נספח ***לאתגר השבועי ***שחור לבן

E&A

משתמש מקצוען
נו אז מסתבר שאת כן מבינה..
תודה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אחינועם;967318:
נו אז מסתבר שאת כן מבינה..
תודה.
יש הבדל בין להבין שיש לך בעיה ושהיא מספיק גדולה עד כדי פגיעה אישית, לבין להבין מהי בדיוק הבעיה. (כלומר, אני לא מבינה למה מפריע לך שיעלו את התמונות לאשכול הנספח ולא לאשכול האתגר. אבל לא משנה.)

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תקנו אותי אם אני טועה, אבל:

בעיניי תמונה טובה, באתגר ספיציפי זה, היא תמונה שיפה יותר בשחור לבן מאשר בצבעוני.
וזה כמובן, מטבע הדברים*, רק תמונות בודדות ממש.

(*שנא': "בחן בחסד וברחמים", ולמתעמקים ינעם)

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;967329:
יש הבדל בין להבין שיש לך בעיה ושהיא מספיק גדולה עד כדי פגיעה אישית, לבין להבין מהי בדיוק הבעיה. (כלומר, אני לא מבינה למה מפריע לך שיעלו את התמונות לאשכול הנספח ולא לאשכול האתגר. אבל לא משנה.)
הא אז לא הבנת..
פגיעה אישית לא היתה, הנהגות לא ראויה היו היתה.

מילכי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
ככל שאני רואה יותר את התמונות שעולות באתגר - והתמונות עצמן מקסימות. אני יותר ויותר מסכימה שיש כאלה שאין להם מושג מה אמורה תמונת שחור לבן להעביר. ברוב התמונות, אין שום עומק בתאורה - שיצדיק המרה לשחור לבן.
צירפתי את הפרשנות שלי לשחור לבן.
בהצלחה :)

קבצים מצורפים

• resized_IMG_5584.jpg
    KB 427.7 · צפיות: 2

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ותמיד לבחור;967331:

בעיניי תמונה טובה, באתגר ספיציפי זה, היא תמונה שיפה יותר בשחור לבן מאשר בצבעוני.

נכון, אבל זה גם עניין של טעם ותלוי בעיני המתבונן,
וזה כמובן תלוי בהמרה/עריכה נכונה ומקצועית של התמונה...:)

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אחינועם יהיה לך קשה...
או שלא :)

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מילכי;967436:
ככל שאני רואה יותר את התמונות שעולות באתגר - והתמונות עצמן מקסימות. אני יותר ויותר מסכימה שיש כאלה שאין להם מושג מה אמורה תמונת שחור לבן להעביר. ברוב התמונות, אין שום עומק בתאורה - שיצדיק המרה לשחור לבן.
צירפתי את הפרשנות שלי לשחור לבן.
בהצלחה :)
עומק בתאורה-קונטרסט גבוה, זה יכול להוות סיבה אחת להמרה לש"ל
יש עוד מצבים בהם יש יתרון לש"ל.

יתרון נוסף שיכול להיות בתצלום שחור לבן שלא צינתי הוא, שתצלום בשחור לבן נותן לדמיון לעבוד זמן נוסף כי חסרה הגשת הצבעים וכך התצלום נתון לפרשנות.

E&A

משתמש מקצוען

לא מחיב שתהיה יותר טובה מהצבעונית,
אבל העיקר שההמרה משרתת את המטרה.

רבקה.

משתמש מקצוען

אני חושבת כמעט ההיפך ממך, ובכל זאת הדעות שלנו מפיקות תוצאה די דומה.
אני חושבת שמה שחשוב זה התוצאה הסופית, לא ההשוואה בינה לבין משהו אחר.
כמו שאני שמה באתר שלי תמונות שאני חושבת שהן מצויינות, אפילו אם במקרה אתמול שמתי באתר תמונה אחרת שהיתה עוד יותר טובה מהתמונה הנוכחית. זה לא קשור. אין השוואה בין תמונות. אם היא מצויינת - היא תעלה לאתר, בלי קשר לתמונות האחרות.

תמונה טובה לאתגר זו תמונת שחור לבן שההמרה לשחור-לבן יוצרת ממנה משהו מצויין, שההמרה שלה הכרחית למשהו.
אבל זה לא אומר שהגירסה הצבעונית פחות טובה. היא יכולה להיות מצויינת, אבל בסוג שונה, באמירה אחרת, בקונספט אחר.

בכל מקרה המסקנה הסופית שלך ושלי כנראה דומות: רוב התמונות באתגר ממש לא מתאימות לו...

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
רבקה, תמונתך מדהימה...

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אחינועם;967515:
לא מחיב שתהיה יותר טובה מהצבעונית,
אבל העיקר שההמרה משרתת את המטרה.

תודה, אך לא באתי לשאול מה הכללים, מהסיבה הפשוטה שעד שלא אתמקצע (ולא עושה רושם שזה עומד לקרות בעשור הקרוב, אבל אפ'פם א"א לדעת) לא אשתתף באתגר שלא בתחום מקצועי המובהק.
(ואוסיף בכ"ז בלי-נדר, ליתר בטחון)

נכתב ע"י רבקה.;967530:
אני חושבת כמעט ההיפך ממך, ובכל זאת הדעות שלנו מפיקות תוצאה די דומה.
......

תמונה טובה לאתגר זו תמונת שחור לבן שההמרה לשחור-לבן יוצרת ממנה משהו מצויין, שההמרה שלה הכרחית למשהו.
....

בכל מקרה המסקנה הסופית שלך ושלי כנראה דומות: רוב התמונות באתגר ממש לא מתאימות לו...

לא לא, זו לא המסקנה שבאתי לומר. למה לי לחוות דעה כללית על רמת / התאמת התמונות? עדיף לא לפגוע... :cool:

מה שכן באתי לומר, זה שבעיניי, תמונה שטובה יותר בצבעוני, מעט מגוחך להעלותה בשחור לבן. שכן למה להרוס? ועוד להציג את ההרס? ועוד להכניסו לאתגר?
כן אסכים איתך שיש מין דרגה ב': תמונה שלא טובה יותר בש/ל, אך המרה לש/ל מגבירה אצלה אפקט מסויים (חושבני שבמקרים רבים זה תאורה. אכן?)
ויש דרגה ג', עליה באתי לדבר, של תמונות שפשוט טובות בצבעוני, והש/ל פשוט הורס אותן. (ויש באתגר כמה כאלו מובהקות)

והרשי לי לומר, שלדעתי תמונתך משתייכת לרמה ב'. [אך לא אתווכח על זה. למה לא? גם כי ייתכן וזה גם עניין של טעם, ובעיקר: כי את המקצועית בתחום זה, ולא אני (לצערי...)]

ואגב, אחינועם: לענ"ד, בתיק עבודותייך חלק גדול מן הדוגמאות משתייכות לרמה א' (שכאמור לא ממש שכיחה, מטבע הדברים).

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ותמיד לבחור;968262:
תודה, אך לא באתי לשאול מה הכללים, מהסיבה הפשוטה שעד שלא אתמקצע (ולא עושה רושם שזה עומד לקרות בעשור הקרוב, אבל אפ'פם א"א לדעת) לא אשתתף באתגר שלא בתחום מקצועי המובהק.

לא לא, זו לא המסקנה שבאתי לומר. למה לי לחוות דעה כללית על רמת / התאמת התמונות? עדיף לא לפגוע... :cool:

מה שכן באתי לומר, זה שבעיניי, תמונה שטובה יותר בצבעוני, מעט מגוחך להעלותה בשחור לבן. שכן למה להרוס? ועוד להציג את ההרס? ועוד להכניסו לאתגר?
כן אסכים איתך שיש מין דרגה ב': תמונה שלא טובה יותר בש/ל, אך המרה לש/ל מגבירה אצלה אפקט מסויים (חושבני שבמקרים רבים זה תאורה. אכן?)
ויש דרגה ג', עליה באתי לדבר, של תמונות שפשוט טובות בצבעוני, והש/ל פשוט הורס אותן. (ויש באתגר כמה כאלו מובהקות)

והרשי לי לומר, שלדעתי תמונתך משתייכת לרמה ב'. [אך לא אתווכח על זה. למה לא? גם כי ייתכן וזה גם עניין של טעם, ובעיקר: כי את המקצועית בתחום זה, ולא אני (לצערי...)]

ואגב, אחינועם: לענ"ד, בתיק עבודותייך חלק גדול מן הדוגמאות משתייכות לרמה א' (שכאמור לא ממש שכיחה, מטבע הדברים).

למה להתווכח? גם לדעתי התמונה שלי שייכת לרמה ב'. אפילו כתבתי שאני לא בטוחה איזו גירסה אני מעדיפה (אבל אגלה לך בשקט שככל הנראה את הגירסה הצבעונית).
אבל זה לא משנה, זה מה שאני אומרת. כל עוד הגירסה בשחור לבן טובה (ולעניות דעתי בתמונה שלי היא אכן טובה) - זה מתאים לאתגר וזה טוב. זה שגירסת הצבעוני בחלק מהמקרים טובה גם היא, ואולי מכיוון הסתכלות מסויים היא אפילו טובה יותר - זה בסדר. העיקר שגירסת השחור לבן תהיה טובה, וגם שיהיה איזשהו יתרון לכך שהתמונה הומרה לשחור-לבן (גם אם הוא מלווה בחסרונות).
במקרה של התמונה שלי היתרון של השחור-לבן זה אכן הדגשת הקונטרסט של התאורה, הדגשת הנפילה של התאורה על המרקמים השונים. אבל בגירסה הצבעונית יש יתרונות אחרים, ולכן גם לדעתי השחור-לבן לא טובה יותר. כנראה.

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
התמונה האחרונה עם הדג לא עושה חשק לאכול דגים יותר.. :)

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ותמיד לבחור;968262:

א. מה שכתבתי הוא נכון לדעתי בכללי ולאו דוקא באתגר.

ב. מבחינתי אין הבדל בין הצגת תמונה בפורום (כולל באתגר) לבין להציג דעה, תגובה, או לצלצל תודה על תמונה או תגובה בפורום, זה שהפורום הוא מקצועי לא אומר שאין בו מקום לכל אדם שרוצה ללמוד, להתקדם, או להחכים. (אני יודעת על ניק בפורום שלמד צילום, אבל בפועל תמונותיו לא היו יותר טובות ממה שאני מניחה שאת מוציאה מהקומפקטית שלך, אבל בזכות הפורום הזה ובעזרת אנשים טובים השתפר באופן מוכח.) (הא ויש גם את אלה שכל הידע שלהם נשאב מהפורום או פורומים)
בקיצור אם לא חששת להביע דעה, אין שום סיבה שתחששי להעלות תמונה.

ג. אותו תצלום יכול להיות טוב בשחור לבן וגם בצבעוני, זה שהוא יפה בצבעוני או מאוד מאוד יפה, לא סותר את העובדה שיכולה להיות סיבה מספיק טובה בכדי להמיר אותו, כי לא בכל צילום המטרה היא לשדר יופי, לפעמים אפשר באותו תצלום להגיש או לחדד מסר אחר.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אחינועם;968343:
ג. אותו תצלום יכול להיות טוב בשחור לבן וגם בצבעוני, זה שהוא יפה בצבעוני או מאוד מאוד יפה, לא סותר את העובדה שיכולה להיות סיבה מספיק טובה בכדי להמיר אותו, כי לא בכל צילום המטרה היא לשדר יופי, לפעמים אפשר באותו תצלום להגיש או לחדד מסר אחר.
בדיוק הדעה שלי.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;968282:
למה להתווכח? גם לדעתי התמונה שלי שייכת לרמה ב'. אפילו כתבתי שאני לא בטוחה איזו גירסה אני מעדיפה (אבל אגלה לך בשקט שככל הנראה את הגירסה הצבעונית).

דווקא בתמונה שלך בעיני הצבע בכלל לא רלוונטי.

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;968367:
בדיוק הדעה שלי.
במילים אחרות..
כי היה נראה מהתגובות כאן שהענין לא הובן דיו, השאלות חזרו על עצמן.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האתגר האמיתי הוא לעקוב אחרי החפירות הבלתי נגמרות באשכול הנספחים

:rolleyes:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה