סיפור בהמשכים כונן גיבוי

.Etti G

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
בס"ד

הוא ישב רכון על המקלדת. מסביבו היו פזורים מסכים רבים. חלקם מנופצים, חלקם דלוקים וחלקם מהבהבים. לכולם היה חלק ותפקיד בפאזל.

עבודה חדשה נכנסה רק אתמול מבית ספר לחינוך מיוחד שהחליף את כל המחשבים. הם צריכים תשתית חדשה.

אבי סגר כמה קבצים פתוחים, ושלף את הכונן הקשיח מהמחשב. מחר יכנס לעומק העניין. כמה שעות טובות ומענגות בחברת האהובים עליו: המחשבים. ככה זה מוסדות שרוצים לחסוך ומשלמים ביוקר על הטכנאי. כמה מערכות הפעלה, אופיס, כרום וגישה לשולחן עבודה מרחוק. תענוג.

הטלפון צלצל. הוא הביט באנחה בצג. 'מיכל דודה'. לקח לו כמה שניות לענות, אבל זה לא היה קשה במיוחד. רק היה צריך להריץ במוחו את נאומיה הבלתי נגמרים. "מה זאת אומרת? אני גידלתי אתכם כל השנים! עכשיו אתה מסנן אותי בטלפון? מי החליף לך טיטול, אה?" תמיד הייתה מסיימת בכך, כאילו רצתה להזכיר לו את העובדה המבישה.

אז בסדר, הוא היה נזקק עד גיל שנתיים. זה הספיק לו, מאז הוא מסתדר כמו שצריך.

"אבי, כמה זמן לוקח לך לענות?! יכולתי לנסוע לאילת ולחזור שלוש פעמים בקצב הזה!"

"דודה מיכל, מה נשמע?" הוא הבליע חיוך ואנחה יחד. מין שילוב בלתי אפשרי שרק היא מצליחה להוציא ממנו.

"שום דודה ושום דבר, תקרא לי רק מיכל, אתה גורם לי להרגיש זקנה!"

"מה הפעם? מי הבחורה? מה הבעיה שלה?" הוא הטיח. נמאס לו פתאום.

"ככה, ישר לעניינים, בלי הקדמות? אהבתי ממש, אבי. אתה מתחיל להשתדרג. אבל הפעם אין שום בחורה. בסך הכל אני צריכה עזרה. יש לי דיסק אונקי ישן עם מלא חומר חשוב, עוד מעידן המילניום. הכנסתי אותו למחשב, והוא כותב לי לאתחל! מה אתה אומר, מה אני צריכה לעשות?"

הוא לא היה צריך לחשוב יותר מדי. "אל תאתחלי, ממש לא! תקפיצי לי אותו מחר, יש לי עבודה באזור. אני אטפל לך בזה, אל תדאגי". ככה הוא הכיר את עצמו. האחיין הנדיב שכל דודה הייתה גאה לאמץ.

"תודה, אבי. ידעתי למי להתקשר, אה? ואגב, נזכרתי בעוד עניין קטן..." הוא התכווץ, מכין עצמו למשפט הבא שיבוא.

"תצא מהתנוחה הקיפודית, הפעם באמת אין לי אף בחורה. יש לי תחושה שהמאגר מתחיל להיגמר, ואתה להזדקן. ובלי חפירות מיותרות, רק רציתי להזכיר לך להתקשר לאמא יותר, היא מרגישה זקנה ובודדה לאחרונה, וזה לא מוצא חן בעיני".

"צודקת, להתראות דודה". הוא ניתק את הטלפון מבלי לשמוע את מחאותיה. מספיק אינטרקציה אנושית להיום. גם ככה המצפון שלו די ערני לאחרונה.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
התחלה מבטיחה.
בכמה מילים הקורא מבין את כל הרקע או חושב שהוא מבין.
אני למשל הבנתי בהתחלה שהאמא מתה, אבל בסוף הקטע מתברר שהיא חיה. אז למה היא לא גידלה את הילדים שלה?
נחכה לפרקים הבאים.

.Etti G

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
2

"סליחה, סליחה גברת!" קרא קול צרוד. סאני הסתובבה באחת אל החלון מאחוריה, מהססת אם לעצור או להמשיך לפסוע. יש לה עוד הרבה מה להספיק היום. "את מהביצפר של הילדים, נכון? אני צריכה שתגיעי אלי דחוף!"

היא לא הייתה רגילה לזה. בדרך כלל היא רדפה אחרי ההורים, ולא הם אחריה. אבל אם האמא מבקשת, למה לא?! פעם אחת יעשו במקומה את העבודה.

במעשיות היא הוציאה את הטאבלט ונכנסה למערכת. "איך קוראים לילד?" היא התקרבה לחלון כדי לשמור על הפרטיות. היא לא תעלה אליהם הביתה כל עוד העניינים לא ברורים מספיק.

"אוריאל שמחון". האמא נראתה דרוכה. בידה האחת היא מוללה סיגריה כבויה, ובידה השניה טופפה בעצבנות על החלון.
"אני לא מוצאת אותו במערכת, אבל היי", סאני רכנה קדימה, "זה סימן טוב בסך הכל".

"אני לא בטוחה בכלל", היא שלפה מצית והדליקה את הסיגר, "לא מגיע אלייך העשן, נכון? סורי, אבל הסטרס גומר עלי. תביני", אימו פצחה במונולוג ארוך. "הוא לא הולך לביצפר. והוא הגאון של הבית, באמת! תמיד הוא מחשב לי את העודף למכולת, דואג שששון הרמאי הזה לא ייקח יותר ממה שהוא צריך. אבל השכונה הזאת קשה, אני גדלתי פה ואני רוצה שיצא ממנו משהו. אולי תבואי להכריח אותו ללכת ללמוד? הוא ישן כל היום, אין לו כוח, והוא לא מקשיב לי".

"אני לא יכולה לעשות את זה", סאני הרגישה אשמה. היא רגילה לקבלות פנים 'חמות' שבדרך כלל מסתיימות בצורה אחת, לפחות באזור השכונה. אף אחד לא מעוניין בה באזור, היא רק מפריעה להם בחיים.

"זה יהיה עלייך! הילד שלי יצא פושע כמו אבא שלו בגללך! הוא אוהב ללמוד, הוא רק צריך שישכנעו אותו. מה אכפת לך?!" היא עברה לטון יבבני ועיקש.

"יודעת מה?" סאני כבר הרגישה לא נעים. כמה נערים מגודלים שעברו ברחוב נעצו בה מבטים מאיימים. "אני עולה לדבר איתך".

"תודה! תודה! כפרה עלייך! אני רצה לפתוח את הדלת".

סאני נעצה בה מבט. "הסיגריה, בטח! אני מכבה, אל תדאגי".

היא עלתה בכבדות, אוחזת בתיקה ותוהה לעצמה מי כאן בקונטרול, ההגיון הברור או הרגש. 'ברור שאת מונעת מהרגש! אל תתכחשי לעצמך'. בהחלטיות היא המשיכה לעלות, עוטה חיוך רחב.

הדלת בקומה השניה הייתה פעורה לרווחה. ילד טרוט עיניים עמד שם, חולצתו תפוסה בחוזקה בידה של אימו ומבט מרדני בעיניו.

.Etti G

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
3
יורם

"ששון, אחי, איפה נעלמת לי?" אפור השיער לקח עוד שכטה בקולניות, לא מאמין למזלו הטוב, הוא ענה לו סוף סוף!

"אתה לא קולט רמזים, אה? אני מסנן אותך שבועיים. אלוקים יודע למה החלטתי לענות לך, תאמין לי".

"זה היום שלך, כפרה. תזיז את עצמך לפה, ומהר. האבטיח יצר קשר".

"שמח לשמוע, באמת, תמסור לו ד"ש מהאפרסק". הוא שיחק במפתחות הטסלה. יורם המסטול, מעניין מה שאף הפעם.

"ששון, ה-אבטיח. מהכלא הכי שמור במדינה. לא חושב שתרצה לפספס את זה. איך אומרים אצלכם? ביג ניוז. רד לאשקלון, לא תתחרט, באמא שלי".

"עד אמא שלך, יורם. לא יפה. כמה פעמים כבר נשבעת בחייה?"

"היא מבוטחת נגד המוות, אל תדאג. בדוק מלאך המוות שכח ממנה. היא עוד תשבור את שיא העולם, חותם לך". הוא המשיך ללהג עוד ועוד, עד שצליל הניתוק עצר אותו. יורם לא היה מופתע מדי.

אחרי קללה עסיסית או שתיים, הוא נרגע. תוך שעה ששון יהיה פה. הוא הכי אוהב לקרוע את כביש שש.

אבי

השעון המעורר צלצל. אבי הרים עיניים אדומות מהמסך. הסקריפט הזה ממש לא רוצה להריץ את עצמו. גם עזרה קלינית הוא לא מוכן לקבל.

השעה הבהילה אותו. הוא סידר את הכיפה שנשמטה מעט ויצא מהבית בריצה. לא שוכח לנעול אחריו.

ולא שהוא יכול להרשות לעצמו לשכוח.

בבית הכנסת העיראקי הסמוך תפילת מנחה תתחיל עוד דקה וחצי. הוא משלים לזקנים הנחמדים מניין. זה מה שגורם לו לבוא שוב ושוב. חוץ מההבטחה שנתן לאבא. אבל מזה הוא מתעלם כרגע.

שפתיו החלו למלמל אוטומטית "אשרי", בדיוק כשהחזן פסע שלוש פסיעות אחורה. אחד הזקנים נתן בו מבט ממושך ונאנח, מושך כתפיים בהשלמה.

אבי התרומם באחת, מושבו נטרק בספסל העץ בחזקה. בתנועה אינסטינקטיבית הוא הרים את הסידור עד שכיסה את כל פרצופו.

שיחשבו שהוא צדיק גדול, למי אכפת? אין לו אף אחד לתת לו דין וחשבון, למרבה המזל. ועדיף שהעניינים ישארו בדיוק כמו שהם.

.Etti G

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
תעשי חסד עם יהודיה ותעלי בתדירות גבוהה יותר.
פליז!
בלי"נ, אשתדל...
ואגב, אני מעלה בעיקר בשביל ביקורת, אבל נאדה...
פורום יקר, מה קורה?

ואגב, מעניין אותי, יכול להיות שהשם של האשכול לא אטרקטיבי מספיק?
יש לכם אולי רעיון?

נערך לאחרונה ב:

.Etti G

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
4

סאני

הבית היה עטוף בחושך, כמו תמיד. באנחה פתחתי את כל הווילונות, נושמת עמוק לתוכי את האבק. בחוץ, העולם נצץ בזוהר הרגיל שלו. רק הבית הזה נהנה לטבוע בחושך.

צליל רשרוש חשוד חילץ אותי ממחשבותיי, וגרם לי להסתובב באופן אינסטינקטיבי. אסירת תודה על נוכחותן של נעלי הגומי הפשוטות שלי, פסעתי לכיוון ארונות העץ והסתתרתי מאחוריהם, מקל העץ המגולף שקנה אבא באחד ממסעותיו בחו"ל, היה ממש מולי. התנצלתי חרישית, אבל לא ויתרתי, רק לפתתי אותו באחיזה דרוכה לקרב.

הרשרוש התגבר, והפך לצעדים כבדים מלווים בשיחה עמומה. למרות שלא היה ברור, שיערתי שזו השפה האוקראינית. השכל הישר דחק בי להחזיר את המקל למקומו, לפני שמישהו יוכל להפוך אותי לבדיחת השנה. ידי הרועדות התריסו על דרך הפעולה ההגיונית, אוחזות במקל באחיזה בלתי מעורערת.

קודם ראיתי את הרגליים, תחובות בתוך זוג נעלי בית גבוהות. אחר כך ראיתי את היד, וכתוצאה מכך, גם את האוזן, היות שהן היו קשורות בקשר הדוק.

האישה שמטה את הטלפון בהפתעה. למזלה, הוא היה מחובר לשרשרת שנתלתה על צווארה. היא הרימה אותו ומלמלה צרור משפטים באוקראינית מהירה. אחר כך ניתקה את השיחה, והקלידה כמה מילים בפלאפון שלה.

"אני העוזרת בית, מי את?" הקול הממוחשב והאדיב הפתיע אותי. גוגל טרנסלייט, כמובן. מה לעשות שבפלאפון הפשוט שלי לא היה דבר כזה?

בהברקה של רגע הצבעתי על התמונה הגדולה בסלון. באותו רגע קרו שני דברים. העוזרת התקרבה לתמונה בסקרנות, ואני הבנתי שהמקל עדיין אצלי. החזרתי אותו למקומו, מבוישת, רק כדי לשמוע משפט מחוכם נוסף.

"את לא נראית אותו דבר", העוזרת הביטה בי בתביעה, מצפה שאשלוף גם אני איזה מכשיר קסמים שידבר במקומי. משכתי בכתפיי, ועליתי לחדר הישן שלי.

גם שם צריך לפתוח את כל החלונות.

בפרק 3, כמו ששמתם לב, הוספתי את שמות הגיבורים מעל כל קטע. לכן היה נראה לי מתאים לנסות לעבור לגוף ראשון.
מה אומרים? מוסיף ומעניין או שפחות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה