התייעצות שכנים אחרי שיפוצים

מצב
הנושא נעול.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אני שואל שאלה
לא מתעלם שאסור לצער שכנים וצריך לדאוג לכמה שפחות נזק ולכבד הסכמים, הכל נכון.
אבל אני שואל באמת, שכן הוציא אלפי שקלים כי היה צריך להרחיב את הבית שלו/להביא עוד הכנסה למשפחה שלא מספיק לה מה שיש כיום ע"י יחידת דיור.
אבל לתת לכל השכנים פיצוי ?? לשפץ חדר מדרגות ??
הרי רק עכשיו הוא הוציא עשרות/מאות אלפי שקלים על השיפוץ, וכעת צריכים להוציא עוד אלפי שקלים לשכנים ?
מאיפה ?
ושוב, אני לא מתעלם מצער השכנים ומהקושי שבזה
כשאתה מתעורר ב6 בבוקר מהרעש של החפירות או של המנוף
שהגיעו ללא הודעה מוקדמת בשעות לא חוקיות והתחילו לעבוד
מתקשר בזעם לבעל הבית
אבל מה נחמד, הטלפון שלו לא זמין
הוא גר עכשיו בדירה אחרת, בלי רעש של בניה
ו6 בבוקר זו שעה שישנים והטלפון מנותק
בדיוק אז תחזור לאשכול הזה ותבין על מה אנשים פה מדברים
לא צריך לפצות, צריך להיות בסדר מראש
ומה לעשות, ואני רואה שאני לא היחידה כאן
אבל איכשהו כל המשפצים או רובם או חלקם- דרעקים

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
כשאתה מתעורר ב6 בבוקר מהרעש של החפירות או של המנוף
שהגיעו ללא הודעה מוקדמת בשעות לא חוקיות והתחילו לעבוד
מתקשר בזעם לבעל הבית
אבל מה נחמד, הטלפון שלו לא זמין
הוא גר עכשיו בדירה אחרת, בלי רעש של בניה
ו6 בבוקר זו שעה שישנים והטלפון מנותק
בדיוק אז תחזור לאשכול הזה ותבין על מה אנשים פה מדברים
לא צריך לפצות, צריך להיות בסדר מראש
ומה לעשות, ואני רואה שאני לא היחידה כאן
אבל איכשהו כל המשפצים או רובם או חלקם- דרעקים
ואם קרה ובטעות ממש קרה כאחד הנזקים המתוארים פה באשכול- אז כן
האדם הוציא עכשיו מאות אלפי שקלים
אבל תאמין לי שלהשאר עם שכנים עצבניים לאורך ימים ושנים זה גם לא כיף
עדיף לעשות משהו לפנים משורת הדין למרות שעולה קצת יותר
ולהראות להם שאכפת לך מכל מה שקרה
ולא שלך נחמד עכשיו מול שיש עם עורקים וברז מוזהב
בשעה שבאוזניים שלהם עוד יש צלצולים מהשיפוצים שזה עתה הסתיימו
וקופסת פיצוחים כנראה לא מעבירה את רגש האכפתיות בצורה מספיק טובה

כסא נח

משתמש מקצוען
יש לי עוד רעיון,
לתת לשכניך אפשרות לארח
בבית המשופץ שלך
הורים / אחים / ילדים נשואים וכדו'
זו הכרת הטוב
שלא כרוכה כ"כ בעלות גבוהה
ונותנת תמורה נעימה ונצרכת לעיתים
וכך הם גם יוכלו קצת ליהנות מהבית היפה שבנית..

כסא נח

משתמש מקצוען
אני שואל שאלה
אבל אני שואל באמת, שכן הוציא אלפי שקלים כי היה צריך להרחיב את הבית שלו/להביא עוד הכנסה למשפחה שלא מספיק לה מה שיש כיום ע"י יחידת דיור.
הרי רק עכשיו הוא הוציא עשרות/מאות אלפי שקלים על השיפוץ, וכעת צריכים להוציא עוד אלפי שקלים לשכנים ?
מאיפה ?
לדעתי בדיוק להיפך!

אם מצאת ברוב פיקחותך
את העשרות/מאות אלפי ש''ח הללו
לעדן את נפשך ולשפץ את היכלך
(הזכירו כאן עורקים וברזים וכו')

מן הראוי שתשתמש באותה התבונה
ובאותה הנחישות (ובאותם הגמחי''ם מצידי..)
לבוא לקראת שכניך
שכפית עליהם להתחשב בך
על לא עוול בכפם!

ותן להם לפחות איזו תועלת קטנה כלשהיא
מהבלאגן והטרדה שהבאת עליהם
ללא שביקשו אותה.

ואולי גם איזו עליית ערך קטנטנה
בזכות נראות קצת יותר נורמלית לבניין
(שגם אתה כידוע תרוויח ממנה)

לא מדובר כאן על עשרות אלפי ש''ח.
בדר''כ זה כמה אלפים בודדים
שבטלים ברוב בעלויות השיפוץ שעשית.

הרי על אדריכלית לא וויתרת
על החלפת ריצוף חדש לא וויתרת,
על דלת פלדלת עם כל השיכלולים לא שכחת
את החדר שינה גם החלפת כבר,

אז בדיוק את ה-5,000 ש''ח הללו
זה כבר הקש שישבור את גב הגמל?..

תעשה לי טובה..

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אתם כותבים על מישהו אחר ששיפץ, אבל יכול להיות שיבוא היום שאתם בדיוק תהיו נשואי האשכול הזה ובדיוק אתם תתנהגו כמו שכביכול השכנים טוענים
אז קחו את זה בחשבון
מאד קל לבקר אחרים

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אתם כותבים על מישהו אחר ששיפץ, אבל יכול להיות שיבוא היום שאתם בדיוק תהיו נשואי האשכול הזה ובדיוק אתם תתנהגו כמו שכביכול השכנים טוענים
אז קחו את זה בחשבון
מאד קל לבקר אחרים
אתה לגמרי צודק
יכול להיות
פעם לא היה לי רכב, הייתי הולכת ברגל
אני כן יודעת שהיום כשאני נוסעת ברכב אני משתדלת לא להשפריץ מים על האנשים במדרכה, למרות שבשביל זה צריך ממש להאט

כסא נח

משתמש מקצוען
אז קחו את זה בחשבון
מאד קל לבקר אחרים
תעלה בעידנא סגיד ליה..
זה הזמן לפרוק את תסכול השכנים הבלתי משפצים.

כשנעבור פוזיציה
נתמקם טוב טוב
על עמדת הטובי-עין וה'כופין על מידת סדום' וכו' וכו'

והגראי''ל אמר שלא ראיתי שהמוותר מפסיד
(אז שהשכנים בבקשה יוותרו לי..)

ואני בסה''כ רוצה להאכיל את הגוזלים שלי.
מה ביקשתי כבר?..
וכו' וכו'

וחוץ מזה עד אז כבר נהיה משופשפים יותר
ונדע לעשות הכא במאי עסקינן
כאן זה משהו אחר לגמרי..

איך אמר יאיר לפיד
אלו לא אותם אנשים
ולא אותן ההפגנות..

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אתה לגמרי צודק
יכול להיות
פעם לא היה לי רכב, הייתי הולכת ברגל
אני כן יודעת שהיום כשאני נוסעת ברכב אני משתדלת לא להשפריץ מים על האנשים במדרכה, למרות שבשביל זה צריך ממש להאט
מה הקשר??? ברכב זה נטו אגואיסטיות מטופשת ועזות פנים, בשיפוצים אין כמעט דרך שכ--ל השכנים יצאו מרוצים,
יש לי משום מה קצת תחושה שנהיה פה דיבור רק כמה מסכנים השכנים...בא לא נשכח
יש שכנים סחטנים (עו"ד שכן שלקח לכל בניה בבנין 15,000 ש"ח) יש צרי עין בצורה גועלית ("כל זמן שאני לא יוצא בשום אופן גם לך אסור לצאת, אני יוצא עוד 3 שנים") יש סתם מתלוננים שגרים בבנין ליד ומתלוננים לעיריה על כל דבר גם ביום שאין עבודה!
לך תתמודד עם מכלול של כ 13- 20 טיפוסים כאלה....
אם חוקית מותר להרחיב תעשה את מיטב היכולת לא להכעיס אחרים, לא לעבוד בשעות הזויות, וזהו!

גימפעל

משתמש מקצוען
אני שואל שאלה
מאיפה ?
צודק בכל מילה,
זו סתם סחיטה להוציא ממנו כסף.

מוטי דוד

משתמש רשום
אבל לתת לכל השכנים פיצוי ??
מאיפה ?
שיפצת? כנראה שלא!, היה לך צער? כנראה שלא!, אתם משפחה עם ילדים? אולי!, תעבור ותרגיש על גופך עם משפחתך מעט מהנזקים ותגיב לעצמך ואח"כ תבין את התגובות כאן.

ד. להיות בשטח כל יום כל היום. הכי מרגיז שאנשים בונים, בורחים לדירה אחרת, לא עוקבים בכלל מה השכנים שלהם עוברים, וחוזרים בסיום, לשקט ולשלווה...
ה. לעדכן כל הזמן!!! לפני הבניה, מתי מתחילים, מתי נוגעים בקולטים של הדוד שמש, מתי יהיה רעש, מתי עלולים ליפול אבנים מלמעלה. מתי יש יציקה (לבוא לכסות מרפסות, סורגים ושטחים/חפצים שעלולים להנזק) ההפתעות האלו מרתיחות את השכנים.
ו. לשים לב למקרים קיצוניים. אם שכנה ילדה לפני שבוע זה לא אנושי לחפור מתחת היסודות של הבנין בימים שהיא בבית יולדת טריה עם תינוק פצפון.
ז. לקצר את הבניה הכי שאפשר, גם במחיר של תוספת תשלום. כל יום של בניה הוא סבל בפני עצמו.

ומעל הכל - להיות קשובים ולהראות איכפתיות לסבל של השכנים. לא מספיק לבוא בסוף ולחלק שוקולד...
צריך להיות שם כל הזמן ולדאוג שהשכנים לא יסבלו ולא ינזקו...
כיתוב ופירוט מעולה.
חשיבה על כל פרט, ולהיות במקום וקשוב!!!, ורק כך יש סיכוי טוב שישאר הקשר הטוב עם כולם

[אולי אצרף כאן בהזדמנות מכתב של משפחה שסבלו והנושא יהיה יותר מובן]

יוסיK

משתמש פעיל
נעים להכיר
אני השכן הרע שכל כך הרבה תקפו אותו כאן.
כן, אני שיפצתי והיה רעש לשכנים ולכלוך ובלגן וזה התמשך יותר ממה שתכננתי וכמו שכתבו השתדלתי שלא יראו אותי וגם כשהגעתי חניתי במרחק של כמה בניינים כדי שלא ישימו לב שאני נמצא.
אבל זה לא התחיל ככה, כשלקחתי קבלן סיכמתי אתו שהדבר הכי חשוב לי זה שלא נפריע לשכנים, כמעט כל השכנים בבניין הם אנשים מבוגרים [דירה להשקעה בפריפריה] וממש רציתי להיות פיר איתם.
אז סיכמנו שלא מתחילים לפני 7 בבוקר ולא מסיימים אחרי 4 וקדיחות וחציבות לסיים לפני 2 עד כמה שאפשר ולנקות אבק מהחדר מדרגות כדי שלא יחליקו ושטיפה כל סוף שבוע ובמקרה הצורך גם באמצע השבוע, אין להשאיר חומרי בנין במעברים וכו' וכו'.
אבל מה, בקידוח הראשון, 3 שכנים כבר היו אצלי בבית, תקדח בשק, לא עכשיו ולא אח"כ לא השבוע ולא שבוע הבא, לא נקי כן בלגן מה זה ערבים ולמה רעש כזה כאילו כל הבניין נופל.
אז ניסיתי להיות עוד יותר טוב והסברתי שזה 3 ימים של רעש עד שיגמרו את החציבות של האינסטלציה והחשמל [סיכמנו מראש שמרכזים את החציבות כדי שיהיה פחות הפרעה] לא הייתה מינימום הבנה מהצד השני, אז שיגעתי את הקבלן ומצאתי את עצמי עולה ויורד מפייס את השכנים מתחנן לקבלן ותכלס העבודה לא התקדמה מספיק והשכנים בכ"ז היו עצבניים.
אחרי כמה ימים הקבלן אמר לי, שלום ידידי, לא להתראות, מה? הופתעתי, אז הוא הסביר לי שככה הוא לא עובד וגם אף קבלן לא יעבוד איתי, אז הוא פשוט מעדיף שלא נתראה, לך הביתה ואל תחזור , אם יש תלונות אני כאן, נראה אותם עושים לי מה שהם עושים לך.
הייתה לי ברירה? הלכתי, השיפוץ המשיך, הוא גם נגמר, מה עם השכנים? לא יודע לא רוצה לפגוש אותם, אני יודע שעשיתי את המקסימום להיות איתם טוב, הם פשוט לא נתנו לי.
בקיצור, כששכן רוצה לבנות, אתם יכולים להתנות איתו מה שאתם רוצים אבל תדעו מראש שאם מתנים דברים שאי אפשר לעמוד בהם, עם כל הרצון הטוב של השכן הם לא יקרו , הוא יאלץ להיעלם ולהשאיר את הזירה לקבלן, גם אתם וגם הוא יפסידו מזה.
אין מציאות של עבודה בין 08:30 ל 15:00 .אין אפשרות לבנות בשקט
אין אפשרות בבניין של 24 דיירים לא לבנות כשיש שכנה אחרי לידה
אין אפשרות לבנות בלי ללכלך
אין אפשרות לבנות בלי שיגרמו נזקים
כן אפשרי להשתדל לא להרעיש בשעות מנוחה
כן אפשרי לתקן נזקים
לנקות להתחשב
רק תתנו את האפשרות, תפרגנו ואל תדרשו את מה שאי אפשר
השכנים שלכם לא יצטרכו לברוח, יוכלו להישאר איתכם ולעשות גם עבורכם את המקסימום.
נ.ב. אני לא מכחיש שיש אנשים שמראש לא מתחשבים שדורכים על הזולת הזכירו כאן כאלו שחרגו מהסכמת שכנים ועוד דוגמאות שהם קשות ונוראיות, רק באתי לעורר על מציאות שבה לפעמים דוחפים אנשים למקום לא טוב שהם מאוד השתדלו להימנע ממנו.

שליש

משתמש פעיל
בקרתי חברה במודיעין עילית שם אפשר לחצוב בקיר חיצוני מעל הכניסה הראשית לבניין קומה רביעית בלי שום מכסה או הגנה.. שיפלו חתיכות אבנים/בלוקים על אנשים זה בסדר גמור אין מצד הקבלן ואין מצד בעל הבית!!!
ואם מישהו יעז להתלונן, הוא צר עין או מויסר או מה שתרצו!!

מי שחושב שאני טועה שילך לעשות שם סיבוב קצר...
כל מילה!!!
מנסיון מר מאדדד של בלוק שנפל על רגל של הבן שלי בן 4 שבסה"כ ישב לאכול ארוחת ערב במרפסת(שמונה בערב!!)
יש לי תמונה של הערבים צוחקים מלמעלה.
פיצוי? פחחח. היינו שבועיים מייסרים בביה"ח והרגל ניצלה בניסים(למרות שעד היום סוחב מדרסים של נפילים מהמקרה).
ושיהיה ברור שאף אחד לא בא להתנצל/לפצות/לשאול מה קורה.. והייתי 3 ימים אחרי לידה. כן. ישבתי עם תינוק ניו בורן במחלקה אורטופדית עם ילדון מיוסר וכאוב.
אה. ועד היום המרפסת מלאה בנתזי בטון על הזכוכיות.(3 שנים אחרי)
זה מחיר הגיוני ומוצדק?
הכי מרתיח שבתחילת הבניה היה פתק נורא יפה ומעוצב במעלית בסגנון-
אנחנו כאן לכל שאלה, בקשה והתחשבות. ניתן להתקשר ל ובלה בלה בלה...
המספר שהיה תמיד לא זמין...
וכן. זה מרגיז שמישהו בונה וכולנו סובלים אנושות בשביל הכסף שירוויח אח"כ מהיחידות שלו בגג ולא מעניין אותו בכלל. וזאת לא צרות עין רק כוויה

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
נעים להכיר
אני השכן הרע שכל כך הרבה תקפו אותו כאן.
כן, אני שיפצתי והיה רעש לשכנים ולכלוך ובלגן וזה התמשך יותר ממה שתכננתי וכמו שכתבו השתדלתי שלא יראו אותי וגם כשהגעתי חניתי במרחק של כמה בניינים כדי שלא ישימו לב שאני נמצא.
אבל זה לא התחיל ככה, כשלקחתי קבלן סיכמתי אתו שהדבר הכי חשוב לי זה שלא נפריע לשכנים, כמעט כל השכנים בבניין הם אנשים מבוגרים [דירה להשקעה בפריפריה] וממש רציתי להיות פיר איתם.
אז סיכמנו שלא מתחילים לפני 7 בבוקר ולא מסיימים אחרי 4 וקדיחות וחציבות לסיים לפני 2 עד כמה שאפשר ולנקות אבק מהחדר מדרגות כדי שלא יחליקו ושטיפה כל סוף שבוע ובמקרה הצורך גם באמצע השבוע, אין להשאיר חומרי בנין במעברים וכו' וכו'.
אבל מה, בקידוח הראשון, 3 שכנים כבר היו אצלי בבית, תקדח בשק, לא עכשיו ולא אח"כ לא השבוע ולא שבוע הבא, לא נקי כן בלגן מה זה ערבים ולמה רעש כזה כאילו כל הבניין נופל.
אז ניסיתי להיות עוד יותר טוב והסברתי שזה 3 ימים של רעש עד שיגמרו את החציבות של האינסטלציה והחשמל [סיכמנו מראש שמרכזים את החציבות כדי שיהיה פחות הפרעה] לא הייתה מינימום הבנה מהצד השני, אז שיגעתי את הקבלן ומצאתי את עצמי עולה ויורד מפייס את השכנים מתחנן לקבלן ותכלס העבודה לא התקדמה מספיק והשכנים בכ"ז היו עצבניים.
אחרי כמה ימים הקבלן אמר לי, שלום ידידי, לא להתראות, מה? הופתעתי, אז הוא הסביר לי שככה הוא לא עובד וגם אף קבלן לא יעבוד איתי, אז הוא פשוט מעדיף שלא נתראה, לך הביתה ואל תחזור , אם יש תלונות אני כאן, נראה אותם עושים לי מה שהם עושים לך.
הייתה לי ברירה? הלכתי, השיפוץ המשיך, הוא גם נגמר, מה עם השכנים? לא יודע לא רוצה לפגוש אותם, אני יודע שעשיתי את המקסימום להיות איתם טוב, הם פשוט לא נתנו לי.
בקיצור, כששכן רוצה לבנות, אתם יכולים להתנות איתו מה שאתם רוצים אבל תדעו מראש שאם מתנים דברים שאי אפשר לעמוד בהם, עם כל הרצון הטוב של השכן הם לא יקרו , הוא יאלץ להיעלם ולהשאיר את הזירה לקבלן, גם אתם וגם הוא יפסידו מזה.
אין מציאות של עבודה בין 08:30 ל 15:00 .אין אפשרות לבנות בשקט
אין אפשרות לבנות בלי ללכלך
אין אפשרות לבנות בלי שיגרמו נזקים
כן אפשרי להשתדל לא להרעיש בשעות מנוחה
כן אפשרי לתקן נזקים
לנקות להתחשב
רק תתנו את האפשרות, תפרגנו ואל תדרשו את מה שאי אפשר
השכנים שלכם לא יצטרכו לברוח, יוכלו להישאר איתכם ולעשות גם עבורכם את המקסימום.
נ.ב. אני לא מכחיש שיש אנשים שמראש לא מתחשבים שדורכים על הזולת הזכירו כאן כאלו שחרגו מהסכמת שכנים ועוד דוגמאות שהם קשות ונוראיות, רק באתי לעורר על מציאות שבה לפעמים דוחפים אנשים למקום לא טוב שהם מאוד השתדלו להימנע ממנו.
לאמסכימה עם הדברים בשום כיוון.
אני טיפוס שלא גומר לבנות .
ועדיין תמיד אני מנסה להיות בסדר עם השכנים, נכון שיש זמני שיפוצים וכו’
אבל אף פעם לא ברחתי ואף פעם לא התחמקתי, וכשהיינו צריכים לעלות לגג לדודי שמש הרמתי טלפון לכל אחד מהשכנים והסברתי בדיוק מה אנחנו הולכים לעשות.

יש בזה מינימום אנושית
לא לברוח וגם אם יש רעש או בלגן אנחנו פה לשמוע וכן גם להסביר שאלו שעות העבודה בין 7 בבוקר ל6 בערב.
ואף פעם קנינו פיצות לכל השכנים כי תוך כדי שיפוץ כי סגרנו את המים (והודענו על כך מראש) אז להתחשב שלא יהיה דרך להכין אוכל (כמובן שאלנו לכל אחד מה הוא רוצה תוספת וכו’)
לא נראה לי שיש איזה שכן שכועס עלי למרות שאני לא גומרת לשפץ

ילילי

משתמש מקצוען
לאמסכימה עם הדברים בשום כיוון.
אני טיפוס שלא גומר לבנות .
ועדיין תמיד אני מנסה להיות בסדר עם השכנים, נכון שיש זמני שיפוצים וכו’
אבל אף פעם לא ברחתי ואף פעם לא התחמקתי, וכשהיינו צריכים לעלות לגג לדודי שמש הרמתי טלפון לכל אחד מהשכנים והסברתי בדיוק מה אנחנו הולכים לעשות.

יש בזה מינימום אנושית
לא לברוח וגם אם יש רעש או בלגן אנחנו פה לשמוע וכן גם להסביר שאלו שעות העבודה בין 7 בבוקר ל6 בערב.
ואף פעם קנינו פיצות לכל השכנים כי תוך כדי שיפוץ כי סגרנו את המים (והודענו על כך מראש) אז להתחשב שלא יהיה דרך להכין אוכל (כמובן שאלנו לכל אחד מה הוא רוצה תוספת וכו’)
לא נראה לי שיש איזה שכן שכועס עלי למרות שאני לא גומרת לשפץ
לא רוצה לפגוע.
אבל זה רק נראה לך שלא כועסים עלייך...

אנשים מסוגלים לסבול שיפוצים לתקופה מסויימת בשביל השכנים שלהם.
גם אם את מאוד נחמדה, אף אחד לא מסוגל לסבול שיפוצים שלא נגמרים.

אנשים סך הכל רוצים לחיות בשקט.

ש. סופר

משתמש רשום
אז הנה התקרית שלנו עם שכנים:
לפני שנתיים עברנו לגור בדירה שלנו בבנין רב דיירים
בעיר חרדית מוכרת,
מדובר על דירה יד שניה בנין שכבר הספיק לבנות תוספת של 2 חדרים לכל הקומות עוד לפני שקנינו את הדירה, משום מה רוב השכנים לא פרצו אל התוספת ככה שהשלד עומד מיותם,
וכך גם בדירה שלי,
אני טיפוס שדי נהנה מעבודות כאלו, והיה לי חבל לוותר על כל השטח הזה כמחסן וכד' רק בגלל קיר קטן בסוף הבית,
באחד מהימי שישי הבאתי חבר, וביחד עבדנו כשעה ופרקנו את הקיר,
כמובן שלא הודעתי לאף שכן על התכניות שלי (לכתוב מודעה אני שובר קיר? אולי גם "אני מתקין ארון"..)

והנה מגיע הפאנצ'
בתחילת השבוע אח"כ אני מקבל טלפון משכן נזעם שמדבר אלי בצורה מזעזעת ומאיימת משפטים מכוערים,
כשניסיתי להחזיר אותו לשורות ההגיון שמדובר על עבודה קטנה ומקומית שלא דורשת כלום ושכבר הסתיימה- נתקלתי בקיר!!!
הוא רק דאג לאיים על ולהסביר לי שיש פה כמה "חדשים" שעוד לא קלטו את הכיוון ואם צריך הוא "יסביר" להם.
ומדובר על "אברך" אם תמהתם!
אני עד עכשיו מזועזע מהשיחה ההיא
אפשר לומר שראיתי וחשתי מהי צרות עין
מה היא הקנאה שמוציאה את האדם מן העולם!!!!

מרדכי זהב

משתמש פעיל
תודה לכל המגיבים והמעוררים
שאלה
מה המרחק שרעש של שיפוץ מציק?
בניין קרוב - מרחק של כ 5 מטר, האם הרעש הוא כמו באותו בניין?
אענה את חלקי וכנראה תהיה פה הצפה
גם מרחק של 100 מטר ויותר מורגש היטב כמו באותו בניין ובפרט כשמדובר בקדיחות
הרעש נורא והרעד נורא, מנסיון.
אפשר לפרט עוד אבל פירטו כבר הרבה

ומרגיש חייב גם להתייחס ל"מבריק הפלא"
מוסיפה גם.
השכנים בקשו ”להרחיב” אמרו מטר וחצי ובפועל היה זה 4 מטר. כולל יחידת דיור מתחת לבניין וכולל ממ"ד ועוד..
חזרתי מבית חולים לאחר הלידה ומצאתי טרקטור בתוך החלון של החדר שינה.
ברחתי לבית החלמה עד שהטרקטור ילך (הבטיחו לשלם את זה ועד היום זה לא קרה) התקשרו לעדכו אותי שהוא גמר ,למחרת חזרתי ואיתי חזר הטרקטור.
הם הבטיחו שיגמרו תוך חודשיים בפועל לקח 5 חודשים (באמת דברתי עם האדריכלית והיא אמרה לי מלכתחילה זה היה אמור לקחת 4 חודשיים ומי שאמר חודשיים שיקר)
היה ערב אחד שהם פגעו בברז הראשי של המים ובמקום לתקן הם פשוט סגרו את הברז (ולכי תתמודדי בלי מים) הנס שלי היה שחברת המים הגיעו בשמונה בערב לתקןאת התקלה למרות שזה לא היה אשמתם וכל זה היה אחרי שבכיתי להם בטלפון שיש לי תינוקת בת חודשיים ואין לי דרך להאכיל אותה כי אין לי מים.
וכן את החלק הרפואי שגררתי במשך 4 שנים והרופאה אמרה לי מפורש לא התאוששת מהלידה (כי כל יום במקום לנוח ברחתי מהבית ע"מ לשמור על השמיעה של הילדים שלי)

אני לא ימשיך להלאות את כל הזוועות שעברתי בשיפוץ של השכנים
אבל אח"כ הם קנו כמה פיצוחים וכתבו לי ”מה טובו אוהלך יעקב ” פשוט זרקתי את זה לפח.
אם לפחות הם היו באים להתנצל פנים מול פנים, מכתב יותר מפורט ש אולי זה היה מרגיע אותי

אתייחס ל3 השורות האלו
אני לא ימשיך להלאות את כל הזוועות שעברתי בשיפוץ של השכנים
אבל אח"כ הם קנו כמה פיצוחים וכתבו לי ”מה טובו אוהלך יעקב ” פשוט זרקתי את זה לפח.
אם לפחות הם היו באים להתנצל פנים מול פנים, מכתב יותר מפורט ש אולי זה היה מרגיע אותי

ורק לתשו"ל, לכל המשפצים המתעלמים מהנזקים שקורים להם אח"כ, הסובל לא חייב לדעת זאת, אבל אתם תמשיכו להרגיש את הנזקים עד למחילה אמיתית ופיצוי ראוי כנדרש.
כך שמעתי אתמול [ג] מחבר שהיה צריך להגיע לבי"ד וזאת היתה תגובת חברי בית הדין

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשר לשם לב שהשכנה היולדת לא בדירה צמודה
כלומר באותה קומה או קומה מעל או מתחת
מעבר לזה לשאר השכנים זה רעש סביל
אחד החזקים!
מה לעשות?
צודק!

ובאופן כללי,
כתבת יפה והסברת בטוב טעם
כמה נקודות חשובות.
קשה לי להגיד חזק על דבר שגורם סבל לשני
לעשות רעש כזה ליולדת טריה זה אכזריות גדולה

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
אענה את חלקי וכנראה תהיה פה הצפה
גם מרחק של 100 מטר ויותר מורגש היטב כמו באותו בניין ובפרט כשמדובר בקדיחות
הרעש נורא והרעד נורא, מנסיון.
זה לא נכון, מניסיון.
קדיחות של קונגו בבניין זה הרבה יותר גרוע. כמובן שגם מבנין 5 מטר ליד שומעים ומרגישים אבל הרבה פחות.
אם זה בבניין זה ברמה שאי אפשר לדבר עם מי שנמצא לידך. (אא''כ זה בחלק רחוק של הבניין שאז זה פחות נורא)

יש לי הרבה מה לכתוב על הנושא אבל כבר כתבו כאן את הרוב.
לפני פיצויים, קודם תשלמו על הנזקים שגרמתם.
אנחנו חווינו סבל נוראי במשך יותר מחצי שנה מבניית 9 יחידות דיור על הגג. (כמובן ללא רישיונות או בכלל בקשת אישור משכנים)
הזיזו קולטים ודודי שמש ובמשך כל הקיץ היינו צריכים להדליק בוילר.
רטיבויות ונזילות שעד היום אך אחד לא חשב שצריך לתקן.
עקב הרעש במשך כחצי שנה לא יכולתי לעבוד נורמלי (עובדת מהבית), לא הייתה אפשרות לדבר בטלפון מרוב הרעש.
נתזי מלט על הסורגים והחלונות.
קיץ שלם לא הייתה לנו מרפסת כי כל הזמן נפלו אבנים.
חדר המדרגות ניזוק משברים בריצוף ובעיקר המעלית ניזוקה והמון זמן היא הייתה מושבתת ועד היום היא עושה בעיות.
לכלוך של הבניין במשך כל התקופה ברמה לא הגיונית.

חשוב להבדיל את הדבר הזה (בניית יחידות ותוספת קומה לבניין) משיפוץ סטנדרטי שמשפחה עושה. בדר''כ זה הרבה יותר קצר, הרעש והלכלוך הרבה יותר נקודתי והרבה יותר נסבל. בבניין שלנו שיפצו/הרחיבו הרבה שכנים. הסבל לא היה דומה ולא התקרב לרמת הסבל בתוספת היחידות דיור.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה