התייעצות סיפורים אישיים לבנות הנעורים

מצב
הנושא נעול.

שילוחון

משתמש פעיל
אפשר לבטל את הכסף אבל שהאשה לא תירדם חצי לילה אין בנק שיכול לפתור

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
יש פה כמה עניינים מעורבבים,
א - נשים שמספרות על ההתמודדות שלהם מעל במה ציבורית ו - ב - ההתאמה של הבמה לקהל היעד.
ברור שיש בעיה של חוסר התאמה בסמינרים ובמוסדות לימוד ועל זה אין ספק.
אבל העניין הראשון - עצם הסיפור הוא בכלל לא נושא לדיון, אנחנו לא אמורים לשפוט (ובוודאי שלא באופן כוללני) נשים אחרות על המעשים שלהם. זכות כל אדם להחליט לעצמו איך להתנהג. ואם את חושבת שזה נורא ואיום לפתוח את תיבת הזהב ולהפוך אותה לעפר זכותך לא לפתוח את תיבת הזהב שלך. לא עניינך מה אנשים אחרים עושים.
כמובן עד שזה מגיע למקום שזה מגיע לאוזניים צעירות/לא מותאמות - אבל זה כאמור עניין נפרד.

רוחי ברג

משתמש פעיל
א - נשים שמספרות על ההתמודדות שלהם מעל במה ציבורית ו - ב - ההתאמה של הבמה לקהל היעד.
אבל העניין הראשון - עצם הסיפור הוא בכלל לא נושא לדיון, אנחנו לא אמורים לשפוט (ובוודאי שלא באופן כוללני) נשים אחרות על המעשים שלהם. זכות כל אדם להחליט לעצמו איך להתנהג. ואם את חושבת שזה נורא ואיום לפתוח את תיבת הזהב ולהפוך אותה לעפר זכותך לא לפתוח את תיבת הזהב שלך. לא עניינך מה אנשים אחרים עושים.
כמובן עד שזה מגיע למקום שזה מגיע לאוזניים צעירות/לא מותאמות - אבל זה כאמור עניין נפרד.

אז שוב פעם.
את נגד כל המושג ביקורת. בסדר. לגיטימי.

zaza

משתמש פעיל
להבנתי, ההבדל נעוץ בתהליך העיבוד והמשמעות שעשתה אישה לכאבה.
מסיפור התמודדות בעל השראה, חוסן, משמעות ואמונה מלאת חיים ושמחה - יכולים לצאת חסונים, נכונים לעמל, שמחים שמחת אמת - כזו שקרובה להשם מתוך משמעות ואמונה אמיתית,
מסיפורים שעדיין לא עברו תהליך, או אישה שלא מצליחה להעביר אותם נכון (אני למשל - לא הייתי מצליחה להעביר בציבור שיחה כזו, כמו שלא הייתי מצליחה להיות אדריכלית, למשל) - הציבור יוצא הרוס ושבור.
באמונה- הצער הוא רק הדרך לחוסן, למשמעות, לתהליך שאלוקים רצה שנעשה. סבל, לעומתו, הוא מן מזוכיזם כזה, העונג שבכאב.
את צודקת לגבי העניין של לשפוט אנשים
רק חושבת שפה דיברו על הנושא בכלליות, על האפנה המצויה עכשיו בשוק לגבי סיפורים אישיים
ולא ח"ו לגבי אדם בודד באופן ספציפי

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
וחוץ מזה שלא כל ביקורת מתקבלת. ביקרתי את הסמינרים שנותנים הרצאות לא מתאימות, אבל לדעתי הביקורת שלך לא מוצדקת (ביקרתי את הביקורת שלך...) וגם הסברתי למה - כי לא עניינך מה כל אישה עושה עם הזהב/מידות/חפצים/ילדים שלה.
זהו.

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
רק חושבת שפה דיברו על הנושא בכלליות, על האפנה המצויה עכשיו בשוק לגבי סיפורים אישיים
אני התייחסתי לדיבור מאוד ספציפי.

רוחי ברג

משתמש פעיל
ולמיטב ידיעתי לדבר על עניין בכלליות זה לבקר ולר לשפוט.

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
כן?
מה ההבדלים?
וחוץ מזה שלא כל ביקורת מתקבלת. ביקרתי את הסמינרים שנותנים הרצאות לא מתאימות, אבל לדעתי הביקורת שלך לא מוצדקת (ביקרתי את הביקורת שלך...) וגם הסברתי למה - כי לא עניינך מה כל אישה עושה עם הזהב/מידות/חפצים/ילדים שלה.
זהו.

רוחי ברג

משתמש פעיל

נכון. לא ענייני.
ולכן אני לא אגש לאחת כזו ברחוב ואגיד לה את דעתי עליה.
אני כן אגיד שלדעתי הטרנד הזה לא לעניין, אה, וגם אברח מהאולם עם בחילה.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
זכותו של כל אדם לצאת בסיפור אישי.
וכל בנ"א בוגר יחליט אם מתאים לו לשמוע את הסיפור או לא.

מוסד לימודים חסר את הפריבלגיה להביא סיפורים אישיים שאינם הולמים.
משום שהבנות גם בגיל רגיש מאד. וגם קהל שבוי שחסר את היכולת להחליט - מההרצאה הזאת אני יוצאת.

רוחי ברג

משתמש פעיל
טוב,
אז יאללה, בקרוב אני גם כן אצא בכזו הכרזה. תתכוננו :)
תתחילו לקנות טישוים כי זה יסחוט דמעות.
אה, ולא לשכוח תהילים, לדקת הדומיה בסוף לחגיגת התמימות שלכם :rolleyes:.
(וכמובן שזה יהיה בתשעת הימים עם מוזיקה, לא לדאוג, יש התרים לכל)

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון. לא ענייני.
ולכן אני לא אגש לאחת כזו ברחוב ואגיד לה את דעתי עליה.
אני כן אגיד שלדעתי הטרנד הזה לא לעניין, אה, וגם אברח מהאולם עם בחילה.
את יותר מאמרת ש"הטרנד לא לעניין" את ירדת ממש לפרטים ושפטת (הם עושות הכל בשביל הכסף... לא עומדות בנסיונות של עצמם... וכו) ולכן זה כל כך קומם.
לא כל ביקורת פשוטה הייתה גורמת לי להתווכח איתך ככה, אני יודעת שלאנשים יש דעות שונות ואני מכבדת את זה.
אבל את כותבת בצורה כזו בפורום ציבורי, ואני מוחה על כבודן של הנשים האלו. כי הן מסתובבות בינינו. ויש דרך להעיר ולהגיד כל דבר.
אני מתנצלת אם אני בוטה כי אני משערת שאת לא רואה מהצד איך הדברים שלך מתקבלים ולפי התגובות האחרונות אני מבינה גם שלא התכוונת בכלל למה שהתפרש מדברייך.

ומה שכתבתי בסוגריים לשאלתך, זה ההבדל בין לשפוט ללבקר.

רוחי ברג

משתמש פעיל
את יותר מאמרת ש"הטרנד לא לעניין" את ירדת ממש לפרטים ושפטת (הם עושות הכל בשביל הכסף... לא עומדות בנסיונות של עצמם... וכו) ולכן זה כל כך קומם.
לא כל ביקורת פשוטה הייתה גורמת לי להתווכח איתך ככה, אני יודעת שלאנשים יש דעות שונות ואני מכבדת את זה.
אבל את כותבת בצורה כזו בפורום ציבורי, ואני מוחה על כבודן של הנשים האלו. כי הן מסתובבות בינינו. ויש דרך להעיר ולהגיד כל דבר.
אני מתנצלת אם אני בוטה כי אני משערת שאת לא רואה מהצד איך הדברים שלך מתקבלים ולפי התגובות האחרונות אני מבינה גם שלא התכוונת בכלל למה שהתפרש מדברייך.

ומה שכתבתי בסוגריים לשאלתך, זה ההבדל בין לשפוט ללבקר.

אוקיי. קיבלתי לגבי הפורום הלא מתאים.

שוש10

משתמש פעיל
למיטב ידעתי הרבה ממספרי הטרגיות הוא סוג של טיפול פסיכולגי
שבן אדם מדבר על הצער שלו בשביל שלא יפול לדכאון ודומיו
.[יכול להיות שאני טועה]
כמובן מי שעושה זאת זה הרבה שיש את היכולת לדבר
הבחירה של לשמוע כאלה דרשות אז כך:
שזה מסגרת פרטית כל אחד ואחד אחראי על עצמו וצריך לברר לאן הוא הולך?
הרי אנחנו מדברים פה על נשים בוגרות?!
ובסמינרים למיטב ידעתי בסמינר הרב וולף מבררים על כל הרצאות כאלה ואחרות שיתאים לציבור הבחורות הלומדות שם!
ובמקום שלא עושים את הזה זה בעיה.
ויכול להיות או שלא מודעים לבעיה וצריך להעיר את עניהם
או שלא מענין אותם. והעיקר שהיה הרצאה. ואז זה בעיה בסימנר וכנראה זה לא הבעיה היחידה!

cyp

משתמש מקצוען
כן, לבנות מבינות עניין לא ט', קצת יותר גדולות, אבל תסלחי לי זה לא כ"כ מדבר לבנות (או שכן?)
את עברת את הניסיון בהצלחה רבה בגלל זה את הולכת עכשיו לספר על הניסיון שלך לכל עמ"י?
מכירה אותה ומכירה סמינר שהביאו אותו לבנות י"ד בימי עיון ומאוד נהנו דווקא....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה