פשוט לא רוצה ! (טקסט ראשון שלי כאן)

מצב
הנושא נעול.

אפשוטער איד

משתמש מקצוען
הקשר הוא לא רק במונח "ריטלין" אלא באופן השימוש בו,
מאוד יכול להיות שאם קריינדל כאמא היתה חוזרת מבית המרקחת אם קופסת ריטלין אחת לעצמה.. לא בהכרח שהיתה צריכה גם קופסא לבנה המתוק.

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
לא בהכרח.
הפרעות מהסוג הזה עוברות בתורשה (אמר לי פעם נוירולוג - עד כמה שזכור לי - 50% תורשתי)

audiologist

משתמש צעיר
הקשר הוא לא רק במונח "ריטלין" אלא באופן השימוש בו,
מאוד יכול להיות שאם קריינדל כאמא היתה חוזרת מבית המרקחת אם קופסת ריטלין אחת לעצמה.. לא בהכרח שהיתה צריכה גם קופסא לבנה המתוק.
כיום, אחת לחודש, חוזרת גברת קריינדל, מבית המרקחת עם שקית קטנה.
בה שוכנים בנחת 2 קופסאות ריטלין.
אחד לאמא, בכדי שתצליח לרצות.
אחד ליוסי, בשביל שיצליח תורה ללמוד.

מיותר לדעתי. הייתי מסיים לאחר השורה הזו:
גדלה קריינדלה, הפכה לנערה. התחתנה. והנה קריינדי כבר אמא לילד מתוק ו------היפראקטיבי....
המסר מובן גם כך.
קטע מצויין.

כמה צדק הרב @נריה מגן.

בא יבוא

משתמש מקצוען
אני לא יודעת. נשמע לי קצת פיספוס. אין הרבה קטעים יפים כל כך שמביעים בצורה חדה וכואבת את המצוקה של ילדי הקשב. הקטע יפה במיוחד בגלל הקלילות וההומור השזורים בו, והנסיון לראות את היופי שבקושי, ולא להיכנע ולא להישבר.

תנסו רגע להיכנס לתוך הרגשות של ילדה כזאת. צריך נס שהיא לא תשאר פגועה לכל ימי חייה. יום יום שעה שעה, לא מובנת, לא מוכלת, מואשמת. אז תגידו, ההורה או המורה זקוק לריטלין כדי לעזור לתלמיד מופרע קשב, או שהוא זקוק לשימת לב, איכפתיות, אהבה והכלה??? ולו יצוייר שהמורה עצמו מאותגר קשב, האם הריטילין הוא זה שיתן לו לעשות את התפקיד הלא קל שמוטל על כתפיו???

דווקא קריינדל, כאמא, ולא משנה אם היא תקח ריטלין או לא, דווקא היא תוכל להבין ולהרגיש את הקטנציק שלה הכי מכולם. לא בטוח שהוא צריך ריטלין, אבל אם הוא כן יצטרך, ותהיה לה רק קופסה אחת - היא תתן את זה לבן שלה! אהבת האם שבה לא תתן לילד לספוג עלבונות ולעבור השפלות אותם היא מכירה היטב.

בכל אופן, הסיפור עם המלמד מופרך מעיקרו. ריטילין אינו סם הרגעה. ריטילין לא עוזר למי שאין לו את ההפרעה האורגנית הספציפית. אם הילד או הרבה לא מאובחן - התרופה לא תשפיע עליו. מה גם שאחת הטעויות הנפוצות של הנושאים והנותנים בעניין זה היא המשוואה: ילד קשב וריכוז = ילד היפראקטיבי. קשה להגיד שצורת הפרעה איקס עדיפה על צורת הפרעה ווי, כי הפרעה היא הפרעה היא הפרעה, ובשום צורה היא לא נעימה. אבל, יתכן שהילדים ההיפראקטיביים יוצאים נשכרים - כי אותם מזהים כבר בתחילת הדרך, ויש תקווה שיעזרו להם. מה שאין כן ילדי הקשב הרגועים, חכמים מתוקים ושקטים, שלא מפריעים לא לרבה ולא למורה... עצרתי כאן. קשה לי להמשיך לכתוב עליהם. סורי.

בקיצור, נכון שנושא הקשב הוא טרנדי, וכיף לדסקס עליו, אבל רק שתדעו, מדובר במצוקה אמיתית, והלוואי שכל ההורים ילכו בשמחה לבית המרקחת כמו קריינדל החכמה.

ואל תתנפלו עלי. הריטילין לא עושה, הוא רק מאפשר. וקריינדל שלנו יודעת את זה היטב, והיא תדאג לקטנציק המקסים הזה: רגשית, לימודית, חברתית. ולשם כך היא תעבוד קשה מאד, מאד קשה.

אני, אישית, מחאתי לה כפיים מהרגע הראשון. והתפללתי בשבילה ובשבילו שה' יתן בלבה בינה להבין ולהשכיל.

נערך לאחרונה ב:

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני לא יודעת. נשמע לי קצת פיספוס. אין הרבה קטעים יפים כל כך שמביעים בצורה חדה וכואבת את המצוקה של ילדי הקשב. הקטע יפה במיוחד בגלל הקלילות וההומור השזורים בו, והנסיון לראות את היופי שבקושי, ולא להיכנע ולא להישבר.

תנסו רגע להיכנס לתוך הרגשות של ילדה כזאת. צריך נס שהיא לא תשאר פגועה לכל ימי חייה. יום יום שעה שעה, לא מובנת, לא מוכלת, מואשמת. אז תגידו, ההורה או המורה זקוק לריטלין כדי לעזור לתלמיד מופרע קשב, או שהוא זקוק לשימת לב, איכפתיות, אהבה והכלה??? ולו יצוייר שהמורה עצמו מאותגר קשב, האם הריטילין הוא זה שיתן לו לעשות את התפקיד הלא קל שמוטל על כתפיו???

דווקא קריינדל, כאמא, ולא משנה אם היא תקח ריטלין או לא, דווקא היא תוכל להבין ולהרגיש את הקטנציק שלה הכי מכולם. לא בטוח שהוא צריך ריטלין, אבל אם הוא כן יצטרך, ותהיה לה רק קופסה אחת - היא תתן את זה לבן שלה! אהבת האם שבה לא תתן לילד לספוג עלבונות ולעבור השפלות אותם היא מכירה היטב.

בכל אופן, הסיפור עם המלמד מופרך מעיקרו. ריטילין אינו סם הרגעה. ריטילין לא עוזר למי שאין לו את ההפרעה האורגנית הספציפית. אם הילד או הרבה לא מאובחן - התרופה לא תשפיע עליו. מה גם שאחת הטעויות הנפוצות של הנושאים והנותנים בעניין זה היא המשוואה: ילד קשב וריכוז = ילד היפראקטיבי. קשה להגיד שצורת הפרעה איקס עדיפה על צורת הפרעה ווי, כי הפרעה היא הפרעה היא הפרעה, ובשום צורה היא לא נעימה. אבל, יתכן שהילדים ההיפראקטיביים יוצאים נשכרים - כי אותם מזהים כבר בתחילת הדרך, ויש תקווה שיעזרו להם. מה שאין כן ילדי הקשב הרגועים, חכמים מתוקים ושקטים, שלא מפריעים לא לרבה ולא למורה... עצרתי כאן. קשה לי להמשיך לכתוב עליהם. סורי.

בקיצור, נכון שנושא הקשב הוא טרנדי, וכיף לדסקס עליו, אבל רק שתדעו, מדובר במצוקה אמיתית, והלוואי שכל ההורים ילכו בשמחה לבית המרקחת כמו קריינדל החכמה.

ואל תתנפלו עלי. הריטילין לא עושה, הוא רק מאפשר. וקריינדל שלנו יודעת את זה היטב, והיא תדאג לקטנציק המקסים הזה: רגשית, לימודית, חברתית. ולשם כך היא תעבוד קשה מאד, מאד קשה.

אני, אישית, מחאתי לה כפיים מהרגע הראשון. והתפללתי בשבילה ובשבילו שה' יתן בלבה בינה להבין ולהשכיל.

מתנגדת בכל צורה!

לא כל ילד מאובחן חייב לקבל ריטלין. (ואגב ריטלין משפיע גם על כאלה שלא מאובחנים, וראי את כל הסטודנטים שלוקחים ריטלין לפני לימודים לבחינה משמעותית..)
ני מכירה לא מעט תלמידות שדוחפים להם ריטלין.
מקובל עלי שבת אחת בכיתה מקבלת אבל איך הגענו למצב שבו יש בכיתה של 30 בנות שבע בנות שמקבלות ריטלין.. נשמע פשוט אבסודרד
ואסיים במעשה
ילדה אחת קטנה בכיתה א' קצת הפריעה בשיעור.
והמורה הכבודה החליטה שילדה שככה יושבת בוודאי צריכה אבחון.
נשלחה הילדה לאבחון ואמרה המאבחנת
אכן, ילדה שכזרת ריטלין חייבת.
חזרה האם הביתה וטלפון לסבתא הרימה
אוי מאמי אל תשאלי
שפרינצהלה החמודה
אויה מה נורא
ריטלין צריכה..
ותגחך הסבתא בליבה ותאמר:
מאמהלה שלי מה כל כך נורא?
ותפנה לביתה הלא היא האם המסורה,
כשהית בגילה היית אותו דבר.
הסתדרת מצוין והכל נהדר!

אפשוטער איד

משתמש מקצוען
אני לא יודע אם הדיון הזה מתאים לפה או לפורום חדר מורים. אבל גם אני לא שולל ריטלין לילד שמאובחן וסובל רבות, שיקח ריטלין ויהיה לו לבריאות.
אבל אני גם לא סובר שילד צריך לקחת ריטלין כי למלמד שלו אין מספיק סבלנות אליו ולכן מאבחן אותו כהיפארקטיבי ומכריח את ההורים לתת ריטלין.
סיפר לי מלמד כמשיח לפי תומו... מאז ההמצאה של הריטלין החיים שלי נהיו קלים כל ילד שקצת משתולל "חוטף ריטלין". אני הזדעזעתי מהגישה.
ילד הוא ילד וצריך להשתולל לפעמים, בזה הוא מתבטא, וצריך הבחנה מאוד מסוימת בשביל לראות שהילד הזה צריך טיפול, ולא שזה סתם משובת נערים.

אפשוטער איד

משתמש מקצוען
ריטלין היא לא תרופה שמרפאת, היא כלי שעוזר לבעלי הפרעות קשב וריכוז ולכן סביר להניח שילד לא מתרפא בטווח של שנה.
אלא השינוי היחיד שקורה בטווח של שנה זה שהוא מחליף מלמד או מורה.....

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
סיפר לי מלמד כמשיח לפי תומו... מאז ההמצאה של הריטלין החיים שלי נהיו קלים כל ילד שקצת משתולל "חוטף ריטלין".
זה יפה רק לסיפורים!
במציאות כדי לתת ריטלין צריך נוירולוג.
לא לוקחים את זה כמו אקמול....

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ריטאין זה כייף
חינם לכל דורש
היידה
חיש
לפה
זרוק
וחסל
סדר הפרעות

הדיון כמדומני בסיכון גבוה לרעילות גבוהה, ועל כן ננעל, בצער. למרות שהוא טור מדהים. מחקתי (בצער, כן) תגובות אישיות.
מזכיר לכולנו- נא להזהר כמו מאש מתגובות היורדות לפסים אישיים. מי שממש חייב להעיר לזולת שיתכבד לשלוח הודעה פרטית, לשיקולו.

היורד לפסים אישיים יסולק מהפורום, יגורש, ייתלה בכיכר העיר, ויקבל מינון כפול של ריטאלין בתרכובת מיוחדת הכוללת אטנט, קונצרטה, ופטריות כמהין.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  41  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה