קורונה ניק מפרוג שפורסם בחדשות כ"מיפר בידוד" - זה אני, והנה הסיפור המלא:

מצב
הנושא נעול.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
סיפור עצוב, וטוב שהצגת את הצד שלך.
איחולי שהערעור יתקבל, ואהבת ישראל תתגבר.

רק כקוראת מהצד מציינת לשואלים המתחלחלים בשל חוסר האמון: כן, לצערנו נתקלנו אישית בכמה מקרים של שקרים מוכחים (!!!) מצד אנשים מחוייבי בידוד, ולכן לא מאד מפליא שהאמון נעלם.
אדם מצד עצמו חייב לעשות הכל כדי לא לגרום לזולת לחשוד בו, ואם אני זוכרת טוב, המקור הוא בכתוב שלגבאי צדקה אסור להשתמש במטבעות קטנים, כדי שלא יחשדו בהם שהם גזלנים המשתמשים בכספי הצדקה עבור עצמם.

לווים

משתמש מקצוען
הוא לא טוען שלא היה לו מודפס את האישור,
אלא שהרופא רק אמר בע"פ ולא בכתב.
אם הרופא היה כותב וזה היה נמצא באתר,
המשטרה לא היתה יכולה לתת לו דו"ח כי במערכת הוא כבר מוגדר כמחלים.

יותר מזה הוא מספר שהרופא התקשר אליו בערב כשקיבל תשובה חיובית ואמר לו שביום ראשון יכול לצאת, מה חשב לעצמו?! ברור שהוא חייב ביום ראשון לדבר שוב עם הרופא לראות שבאמת אין תסמינים... הרופא אמר לו בסה"כ שביום ראשון הוא כבר יוכל להשתחרר, כמובן בודאי לא שחרר אותו כבר, איך יודע איך ירגיש????

אני במקומו גם אם היה לי אישור מודפס וכו' לא הייתי רץ על היום הראשון להתפלל בבית כנסת, במיוחד לא ביום כיפור שכולם צמים ויש יותר סיכוי להידבקות, כולם יודעים שהשחרור לא אומר ב100% שלא מדבק אלא סבירות גבוהה, אני לא הייתי לוקח סיכון במיוחד לא ביום כיפור.

אבל באמת מגיע לגבאי כל הכבוד!!
ובושה וחרפה למשטרה שיודעת שיש צד שני ורצה מיד לתקשורת.

למערכת לוקח כמה ימים להתעדכן מול קופח שהנל "מחלים"
כן הרופאים מתקשרים מהמוקד קורונה וכבר אומרים את היום המשוער של היציאה. ויש קופח כמו מכבי שגם יוצרים קשר כדי לתת מכתב שחרור.

אגב אצלנו אמורים להשתחרר בחמישי ונתנו לנו את המכתב שחרור כבר בראשון עם תאריך לחמישי?
מה איך הרופא ידע איך ירגישו???(התשובה- שמכתב שחרור כתוב שאם חלה החמרה במצב או יופיעו תסמינים שוב אין לראות את המכתב הזה כמשחרר)

אם אין תסמינים ביום ה13 ומרגישים טוב
אין שום בעיה לצאת ביום ה14!!

גם לתפילת יוכ ובמיוחד לתפילת יוכ - שהרי לפי הבנתי היו אמורים לשמור על קפסולות וסדר ולא רק למהר להזמין משטרה.

יוסי123

משתמש סופר מקצוען
אגב אצלנו אמורים להשתחרר בחמישי ונתנו לנו את המכתב שחרור כבר בראשון עם תאריך לחמישי?
מה איך הרופא ידע איך ירגישו???(התשובה- שמכתב שחרור כתוב שאם חלה החמרה במצב או יופיעו תסמינים שוב אין לראות את המכתב הזה כמשחרר)
מי זה הרופא יורם לס???
הנה ההגיון שעומד מאחורי ההחלטה שצריך אישור מרופא ולא מספיק שיעבור X ימים...
פשוט כל אחד ממציא כללים חדשים.
צריך 3 ימים ללא תסמינים!!!

יוסי123

משתמש סופר מקצוען
למערכת לוקח כמה ימים להתעדכן מול קופח שהנל "מחלים"
אתם כותבים את זה בידיעה??? או מהשערה???
רק שלא יתחילו להסתובב לי חופשי, כל המכחישי קורונה למיניהם, בימים הראשונים אחרי התשובה חיובית, כי לוקח כמה ימים עד שהמערכת מתעדכנת....

לווים

משתמש מקצוען
מי זה הרופא יורם לס???

הנה ההגיון שעומד מאחורי ההחלטה שצריך אישור מרופא ולא מספיק שיעבור X ימים...
פשוט כל אחד ממציא כללים חדשים.
צריך 3 ימים ללא תסמינים!!!
רופאה בכירה ממכבי- מהוד השרון.

הכלל הוא 13 ימים שלמים מהופעת התסמינים!
ובתנאי שב3 ימים אחרונים לא היו תסמינים כלל.

איפה ראית שכתבתי משהו אחר.....

הרבה רופאים חדשים מומחים צצו לנו מהלימודים בפרוג:)

לווים

משתמש מקצוען
אתם כותבים את זה בידיעה??? או מהשערה???
רק שלא יתחילו להסתובב לי חופשי, כל המכחישי קורונה למיניהם, בימים הראשונים אחרי התשובה חיובית, כי לוקח כמה ימים עד שהמערכת מתעדכנת....
מידיעה - מתוך המערכת!

באתר של הקופח ההחלמה מתעדכנת אוטמטית אך לוקח כמה ימים לפעמים עד שהיא מתעדכנת במחשבי משרד הבריאות

יוסי123

משתמש סופר מקצוען
רופאה בכירה ממכבי- מהוד השרון.

הכלל הוא 13 ימים שלמים מהופעת התסמינים!
ובתנאי שב3 ימים אחרונים לא היו תסמינים כלל.

איפה ראית שכתבתי משהו אחר.....

הנה כאן
למיטב ידעתי יום ה13 הוא רק יום אחד,
למי שלא יודע חשבון... צריך שגם ביום ה11 וה12 יהיו ללא תסמינים

שירןסט

משתמש רשום
לא כ"כ מסכים עם הגבאי,
איבדנו את מינימום האמון שיש לנו בבני אדם?

מה, הוא שוטר?
הוא צריך שיראו לו אישור מודפס??

הבנאדם אומר לך שיש לו אישור - אז תאמין לו!!
אבל נכון מצדך היה לנהוג יותר בחכמה ולא בצדק.

חבל, לשמוע כאלו סיפורי בר קמצא דווקא על יום כיפור.

הגבאי לא שוטר... אבל אם תגיע משטרה לבדוק בבית הכנסת אז הגבאי יקבל את הדוח ...
וגם איפה האכפתיות אם אתה לא שומר על עצמך תשמור על הסובבים אותך אנשים לא צריכים להדבק בגללוו!!!!!!!

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
ומה אומר כבוד הרופא על הסיפור?
כדאי לעדכן אותו מה ההנחיות, כדי שלא יטעה שוב, ולא תיגרם עוגמת נפש לעוד מטופלים.
וגם- לבקש ממנו להביא מסמך שמאשר את השחרור הנ"ל, כדי לבטל את הקנס.

לווים

משתמש מקצוען
הנה כאן

למיטב ידעתי יום ה13 הוא רק יום אחד,
למי שלא יודע חשבון... צריך שגם ביום ה11 וה12 יהיו ללא תסמינים
אוקי לא חידדתי את העניין מספיק צודק.

בכ"א רופא שנותן מכתב שחרור מסביר את העניין טוב מאוד.
וכל הנ"ל כתוב במכתב שחרור.

לא רואה מה יש לדון פה ככ הרבה על העניין ולמצוץ את התוכן מכול הכיוונים.

וסתם מצחיק אותי איך בין לילה (או בעצם 8 וחצי חודשי "השתלמות" בעניני הקורונה) קמו וצצו להם פה בפרוג כמה עשרות רופאים חדשים מומחים. (האמת זה לא רע לגמור רפואה ככ מהר)

צריך מאווד להקפיד ואני נוטה להאמין שרוב הציבור רוצה להקפיד ונזהר מאווד

בררו שיש כאלו שלא...אבל הם תמיד יהיו....ולא משנה מה תיהיה ההוראה של הרופא מפרוג או של הרופא מהקופח

לגופו של עניין

הנ"ל לדעתי היה "תמים" (לא כולם ככ מומחים) מידי - איך שיצרו איתו קשר מהקופח ואמרו לו שהוא ישתחרר ביום הזה והזה הוא חשב שזהו מספיק ולא צריך מכתב שחרור ויכול להיות שהפקידה גם לא הסבירה לו שבלי אישור כתוב מרופא הוא לא משוחרר.

זה בהחלט יכול לקרות.

(וגם יכול להיות שיהיו עוד כמה "תמימים" כמוהו שבעצם אין להם מכתב שחרור).

אילה אחת

משתמש מקצוען
נו באמת. אין לגבאי מה לחשוש מכך שהוא מכחיש קורונה.
מכחישי קורונה לא נבדקים ולכן גם לא מקבלים תשובה חיובית.... ולא צריכים לחכות 13 יום

פיקאסה

פיץ' אוטומציה ובוטים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הוא לא טוען שלא היה לו מודפס את האישור,
אלא שהרופא רק אמר בע"פ ולא בכתב.
אם הרופא היה כותב וזה היה נמצא באתר,
המשטרה לא היתה יכולה לתת לו דו"ח כי במערכת הוא כבר מוגדר כמחלים.

יותר מזה הוא מספר שהרופא התקשר אליו בערב כשקיבל תשובה חיובית ואמר לו שביום ראשון יכול לצאת, מה חשב לעצמו?! ברור שהוא חייב ביום ראשון לדבר שוב עם הרופא לראות שבאמת אין תסמינים... הרופא אמר לו בסה"כ שביום ראשון הוא כבר יוכל להשתחרר, כמובן בודאי לא שחרר אותו כבר, איך יודע איך ירגיש????

אני במקומו גם אם היה לי אישור מודפס וכו' לא הייתי רץ על היום הראשון להתפלל בבית כנסת, במיוחד לא ביום כיפור שכולם צמים ויש יותר סיכוי להידבקות, כולם יודעים שהשחרור לא אומר ב100% שלא מדבק אלא סבירות גבוהה, אני לא הייתי לוקח סיכון במיוחד לא ביום כיפור.

אבל באמת מגיע לגבאי כל הכבוד!!
ובושה וחרפה למשטרה שיודעת שיש צד שני ורצה מיד לתקשורת.
אנחנו מדברים כאן על יום כיפור!
איך אתה יכול לשפוט אותו כל כל בקלות? הייתי במקומו? מקבל אישור מהרופא. כמה ימים ללא תסמינים, ועדיין לא הולך לבית הכנסת???
גם אימי וגם אחי (אברך נשוי) חולים (כנראה, אצלינו לא נבדקים) ושניהם היו
בבית!! אנשים לא מאבדים את שיקול הדעת לגמרי...
@haiosi זה עצוב מאד שזה מה שחווית ביום כיפור, הרגשה זוועתית..
מקווה שזה יהיה לכפרת עוונות לכל עמ"י.
וטוב מאד שמביאים כאן את הצד השני לכל ההיסטריה והבלבול כתוצאה מההנחיות הסותרות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  41  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה