מידע שימושי שימו לב! חטיפי בריאות על טבעיים...

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אמש ביקרתי באושר עד.

היה מבצע מדהים על חטיפי בריאות גרנולה ושבולת שועל, של מותג הבריאות נייצ'ר וואלי [NATURE VALLEY].
לפתע צדו את עיני המדבקות הבאות...
20200123_111235.jpg

20200123_111333.jpg

שאלתי היא:
כמה עוד רעל היינו אוכלים במסווה של בריאות אילולי מדבקות הבריאות של השר ליצמן!
מטורף לחשוב על זה בכלל.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אמש ביקרתי באושר עד.

היה מבצע מדהים על חטיפי בריאות גרנולה ושבולת שועל, של מותג הבריאות נייצ'ר וואלי [NATURE VALLEY].
לפתע צדו את עיני המדבקות הבאות...
צפה בקובץ המצורף 597516
צפה בקובץ המצורף 597518

שאלתי היא:
כמה עוד רעל היינו אוכלים במסווה של בריאות אילולי מדבקות הבריאות של השר ליצמן!
מטורף לחשוב על זה בכלל.
נכון.
אבל....
כשאני מחלק 'דובוני ויטמין C' לילדי, גם בהם יש מלא סוכר, ועדיין הויטמין נצרך יותר ממה שהסוכר הורס.
כמו"כ על גבינה צהובה יש 2 סימוני אזהרה! שומן רווי ונתרן כמדומני, למרות שאין חולק שיש בו המון דברים בריאים, ומומלץ לתת את זה מידי פעם לילדים יותר מאשר פסטה, שאינו מכיל שום אזהרה....
גם חטיף בריאות, ודאי אינו נועד בשביל להרזות, הוא ממש משמין, אך יש בו ערכים גבוהים [כנראה] של כל מיני מינרלים/ויטמינים/וכדומה, ומי שזה חסר לו, או מי שרוצה משהו קטן טעים ומשביע, זה לא כל כך רע.
וזה הבעיה בסימון, שהאינו מתייחס למעלות רק לחסרונות, ונותן מידע שגוי.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכון.
אבל....
כשאני מחלק 'דובוני ויטמין C' לילדי, גם בהם יש מלא סוכר, ועדיין הויטמין נצרך יותר ממה שהסוכר הורס.
כמו"כ על גבינה צהובה יש 2 סימוני אזהרה! שומן רווי ונתרן כמדומני, למרות שאין חולק שיש בו המון דברים בריאים, ומומלץ לתת את זה מידי פעם לילדים יותר מאשר פסטה, שאינו מכיל שום אזהרה....
גם חטיף בריאות, ודאי אינו נועד בשביל להרזות, הוא ממש משמין, אך יש בו ערכים גבוהים [כנראה] של כל מיני מינרלים/ויטמינים/וכדומה, ומי שזה חסר לו, או מי שרוצה משהו קטן טעים ומשביע, זה לא כל כך רע.
וזה הבעיה בסימון, שהאינו מתייחס למעלות רק לחסרונות, ונותן מידע שגוי.
נכון ולא נכון.
יש הבדל בין להציג חטיפי בריאות במסווה טבעי כמו ששם המותג מעיד עליו עמק הטבע, ובפנים?
אוי ווי!
שומן רווי בכמות גבוהה, סוכר תעשייתי בכמות גבוהה לא טבעי או דבש!
לבין סוכריית מציצה או ג'לי של וויטמן C שזו הברירה היחידה כמעט שהילד יקבל ויטמין זה, ורובם אגב ממתיקים מלאכותיים, ולא שזה יותר בריא.

הבדל נוסף:
לא סוכריית ויטמין ולא גבינה צהובה נועדו לשמש כחטיף נשנוש וודאי שלא למבוגרים.
ילד מטבעו צורך המון סוכר בדרך כלל, גם ללא סוכריית הויטמין, אולם שיווק מוצר חטיף נשנוש כמוצר בריא בפרט לאנשים שכבר הגיעו לגיל שבו מנסים לשמור על תזונה נכונה, איך נאמר זאת בעדינות? לא כל כך ישר והגון.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכון ולא נכון.
יש הבדל בין להציג חטיפי בריאות במסווה טבעי כמו ששם המותג מעיד עליו עמק הטבע, ובפנים?
אוי ווי!
שומן רווי בכמות גבוהה, סוכר תעשייתי בכמות גבוהה לא טבעי או דבש!
לבין סוכריית מציצה או ג'לי של וויטמן C שזו הברירה היחידה כמעט שהילד יקבל ויטמין זה, ורובם אגב ממתיקים מלאכותיים, ולא שזה יותר בריא.

הבדל נוסף:
לא סוכריית ויטמין ולא גבינה צהובה נועדו לשמש כחטיף נשנוש וודאי שלא למבוגרים.
ילד מטבעו צורך המון סוכר בדרך כלל, גם ללא סוכריית הויטמין, אולם שיווק מוצר חטיף נשנוש כמוצר בריא בפרט לאנשים שכבר הגיעו לגיל שבו מנסים לשמור על תזונה נכונה, איך נאמר זאת בעדינות? לא כל כך ישר והגון.
עם זה אני מסכים לחלוטין!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אך יש בו ערכים גבוהים [כנראה] של כל מיני מינרלים/ויטמינים/וכדומה, ומי שזה חסר לו, או מי שרוצה משהו קטן טעים ומשביע, זה לא כל כך רע.
הערכים הם ממש מינורים.
הדבר היחיד שיש בו זה סיבים תזונתיים שיכולים לתת תחושת שובע ולכן אם הבחירה היא בין עוגה/ חטיף שוקולד. עדיף לבחור בו. ועוד תועלת שהוא ארוז ולכן סכון הזלילה בו הוא נמוך (בשונה מופלים למשל)
אבל הקשר בינו לבין בריאות הוא מקרי בהחלט.

האמת שהחטיף הזה לא מפריע, הצרכנים הקבועים שלו בד"כ הם אנשים ששומרים על תזונה ויודעים מה היתרונות ומה החסרונות. לא חושבת שיש מישהו שיצרוך מחטיף כזה באופן שאינו בריא.
הרבה יותר מפריע לי המתכונים שרצים על חטיפי בריאות ועוגיות גרנולה למיניהם דווקא תוצרת בית. כי מהם אוכלים באופן לא מבוקר, ומהם צורכים אנשים שהמידע שלהם לגבי תזונה לפעמים הוא דל מאד והם מביאים את זה לילדים בתחושה של איזה יופי, הילד אוכל מאכל בריא, קח עוד אחד ועוד.... וזה נורא.

נערך לאחרונה ב:

חגיתי

משתמש מקצוען
אני הכנתי לאחרונה כמה חטיפי בריאות כאלו
ולדעתי עדיף שילד או שאני אוכל כמה מהם לעומת וופלים או ביסקויט שזה פשוט מרגרינה עם סוכר
והחטיף בריאות שמכינים בבית-מכיל דבש/סילאן, קואקר,אגוזים,שקדים וסוכר חום
ולפעמים גם שוקולד ציפס אין בזה שום דבר רע
אוכלים את זה כשמחפשים משהו מתוק וכמובן לא זוללים חצי תבנית
אבל לאכול 4 חתיכות כאלו עדיף מ 4 ופלים

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ולדעתי עדיף שילד או שאני אוכל כמה מהם לעומת וופלים או ביסקויט שזה פשוט מרגרינה עם סוכר
אני גם מכינה כאלו. וברור שהם עדיפים על פני דברים אחרים.
אבל החיבור שלהם של בריאות עם אנשים שאין להם ידיעות מינימליות בתחום של תזונה הוא קטלני.
במו עיני חזיתי בנשים מבוגרות אוכלות עוגיות טחינה בזו אחר זו ואומרת אז מה? טחינה זה בריא!
לנשים כאלו עדיף לפעמים עוגיות אחרות ולהבין שהן אוכלות עכשיו משהו שצריך לאכול ממנו במידה.
אבל אין ספק שהכי טוב ונכון זה להיות מודע, להכין דברים שיותר טובים תזונתיים מאחרים. ומהם לאכול במידה.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בנוסף למה שכתבה @nori מעלי, די ברור שהכנת חטיפי בריאות בבית לא דומה ולא כמעט לחטיפי בריאות מתועשים, ולגבי המרגרינה והוופלים, אם רשום סוכר ושומן רווי גבוהים, אין למעשה כל הבדל בין זה לוופלים!

אורגני

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני מייבאת מארהב חטיף אורגני שאין לו שום תוספת סוכר! הוא מבוסס על רכזים מפרות אורגניים שלא עברו הנדסה גנטית, מדובר בחטיף איכותי מאוד ואני נותנת לילדים שלי בלי יסורי מצפון... זה בטח עדיף על כל הג'אנק האחרים.
ובכל אופן אנחנו מחוייבים בסימון האדום שמורה על סוכר בכמות גבוהה...

אורגני

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
גם על שומשום יש סימון אדום של שומן רווי, לא כל מוצר שמסומן עם סימנים אדומים הוא בהכרח שרימו אותנו עד היום

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מייבאת מארהב חטיף אורגני שאין לו שום תוספת סוכר! הוא מבוסס על רכזים מפרות אורגניים שלא עברו הנדסה גנטית, מדובר בחטיף איכותי מאוד ואני נותנת לילדים שלי בלי יסורי מצפון... זה בטח עדיף על כל הג'אנק האחרים.
ובכל אופן אנחנו מחוייבים בסימון האדום שמורה על סוכר בכמות גבוהה...
מז'תומרת?
אם אין סוכר, מדוע חייב בסימון?

שלס

משתמש מקצוען
לא. לא מידע שגוי. מידע מאוזן.
נכון מאוד.

עד היום כשהילדים שלי נופפו לי בחטיף והראו לי כמה ויטמינים יש בו, אמרתי להם שכשהחברות יתחילו לכתוב באותו גודל פונט גם כמה יש בו מה"דברים האחרים", אני ישתכנע.
אז הנה זה קורה...

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הסימון הזה הוא דבר נהדר!
אבל הוא רק צעד חלקי.

למשל אין שום הבדל בהבחנה של מקור הסוכר.
שום הבחנה על מקור השומן.

ולכן אין ברירה אלא להתחיל ללמוד וללמד לשמור ולעשות...
החכמה היא לא רק למעט בנתרן, סוכר ושומן.
אלא גם כשצורכים אותם - לדעת לצרוך אותם ממקור טוב.

אורגני

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש סוכר בחטיף שמקורו מסוכר הפרי עצמו.
המטרה של הסימון היא להזהיר באופן כללי מצריכה גבוהה של סוכר, לאו דווקא סוכר מזיק...
גם סוכר פירות הוא מזיק, קצת פחות אולי, אבל גם קני סוכר גדלים באדמה....

אורגני

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
גם סוכר פירות הוא מזיק, קצת פחות אולי, אבל גם קני סוכר גדלים באדמה
מה זאת אומרת סוכר פירות מזיק???
לסוכר שבתפוח ותפוז אתה קורא מזיק? הכל במידה כמובן, גם שתיית מים מרובה עלולה להזיק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה