~~~ נספח לאתגר חודש כסליו ~~~

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הניק שכתב את ההודעה השנייה בקשר לגבר שהשתנו חייו אחרי אחרי הנישואין, ביקש ממני לכתוב כמה דברים בשמו.
אז אני יכבד את רצונו.

1. שזה לא פייר שאין לו איך להגיב על ההשמצות נגד מה שכתב.
2. הוא שואל אם זה היה הפוך שאשה הייתה כותבת כך על בעלה, האם הייתם מגיבים אותו דבר?
3. הוא אומר שבהתחלה נבהל מהתגובות וחשב כבר לשנות את אמצע הסיפור, ורגע אחרי החליט שלא, ומי שלא מוצא חן בעיניו שלא יצלצל.

עכ"ל

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י רוצה טוב;1854372:
הניק שכתב את ההודעה השנייה בקשר לגבר שהשתנו חייו אחרי אחרי הנישואין, ביקש ממני לכתוב כמה דברים בשמו.
אז אני יכבד את רצונו.

2. הוא שואל אם זה היה הפוך שאשה הייתה כותבת כך על בעלה, האם הייתם מגיבים אותו דבר?
3. הוא אומר שבהתחלה נבהל מהתגובות וחשב כבר לשנות את אמצע הסיפור, ורגע אחרי החליט שלא, ומי שלא מוצא חן בעיניו שלא יצלצל.

עכ"ל

1. אם הכוונה אלי, אז סליחה שעוררתי את כל העניין. זה ממש לא היה אמור להיות השמצות. ציינתי שהקטע כתוב טוב וגם צלצלתי לו. רק הערתי על צורת ההתנסחות. (ולענ"ד, הוא יכול לתקן ואולי אפילו כדאי שיעשה זאת. פשוט לשנות חמש-שש מילים, והכל יהיה בסדר, כי הרעיון עצמו מצויין ומובע היטב).
2. אשה בדרך כלל אינה מתחתנת בשביל שמישהו ייתן לה כסף או יכין לה אוכל... אבל אשה שכותבת דברים שקצת צורמים או מפריעים, מכל מיני בחינות, בהחלט זוכה גם היא להערות.
3. אף פעם לא כדאי להיבהל מתגובות. תגובות הן דבר חיובי במהותו והן מוכיחות שמישהו קרא את היצירה, חשב עליה, ואפילו התעמק בה, ואפילו טרח לפתוח הודעה כדי להגיב עליה.
4. אם הכותב יחליט לערוך את השינויים (וגם אם לא), אפשר לבקש מאחד המנהלים למחוק את כל ההודעות שדנות בנושא.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רוצה טוב;1854372:
אז אני יכבד את רצונו.

עכ"ל
והוא צודק
כי הסיפור שלו הוא אנדרטה קומית למערכות יחסים רבות.
וזה טוב שהוא כתב את זה, כי זה בהחלט עלול לגרום למישהו לחשוב באופן בוגר יותר על החיים.
אני חושב שהרבה מהאנשים שכביכול "תקועים" בשידוכים, סובלים מאותו מחסור רגשי, שמתבטא לפעמים באופנים שנראים אחרים, אבל בסופו של דבר הם זהים לדרישה של החתן שכיבס לבד.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הוא צודק, לא רק בגלל זה.
הוא צודק, כי זו לא רק אנדרטה קומית - כהגדרתו הנפלאה של קקטוס. היא הרבה יותר מכך.
הסיפור הזה, היא אנדרטה עצובה לאנשים שרוצים להתחתן, ולא יודעים מה הם מחפשים.

ההוא עצמו, שרצה שיכבסו לו ויבשלו, חושב שזה מה שחסר לו בחיים, הוא חושב שזה מה שהוא צריך. הרגש שלו נכה, הוא בעצמו לא יודע מה הוא מחפש. הוא אינו מוצא ביטוי לרגש היותר פנימי שלו, ותולה את הצורך הבסיסי הזה בכביסה, גיהוץ ובישול.
יש בזה עומק, בקטע הזה. אולי עומק שהכותב בעצמו לא חשב על כך.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רוצה טוב;1854384:
אפרפר ורדרד
זה הצבע שראיתי-
החולצה הצחה לשעבר של בעלי.
עוד פריט ועוד פריט נשלפו מהמכונה-
והערמה השחורה רק גבהה.
לבסוף נמצאה הגרב הסוררת.
ולי נהיה שחור בעיניים....

ומאז הכל השתנה....

התחלתי להקפיד למיין הכל באובססיביות בלתי פרופורציונלית בעליל.
מיינתי כלים לפני הדחה.
ומיינתי טישו לפי צבע
מיינתי נמלים על השיש לפני ששטפתי אותן בצונאמי קטן אל תוך הכיור
ומיינתי אשפה
מיינתי טיטולים לפי יציאות
ומיינתי אנשים בהמתנה לרמזור-את מי לעקוף ואת מי לא
מיינתי מצוות
ומיינתי עברות
מיינתי ומיינתי ומיינתי.

אפרפר ורדרד-
זה הצבע שפגשתי.
שוב
החולצה החדשה של בעלי.
עוד פריט ועוד פריט נשלפו מהמכונה-
והערמה השחורה רק גבהה.
לבסוף נמצאה הגרב הסוררת.
ולי נהיה שחור בלב.

מאותו רגע חיי השתנו באחת

הבנתי שלכל גרב יעוד משלה
ואין לי שליטה על הכל או על כלום
והשתדלות היא רק השתדלות-
ומה שיהיה או יקרה כבר לא בידיים שלי.
ואז,פשוט-
הרמתי ידיים
תרתי משמע

גרב זה לשון זכר!

lambrski

משתמש פעיל
עימוד ספרים
נכתב ע"י עדיאל;1854929:
זה מה שמפריע לך, בין הררי הקטעים שבאתגר?

הוצאת לי את המילים מהפה...

לי למשל, הרבה יותר הפריע משפט כמו: "העציצים השכוחים באדנית"... כי באופן אישי, עוד לא הזדמן לי לראות עציצים בתוך אדנית...

שוירץ

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עימוד ספרים

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
---

בת חורין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רוצה טוב;1855179:
היא הנהנה בראשה. עיניה זרחו באושר. ואני - חזרתי על שאלתי.

זוהי לנו פגישתנו השלישית. השלישית, בסך הכל. אז מדוע דומה בעיני שאנו מכירים כבר מאז מקדם?

חוויה מתקנת למאורס בטעות, לנשוי ללא רגש, ולזאתי שהתגרשה?

חבר'ה, יש תקווה!;););)

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י בת חורין;1855207:
חוויה מתקנת למאורס בטעות, לנשוי ללא רגש, ולזאתי שהתגרשה?

חבר'ה, יש תקווה!;););)

נראה לך עוד שנתיים גם ירוצו כך?

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
ממש מוזר לי סיפורי הקליקים כאן
מרגישה שנקלעתי למקום זר
יש דברים שבהסתר ואתם פורצים את זה
מה יהיה ..

שוירץ

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
גם בפרוג אין חדש תחת השמש
איכשהו תמיד יחזרו לאותם נושאים אהובים
שמצליחים לרתק את כולם.
עד מחיקת האשכול או עד הוראה מגבוה לחדול.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
רבותי נא להזדרז!
מחר היום האחרון שניתן לשלוח יצירות.

בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה