עזרה פרצו לי למחשב,תכנסו לעזור!

טל Multimedia

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
קראו לי הרבה מיקרים של כופר. ההודעה הזו היא לא כופר. נקודה. כופר לא בא בכזו הודעה.
זה די דומה למייל הידוע: שלום, אני עורך דין----- 5,000,000 מקרובך שנפטר.

בכל זאת, גבה את החומר. אבל לפחות לדעתי אין ממה לחשוש.

יהודית ר.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

שביעית

משתמש מקצוען
בתוכנת כופר רואים הוכחה שהשתלטו על המחשב.

מהניסיון האישי שלי - כל קובץ שניסיתי לפתוח - ישר ננעל וקפצה הודעה במחשב על התשלום הדרוש, גם כשהאינטרנט היה מנותק.

זה היה בתחילת עידן תוכנות הכופר וב''ה טכנאי מחשבים אלוף סידר לי את זה. כמה קבצים ניזוקו לחלוטין אבל זה היה ממש מעט.

אגב, במידה והשתלטה לכם על המחשב תוכנת כופר - מיד לכבות את המחשב!!
לא לנתק מהאינטרנט, לכבות לחלוטין!
ככה הוירוס יפסיק זמנית להתפשט ולהרוס עוד ועוד קבצים.

h5247

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ברור שכלום.
כל מי שמבין כתב כאן אותו דבר.
לא ככה נראית פריצה אמיתית,
בפריצה אמיתית לא משכנעים אותך שהתוכנה שלהם איכותית ומתוחכמת, אלא שולחים פשוט הוכחה, כמו קובץ רגיש מהמחשב וכדומה.
אני לא הייתי חושב שנייה לפני שהייתי מוחק את המייל הזה.
(כמובן שבלי קשר חובה לגבות תמיד הכל)

חסד 053

משתמש פעיל
גם לי זה קרה בחשבון המייל של העבודה שהוא בכלל לא שמיש וחברת האבטחה של החברה אמרה שאין מה לחשוש ולא להתייחס והם הסבירו שזה אדם ששולח את אותה הודעה לאלפי חשבונות מייל על סמך שהפראייירים ישלמו...
איך הוא שולח מהמייל עצמו???

D

Deleted 66182

אורח
קבלתי בדיוק כזו הודעה
בחברת נתיב אמרו לנו שזה שטויות ולא להתרגש
ואכן עבר כלא היה
יעצו להבא לכסות מצלמה במדבקה ולהיות זהירים בשמירת פרטים רגישים
(מה שאנו עושים ממילא) וזהו, שכחנו.
מבחינה פסיכולוגית-איום סחיטה שנענים לו בד"כ לא מסתיים.

הארבל

משתמש צעיר
פשוט לחייג 119

המרכז המבצעי לניהול אירועי סייבר 119

המרכז, הראשון מסוגו בעולם, מאויש 24 שעות ביממה באנליסטים ובאנליסטיות, יוצאי יחידות טכנולוגיות ובוגרי אוניברסיטאות, מומחים בתחום אבטחת מידע והגנת הסייבר, שתפקידם לזהות את סוג האיום, לאמוד היקף הנזק הנשקף ממנו, ולספק את המענה המותאם. האנליסטים במרכז מעניקים מענה ראשוני לאזרח בהתאם לרמת החומרה, הכוונה, כלים לטיפול באירוע והנחיות להעלאת רמות ההגנה של הנכסים הדיגטליים.

באילו מקרים ניתן לפנות למרכז המבצעי לניהול אירועי סייבר?
ניתן לפנות למרכז במקרה של חשש שהמחשב או הטלפון נייד נתון לאירוע סייבר - למשל אם קיבלתם הודעה שנראית חשודה כנסיון מתקפת סייבר כגון נסיונות דיוג, הונאה, קובץ שחשוד כמזיק, כופרה וכו'
במרכז מתקבלות עשרות עד מאות פניות ביום בנוגע לאירועים המוגדרים אירועי סייבר מגופים ומארגונים במשק הישראלי ומהציבור הישראלי. דוגמאות לאירועי סייבר:

• השחתות אתרי אינטרנט - החלפת של אתר אינטרנט לצורך הצגת מידע פוגעני או החדרת תוכן עוין מטעמו של מי שביצע את ההשחתה.
  • ניסיונות דיוג (פישינג) והתחזות סייבר- עמודי אינטרנט מזויפים המתחזים לעמודי אינטרנט מוכרים לצורך גניבת זהות ומידע אישי
  • הדלפת מידע - מידע או נתונים במערכת סגורה דולפים לגורם בלתי מורשה. לדוגמה: דליפת מאגר נתוני לקוחות (המכיל פרטי אשראי, למשל) של חברה מסחרית לרשת האינטרנט.
  • מתקפות DDoS - תקיפה שנועדה להשבית מערכת מחשב על ידי יצירת עומס חריג על משאביה.
  • אירועי כופרה - הצפנת המידע הגבלת הגישה של הגולש למערכות המחשוב לצורך סחיטה כספית.
  • כריית מטבעות וירטואליים - ניצול משאבי המחשבים של הגולש לצורך כרייה של מטבעות וירטואליים, ללא ידיעת הגולש.

פניה למרכז המבצעי לניהול אירועי סייבר באמצעות הטלפון:
באמצעות חיוג מקוצר חינם 119 בכל שעות היממה.

פניה למרכז המבצעי לניהול אירועי סייבר באמצעות דואר אלקטרוני:
באמצעות הדואר האלקטרוני: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
או באמצעות דואר אלקטרוני מוצפן - הורידו מפתח pgp

תולעת ספרים ראשית

משתמש מקצוען
בלת"ק
ראשית כל, במחילה מכבודכם, אני מתלבטת אם לצחוק או לבכות.
שנית, אם ההודעה נשלחה מ'אני' (מעצמך), תבדקי את כתובת האימייל, לכי תדעי אולי מישהו פתח כתובת שהשם הפרטי זה 'אני'....
שלישית, נניח וזה אמיתי, אל תחיי בספר שהוא באמת ימחק את הקבצים. הוא ישמור את זה לסגר (=חל"ת) הבא...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה