התייעצות סיפורים אישיים לבנות הנעורים

מצב
הנושא נעול.

אמונלה

משתמש צעיר
שוב: מחובת הסמינר להתאים את התוכנית לבנות, אבל אל תבואו בטענות לנשים האלו.

אבל זה בדיוק מה שאת עושה

שהשם לא ינסה אותך ואת שאר המזלזלות במה שהנשים האלו עברו.

כל משפט מכוער יותר מקודמו.
באמת מאחלת גם לך שהשם לא ינסה אותך בניסיונות שלהן.
למה יש לך מושג מה אני עוברת בחיים, מציעה לך לחשוב על זה...

ששונית

משתמש מקצוען
למה יש לך מושג מה אני עוברת בחיים, מציעה לך לחשוב על זה...
מי שמזלזלת בשיתוף בניסיונות קשים, חזקה עליה שלא עברה כאלו מעולם.
אני עברתי בחיי קשיים שיכולים למלא את כל הספרים של ליבי קליין אבל בסיפורים שקרו באמת.
מסיבות השמורות עימי נמנעתי מלשתף אותם למרות שרבים וטובים מבקשים ממני לחלוק ולשתף, ובגלל הקשיים האלו ומתוכם אני מגלה הבנה לאותן שכן משתפות.
ומי שלא מגלה הבנה ועוד מזלזלת, מעולם לא עברה בדרכים הקשות שלהן.

רוחי ברג

משתמש פעיל
שוב: מחובת הסמינר להתאים את התוכנית לבנות, אבל אל תבואו בטענות לנשים האלו.

אבל זה בדיוק מה שאת עושה

כל משפט מכוער יותר מקודמו.
באמת מאחלת גם לך שהשם לא ינסה אותך בניסיונות שלהן.

זה איחול יפה וחשוב, אבל באותה מידה תאחלי גם שנעמוד בניסיונות החיים.
ולהביא דוגמאות לנסיונות החיים כדי לחנך, מנשים שלצערינו לא ממש עמדו נכון בניסיון זה אירוניה במיטבה.
לא מזלזלת בהן, ולא באה לדון איתך עליהן, רק רוצה לחזק את הפרדוכס בחינוך הזה.

רוחי ברג

משתמש פעיל
אני עברתי בחיי קשיים שיכולים למלא את כל הספרים של ליבי קליין אבל בסיפורים שקרו באמת.
מסיבות השמורות עימי נמנעתי מלשתף אותם למרות שרבים וטובים מבקשים ממני לחלוק ולשתף, ובגלל הקשיים האלו ומתוכם אני מגלה הבנה לאותן שכן משתפות.

שמעת פעם על זה שהסיפור של נח איש גמזו זה משל?
משל לכך שאם יש לך ארגז מלא בזהב, כשתפתח אותו לציבור הזהב יהפך לעפר?

אמונלה

משתמש צעיר
אני לא רואה בדברים שלי שום נימת זלזול, ואת החזקות שלך כואב לי לנפץ, אני לא מתכוונת לחשוף את עצמי גם, אבל כדאי שתנהגי ביתר רגישות במקרים שאת לא מודעת אליהם.
ואני לא מתכוונת להמשיך להגן על מקומי, רק להזכיר לך שלצערנו יש עוד אנשים שמתמודדים חוץ ממך.

דגש חזק

משתמש פעיל
לא מבינה מה הכאב שמדבר פה.
כואב לכם שאנשים מרויחים כסף?
אף אחד לא הכריח אתכם ללכת.
הציבור מצביע ברגליים באהבה לדברים האלה,
מחפשים ריגוש, ומקבלים אותו.

לא נאה לכם- אל תלכו.

מה כואב?

שהנערות הרגועות והשמחות שלנו הופכות להיות "בנות ערובה" לחיפוש אפיק פרנסה / לשאיפה לזכות את הרבים /להרגשת שליחות וכדו'..

zaza

משתמש פעיל
אוהה! חשבתי שהניקים פה אנונימים... או אולי טעיתי?;)
מאיפה יש לך מושג מה אנשים עוברים בחייהם הפרטיים?

zaza

משתמש פעיל

מה את מתכוונת במה שהנשים האלו עברו?
יש מגוון כ"כ גדול של סיפורים אישיים... גם זריקת איפון נכללת אצלך בקשיים שהם עברו?
לא שאני מורידה מעוצמת הקושי שהיה לה אבל לא כל דבר צריך להפוך לתכנית שלימה
יש דברים שהשתיקה יפה להם.[/QUOTE]

דגש חזק

משתמש פעיל
עצוב!
באמת עצוב,
אבל למה לפרוק מועקות ולשחרר חוויות קשות על הבמה?
יש מקומות מתאימים בהרבה (ולא פחות יעילים) כדי לעשות זאת...

תמר ה.

משתמש מקצוען
להבנתי, ההבדל נעוץ בתהליך העיבוד והמשמעות שעשתה אישה לכאבה.
מסיפור התמודדות בעל השראה, חוסן, משמעות ואמונה מלאת חיים ושמחה - יכולים לצאת חסונים, נכונים לעמל, שמחים שמחת אמת - כזו שקרובה להשם מתוך משמעות ואמונה אמיתית,
מסיפורים שעדיין לא עברו תהליך, או אישה שלא מצליחה להעביר אותם נכון (אני למשל - לא הייתי מצליחה להעביר בציבור שיחה כזו, כמו שלא הייתי מצליחה להיות אדריכלית, למשל) - הציבור יוצא הרוס ושבור.
באמונה- הצער הוא רק הדרך לחוסן, למשמעות, לתהליך שאלוקים רצה שנעשה. סבל, לעומתו, הוא מן מזוכיזם כזה, העונג שבכאב.

רוחי ברג

משתמש פעיל
להבנתי, ההבדל נעוץ בתהליך העיבוד והמשמעות שעשתה אישה לכאבה.
מסיפור התמודדות בעל השראה, חוסן, משמעות ואמונה מלאת חיים ושמחה - יכולים לצאת חסונים, נכונים לעמל, שמחים שמחת אמת - כזו שקרובה להשם מתוך משמעות ואמונה אמיתית,
מסיפורים שעדיין לא עברו תהליך, או אישה שלא מצליחה להעביר אותם נכון (אני למשל - לא הייתי מצליחה להעביר בציבור שיחה כזו, כמו שלא הייתי מצליחה להיות אדריכלית, למשל) - הציבור יוצא הרוס ושבור.
באמונה- הצער הוא רק הדרך לחוסן, למשמעות, לתהליך שאלוקים רצה שנעשה. סבל, לעומתו, הוא מן מזוכיזם כזה, העונג שבכאב.

את צודקת תיאורטית. בחיים. באיך לפעול ומה.
אבל גם שכאלו. תשאירו את היופי שלכם לעצמכם.
אין דבר יותר פרטי מהקשר שלכם עם הקב"ה. מה זה הפרסומת המקובלת הזו?

בוב ספוג

משתמש מקצוען
לסמינר לפעמים קל יותר לארגן הרצאה של שעתיים עם אישה שתספר סיפור חייה
מאשר לתכנן תוכניות מורכבות
ועל הדרך גם לתת מקור פרנסה לאותה מרצה

פרפר סגול

משתמש מקצוען
סיפורים אישיים וכל מיני תכניות ערב לנשים יכול להוביל לתוצאות טובות לרגיעת הגוף והנפש ושחרור וחיזוקים למיניהם.
אבל!!!!!!!!!!!!!!!!!
לצערנו אין פיקוח בדברים האלו , ויש בהם הרבה דעות והשקפות גרועות בדקויות,
כמו גם התרמות שלא על דעת הבעל, כמו הפחדות למיניהם וכל מיני הקצנות רק לאחרונה שמעתי על איזו אשה ידועה שמרצה המון והיא פשוט מפחידה את כל הנשים שלא תורמות לה ועד שהבעל שומר על הילדים במסירות נפש, ומשחרר את אשתו קצת לבלות ולשכוח קצת מהשגרה הוא מקבל אשה מפוחדת ורועדת, ש:
1.מכריחה אותו לתרום וקצת נרגעת [אבל קיבלה בעל כועס]
2.או שלא הצליחה לשכנע אותו [והוא קיבל אשה מפוחדת]
3. או שהוא מסביר לה עד אור הבוקר למה לא צריך לתרום להם ומה שאמרה האומרת הם גיבובי שטויות במקרה הקיצון או אחרון בסדרי העדיפויות של הערכים שלהם במקרה הפחות קיצוני.

בקיצור דחוף!!!! על עם ישראל להיות עירניים ,ואם אתה דואג לאשתך איש יקר ורוצה לפרגן לה [ולך] ערב של שחרור
או אם את מארגנת אירוע /ערב נשים / תכניות למלון או נופש או מחנה או כל דבר

קחו אחריות .
התוצאות הרות אסון!!!!!

מתי תקום וועדת רבנים לעניינים עדינים ומורכבים שכאלו???

---

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הבן שלי בן 5!! סיפר לי אתמול לפרטי פרטים את סיפור התינוק שנפטר השבוע בעקבות שכחה ברכב.
מי סיפר לך?
הרב'ה.

למה????
אסור לך להאמין!
במיוחד, שכבר שמענו סיפורים לרוב שילדים זרקו על הרב'ה דברים שלא היו
בדרך כלל שומעים את זה מחברים

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לאחרונה נכנס מאוד לאופנה להביא סיפורים אישיים בתור תכנית לסמינרים וגם לכיתות גבוהות בבי"ס יסודי.
ואני עוקבת מן הצד אחר התופעה בשקט וקצת בפליאה

עד שהבת שלי חזרה מבועתת אחרי סיפור אישי ששמעה.
היא היתה ממש בטראומה.
זה היה אחד מסיפורי הזוועה ששמע כל עם ישראל בזמן האחרון.
שכולנו לא עצמנו עין כמה לילות, והסתובבנו בחרדה בימים.
ואת הסיפור הזה סיפרו לה.
היא חזרה הביתה ובמשך שעתיים סיפרה לי את הסיפור לפרטיו, היא בכתה את הטרגדיה ממש בבכי קורע ,
כשמול עיניה היא רואה את אחיה הקטנים החמודים שהיא כ"כ אוהבת.

ואני שואלת את עצמי:
למה?

למה נראה למישהו שהטרגדיות האלו עושות טוב למישהו?
מה יוצא לבנות עשרה צעירות ורגישות ששומעות נשים צדקניות שעברו מסע עקידה משלהן?
מה זה תורם להן?
אולי תחכימו אותי...
מה היה הסיפור?
בקצרה
אני שואל כדי להבין מה קרה, אולי רק לך זה נראה מיותר...

רוחי ברג

משתמש פעיל
כל אומנות היא החצנה למען הכלל.
גם ציור יפיפה, גם צילום, גם כתיבה.
אנחנו צריכים לחלוק, אבל רק חלק (ועכשיו אני שמה לב לשורשים הזהים).

בעילום שם, בדרך כלל.
ותטענו שגם סופרת מחצינה את עצמה. וזה נכון.
גם בשיחה אינטימית את מחצינה את עצמך. את הבנאדם שבך. שבנית בעמל.
שזה את התובנות, המעשים והמחשבות שלך. הרעיונות והשאיפות.
ולהחצין את יצמך כל מרצה עושה.
אבל גם סופרת שתכתוב בספר, או סתם מרצה או מורה שתספר על תפילותיה שלה, על קשייה ואכזבותיה, זה יהיה לא נעים ולא נחמד לאף אחד מהנוגעים בדבר.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סיפורים אישיים וכל מיני תכניות ערב לנשים יכול להוביל לתוצאות טובות לרגיעת הגוף והנפש ושחרור וחיזוקים למיניהם.
אבל!!!!!!!!!!!!!!!!!
לצערנו אין פיקוח בדברים האלו , ויש בהם הרבה דעות והשקפות גרועות בדקויות,
כמו גם התרמות שלא על דעת הבעל, כמו הפחדות למיניהם וכל מיני הקצנות רק לאחרונה שמעתי על איזו אשה ידועה שמרצה המון והיא פשוט מפחידה את כל הנשים שלא תורמות לה ועד שהבעל שומר על הילדים במסירות נפש, ומשחרר את אשתו קצת לבלות ולשכוח קצת מהשגרה הוא מקבל אשה מפוחדת ורועדת, ש:
1.מכריחה אותו לתרום וקצת נרגעת [אבל קיבלה בעל כועס]
2.או שלא הצליחה לשכנע אותו [והוא קיבל אשה מפוחדת]
3. או שהוא מסביר לה עד אור הבוקר למה לא צריך לתרום להם ומה שאמרה האומרת הם גיבובי שטויות במקרה הקיצון או אחרון בסדרי העדיפויות של הערכים שלהם במקרה הפחות קיצוני.

בקיצור דחוף!!!! על עם ישראל להיות עירניים ,ואם אתה דואג לאשתך איש יקר ורוצה לפרגן לה [ולך] ערב של שחרור
או אם את מארגנת אירוע /ערב נשים / תכניות למלון או נופש או מחנה או כל דבר

קחו אחריות .
התוצאות הרות אסון!!!!!

מתי תקום וועדת רבנים לעניינים עדינים ומורכבים שכאלו???

כן, נכויתי בזה לצערי אם אתם שואלים
מה הבעיה לענות: זה באמת משכנע, אז הנה המספר של בעלי ותדברי איתו. ורק איתו.
יש מה להמשיך אחרי אמירה כזאת?

שילוחון

משתמש פעיל
מה הבעיה לענות: זה באמת משכנע, אז הנה המספר של בעלי ותדבר איתו. ורק איתו.
יש מה להמשיך אחרי אמירה כזאת?
נכון כך צריך להיות.
אבל בשטח על המקרה הספציפי שהוא כדוגמא רוב רובן של הנשים -משהו כמו 80%חתמו במקום,
היתה שם סחיטה באיומים, ההתרמה לא עסקה בלשכנע לתרום אלא ב'לדאוג' לנשים שנמצאות שם שאוי ואבוי אם הן לא תתרומנה, אבל זו באמת דוגמה קיצונית. שלצערי קורית [עד שאותה אשה תיעצר על סחיטה באיומים]

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכון כך צריך להיות.
אבל בשטח על המקרה הספציפי שהוא כדוגמא רוב רובן של הנשים -משהו כמו 80%חתמו במקום,
היתה שם סחיטה באיומים, ההתרמה לא עסקה בלשכנע לתרום אלא ב'לדאוג' לנשים שנמצאות שם שאוי ואבוי אם הן לא תתרומנה, אבל זו באמת דוגמה קיצונית. שלצערי קורית [עד שאותה אשה תיעצר על סחיטה באיומים]
אולי אפשר לבטל דרך הבנק או חברת האשראי?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה