובן שלא הודעתי לאף שכן על התכניות שלי (לכתוב מודעה אני שובר קיר? אולי גם "אני מתקין ארון"..)
ביררת אם השכנים הצליחו לנוח לפני שבת, ביררת כמה הפרעת להם להכין שבת, ביררת אם הם הרגישו לא טוב לפני הרעש, או שפשוט החלטת לא לברר ופשוט להרעיש וזהו

אין מציאות של עבודה בין 08:30 ל 15:00 .אין אפשרות לבנות בשקט
אין אפשרות בבניין של 24 דיירים לא לבנות כשיש שכנה אחרי לידה
אין אפשרות לבנות בלי ללכלך
אין אפשרות לבנות בלי שיגרמו נזקים
כן אפשרי להשתדל לא להרעיש בשעות מנוחה
כן אפשרי לתקן נזקים
לנקות להתחשב
רק תתנו את האפשרות, תפרגנו ואל תדרשו את מה שאי אפשר
השכנים שלכם לא יצטרכו לברוח, יוכלו להישאר איתכם ולעשות גם עבורכם את המקסימום.
מה לעשות שבבית הדין הגיבו אחרת, והמשפץ חויב לשלם לכל הדיירים, ובחלקם דרשו בעיקר פיצוי כספי גבוה אלו שעובדים בבית ולא יכלו לעבוד.

רק אשתף: בבניין של הורי בבני ברק ביקשו חלק מהדיירים בצד אחד של הבניין להרחיב מרפסות, וכמובן בניין עם ילדים, וחנייה עם משפחות אחה"צ, אבל הזמן שניקבע עם הקבלן היה מדויק מ9 בבוקר עד 2 בצהרים בכל זמן השיפוץ, אכן השיפוץ לקח זמן אבל כולם נהנו והרגישו בנוח. [וגם שילמו לאחד השכנים שיעביר את אביו המבוגר למקום אחר]

אענה את חלקי וכנראה תהיה פה הצפה
גם מרחק של 100 מטר ויותר מורגש היטב כמו באותו בניין ובפרט כשמדובר בקדיחות
הרעש נורא והרעד נורא, מנסיון.
להלן התגובה
זה לא נכון, מניסיון.
קדיחות של קונגו בבניין זה הרבה יותר גרוע. כמובן שגם מבנין 5 מטר ליד שומעים ומרגישים אבל הרבה פחות.
אם זה בבניין זה ברמה שאי אפשר לדבר עם מי שנמצא לידך. (אא''כ זה בחלק רחוק של הבניין שאז זה פחות נורא
ובכן: גרתי במנחת יצחק וכמובן בבניית הגנים בבניין 4 ברחתי מישם במהירות, וגרתי אז בצד ממול ורעש והרעד היה מורגש היטב גם בבניינים 1-5, ועד היום הקדיחה מאחורי המתמידים משגעת - כך אני שומע מחלק מהגרים שם.

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
ובכן: גרתי במנחת יצחק וכמובן בבניית הגנים בבניין 4 ברחתי מישם במהירות, וגרתי אז בצד ממול ורעש והרעד היה מורגש היטב גם בבניינים 1-5, ועד היום הקדיחה מאחורי המתמידים משגעת - כך אני שומע מחלק מהגרים שם.
ברור ששומעים ומרגישים את הקדיחות. אין חולק. אבל אם משווים לקדיחה באותו בניין זה שונה, כשקדחו לי בבניין לא יכולתי לדבר עם מי שהיה איתי באותו חדר. כשזה בבניין סמוך אפשר לסגור חלון ולשמוע את מי שנמצא לידך. (ועדיין לסבול... ברור....)

ניהול 1

משתמש מקצוען
ביררת אם השכנים הצליחו לנוח לפני שבת, ביררת כמה הפרעת להם להכין שבת, ביררת אם הם הרגישו לא טוב לפני הרעש, או שפשוט החלטת לא לברר ופשוט להרעיש וזהו
הגזמת לחלוטין!
עבודה של שעה בבית בשעות הבוקר, לא צריך לעדכן את השכנים.

מי שרוצה חיים שקטים לגמרי ללא שום הפרעה משכנים, שיקנה וילה פרטית.
החלטת לקנות בבנין מרובה דיירים? זה חלק מההשלכוח!

רינה דיצה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הבניה במתמידים כבר במשך שנה!!!!! עם קונגו חפירות שמתחילות ב7 בבקר ומסתימות ב7 בערב, משהוא שואל אותי רשות? משהו מפצה? כן גם עם תינוק קטן וגם בכל מצב.

ש. סופר

משתמש רשום
לשיטתך צריך לתלות מודעה בבנין לפני הפעלת שואב אבק?
או אולי לפצות את השכנים אחרי בנית סוכה?
בן אדם רשאי להקים רעש בביתו בשעות המותרות בחוק ללא צורך לבקש רשות
ובלי לקבל אח"כ גידופים
אני חושב שזה דברים פשוטים ומוסכמים למי שלא אכול קנאה!

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
העלו פה את הנושא בעבר על ברכות לשכנים לפני השיפוצים, אנחנו בתקופה של אחרי.. ואחרי המון רעש, לכלוך ובלאגן שגרמנו לשכנים.
לצערנו לעיתים במודע, מפאת החסר בעובדים בענף הבנייה.
השתדלנו מאוד להתחשב בשעות סבירות, אבל היו חריגים פה ושם כשהעובדים החליטו על דעת עצמם להפעיל פטישון בתשע PM
נודה לכל רעיון / עיצה: מה ניתן לשלוח לשכנים אחרי חודש סבל שכזה וטרם כניסתנו לדירה החדשה?
בלתק
ארצה לומר לכם כל הכבוד ויישר כח על עצם החשיבה, לנו היו שכנים בלי טיפת התחשבות, עשו קדיחות של חשמל ליד דלת של שכנה שחזרה באותו יום אחרי לידה מהבית חולים, כמה שהשכנים התחננו שיפסיקו לפחות בשבילה בשעות נורמליות, נענו בשלילה, גמרו על כללל השכנים! ערבים באו ויצאו כאילו זה הכפר שלהם, ובסוף כלום ושום דבר אפילו לא פתק התנצלות. לכן כל הכבוד וזה לא מובן מאליו בכלל!!

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אצלינו כמעט כל השכנים שיפצו
חלק בלי התחשבות וחלק עם התחשבות
ככשיפצנו אם היו ימים של קדיחות הודענו לפני את השכנים והתנצלנו בעל פה פעם שלחנו לפני זה עוגה עם התנצלות ועמדנו מאוד עם הקבלן על השעות שאין רעשים חזקים לפני 8 -7.3 ובין השעות 2 עד 4
אם הבנין התלכלך שטפנו והיו ימים שזה קרה כל יום
אם מתלכלך אצל שכנים לשלוח פועלים לנקות
יכולים להגיד שכל פעם אם התחלנו להתנצל בפני השכנים על הרעש הם פרגנו
לדעתי הם הרגישו שאנחנו מנסים להמעיט עד כמה שאפשר ואולי כי ראו איך זה כשלא מתחשבים
אפשר לנסות להגיע להתחשבות עם השכנים אולי בזמן השיפוץ היה נראה שהפסדנו כי זה נסחב יותר זמן אבל היה שווה

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
לשיטתך צריך לתלות מודעה בבנין לפני הפעלת שואב אבק?
או אולי לפצות את השכנים אחרי בנית סוכה?
בן אדם רשאי להקים רעש בביתו בשעות המותרות בחוק ללא צורך לבקש רשות
ובלי לקבל אח"כ גידופים
אני חושב שזה דברים פשוטים ומוסכמים למי שלא אכול קנאה!
אני בפירוש חושבת שכדאי להודיע לשכנים על שבירה של קיר
זו פעולה שעושה המון רעש
רעש שלא רק שומעים אלא גם מרגישים בקירות
ובפרט ביום שישי שזה היום היחיד שאנשים נמצאים בבית ורוצים קצת מנוחה

מרדכי זהב

משתמש פעיל
באחד מהימי שישי הבאתי חבר, וביחד עבדנו כשעה ופרקנו את הקיר,
כמובן שלא הודעתי לאף שכן על התכניות שלי
אסביר
שכן שלא חש בטוב לא יכול לדעת מתי תסתיים העבודה, ולכן לשים פתק בכניסה לבניין או במעלית תמיד טוב, להכין את מי שאולי זה חשוב לו לדעת, מכיר הרבה שהגיבו כמו אותו שכן רק כי לא הכינו אותם מראש להיות במקום אחר באותו זמן, [כנראה שיפצת בשישי בקיץ]

מרדכי זהב

משתמש פעיל
הגזמת לחלוטין!

הגבתי על כך לכותב בעצמו בעוד הודעה נפרדת

מישהו אחד ועוד

משתמש צעיר
בלת''ק חלקי
נקודה קטנה- היו אצלינו שכנים ששיפצו . הם לא היו בבניין בזמן השיפוץ הם גרמו נזקים וכעסו כשהעירו להם.
בסוף שלחו עוגה לשבת לכל השכנים. עצם זה ששלחו משהו היה יותר מעצבן מאשר אם לא היו שולחים. כאילו ''עוגת כפרה''. הבאנו לכם עוגה אין לכם מה להתלונן. זו היתה ההרגשה.
תהיו בני אדם כל התקופה ואז עוגה מתקבלת .
ראיתי בניין שהשכנים מראש סיכמו על שיפוץ קטן לטובת הבניין - רמפה פשוטה.

רקפת כחולה

משתמש צעיר
הגזמת לחלוטין!

אם זה רעש כמו קונגו או פטישון למה לא להיות קצת אנושיים ולעדכן שזה רק לשעה ??
זה רעש קצת יותר מהסטנדרט
ואגב לא פעם שאומרים שהיה רעש שעה זה לא בדיוק שעה .....

ואולייי אפשר להסתכל על זה שזה שמרעיש לא חי באי בודד?
יש אנשים שעובדים /לומדים וכו...וזה ממש משבש להם
או תחשוב סתם על מקרה של מטפלת שמרדימה את הילדים בדיוק ואם הייתה יודעת לא הייתה מרדימה אותם

יש רעשים שאפילו לדבר בטלפון אי אפשר

מה יקרה אם יקדיש 5 דקות על עדכון לשכנים שמעליו או מתחתיו?

ושוב אני מדברת על רעש ממושך גבוה מהסטנדרט

מרדכי זהב

משתמש פעיל
העלו פה את הנושא בעבר על ברכות לשכנים לפני השיפוצים, אנחנו בתקופה של אחרי.. ואחרי המון רעש, לכלוך ובלאגן שגרמנו לשכנים.
לצערנו לעיתים במודע, מפאת החסר בעובדים בענף הבנייה.
השתדלנו מאוד להתחשב בשעות סבירות, אבל היו חריגים פה ושם כשהעובדים החליטו על דעת עצמם להפעיל פטישון בתשע PM
נודה לכל רעיון / עיצה: מה ניתן לשלוח לשכנים אחרי חודש סבל שכזה וטרם כניסתנו לדירה החדשה?
אחרי [או במשך] כל הדיון ביקשתי עזרה מחבר שתמיד מבין את כולם בכל מצב (כמובן עד להחלטתו שהמקרה הוא חלילה חילול ה') כי הוא כמעט ולא נמצא בבית, וענה לי בערך כך, [הם גם עצות ששמע מאחרים ששיפצו ופיצו כנדרש]

תלוי כמה שכנים יש בבניין,
1. אם זה מעט עד 8-10 כדאי לשים במשך כל שבועות העבודה בימי שישי מטעמים עם מכתב התנצלות ולהוסיף דף עם דברי תורה על הפרשה, וכמובן בשבוע הראשון גם סכום כסף לפיצוי [100 שח ואולי יותר] וכדאי בשבוע הראשון להביא אישית מיד ליד. וזה יעבוד טוב רק אם עומדים בהסכמים שפירסמו לפני השיפוץ.
2. אם זה יותר שכנים, מאוד רצוי דרך טלפון [לא תמיד מתאפשר בכזה מצב לדבר בפנים...] ישירות או דרך שכן בבניין ליד וכדו' לברר על פיצוי, לכל שכן! [זו גם עצה של כמה מורי הוראה] בכל תקופת השיפוץ בימי שישי, שישמעו שיש רצון לפצות גם בזמן השיפוץ, ולא להתקומם על הרעיונות שיבקשו כפיצוי, ואפשר גם לפצות בפיצוי שלא עולה הרבה אם תהיה רשימת בקשות, כמובן שאפשר לדבר בשיחה שניה או שלישית ישירות.
3. אפשר לכתוב פתק בבניין "בחודש הקרוב עד לסיום השיפוץ וכן חודש אחרי השיפוץ [ולפרט מה הם החודשים] התשלום לניקיון וועד הבית וחשמל עלינו", וכך זו גם דרך לשלם פיצוי כספי לשכנים, ורצוי בסיום התשלום לתת גם איזשהו שי לכל שכן, ולא משנה מה יהיה השי אם אוכל או משהו אחר.
4. רצוי לברר אצל השכנים האם מישהו מהם התחיל חלילה לקחת תרופה, כדור הרגעה וכדו' או טיפול רפואי ולהשתתף איתו, וזה מראה על איכפתיות.
👈ואחרי הכל ליזכור הכי מאוחר בימים שבין כה אלול ל-ט תשרי לשמוע שמוחלים, כי התנצלות היא לפעמים מילה יפה בימקום מחילה.
(החבר הזה מסכים לכל בקשות משפחתו ואינו מפריע לאף אחד גם לא לכמה שעות, ולכן עברו כבר כמה דירות ובלבד לא ליסבול ולא להפריע, כיום הוא גר בבניין עם מבוגרים והם המשפחה היחידה עם ילדים -שלא מרעישים יותר מהרגיל- כבר 10 שנים באותו מקום שקט ורגוע, למרות שמסביב יש מעט רעש והבנים והנכדים של המבוגרים מטפלים ברעש.....)

אם יהיו עוד רעיונות - אשתף

גימפעל

משתמש מקצוען
נעים להכיר
אני השכן הרע שכל כך הרבה תקפו אותו כאן.
כן, אני שיפצתי והיה רעש לשכנים ולכלוך ובלגן וזה התמשך יותר ממה שתכננתי וכמו שכתבו השתדלתי שלא יראו אותי וגם כשהגעתי חניתי במרחק של כמה בניינים כדי שלא ישימו לב שאני נמצא.
אבל זה לא התחיל ככה, כשלקחתי קבלן סיכמתי אתו שהדבר הכי חשוב לי זה שלא נפריע לשכנים, כמעט כל השכנים בבניין הם אנשים מבוגרים [דירה להשקעה בפריפריה] וממש רציתי להיות פיר איתם.
אז סיכמנו שלא מתחילים לפני 7 בבוקר ולא מסיימים אחרי 4 וקדיחות וחציבות לסיים לפני 2 עד כמה שאפשר ולנקות אבק מהחדר מדרגות כדי שלא יחליקו ושטיפה כל סוף שבוע ובמקרה הצורך גם באמצע השבוע, אין להשאיר חומרי בנין במעברים וכו' וכו'.
אבל מה, בקידוח הראשון, 3 שכנים כבר היו אצלי בבית, תקדח בשק, לא עכשיו ולא אח"כ לא השבוע ולא שבוע הבא, לא נקי כן בלגן מה זה ערבים ולמה רעש כזה כאילו כל הבניין נופל.
אז ניסיתי להיות עוד יותר טוב והסברתי שזה 3 ימים של רעש עד שיגמרו את החציבות של האינסטלציה והחשמל [סיכמנו מראש שמרכזים את החציבות כדי שיהיה פחות הפרעה] לא הייתה מינימום הבנה מהצד השני, אז שיגעתי את הקבלן ומצאתי את עצמי עולה ויורד מפייס את השכנים מתחנן לקבלן ותכלס העבודה לא התקדמה מספיק והשכנים בכ"ז היו עצבניים.
אחרי כמה ימים הקבלן אמר לי, שלום ידידי, לא להתראות, מה? הופתעתי, אז הוא הסביר לי שככה הוא לא עובד וגם אף קבלן לא יעבוד איתי, אז הוא פשוט מעדיף שלא נתראה, לך הביתה ואל תחזור , אם יש תלונות אני כאן, נראה אותם עושים לי מה שהם עושים לך.
הייתה לי ברירה? הלכתי, השיפוץ המשיך, הוא גם נגמר, מה עם השכנים? לא יודע לא רוצה לפגוש אותם, אני יודע שעשיתי את המקסימום להיות איתם טוב, הם פשוט לא נתנו לי.
בקיצור, כששכן רוצה לבנות, אתם יכולים להתנות איתו מה שאתם רוצים אבל תדעו מראש שאם מתנים דברים שאי אפשר לעמוד בהם, עם כל הרצון הטוב של השכן הם לא יקרו , הוא יאלץ להיעלם ולהשאיר את הזירה לקבלן, גם אתם וגם הוא יפסידו מזה.
אין מציאות של עבודה בין 08:30 ל 15:00 .אין אפשרות לבנות בשקט
אין אפשרות בבניין של 24 דיירים לא לבנות כשיש שכנה אחרי לידה
אין אפשרות לבנות בלי ללכלך
אין אפשרות לבנות בלי שיגרמו נזקים
כן אפשרי להשתדל לא להרעיש בשעות מנוחה
כן אפשרי לתקן נזקים
לנקות להתחשב
רק תתנו את האפשרות, תפרגנו ואל תדרשו את מה שאי אפשר
השכנים שלכם לא יצטרכו לברוח, יוכלו להישאר איתכם ולעשות גם עבורכם את המקסימום.
נ.ב. אני לא מכחיש שיש אנשים שמראש לא מתחשבים שדורכים על הזולת הזכירו כאן כאלו שחרגו מהסכמת שכנים ועוד דוגמאות שהם קשות ונוראיות, רק באתי לעורר על מציאות שבה לפעמים דוחפים אנשים למקום לא טוב שהם מאוד השתדלו להימנע ממנו.
מדהים מדהים מדהים,

לארג'

משתמש מקצוען
אחרי [או במשך] כל הדיון ביקשתי עזרה מחבר שתמיד מבין את כולם בכל מצב (כמובן עד להחלטתו שהמקרה הוא חלילה חילול ה') כי הוא כמעט ולא נמצא בבית, וענה לי בערך כך, [הם גם עצות ששמע מאחרים ששיפצו ופיצו כנדרש]

תלוי כמה שכנים יש בבניין,
1. אם זה מעט עד 8-10 כדאי לשים במשך כל שבועות העבודה בימי שישי מטעמים עם מכתב התנצלות ולהוסיף דף עם דברי תורה על הפרשה, וכמובן בשבוע הראשון גם סכום כסף לפיצוי [100 שח ואולי יותר] וכדאי בשבוע הראשון להביא אישית מיד ליד. וזה יעבוד טוב רק אם עומדים בהסכמים שפירסמו לפני השיפוץ.
2. אם זה יותר שכנים, מאוד רצוי דרך טלפון [לא תמיד מתאפשר בכזה מצב לדבר בפנים...] ישירות או דרך שכן בבניין ליד וכדו' לברר על פיצוי, לכל שכן! [זו גם עצה של כמה מורי הוראה] בכל תקופת השיפוץ בימי שישי, שישמעו שיש רצון לפצות גם בזמן השיפוץ, ולא להתקומם על הרעיונות שיבקשו כפיצוי, ואפשר גם לפצות בפיצוי שלא עולה הרבה אם תהיה רשימת בקשות, כמובן שאפשר לדבר בשיחה שניה או שלישית ישירות.
3. אפשר לכתוב פתק בבניין "בחודש הקרוב עד לסיום השיפוץ וכן חודש אחרי השיפוץ [ולפרט מה הם החודשים] התשלום לניקיון וועד הבית וחשמל עלינו", וכך זו גם דרך לשלם פיצוי כספי לשכנים, ורצוי בסיום התשלום לתת גם איזשהו שי לכל שכן, ולא משנה מה יהיה השי אם אוכל או משהו אחר.
4. רצוי לברר אצל השכנים האם מישהו מהם התחיל חלילה לקחת תרופה, כדור הרגעה וכדו' או טיפול רפואי ולהשתתף איתו, וזה מראה על איכפתיות.
👈ואחרי הכל ליזכור הכי מאוחר בימים שבין כה אלול ל-ט תשרי לשמוע שמוחלים, כי התנצלות היא לפעמים מילה יפה בימקום מחילה.
(החבר הזה מסכים לכל בקשות משפחתו ואינו מפריע לאף אחד גם לא לכמה שעות, ולכן עברו כבר כמה דירות ובלבד לא ליסבול ולא להפריע, כיום הוא גר בבניין עם מבוגרים והם המשפחה היחידה עם ילדים -שלא מרעישים יותר מהרגיל- כבר 10 שנים באותו מקום שקט ורגוע, למרות שמסביב יש מעט רעש והבנים והנכדים של המבוגרים מטפלים ברעש.....)

אם יהיו עוד רעיונות - אשתף
יפה
רק אם תוכל לתת רעיונות שהיית מיישם בעצמך..

סוכריה חלבית

משתמש פעיל
חשוב לי להוסיף נקודה חשובה
אל תשכחו את "שוכני המערות" הלא הם הזוצים ביחידות
כן, כן, הילדים הקטנים שהתחתנו רק עכשיו, גם להם מפריע רעש, וגם להם יכולים להגרם נזקים.
אפילו שעוד שנה הם בטח יעזבו, לפצות אותם כי אתה בן אדם ולא כדי לשמר יחסי שכנות נעימים...

כותבת אחרי שכזוצ טרי גילינו שהיחידה שלנו ממוקמת במרכזו של אתר בניה
אחרי שהמשכירים ה"נחמדים" שלנו החליטו לבנות עוד שתי יחידות מאחורי היחידה שלנו.
אני הייתי בבית בחלק מהבקרים
בנין שומם
קריאות בערבית
קירות רועדים מרעש איום של קונגו (הם חצבו איפשהו בהר מאחורינו, בנו יחידות בלי חלונות)
היה מפחיד מפחיד מפחיד
ונוראי

כשהעזנו להתלונן אמרה השכנה המשפצת, אגב, מורה דגולה וצדיקה בבית יעקב: "ברוכים הבאים לחיים"
שלחו פס עוגה בסוף.
ההשפלה.

AVIG1000

משתמש פעיל
כשמדובר על שכנים שהם אנשים טובים עם תקשורת זורמת, בד"כ מאד עוזר להכיר בקושי של מי שמולך. להכיר זה ההתייחסות, האכפתיות, התחושה שהם לא מובנים מאליהם בכך שהם סובלים בדומיה, שמישהו רואה אותם. העצות שנתנו כאן בשביל זה מאד נכונות (עדכונים, מתנות, תשלום ועד בית לתקופה זו)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה