דרוש מידע עושק במוסדות החינוך

• פותח הנושא nori
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמה אירוני בי"ז בתמוז הצעות לשרוף את האסמים.
כשלמדתי בגמרא בתור בחור את ההיסטוריה הכואבת היה קשה להבין מה הם חשבו לעצמם.
הכל מובן.
וכל הקריאות להרס עולם התורה בטוחים שהצדק בצד שלהם.
יש תורה. יש רבנים. גם אם מאוד כואב וזה כואב, לא פועלים בבריונות.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אותי עשקו, ורצתי לשאול דעת תורה והדיין אמר שמותר להם.
לא נעים אבל הלכתית מותר.
לא יפה אבל מותר.

בזה הסתיים הסיפור.

אספמיה

משתמש מקצוען
מגלה לך בסוד שהדרישה של משרד החינוך שגם כתוב בקול קורא הוא עד 15% צוות חדש והשאר צוות ותיק.
אם כולם יהיו חדשותיש סיכוי שלא יתוקצב בכלל.

תסכימי לקיטנה בכל תנאי
ובמקביל תתלונני במחלקת חינוך אצלך בעיריה
את לא תסכני את התפקיד שלךתבקשי שהתלונה תהיה בעילום שם
מה החידוש?
אני מדברת על גננת קבועה שלא משלמים לה בכלל את הקייטנה לא בחנוכה לא בפסח ולא בחופש. והכל חייב להכתב על שמה! יצא לה מזה הפסדים בשביל המשפחתון ואפילו לא נהנתה מהכסף.
להשתגע.

אספמיה

משתמש מקצוען
אגיד לך את האמת.
רק בגילי המתקדם, אחרי שנים רבות של היכרות עם גני ילדות (מנהל הרשת בטח בירך שהחיינו כשהעליתי את הקטנה לבית הספר והפסיקו לשמוע ממני...) - התחלתי להכיר את עולם החיידרים.

והוא עולם מדהים, בעיניי.

קודם כל, הם עובדים. פועלים. פתוחים. יום יום. חנוכה. איסרו חג. קיץ. חורף. בחירות. יום העצמאות. המוסד פשוט פועל וקולט את הילדים. מחזיר אותם מחייכים, יודעים מה פרשת השבוע ומה מתחיל באות ל'. מה עוד אפשר לדרוש ממוסד חינוכי לגיל הרך?

מה שאצל הבנות עלה לי באובדן ימי עבודה אינסופיים, אצל הבן נפתר בקלות. קמים, הולכים לחיידר. עולם גברי נהיר ומובן. כיף של דבר.

מול כלליו של משרד החינוך, הגדושים בחופשים משונים, החיידר מבחינתי הוא מוסד הוגן. מוכנה בשמחה לשלם לו כמה שההנהלה קבעה, כדי לקבל את התמורה ההולמת.

אל תרחמו עלינו, על הורי הבנים. אנחנו מוכנים לשלם גם על חודש יולי, ומצידי שהמנהל ייקח הכל לכיסו ויקנה שלושה ג'יפים שחורים, רק שימשיך להפעיל לנו את החיידר, המקום הקסום שמארח את הפעוטות יום יום בלי להתעייף.

אחרי טונות של קש שאכלנו מול גני הבנות והתנהלותם, מבחינתי חיידרים זו המצאה נהדרת. קחו את כספי, והמשיכו לתת לי שירות.

ולמשרד החינוך יש לי לומר: אל תרחמו עלינו, ההורים. שחררו את החיידרים מעולכם ומפיקוחכם. תנו לשוק החופשי להתנהל בגיזרת החיידרים (מה שלמעשה קורה גם עכשיו), זה רק ישפר את השירות לציבור ההורים והילדים.
לגבי החופשות- חכי שהבנות יגיעו לסמינר. שם החופש היומיומי אמיתי.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
באופן ספציפי,
גננת שעובדת בחיידר, יודעת מראש שהיא עובדת לפי לו"ז מורחב יותר ומותאם לתלמודי תורה של הציבור החרדי.
האשה הזאת, צריכה להיות בשטח עד תשעה באב, ולקבל את המשכורת שלה.
וזה לא משנה לה אם זה מוגדר כקייטנה או ימי לימוד רגילים.

זכותו של המנהל, לבקש ממנה טובה שתאפשר לו לרשום את שמה כמפעילת קייטנה.
היא לא תקבל את הכסף הזה, אז מה אכפת לה שמישהו אחר נהנה?
אם זה היה דורש ממנה מאמץ או שעות מעבר לעבודה הסטנדרטית אז זה עושק..
אבל במקרה דנן, מבחינת מהות העבודה זה לא משנה לה, מבחינת השעות זה לא משנה לה.
אז למה זה עושק?

ואם את מבינה שבעל המאה הוא בעל הדעה
כשזה מגיע למשרד החינוך,
למה את לא מוכנה להבין את זה כשזה מגיע להנהלת התלמוד תורה?

הוא יכול באותה מידה להודיע לה,
שהוא רושם אותה כגננת בקייטנה, ומכיוון שהיא הופכת להיות עובדת מדינה,
אז אין לה אפשרות לעבוד כגננת בתלמוד תורה, שמתנהל בימים אלו כרגיל.
אז הוא מנקה את ימי העבודה מהמשכורת שלה. נשמע יותר הגיוני?
סך הכל זה ימי עבודה רשמיים שלה...
אם המנהל היה משלם לה חצי ממה שמשלם למלמדים היה לו זכות דיבור, אבל הניצול המטורף הזה של הגננות, מאימת הפיטורין, הוא הזוי, הגננת עובדת יותר קשה ממלמד ומקבלת גרושים (בעיקר בתלמודי תורה). ועוד שתעשה טובה למנהל???

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כמה אירוני בי"ז בתמוז הצעות לשרוף את האסמים.
כשלמדתי בגמרא בתור בחור את ההיסטוריה הכואבת היה קשה להבין מה הם חשבו לעצמם.
הכל מובן.
וכל הקריאות להרס עולם התורה בטוחים שהצדק בצד שלהם.
יש תורה. יש רבנים. גם אם מאוד כואב וזה כואב, לא פועלים בבריונות.
כמה אירוני למצוא קריאות לשריפה במקום שהן אינן ויש רק ביקורת כאובה.
ועוד בי"ז בתמוז.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא נכון.
היא לא עובדת של משרד החינוך, היא עובדת של הבעלות.
ומשרד החינוך מודע לזה שבמגזר שלנו יש יותר ימי עבודה בפרט אצל הבנים.
וזה בסדר ומאושר מצידם!!

והעובדת הזאת, החלה את עבודתה על סמך התנאים הללו,
אף אחד לא חייב אותה לבוא ולעבוד במוסד הזה ובבעלות הזאת.
זה לא חכמה להסכים לכל התנאים לפני שמקבלים את העבודה
ולהתלונן על עושק אחרי שכבר יושבים טוב...

לא ראיתי שבקורונה, עובדות התלוננו ששינוי בסדרי העבודה
זה עושק מצד המעביד, גם אם זה היה לא קל והרבה יותר מורכב
נשים השאירו ילדים בבית ויצאו לעבוד עם כל הקושי,
או לחילופין עבדו מהבית למרות הטרוף הלא נורמלי שהיה.
מישהו פתח עבורם אשכול שמגיע להם כפל משכורת וכדו'?

ומענין,
אם המוסדות יחליטו שהם מווים את ימי הלימוד למגזר הכללי
ולכן השנה חוזרים ללימודים רק לפי ראשון בספטמבר
מה ההורים יגידו על המורים/גננות האלה שלא מכינים את הילדים לחגים..
הכי קל זה פשוט להתלונן.

ובלי כל קשר:
לפני שדורשים להשוות את שכר הגננות למגזר הכללי,
ראוי לודא שכל התקצוב מושווה.
אפילו המוכש"ר אינו מקבל תיקצוב זהה לממלכתי.

לא יודעת למה הכי קל זה לשפוך את הכעס על מנהלים.
עדיין לא ראיתי אפילו אשכול אחד שנפתח על העושק של בתי חולים.
שמתוקצבים עבור כל יולדת על 3 ימים מלאים של אשפוז,
אבל מחשיבים אפילו שעתיים ליום שלם ומשחררים יולדות הרבה לפני...
ואם הם עוד יותר רוצים לזרז הליכים הם גם נקראים טובים שמעניקים יום חינם בבית החלמה..
כי זה שליש מהתקציב של יום במשרד הבריאות מתקצב עבור יולדת שמאושפזת..
כי לראות את המנהלים נוסעים על ג'יפים וקונים דירות לכל הילדים שלהם בבני ברק/ירושלים בנוסף לרכישות נדלן רבות, ולדעת שהגננות מקמצות בהוצאות המזון שלהם, זה מאד מכאיב.....

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
כל אלו שמצדיקים את המנהל....
הייתי מציע לבדוק לאיפה חוזר הכסף...
כי תחושת הבטן שלי
וכבר נוכחתי במקרים אחרים, דומים באופיים
שהמנהל, דווקא הוא,
יוצא מורווח מהסיפור הזה.
מישהו אולי מכיר איזה עיתונאי רשת שמשתמש בפרוג כדי לתייג אותו לאשכול הזה?
נשאיר לו את העבודה....
הרי ברור שהמנהל רועד מזה
כי הוא המרויח בד"כ בראש ובראשונה
ואכמ"ל.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
הסבר למה הציבור לא ממש מוכן להתקומם על העניין:

אם מדברים על עיוותי שכר, עובדי הוראה מקבלים שכר על 12 חודשים מלאים ועובדים רק 9.
אין עינינו צרה בהם חלילה, אך שיבינו שמבחינתנו אין שום הגיון בתקצוב כפול של קייטנה, כך שעובדי ההוראה השחוקים יקבלו גם את משכורתם הרגילה מקופת המדינה/החיידר, וגם את התשלום על הקייטנה.
הרי כל הטיעון לחופש הנחוץ ביולי אוגוסט הוא שהם 'שחוקים ולא יכולים לעבוד', אז אם הם כן יכולים לעבוד, שיעבדו במשכורת אחת, כמו כולנו.

לבוא ולנסות להתסיס אותנו על כך, בזמן שהם עובדים עבודה קלה יותר מהרגיל (כי בקיטנה אין לימודים סדירים) ומקבלים משכורת מלאה (עבור חודש יולי) גם אחרי ניכוי ההחזר, זה... קצת... פחות מתקבל על ליבם ואוזנם של עובדי שאר המשרות במשק.

כי בואו, כולם עובדים ביולי, כרגיל, ומקבלים משכורת אחת.
וגם באוגוסט יעבדו. כרגיל. ויקבלו משכורת אחת.

אז נכון שהמנהל לא צריך לעשות כך וכולי וכולי. אבל קשה לצפות שהציבור יזדעזע פה במיוחד.
לא מסכימה.
יש כאן כללי משחק- אלו התנאים של עובדי ההוראה. ההסכם איתם (או יותר נכון עם הנציגים שלהם) הוא 9 חודשי עבודה תמורת שכר מסויים, שמטעמי נוחות מתחלק ל12 חודשים ולא לתשעה. על דעת זה הם עובדים. וכללי המשחק קובעים גם שמי שעובד בחופש הגדול, אמור לקבל על זה שכר כפול.
האם צריך לשנות את כללי המשחק? בהחלט יכול להיות. אני לגמרי מסכימה שאין שום צורך בחופש ארוך כל כך, אבל יוצאת מנקודת הנחה ששינוי באורך שנת הלימודים אמור גם לגרור אחריו תוספת שכר.
אבל כל עוד אלו כללי המשחק, לא הוגן לקחת מהגננת את הכסף שקיבלה ממשרד החינוך, על פי תנאי השכר שלהם.
ולגבי זה שהיא בכל מקרה גננת בחיידר ואמורה לעבוד בתקופה הזאת- באמת בכל מקרה על פי הנהלים החיידר אמור לשלם לה כפול בזמן הזה. ולא רק שהוא לא עושה את זה בכל שנה, אלא כשבמשרד החינוך מחליטים להעביר לה את הכסף ישירות, כדי שהמנהל לא יעשוק אותה, הוא דורש ממנה להעביר לו את הכסף.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כל אלו שמצדיקים את המנהל....
הייתי מציע לבדוק לאיפה חוזר הכסף...
כי תחושת הבטן שלי
וכבר נוכחתי במקרים אחרים, דומים באופיים
שהמנהל, דווקא הוא,
יוצא מורווח מהסיפור הזה.
מישהו אולי מכיר איזה עיתונאי רשת שמשתמש בפרוג כדי לתייג אותו לאשכול הזה?
נשאיר לו את העבודה....
הרי ברור שהמנהל רועד מזה
כי הוא המרויח בד"כ בראש ובראשונה
ואכמ"ל.
נו, ואחרי שימצא העיתונאי/ת? את באמת מאמינה שיהיה מקום שיסכים לפרסם את זה??

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמה אירוני למצוא קריאות לשריפה במקום שהן אינן
הלוואי שאינם. קיוויתי שיש מנהלים בירושלים
אם כל אחד ואחת מאיתנו יעשה פעולה פשוטה וקלה ביותר, ישתף את האשכול הנוכחי עם משרד החינוך,
השערורייה הזאת מהר מאוד תהיה היסטוריה.
(חוץ מהעונשים שאותם מנהלים יצטרכו לשלם בכספם ובגופם שזה לא כ''כ מהר יהיה היסטוריה)
כתובת המייל לשליחת תלונה למשרד החינוך עם שיתוף של האשכול הנוכחי (ניתן לשלוח ממייל פיקטיבי כמובן)

חיה וקיימת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מסוכן למי?
אמירות מהסוג הזה מונעות מאנשים לקבל מה שמגיע להם
מפחידות אותם שזה חילול ה' ומסוכן לציבור
ולכן כל הדבר הזה ממשיך.
דברו כאן על חלק מבעלי הסמכות והכח
שמתנהגים שלא כהוגן!
ונוהגים בחוסר אחריות כלפי משפחות שמשלמות מחיר כבד נפשי וכלכלי על העושק הזה!
לא יעזור להמשיך להסתיר כי השטיח שתחתיו מטאטאים את הבעיות
כבר בגובה שולחן...
ואם היתה היום סנהדרין היו מוקעים מזמן על מעשיהם.
קל לכתוב על הכללות כשלא חוית תסכול עמוק זה.
יש דעת תורה ועל פי זה צריך לשאול. לא הזכירו כאן שמות ולא מדובר בהכפשת ציבור שלם, אפשר להירגע.
בדיוק
צריך לשאול דעת תורה
האם הפתרון הוא לפרוק כאן ואיך.

הני כגנס

משתמש מקצוען
לא מסכימה.
יש כאן כללי משחק- אלו התנאים של עובדי ההוראה. ההסכם איתם (או יותר נכון עם הנציגים שלהם) הוא 9 חודשי עבודה תמורת שכר מסויים, שמטעמי נוחות מתחלק ל12 חודשים ולא לתשעה. על דעת זה הם עובדים. וכללי המשחק קובעים גם שמי שעובד בחופש הגדול, אמור לקבל על זה שכר כפול.
האם צריך לשנות את כללי המשחק? בהחלט יכול להיות. אני לגמרי מסכימה שאין שום צורך בחופש ארוך כל כך, אבל יוצאת מנקודת הנחה ששינוי באורך שנת הלימודים אמור גם לגרור אחריו תוספת שכר.
אבל כל עוד אלו כללי המשחק, לא הוגן לקחת מהגננת את הכסף שקיבלה ממשרד החינוך, על פי תנאי השכר שלהם.
ולגבי זה שהיא בכל מקרה גננת בחיידר ואמורה לעבוד בתקופה הזאת- באמת בכל מקרה על פי הנהלים החיידר אמור לשלם לה כפול בזמן הזה. ולא רק שהוא לא עושה את זה בכל שנה, אלא כשבמשרד החינוך מחליטים להעביר לה את הכסף ישירות, כדי שהמנהל לא יעשוק אותה, הוא דורש ממנה להעביר לו את הכסף.
כל עובדת שמכניסה עצמה לגנן בת"ת יודעת היטב את תנאי השכר והחופשות ועל דעת כך היא מקבלת על עצמה לנהל גן
ואכן, מאחר וההיצע גדול על הביקוש ידה על התחתונה
כל מנהל יוכל לומר לה - באם תחליטי לפרוש יש עשרות שימלאו את מקומך - אני לא חושש (מנסיון)

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
חברה, נא להפסיק לדאוג לגננות.הן זן נכחד. בהרבה סמינרים המגמה הזאת נסגרה ואנחנו לקראת שוקת שבורה לחינוך ילדינו. כמו בחינוך הכללי... רק מי שהיא עם לקות למידה משמעותית תסכים לעבוד בתחום הזה.
את המשפט הזה שומעים רבות גם על שדות ההוראה.
בינתיים החינוך העצמאי לא מקבל כל כך מהר מורות לתקן, ואפילו הפרוטקציונריות נאבקות על מעמדן...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כל עובדת שמכניסה עצמה לגנן בת"ת יודעת היטב את תנאי השכר והחופשות ועל דעת כך היא מקבלת על עצמה לנהל גן
ואכן, מאחר וההיצע גדול על הביקוש ידה על התחתונה
כל מנהל יוכל לומר לה - באם תחליטי לפרוש יש עשרות שימלאו את מקומך - אני לא חושש (מנסיון)
מסכימה בעיקרון. וגם אני עבדתי תקופה בבי"ס שלא בדיוק שילם לי לפי מה שמשרד החינוך דורש, והייתי בסדר עם זה מאחר וזה סוכם איתי מראש, וזה היה שווה לי.
אבל זה לא אומר שזה תקין מצד המוסד שמקבל תקצוב על דעת זה שהוא משלם לגננות על פי הכללים. ואם בכל שנה עוד אפשר לטעון שזה ההסכם ושאם משרד החינוך לא מתקצב אותם כמו את הממלכתי למה שהם ישלמו למורים כמו בממלכתי, במצב שבו משרד החינוך מעביר את הכסף לגננות ישירות ברור לי שאי אפשר לדרוש את זה מהן חזרה.

D

Deleted 66182

אורח
בדיוק
צריך לשאול דעת תורה
האם הפתרון הוא לפרוק כאן ואיך.
מה שנכתב כאן זה לא פריקת חוויות אלא העלאה למודעות של אלפי!!!!אנשים שמקופחים ימים ושנים.
זה לא סוד ולא חידוש. וזה יגווע לצערנו עד ההתקוממות הבאה.
כל עוד זה בגדר הדברים שלא מדברים עליהם, לא כי זה אסור הלכתית!!אלא חברתית...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה