דרוש מידע עושק במוסדות החינוך

• פותח הנושא nori
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

leaha

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ואולי באמת יש לעובדי ההוראה אשמה כלשהי על הפריאריות שלהם.
זה נקרא להאשים את הקורבן
בסופו של יום אין להן כוח,
ולא משנה כמה אומץ הם יתפסו
יודעת מנסיון מר של כמה שהתקוממו והלכו לבקש דעת תורה וכו' ושום דבר לא עזר
כמו שכתבו כאן הכלבים נובחים והשיירה עוברת

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הסבר למה הציבור לא ממש מוכן להתקומם על העניין:

אם מדברים על עיוותי שכר, עובדי הוראה מקבלים שכר על 12 חודשים מלאים ועובדים רק 9.
אין עינינו צרה בהם חלילה, אך שיבינו שמבחינתנו אין שום הגיון בתקצוב כפול של קייטנה, כך שעובדי ההוראה השחוקים יקבלו גם את משכורתם הרגילה מקופת המדינה/החיידר, וגם את התשלום על הקייטנה.
הרי כל הטיעון לחופש הנחוץ ביולי אוגוסט הוא שהם 'שחוקים ולא יכולים לעבוד', אז אם הם כן יכולים לעבוד, שיעבדו במשכורת אחת, כמו כולנו.

לבוא ולנסות להתסיס אותנו על כך, בזמן שהם עובדים עבודה קלה יותר מהרגיל (כי בקיטנה אין לימודים סדירים) ומקבלים משכורת מלאה (עבור חודש יולי) גם אחרי ניכוי ההחזר, זה... קצת... פחות מתקבל על ליבם ואוזנם של עובדי שאר המשרות במשק.

כי בואו, כולם עובדים ביולי, כרגיל, ומקבלים משכורת אחת.
וגם באוגוסט יעבדו. כרגיל. ויקבלו משכורת אחת.

אז נכון שהמנהל לא צריך לעשות כך וכולי וכולי. אבל קשה לצפות שהציבור יזדעזע פה במיוחד.
אולי גם הציבור צריך להתקומם על משכורות הענק שמקלים עובדי ההייטק וכדו'
אלו הם תנאי העסקה של מורה ואין לאף אחד זכות להתערב בתנאי העסקה של מישהו אחר

וייס1

משתמש מקצוען
זה נקרא להאשים את הקורבן
בסופו של יום אין להן כוח,
ולא משנה כמה אומץ הם יתפסו
יודעת מנסיון מר של כמה שהתקוממו והלכו לבקש דעת תורה וכו' ושום דבר לא עזר
כמו שכתבו כאן הכלבים נובחים והשיירה עוברת
שח"וח מה שהולך להיכתב לא ישמע כנגד הגננות - כי אני 100% במד שלהם.

אבל אנו חיים בעולם שאם לא תעמוד על הזכויות שלך ידרכו עליך,
למה נראה לך שבמקומות גדולים לא יעשו את זה?
א. כי הם מכבדים את עצמם.
ב. כי הם מכבדים אותך.
ג. כי אם הם לא מכבדים לא אותך ולא את עצמם הם מפחדים מאיומי מוניטין.
ד. ברוב מקומות העבודה קיים ועד עובדים, שלרוב המעסיק ממש עובד בשת"פ, וכמשתמע - ועד עובדים נלחם על זכויות העובדים ודואג לרווחתם...

אז כן, הגיע הזמן להפסיק להרגיש "קורבנות" ולהילחם על מה שמגיע.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
השאלה היא למה ציבור עובדי ההוראה שותק.
אני חושבת שכל אחד צריך לעמוד על זכויותיו. לא?
באמת לא רואה סיבה שעובד ממגזר אחר יבוא לעזור לעובדי ההוראה.
הפתרון בעיני פשוט מאד, התפקדות המונית לארגון המורים למורות מכיתות ו ומעלה ולהסתדרות- לגננות ומורת ביסודי.
נראה אותם מעיזים להתחיל עם כזה גוף.
ארגון המורים לא מעוניין במלחמת ההגנה על הציבור החרדי. עובדות ההוראה והמוסדות מעולם לא שיתפו פעולה עם הארגון במלחמות ובשביתות שלהם, על מה שהיה חשוב לארגון, לארגון אין סיבה להיות נחמדים.
כנל הסתדרות המורים. לא מוכנים לקבל באופן מאורגן מורים במוסדות חרדים.
כך שאני מסופקת אם זה פתרון.

נערך לאחרונה ב:

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
אולי גם הציבור צריך להתקומם על משכורות הענק שמקלים עובדי ההייטק וכדו'
אלו הם תנאי העסקה של מורה ואין לאף אחד זכות להתערב בתנאי העסקה של מישהו אחר
הציבור לא מתקומם על תנאי השכר שלהם
אבל גם לא יתקומם בעבורם על נתון שנועד לשמר את התנאים המנופחים.

באופן אישי, אם משרד החינוך החליט לשלם ישירות לגננת באמת נשמע לי עוול לקחת לה את זה,
אז שתמצא את הדרך להשיב לה את הגזלה.. אם ע"י התארגנות קולקטיבית אנונימית או בכל דרך אחרת.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
ארגון המורים לא מעוניין במלחמת ההגנה על הציבור החרדי. עובדות ההוראה והמוסדות מעולם לא שיתפו פעולה עם הארגון במלחמות ובשביתות שלהם, לארגון אין סיבה להיות נחמדים.
כנל הסתדרות המורים. לא מוכנים לקבל באופן מאורגן מורים במוסדות חרדים.
כך שאני מסופקת אם זה פתרון.
יודעת על מישהו שניסה חארגן התאגדות עו"ה חרדים. משום מה לא היתה מספיק היענות.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
לארגון אין סיבה להיות נחמדים.
ברגע שאני מתפקדת לארגון הם מחויבים להגן עלי, נקודה.
אתן דוג':
יש סמינרים חרדיים שנמצאים בעוז לתמורה.
הם דורשים שעון נוכחות.
מורות חרדיות שחברות בארגון המורים לא מבצעות החתמת שעון נוכחות.
למה?
כי כך קבע ארגון המורים.
נראה לך שההנהלות מעיזות לצייץ?
ממש לא.

ולגבי זה:
זה נקרא להאשים את הקורבן
יכול להיות.
אבל כאחת שנמצאת במערכת, יכולה לאמר ש"ניצחתי" בקרבות, קטנים אמנם, ועדיין.
לו לא היינו שפנים כ"כ גדולים, דברים היו נראים אחרת.

שושן חוחים

משתמש פעיל
אלו הם תנאי העסקה, של מורה ואין לאף אחד זכות להתערב בתנאי העסקה של מישהו אחר
אף אחד לא מתערב פשוט כואב הלב לראות ולשמוע חדשים לבקרים איך מנצלים כל פעם מחדש את העובדים שהכי רוצים שיהיה להם טוב.

leaha

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ברוכים הבאים לעולם השקר !! עד יבוא משיח צדקנו במהרה בימינו ויגאלנו שנית !!
אלו סיפורים שכמותם יש מאות רבות בתוככי הציבור שלנו, גננות זו רק דוגמא אחת, אך באמת זו חלק מהגלות שלנו, ולא נראה שישי מה לעשות עם התופעה באופן כללי...
אני באופן אישי כלוחמת צדק מאז הולדתי
משתמשת לאחרונה בגישה הזו
לא יודעת אם היא נכונה או לא
יודעת שהיא בריאה לי

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אף אחד לא מתערב פשוט כואב הלב לראות ולשמוע חדשים לבקרים איך מנצלים כל פעם מחדש את העובדים שהכי רוצים שיהיה להם טוב.
צודקת 100% וזו גם דעתי, אף אחד לא יכול להתלונן על שהיא מקבלת משכורת כפולה אם כך מגיע לה לפי החוק!!

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני יודעת על מס' גננות שפנו לפוסק גדול ונחשב מאוד, והוא בצר לו אמר להן, שהצדק עימן, אך אין לו דרך להילחם בשחיתות מנהלי המוסדות. ויותר מכך, הוא פנה למנהלים וניסה לבקש עבורן, אך לצערינו, דעת תורה אינה מעניינת אותם.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כדאי לזכור שחלק מהאחריות מוטלת עלינו, כהורים.
אם נגלה עניין בגננות של ילדינו, ונפנה להנהלה במקרה של גננת צעירה ולא מנוסה, ונבחר חיידר גם על פי איכות הגננות, ולא רק לפי השם שיצא לחיידר - המנהל לא יוכל לאיים על גננות ש'עומדות אצלו עשרות בחורות בתור להיות גננת'. כי הוא יצטרך להשיג גננות איכותיות.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
זה מדהים (ויותר נכון עצוב מאד)... איך שעשרות פוסטים כוללים מבט נוראי על מנהלי המוסדות שמגדלים ומחנכים את ילדיהם. בלי לשמוע רגע ומבט של צד שני.
אתם יודעים מה העלויות? מה מצב התזרים?
עם מי הם התייעצו? ומה קבע להם?
העיקר זעקות שבר ותרועות חוצפה עם קורטוב או שניים של בתי משפט ותלונות אנונימיות (שב99% הם חמורות מאד ולכה"פ לא פחות מהוון המיוחס לבעלי המוסד).
ובקיצור..
לשמוע צד אחד (ולא משנה עד כמה הוא מסכן) ולשפוט על פיו זה פשע!

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
. אי הכרה בדרגה וותק על אף שמשרד החינוך מתקצב זאת מהוצאת התואר/הדרגה וגם רטרו!
הי, זה לא נכון.
לגני מוכשר ברשתות הגדולות יש פרופיל מוסד ואין תיקצוב אישי לפי אנשי צוות. מעט על קצה המזלג עד כמה הנושא סבוך.
(ואגב, ידעתם שגננות בבית יעקב לא מקבלות על יום מחלה ראשון? מקבלות רק ע"פ המינימום בחוק בשונה מכל הסכם שכר של עובד הוראה עלי אדמות)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שיוקמו הסתדרות המורות והגננות החרדית,
בעצם, אולי לא כדאי כי מי שיספוג יהיו ההורים :( :(
כדאי לקרוא את החומר שבקישורים הבאים:

חייב לומר שרשת הגנים די מקפידה על הזכויות המינימליות של הגננות, גם אם היא כפופה ל'הסכם הבראה' שלעולם אינו מסתיים.

D

Deleted 66182

אורח
כדאי לזכור שחלק מהאחריות מוטלת עלינו, כהורים.
אם נגלה עניין בגננות של ילדינו, ונפנה להנהלה במקרה של גננת צעירה ולא מנוסה, ונבחר חיידר גם על פי איכות הגננות, ולא רק לפי השם שיצא לחיידר - המנהל לא יוכל לאיים על גננות ש'עומדות אצלו עשרות בחורות בתור להיות גננת'. כי הוא יצטרך להשיג גננות איכותיות.
וגם להחמיא על גננות ומורות צעירות מצליחות ומשקיעות מייקר ועוזר ושווה מכל מתנה שהיא!!
(וביננו על כל כל עובד מתחיל שמצליח ומרוצים ממנו)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
השבת יצא לי לדבר עם מורה וגננת. ואני המומה למה שנחשפתי.
אני אכתוב בקצרה כי הבנתי שהספור לא חדש. אבל איך זה לא בכותרות???

מספרת לי גננת בחיידר שהמנהל בקש ממנה לחתום על כך שהיא מחזירה את רב הכסף שהיא תקבל עבור הקיטנה שתתבצע בגן.
העילה להחזר היא כי היא ממילא בגן, והוא משלם לה משכורת טובה ותנאים טובים אז הוא זכאי להתחשבות.
גננת שסרבה אמר אין בעיה, ורשם דמות פיקטיבית כגננת בקיטנה (למרות שהגננת הרגילה תהיה בגן)
לגבי הימים שאחרי תשעה באב אמר שהן לא צריכות לעבוד שהרי הקיטנה היא ללא ימי שישי ובחיידר כן לומדים ימי שישי לפיכך הושלמות הימים והקיטנה תגמר כמה ימים מוקדם מהנדרש ומתוקצב על ידי משרד החינוך.

מקרה ב' מספרת לי מורה שהמנהלת הציעה לה להרשם כמורה בקיטנה. אך בפועל היא מבקשת שתתפקד כסיעת. כי הרי אין צורך במורה בקיטנה. מספיק שתהיה סיעת. את ההפרש המנהלת כמובן מבקשת שהמורה תחזיר לה לקופת בית הספר. במקרה זה המורה סרבה והקיטנה הפסידה כח אדם איכותי.

תגידו, איך אפשר להשלים עם הספורים האלה? אני מקבלת קריאות אדישות ומשפטים כמו מה חדש מכל מי שאני מספרת לו.. ואני פשוט לא יכולה להשלים עם העובדה שאין מה לעשות.
לצערי נזכרת שהזדעזעתי מזה לפני.. למעלה מעשר שנים, כמוך
לא קראתי תגובות - רק את ההודעה הפותחת.
בנושאים האלו להזיז משהו זה באמת להזיז הר, וענק.

משפטנית פח

משתמש מקצוען
גלינג-

צר לי אבל בעוד שאת צודקת באופן כללי על הצורך להבין את 2 הצדדים.

במקרה זה אין כל הצדקה(בצורה הכי נחרצת שניתן לאמר את המשפט הזה) להתנהלות מהסוג שתוארה ושלצערי בשל עיסוקי אני נפגשת איתה רבות במגזר (הבאת מקסים ומיוחד שלנו).
נתקלתי בעובדת שלא קבלה דמי אבטלה בתקופת הקורונה בשל העובדה שלא קבלה תלושי שכר(!!!) שנה אחורה. מדובר בחוק הכי בסיסי ופשוט מתחום חוקי המגן ביחסי עבודה. לבקשתי שתשלח מיילים לארגון היא טענה כי ניסתה אך דוחים אותה בהלוך ושוב. ניסחתי לה מייל שתשלח מתיבת המייל שלה אך היא טענה כי היא מפחדת ולא רוצה וכ... ולא מדובר באישיות רמוסה ופרייארית מהסוג שאתן בטח מדמיינות.
צר לי, אבל אני חושבת שכדאי לחלוטין לעשות סוף לתופעות המקוממות האלו שאין כל צורך ועניין לנסות ולהצדיק אותן

ולו בשל העובדה הפשוטה ביותר: אין להם הצדקה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה