דרוש מידע נערים שיושבים בגינה ליד בינינים ומפטפטים בשעות מאוחרות בלילה מודיעין עילית, מה ניתן לעשות

D

Deleted 66182

אורח
אם זה מה שמוגדר "נוער בסיכון" (עדיין בשחור-לבן) כמה מילים טובות ירגיעו אותם בדר"כ,
מומלץ גם קולה (מזיעה כמו שצריך...) ואפילו פיצה! (כן כן!)
אם זה כבר חברה ברמה גבוהה יותר (צבעוני וכו') מנסים פעם-פעמיים בצורה טובה ואם זה לא עובד פונים למשטרה...
בדר"כ שמדברים איתם יפה הם מבינים...
בהצלחה!
החלוקה לצבעים לא תמיד גם שחור לבן בשטח. מידיעה ומנסיון...

D

Deleted 66182

אורח
במודיעין עילית בדר"כ זה ככה, מניסיון...
אהה אך בכל אופן מדרג המבעים קצת צורם
בין לובשי השחור לבן יש כאלה במצבים חמורים
ויש צבעוניים שהתגלצו קלות...
צרם לי לזהות לפי צבעים...

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אהה אך בכל אופן מדרג המבעים קצת צורם
בין לובשי השחור לבן יש כאלה במצבים חמורים
ויש צבעוניים שהתגלצו קלות...
צרם לי לזהות לפי צבעים...
זה גם לפי גיל הבחורים...
ברוב המקרים מדובר בבחורים בני 14-17 שפשוט מ-ש-ע-מ-ם להם בלילות
ולהם צריך לתת בסה"כ קצת תשומת-לב ומילה טובה
בגיל מבוגר יותר הם כבר לא יושבים בגינות אלא בדירות של חברים וכו'
שרק עברתי ליד חבורה כזו באיזה ליל שבת, ועברתי פחד פחדים.
בשבתות אין להם סמראטפונים (לרובם לפחות, ה"י) וזה כבר סיפור אחר לגמרי....

D

Deleted 66182

אורח
אנחנו עוד לפני סיום הקורונה וצריך פה מענה דחוף המערכות קורסות.

זושא כץ

משתמש מקצוען
קופץ לי בראש הסרטון של ברדק
על האברך שהולך לקרב את הצחצ'חים של השכונה...

ובנוסף, תוהה אני לעצמי בשקט,
אם כל ה"נחמדים" שמציעים כאן לתת קולה וכו' לחבורה הזו
ידברו יפה גם לקבוצת נערות מצחקקות ב2 בלילה, או קבוצת חסידים רועשת בליל ל"ג בעומר.

לא יעזור להתנחמד, כשאתה דואג לעצמך ורוצה שקט.
"כמים פנים לפנים כן לב האדם".

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ראיתי בעיני כמה מקרים שניגש אדם לא חברהמן ולא סחבק, "רק" ירא שמים וטוב לב,
שפשוט כאב את העוה"ב שלהם שהולך לאבדון,
והציע לנער כזה בנעימות ללמוד איתו שעה.
הוא נענה בחיוב!!!!
כדי לראות "כמה" מקרים כאלו נדירים צריך זכויות מרובות..

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
ובנוסף, תוהה אני לעצמי בשקט,
אם כל ה"נחמדים" שמציעים כאן לתת קולה וכו' לחבורה הזו
ידברו יפה גם לקבוצת נערות מצחקקות ב2 בלילה, או קבוצת חסידים רועשת בליל ל"ג בעומר.
לא הבנתי את דבריך המצוטטים, אשמח להסבר.

וייס1

משתמש מקצוען
שום דבר לא יעזור לעשות עד שיהיה מענה בציבור שלנו לנוער הזה.
"בריונים" - למה? הקשבתם להם פעם? אם רק תשכילו לשמוע את הכאב שמאחורי המילים, אם תחזרו לאותה נקודה שהובילה למה שהובילה. "להיות הלא יוצלח" - אף אחד לא מוסר נפש שהם יצליחו, ברגע שהם מתקשים - הם נפלטים גם בלי שנתכוון. זה מה שקורה שאין כיתות קטנות, ואיפה שיש - זה המקומות הכי זולים, וממילא הם מגיעים למה שמגיעים.
ואני גם תושבת מודיעין עלית, שהילדים שלה צורחים כל פעם שמפוצצים נפצים, ובחוה"מ סוכות היינו ערים בלילות מהרעש של כל הבלגן והשריפות שעשו. הרעש מתחת לבית והחשש שהילדים יגדלו למציאות הזו...(שלא נדבר על הבחורות שצורחות ב2 בלילה....זה כואב ומפריע לא פחות).
אבל שום דבר לא יעזור, לא משטרה ולא שום דבר.
אנחנו צריכים להתעורר ולהתחיל לתת להם מענה... לא לספק להם ספסלים וברזלים לשבת עליהם, משהו הרבה מעבר לזה, שינסה לבנות את כל מה שהתנפץ להם בפנים.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שום דבר לא יעזור לעשות עד שיהיה מענה בציבור שלנו לנוער הזה.
"בריונים" - למה? הקשבתם להם פעם? אם רק תשכילו לשמוע את הכאב שמאחורי המילים, אם תחזרו לאותה נקודה שהובילה למה שהובילה. "להיות הלא יוצלח" - אף אחד לא מוסר נפש שהם יצליחו, ברגע שהם מתקשים - הם נפלטים גם בלי שנתכוון. זה מה שקורה שאין כיתות קטנות, ואיפה שיש - זה המקומות הכי זולים, וממילא הם מגיעים למה שמגיעים.
ואני גם תושבת מודיעין עלית, שהילדים שלה צורחים כל פעם שמפוצצים נפצים, ובחוה"מ סוכות היינו ערים בלילות מהרעש של כל הבלגן והשריפות שעשו. הרעש מתחת לבית והחשש שהילדים יגדלו למציאות הזו...(שלא נדבר על הבחורות שצורחות ב2 בלילה....זה כואב ומפריע לא פחות).
אבל שום דבר לא יעזור, לא משטרה ולא שום דבר.
אנחנו צריכים להתעורר ולהתחיל לתת להם מענה... לא לספק להם ספסלים וברזלים לשבת עליהם, משהו הרבה מעבר לזה, שינסה לבנות את כל מה שהתנפץ להם בפנים.
הכל נכון, אבל הבעיה בדר"כ מתחילה עם הורים שעשו שגיאות, או חסרי סבלנות, או תמימות, וכו' וכו'. וזה כלל לא פשוט לבוא ולומר לא מטפלים. זה הרבה פעמים להזיז הרים.

זושא כץ

משתמש מקצוען
לא הבנתי את דבריך המצוטטים, אשמח להסבר.
רציתי להסיט את הנושא לכך שהמון אנשים יודעים לדבר על נתינת קולה לפרחחים, ודיבור בשפה יפה ונעימה
בעוד לשכן הקלאסי או מעדה אחרת היחס יהיה אלים ומתנשא..

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
(אולי אם אנחנו ה"נורמטיבים".. לא היינו שולחים כל צהרי שבת את הילדים לגני המשחקים הצמודים לבניינים .היה לנו יותר זכות דיבור , אשמח אם משהו יתעורר לענין הזה בזכות ההודעה הזו
אפשר לשים לב שכולם רק חושבים איך להרחיק את אותם נערים "מהבית שלי" עם קולה ועוד, אבל הרי הם ודאי ילכו להפריע למישהו אחר. וזה "כבר לא כ"כ נורא"

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רציתי להסיט את הנושא לכך שהמון אנשים יודעים לדבר על נתינת קולה לפרחחים, ודיבור בשפה יפה ונעימה
בעוד לשכן הקלאסי או מעדה אחרת היחס יהיה אלים ומתנשא..
כבר אמר החזו"א לאחד מתלמידיו, שעיקר העבודה העצמית זה לעבור את העולם הזה בלי לפגוע באיש.
וזה באמת העבודה הכי קשה.

וייס1

משתמש מקצוען
הכל נכון, אבל הבעיה בדר"כ מתחילה עם הורים שעשו שגיאות, או חסרי סבלנות, או תמימות, וכו' וכו'. וזה כלל לא פשוט לבוא ולומר לא מטפלים. זה הרבה פעמים להזיז הרים.
כשנזכרים מאוחר...
ולגבי ההורים - אני מציעה שלא נשפוט אף אחד ושלעולם לא נגיע למקומם. אבל גם טעויות-נעשות מהלחץ החברתי שאנחנו חיים בו.

רפ

משתמש סופר מקצוען
כשנזכרים מאוחר...
ולגבי ההורים - אני מציעה שלא נשפוט אף אחד ושלעולם לא נגיע למקומם. אבל גם טעויות-נעשות מהלחץ החברתי שאנחנו חיים בו.
את מצפה מאדם זר שיצליח איפה שההורים והמחנכים לא הצליחו?
בן אדם שואל שאלה טכנית - איך לפתור את בעיית הרעש שנובעת מהנערים שיושבים לו ליד החלון.
נשמע לי הזוי להטיף לו שהוא היה צריך ויכול למנוע את התופעה מראש.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כשנזכרים מאוחר...
לצערנו, רוב הפעולות של רוב האנשים נעשים מלחץ חברתי. וזה אכן נסיון קשה, ולפעמים הילדים משלמים את המחיר הכבד

וייס1

משתמש מקצוען
את מצפה מאדם זר שיצליח איפה שההורים והמחנכים לא הצליחו?
בן אדם שואל שאלה טכנית - איך לפתור את בעיית הרעש שנובעת מהנערים שיושבים לו ליד החלון.
נשמע לי הזוי להטיף לו שהוא היה צריך ויכול למנוע את התופעה מראש.
אני לא מצפה מאף אחד שום דבר כהנוער מגיע למצב הזה
אנחנו צריכים להבין שהגיע הזמן לתת להם מענה, ושעה אחת הקודם.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא מצפה מאף אחד שום דבר כהנוער מגיע למצב הזה
אנחנו צריכים להבין שהגיע הזמן לתת להם מענה, ושעה אחת הקודם.
לפעמים כשבאים לתת מענה מתברר שהבעיה בהורים, או בעיה רפואית, ועוד ועוד. יש מאות שקיבלו מענה, והיום בהיכלי הישיבות לומדים בהתמדה, אנו רואים רק את המיעוט שלא הצליחו איתם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה