דרוש מידע נערים שיושבים בגינה ליד בינינים ומפטפטים בשעות מאוחרות בלילה מודיעין עילית, מה ניתן לעשות

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
את מצפה מאדם זר שיצליח איפה שההורים והמחנכים לא הצליחו?
למה לא?
על אדם זר אין לנער המתמודד את התסכולים והכעסים שיש לו על ההורים שלו, אין להם שום הסטוריה משותפת.
ולכן, אם יש לו לב רגיש (ורבים מהם הגיעו לאן שהגיעו דוקא בגלל הלב הרגיש והפגיע) הוא עשוי לגלות התחשבות.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה לא?
על אדם זר אין לנער המתמודד את התסכולים והכעסים שיש לו על ההורים שלו, אין להם שום הסטוריה משותפת.
ולכן, אם יש לו לב רגיש (ורבים מהם הגיעו לאן שהגיעו דוקא בגלל הלב הרגיש והפגיע) הוא עשוי לגלות התחשבות.
ההבדל בין אבא לדוד, שהאבא גם מעניש, והדוד רק מחלק ממתקים. ולכן בתפילת נעילה אנו משתמשים בביטוי "דוד" להקב"ה. ילדם אלו מרגישים (בחלק ניכר מהמקרים) רק את העונשים של ההורים. ולכן אדם מהצד שלא בא להעניש, אלא בעיקר להקשיב ולגלות אמפתיה, יכול מאד להצליח לרומם אותם

D

Deleted 66182

אורח
שום דבר לא יעזור לעשות עד שיהיה מענה בציבור שלנו לנוער הזה.
"בריונים" - למה? הקשבתם להם פעם? אם רק תשכילו לשמוע את הכאב שמאחורי המילים, אם תחזרו לאותה נקודה שהובילה למה שהובילה. "להיות הלא יוצלח" - אף אחד לא מוסר נפש שהם יצליחו, ברגע שהם מתקשים - הם נפלטים גם בלי שנתכוון. זה מה שקורה שאין כיתות קטנות, ואיפה שיש - זה המקומות הכי זולים, וממילא הם מגיעים למה שמגיעים.
ואני גם תושבת מודיעין עלית, שהילדים שלה צורחים כל פעם שמפוצצים נפצים, ובחוה"מ סוכות היינו ערים בלילות מהרעש של כל הבלגן והשריפות שעשו. הרעש מתחת לבית והחשש שהילדים יגדלו למציאות הזו...(שלא נדבר על הבחורות שצורחות ב2 בלילה....זה כואב ומפריע לא פחות).
אבל שום דבר לא יעזור, לא משטרה ולא שום דבר.
אנחנו צריכים להתעורר ולהתחיל לתת להם מענה... לא לספק להם ספסלים וברזלים לשבת עליהם, משהו הרבה מעבר לזה, שינסה לבנות את כל מה שהתנפץ להם בפנים.
כמו מה?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שני דיונים מעורבים זה בזה.
הבעיה האסטרטגית, מה עושים עם הנוער הזה, שם צריך קולה ורגישות ודודים ויחס מבין והקשבה והכלה והבנה ורגישות והמון דברים יפים שאכן מועילים.
אבל יש את הבעיה הטקטית, החבורה צורחת לי מתחלת לחלון.
שם לא מועיל קולה ולא הקשבה ולא כלום. גם לא משטרה.
שם מועיל להתעלם.

D

Deleted 66182

אורח
יש הרבה אנשי חינוך שיתנו לך את הפיתרון
בודאי רק רציתי לשמוע דוקא ממישהו לא בתחום
כי כולנו צריכים לדעת את הגישה
זה הולך להיות נוכח יותר ויותר לצערנו.

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מתפעל מהמידות הטובות של גולשי הפורום כאן, ומהרגישות המופלאה וחכמת החיים שלהם, תרדו, תציעו קולה, תדפקו על השכם, הם לא רעים רק רע להם, כל הכבוד.

אבל, אפעעססס, איך שהוא נדמה לי שמדובר בכאלה שהבריונים המפחידים האלו לא מעשנים נרגילות מתחת החלון שלהם.

במקלדת מאוד קל להיות שמאלני יפה נפש.
מתחת לחלון ביתי ישבו בני נוער רבים מידי לילה, עד לפנות בוקר.
התאספנו כמה שכנים לדון כיצד אפשר לפתור את העניין. נקטנו במספר צעדים, שעזרו לבני הנוער לעלות על דרך המלך [גם אם הם לא חזרו למוסדות החינוך והלימוד].
ראשית, התחברנו אליהם, הבאנו להם אוכל ושתיה ושוחחנו איתם בחבריות.
שנית, אחד השכנים שקשור ל'מפתח' דאג לרובם לעבודות קבועות במשרה מלאה. כתוצאה מכך, בני הנוער כבר לא יכלו לבלות את לילותיהם, כי יש מחר עבודה טובה במשכורת מכובדת.
שלישית, גם לאחר שדאגו להם לעבודה, עדיין נותרה בעיה בלילות שבת. אבל אחרי שאנחנו דאגנו להם מאוד, כאשר ביקשנו שלא להתאסף בלילות שבת, הם הסבירו לנו שמשעמם להם בבית. רכשנו להם מידי שבוע חבילת עיתונים ושבועונים, וכן ספרי קריאה מרתקים, וראה זה פלא - כולם נשארים בביתם מידי שבת.

ההורים התקשרו כבר מספר פעמים להודות לנו מקרב לב. כמובן, שהם סייעו לנו לתקצב את ההשקעה בבני הנוער, בשיתוף פעולה הדוק עם אגף נוער מתמודד בעירייה.

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מתחשק לי לסייג את הענין של ההורים.
ילד נושר - לא באשמת ההורים שלו.
במציאות יש ילדים שנושרים - כי היו מפונקים מדי, או מאידך כי היה להם רע מדי וכי... וכי.... .
והענין הוא אחד. כל אדם קבל את זכות הבחירה לעצמו, בתוך נתוני החיים שלו. ראה ננתי לפניך את החיים ואת הטוב, את המוות ואת הרע ובחרת בחיים. אין אדם שלא ניתנה לו בחירה.
הקב"ה ברא בעולם הזה יצר רע, וגם יצר טוב. ואף אחד, לא אשם.
יראת שמים של בן אדם, היא רק בידים של האדם עצמו.
יש כאלה שהעבודה שלהם עם עצמם צריכה להיות קשה יותר, והם באמת יכולים לקבל מענה ועזרה ממי שיכול לתת להם את זה.

ואת המשפט אין ילד רע - יש ילד שרע לו. נראה לי כבר הפריכו מזמן. ידוע שעיר פרא אדם יולד. אנחנו נולדים עם מידות לא מעובדות. ועבודת החיים זאת עבודת המידות.
ושוב, זה לא בא להאשים את מי שהוא כעת רע. כי בפוטנציאל יכול לצאת מכל אחד בכל מצב הרבה טוב, אחרי עבודה. גם אם כרגע הוא רע.

ואת השיפוטיות כלפי ההורים, זכתה לקחת ממני ממני האישה עם הסדרה המדהימה, חיה אמא של דויד. ועוד כמה.

D

Deleted 66182

אורח
[/QUOTE]
ואת המשפט אין ילד רע - יש ילד שרע לו. נראה לי כבר הפריכו מזמן.
מי הפריך ולמה?

ידוע שעיר פרא אדם יולד. אנחנו נולדים עם מידות לא מעובדות. ועבודת החיים זאת עבודת המידות.

נכון מאד
ועם זאת כדאי להפריד בין רוע המעשים לאני ולאישיות של הילד/הנער כי
ברגע שהם יהודים אין בהם רוע זה רק כיסוי.
זה שיש לנו עבודת מידות כל אחד בעניינו לא עושה אותנו רעים בתחום מסויים.
רוע זה מושג שלא נדבק לנשמה יהודית גם אם כרגע מעשיה רעים וחטאים מאד, לענ"ד.

הלוואי שנזכור את זה בשטח..

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מתחשק לי לסייג את הענין של ההורים.
ילד נושר - לא באשמת ההורים שלו.
במציאות יש ילדים שנושרים - כי היו מפונקים מדי, או מאידך כי היה להם רע מדי וכי... וכי.... .
והענין הוא אחד. כל אדם קבל את זכות הבחירה לעצמו, בתוך נתוני החיים שלו. ראה ננתי לפניך את החיים ואת הטוב, את המוות ואת הרע ובחרת בחיים. אין אדם שלא ניתנה לו בחירה.
הקב"ה ברא בעולם הזה יצר רע, וגם יצר טוב. ואף אחד, לא אשם.
יראת שמים של בן אדם, היא רק בידים של האדם עצמו.
יש כאלה שהעבודה שלהם עם עצמם צריכה להיות קשה יותר, והם באמת יכולים לקבל מענה ועזרה ממי שיכול לתת להם את זה.

ואת המשפט אין ילד רע - יש ילד שרע לו. נראה לי כבר הפריכו מזמן. ידוע שעיר פרא אדם יולד. אנחנו נולדים עם מידות לא מעובדות. ועבודת החיים זאת עבודת המידות.
ושוב, זה לא בא להאשים את מי שהוא כעת רע. כי בפוטנציאל יכול לצאת מכל אחד בכל מצב הרבה טוב, אחרי עבודה. גם אם כרגע הוא רע.

ואת השיפוטיות כלפי ההורים, זכתה לקחת ממני ממני האישה עם הסדרה המדהימה, חיה אמא של דויד. ועוד כמה.
אין בזה שחור ולבן. יש אנשים נפלאים שמשתדלים להשקיע בילדים ככל יכולתם, ובכ"ז פתאום מישהו נפל להם ל"ע. ומצד שני יש כאלו שכל מי שמכיר אותם יכול לומר בוודאות שמהילדים שלו לא יצא כלום, ובדר"כ זה מה שקורה. וקשה לבוא בטענות לאותם ילדים. זה כמו שמי שנולד לבית ליטאי א"א לומר שייצא ליטאי רק בגלל הבחירה שלו. וכן כל דוגמא אחרת. ולצערנו יש לא מעט אנשים שמספיק לשוחח עמם כמה דקות להבין כמה מסכנים הילדים שלהם.

דוּבי

משתמש מקצוען
קופץ לי בראש הסרטון של ברדק
על האברך שהולך לקרב את הצחצ'חים של השכונה...
אם כבר אז כבר, אולי תציעו להם תן צ'אפ;)
בתור אחד שמתעסק עם הנערים הללו, אין שום פיתרון מלבד זה שהעיריה תקים להם מדרשות ומועדוניות, שיהיה להם איפה להעביר את השעות של אחרי העבודה, קצת אווירה, חברים, שיעורים...
שום משטרה לא תעזור מקסימום הם יעברו לגינה הבאה, או ינסו להבין מי הביא להם ת'משטרה.
כן אפשר לנסות לדבר בצורה מכבדת אם יש מצב שהם יעברו איזה ספסל, בשום פנים לא לחפור.
וזה כמובן בתנאי שהם לא על איזה חומרים או שתויים.
וגם נכון שאם העיריה תוריד את התאורה והספסלים הצמודים לבניינים זה גם פיתרון יעיל...
אבל פשוט צריך להבין שהטיפול בנוער בפרט עכשיו בקורונה לוקה בחסר !!!
וכן, צריך לדעת שהם רגישים כמו כל אדם, ואין זכות לשפוט אותם בתור בריונים... צריך לטפל!!!!
תתקשרו לעיריה שלכם ותעירו אותם...

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כאחד שעבד איתם כמה וכמה שנים,
ברוב המקרים הבחורים האלו אנשים כל כך טובי לב, בהרבה מקרים הרבה יותר מאיתנו.
הם פשוט לא לוקחים בחשבון כמה שזה מפריע לשכנים, ולפעמים גם אין להם אופציות אחרות לאן ללכת.
אין שום סיכון בלהגיע אליהם כמו בן אדם ולבקש מהם יפה שזה מפריע לאנשים לישון.
כמובן שאם יבוא חסר טקט שבכלל לא רואה אותם כבני אדם אלא כמטרד, גם אם הוא יבוא בגישה מתחנפת עם בקבוק קולה יתכן שהוא כל כך יפגע בהם (קשה לדמיין איך הם מרגישים כשמדברים אליהם בסגנון כזה, זה פוגע ברמות שהם מרגישים מלחמה על עצם הקיום שלהם) - יתכן שהם יפחידו אותו, בכל אופן דקירה לא תהיה שם זה ברור.
אם אנחנו נעבוד על המידות שלנו אין שום קושי בלדבר איתם, במקרה הכי גרוע הם לא יתייחסו ואז אפשר לפנות למשטרה וכדומה, אבל סיכוי מאד גדול שהם ישתדלו להתחשב.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
וגם נכון שאם העיריה תוריד את התאורה והספסלים הצמודים לבניינים זה גם פיתרון יעיל...
אחח
כאלה משפטים אני אוהבת.
אולי נשתול לנו מסביב לבנינים קוצים, ונשים גדרות תיל?
ונעקור את כל הספסלים וננעל את כל הפארקים?
אנחנו מחפשים פתרונות, לא פלסטרים שיגרמו לתושבים לסבול מהזנחה סביבתית

וייס1

משתמש מקצוען
בודאי רק רציתי לשמוע דוקא ממישהו לא בתחום
כי כולנו צריכים לדעת את הגישה
זה הולך להיות נוכח יותר ויותר לצערנו.
הכוונה מאחורי הדברים היתה שאנחנו צריכים ללמוד לתת לנוער הזה מענה, ולא לזרוק אותם ולהשליך אותם. אם זה מקומות לשהות בהם, ולא להסתובב ברחובות, מוסדות נורמלים ולא עם סטיגמה של "מוגבלים", וסליחה על המילה.
אגב, גפני דיבר על זה בכנסת לא מזמן

וייס1

משתמש מקצוען
אני
היא לקחה את השיפטיות הזו ממך, כי הקשבת לכאב שלה מבעד למילים. תקשיבי גם למילים של אותם נערים, וזה יכאב יותר. בעלי עובד עם בחורים כאלה, ובפורים שנה שעברה אחד מהם השתכר... וברגע השמחה עברה לבכי....
הוא בכה למעלה משעה והוציא את כל מה שטעון שנים בפנים
ואני מבטיחה לך שאם היית שומעת - והוא לא היחיד, לא היית גם שופטת אותם ומדברת על מקומות של "בחירה".
זה לא קל לבחור נכון שהחיים והחברה שאתה נמצא בה לא האירו לך פנים..

דוּבי

משתמש מקצוען
אחח
כאלה משפטים אני אוהבת.
אולי נשתול לנו מסביב לבנינים קוצים, ונשים גדרות תיל?
ונעקור את כל הספסלים וננעל את כל הפארקים?
אנחנו מחפשים פתרונות, לא פלסטרים שיגרמו לתושבים לסבול מהזנחה סביבתית
אגב מניסיון זה עובד. בדוק ומנוסה, בב"ב זה מיגר לגמרי....
רק ברור שהעירייה לא מטפלת בנוער כמו שצריך... התקציב כיום בעיריית ב"ב לדבר הזה הוא פשע!!! (הקיצוץ שהיה)
יאמר לזכות יעקב אשר שבזמנו טיפל במסירות, והיה תוצאות יפות בשטח...
במודיעין עילית המצב בקנטים,
אין תקציב אפילו לא מינמלי לדברים האלו וזה כואב...
צריך להקים קול צעקה!!!
ותכלס' עד שהתושבים לא סובלים לצערי לא מטפלים. וחבל...

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
במודיעין עילית המצב בקנטים,
אין תקציב אפילו לא מינמלי לדברים האלו וזה כואב...
מניין לך ? אם היית יודע כמה וכמה פעולות ארוכות טווח גלויות, ועוד יותר סמויות העייריה עושה כבר תקופה, ולולי זה המצב היה גרוע פי מאה.
זה שגוטרמן לא הוציא על זה הודעת דוברות ?, כנראה הוא כבר לא צריך.

דוּבי

משתמש מקצוען
לי ידוע שכמעט ואין, לעומת מה שצריך....
זה שזורקים כמה פירורים שמספיקים לכמה ג'ובים, ולהשתיק קצת, זה לא אומר שיש...
עובדה שהעסק לא זז כמעט, וזה ידוע לכל המתעסקים בזה.
סליחה על החריפות פשוט זה נושא כאוב...

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לי ידוע שכמעט ואין, לעומת מה שצריך....
זה שזורקים כמה פירורים שמספיקים לכמה ג'ובים, ולהשתיק קצת, זה לא אומר שיש...
עובדה שהעסק לא זז כמעט, וזה ידוע לכל המתעסקים בזה.
סליחה על החריפות פשוט זה נושא כאוב...
אני יודע שיש כמה אנשים פגועים שלא עובדים דרכם.
אבל יש הרבה פעילות. לך כל ערב לשיח יצחק, תראה מה פתחו להם שם.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מתחת לחלון ביתי ישבו בני נוער רבים מידי לילה, עד לפנות בוקר.
התאספנו כמה שכנים לדון כיצד אפשר לפתור את העניין. נקטנו במספר צעדים, שעזרו לבני הנוער לעלות על דרך המלך [גם אם הם לא חזרו למוסדות החינוך והלימוד].
ראשית, התחברנו אליהם, הבאנו להם אוכל ושתיה ושוחחנו איתם בחבריות.
שנית, אחד השכנים שקשור ל'מפתח' דאג לרובם לעבודות קבועות במשרה מלאה. כתוצאה מכך, בני הנוער כבר לא יכלו לבלות את לילותיהם, כי יש מחר עבודה טובה במשכורת מכובדת.
שלישית, גם לאחר שדאגו להם לעבודה, עדיין נותרה בעיה בלילות שבת. אבל אחרי שאנחנו דאגנו להם מאוד, כאשר ביקשנו שלא להתאסף בלילות שבת, הם הסבירו לנו שמשעמם להם בבית. רכשנו להם מידי שבוע חבילת עיתונים ושבועונים, וכן ספרי קריאה מרתקים, וראה זה פלא - כולם נשארים בביתם מידי שבת.

ההורים התקשרו כבר מספר פעמים להודות לנו מקרב לב. כמובן, שהם סייעו לנו לתקצב את ההשקעה בבני הנוער, בשיתוף פעולה הדוק עם אגף נוער מתמודד בעירייה.
מעורר הערכה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה