ניהול תקציב עובדים חזק לשמור על העו"ש, ו... הפתעה!!

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה שעוד לא הסתבכם ב"ה [ואני מאחל לכם מכל הלב שגם לא יקרה] או שאתם עוד לא יודעים על מצב החובות שלכם, לא אומר שזו שיטה נכונה.
מקבל בהחלט את טענותיך, אבל המשפט הזה קצת נראה לי קיצוני, אחרי עשר שנות חיים בכזה אופי.
נסיונך העשיר בענין מאפיל על דעתי, ואעפ"כ לא נמנעתי מלכותבה.
יישר כוח לך על מאמריך הנפלאים כאן באתר, אני עוקב בשקיקה.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מקבל בהחלט את טענותיך, אבל המשפט הזה קצת נראה לי קיצוני, אחרי עשר שנות חיים בכזה אופי.
נסיונך העשיר בענין מאפיל על דעתי, ואעפ"כ לא נמנעתי מלכותבה.
יישר כוח לך על מאמריך הנפלאים כאן באתר, אני עוקב בשקיקה.
שורה תחתונה.
האם יש לך גלגולי חובות? גמחים והלוואות שהסכומים בהם גדלים?
או שאתה עם תוכנית חיסכון לעתיד? יש לך נכסים/ קרנות השתלמות/ פנסיה?

כי יש משהו בדברים שאתה אומר שיש בהם מן המוטיב של "שלם לעצמך תחילה"- קודם לשלם לעצמי על הצרכים הבסיסיים שלי ואחרי שדאגתי לעצמי יהיה לי כוחות לדאוג לכל השאר. (אבא עשיר אבא עני)
או לחילופין כאשר אתה יודע שבסוף החודש תצטרך לקחת הלוואה כדי לסגור דברים דחופים, ממליצים לקחת את ההלוואה כבר בתחילת בחודש. (ספר תקציב המשפחה/ אריה ליבוביץ)
אבל לקחת הלוואות עבור צריכה בסיסית וקל וחומר עבור מותרות זה ודאי לא דבר טוב

הבו רעיון..
מי שזוכר.ת הודעות שכתבתי כאן ב'עובר ושב' אולי שם לב לקנאות שלנו בבית לשמירה על העו"ש, על ההוצאות והכנסות וכו' וכו' (דיירקט בלבד, בלי תשלומים, חסכנות בהוצאות, הוצאות קבועות מראש וכו').
אבל בפעם הלא יודע כמה.. מגיע המוצ"ש האחרון של החודש הלועזי, זה שקרוב ל'סוף החודש'..
ושוב פעם - העו"ש עומד רחוק רחוק מתחת לסכום שחשבתי ודמיינתי כל החודש שנסיים איתו את החודש..
וזה לא המשכנתא שקפצה ב1000 ש"ח, ולא הקניות הקבועות שהתייקרו, הכל היה צפוי מראש, ועם זה היה ברור שנסיים את החודש עם סכום מסויים ביתרה, ועומדים אולי בחצי ממנו ולפעמים ברבע..
וזה פשוט מבאס!
ובמחשבה לרגע, הדבר הראשון שעולה לראש זה להפסיק עם כל ההתחשבנויות האלו, להפסיק לתקצב כל קניה בראש מראש ולא להכניס דברים לעגלה, ולא לקנות סתם בגדים שלא נצרכים, או מגפיים לילדים כי הדודה אמרה שתביא.. ולא לקנות אוכל מיותר בחוץ וכדומה
ולחיות בזורם והכל יבא על מקומו בשלום, כי הרי בין כה לא נשארים עם יותר מדאי כסף...!!!
אבל ברור לי שזה לא הדרך וזה רק יחריף את היתרה בסוף החודש..

אבל מה באמת הפיתרון?
או במילים אחרות: מה יכול להעלות את מצב הרוח שלמרות כל ההתחשבנויות (ואחדד:
לא סובלים מהם במהלך החודש, אבל ברגע בסוף החודש שרואים שעם כל זה היתרה לא מה שחשבנו.. זה לא נעים!!)
- נוכל לומר לעצמנו שזה שווה?!

*דוגמא קיצונית להסביר על מה מדבר: כחלק מהתנהלות 'בריאה' סוג של.. אנחנו לא משפצים בתשלומים רחבים והלוואות גדולות, אלא מחכים שיצטברו סכומים ומידי פעם נרכוש עוד משהו נחמד לבית (נחמד=תאורה נורמלית לסלון גם.. ובהמשך וילון לחדר.. לא עיצובי פנים בעשרות אלפי ש"ח..), אבל בפועל עובר עוד חודש ועוד חודש והיתרה רחוקה מאד ממשהו שאפשר לצבור עוד ועוד לרכישות הנחמדות האלו.. בפרט שיש עוד הלוואה משפחתית מרכישת הדירה שצריך לשמור אליה..

אז ברגע הזה של סוף החודש - שהתאורה עדיין מהקבלן וטרם הגיע וילון... איך שומרים על החיוך בפנים?..
אין הנאה גדולה מזו של אדם החוסך ויש לו כסף משלו בלי תשלומים או הלוואות לקנות אפילו פעם בתופה עוד וילון
חשבת פעם אדם שיש לו כסף [או שאין לו ומלווה] וקנה רכב ב300.000 ש''ח תוך חודש וחצי כבר אין לו את ההנאה
דווקא החוסך ומכספי החסכון הגיע ל1500 ש''ח לקנות וילון ללא תשלומים בצורה מושכלת
אזי נשמרת ההנאה . וההתחדשות כל תקופה

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

מלי רוט

משתמש רשום
@הון ובית כל הכבוד על כל הפעילות בפרוג
יש לי שאלה
יש לי חשבון נוסף שלא עשיתי בו שום פעילות כבר כמה שנים טובות
כשנכנסתי לסגור אותו אני רואה שכל חודש גבו לי עמלות
זה חוקי לגבות אפילו שאין שום פעילות כמה שנים?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
@הון ובית כל הכבוד על כל הפעילות בפרוג
יש לי שאלה
יש לי חשבון נוסף שלא עשיתי בו שום פעילות כבר כמה שנים טובות
כשנכנסתי לסגור אותו אני רואה שכל חודש גבו לי עמלות
זה חוקי לגבות אפילו שאין שום פעילות כמה שנים?
תודה על המשוב.
לכבוד ולעונג הוא לי.

בעיקרון, ככל והחשבון לא מוגדר כחשבון ללא עמלות, יכולות להיות בו עלויות.
בטח אם ביתה בו מסגרת,,שיש עלות של הקצאת מסגרת.
מומלץ לסגור חשבונות מיותרים - הם לא מוסיפים לנו לדירוג האשראי.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אז ברגע הזה של סוף החודש - שהתאורה עדיין מהקבלן וטרם הגיע וילון... איך שומרים על החיוך בפנים?..
לוקחים לחם נוטלים ידיים מברכים המוציא,
ואחר כך מברכים ברכת המזון לפחות רבע שעה מילה במילה.
לא חסר לנו ואל יחסר לנו מזון לעולם ועד...
בעבור שמו הגדול. המילים מאוד מחזקות את הנפש.
ומניסיון מי שמקפיד לברך לאט במשך הזמן מגיע שפע אדיר.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
רעיון מצויין!
למען האמת מכיר חשבון בנק אמריקאי ששם יש כמו 'עו"ש' נוסף שנקרא 'שמירה' (SAVING) שכל מהותו זה לשים כסף בצד שלא נמצא בעו"ש.
אבל זה לא הפקדונות כמו בארץ שאתה מחוייב לתוכנית מסויימת ואז בסוף הזמן זה קופץ לך לעו"ש וכדו' אלא ממש נמצא בצד במקביל..
מחפש דרך לעשות דבר כזה אצלי בחשבון..
בדיסקונט יש משהו כזה- נקרא סמארט סייב.
הוא מזהה אם יש כסף פנוי (ע"פ ההוצאות הרגילות) ומעביר לפיקדון נזיל- עד 500 ש"ח בשבוע.
ברגע שהכסף עבר לשם הוא מצד אחד נזיל על בסיס יומי למקרה שזקוקים לכסף, ומצד שני- הכסף לא נמצא בעו"ש ונותן תחושה של יכולת לבזבז.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
בדיסקונט יש משהו כזה- נקרא סמארט סייב.
הוא מזהה אם יש כסף פנוי (ע"פ ההוצאות הרגילות) ומעביר לפיקדון נזיל- עד 500 ש"ח בשבוע.
ברגע שהכסף עבר לשם הוא מצד אחד נזיל על בסיס יומי למקרה שזקוקים לכסף, ומצד שני- הכסף לא נמצא בעו"ש ונותן תחושה של יכולת לבזבז.
וואו ממש תודה! לא ידעתי מזה, למרות שנמצא הרבה בחשבון אישי בדיסקונט..
איך מגיעים לזה?

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
וואו ממש תודה! לא ידעתי מזה, למרות שנמצא הרבה בחשבון אישי בדיסקונט..
איך מגיעים לזה?
אני רואה באתר שדרך האפליקציה אפשר.
השאלה אם יש דרך גם לא באפליקציה.
(או שאם פעם אחת פותחים דרך אפליקציה ומגדירים - אפשר אח"כ לשלוט בזה דרך האתר?)

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אני רואה באתר שדרך האפליקציה אפשר.
השאלה אם יש דרך גם לא באפליקציה.
(או שאם פעם אחת פותחים דרך אפליקציה ומגדירים - אפשר אח"כ לשלוט בזה דרך האתר?)
אני לא יודעת אם יש אפשרות לפתוח לא דרך האפליקציה, אבל בכל מקרה אחרי שפותחים באפליקציה, ניתן למשוך דרך האתר.
באפליקציה יש אופציה גם של עצירת ההפקדות, אני לא יודעת אם את זה אפשר דרך האתר.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
כל חיסכון של כסף שחכסת
לשים את הכסף בקופה נפרדת
ואז תהיה בטוח שהכסף הזה ישמר

לאט לאט אתה תבין איך לחשבן את זה גם על בסיס שבועי
ובהמשך על בסיס חודשי

אבל בהתחלה עדיף מייד

shir4

משתמש פעיל
אני ממש מתפלאת שוד לא כתבו את זה כאן דבר ראשון תנסה רייזאפ יש 3 חודשים חינם נראה לילנו זה ממש עזר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה