עקוב מדם

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ההשראה מכאן (: תודה.

הבטתי בו. הוא הביט בי.
לרגע אחד הצטלב הקו הזה שיצרו העיניים.
הסטתי את הראש הצידה הראשונה. לא הייתי מסוגלת לשאת את השנאה התהומית הזו שנשבה מכל שריר שבו. את הבוז. את קריאת התיגר.
לא יכולתי יותר.
הוא נשאר שם, בחדר, עוד זמן ארוך. התעלמתי בהפגנתיות. ידעתי שמי שינצח במלחמה הזאת זה מי שישחק את הסנוב.
לא רציתי לשחק את הסנוב. אבל הוא לא השאיר לי ברירה.
פעם, כשהייתי קטנה ותמימה, אהבתי אותו. אם לא אותו, את אחיו. לא ידעתי אז כמה אכזר הוא עשוי להיות, לו רק ירצה בכך.
והוא רצה בכך. אוהו, כמה רצה. רק למצוץ את דמי, ולחגוג אחר כך את נצחונו.
ואת הניצחון הזה לא הייתי מסוגלת לאפשר לו. גם לא על חשבון משחק הסנוביזם.
יצאתי למלחמה.
חצי שעה שרד הקרב. במהלכו מצאתי את עצמי נחבטת בקיר, סופגת מהלומות, מותשת ומושפלת עד עפר.
והוא, עדיין בשלו. עם אותו חיוך ציני, מחליא, סדיסט.
בסוף נפלתי שדודה. לא יכולתי לו.
רק בבוקר, כשקמתי וגיליתי שלא אונה לי רע, נזכרתי שאלו היתושות שעוקצות.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
היא נזכרה שלא כל יתוש עוקץ אלא רק הנקבות והיא סתם נלחמה...

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לא נעים, אבל את הקטע הזה כבר לא הבנתי
מתוך אתר מכון דוידסון - הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע
(כאן)

אלה בכלל יתושות
היתוש הזכר הוא יצור תמים ובלתי מזיק, שבדומה לפרפרים ניזון בכלל מצוף של פרחים. הנקבות הן אלו שמוצצות את הדם, שכן הן זקוקות לחלבונים הנמצאים בדם כדי לייצר מהם כמה שיותר ביצים.

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
טוב, אם כך כנראה שלא הבנתי את כל הקטע מי נגד מי
(חשבתי שהוא כתוב מתוך נקודת מבטה של היתושה)

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא הייתי מסוגלת לשאת את השנאה התהומית הזו שנשבה מכל שריר שבו. את הבוז. את קריאת התיגר.
לא הבנתי.. מאיפה הידיעה ש..שנאה תהומית נושבת מכל שריר שבו, בוז, קריאת תיגר וכו'.
היתוש פשוט רעב, ואצלו בתפריט שחתום עליו הבורא, כתוב שמך. זהו. פשוט.
למה להתעלל סתם כך בבעלי חיים..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה