קורונה ניק מפרוג שפורסם בחדשות כ"מיפר בידוד" - זה אני, והנה הסיפור המלא:

מצב
הנושא נעול.

haiosi

משתמש פעיל
אם "דוברות המשטרה" עשתה מהסיפור רייטינג, אז גם לי מגיע קצת...

בערב יום כיפור חל היום ה-14 מאז שהתחילו אצלי התסמינים.

את תוצאת הבדיקה "חיובי" קיבלתי יום אחרי ראש השנה.

הרופא מתקשר אלי בערב, שואל אותי איך אני מרגיש וכו' ואומר לי שאני יכול לצאת ביום ראשון (ערב יום כיפור).

אני מגיע לבית הכנסת למנחה של ערב יום כיפור, והגבאי שואל אותי מתי יצאתי חיובי? עניתי.

הגבאי שואל, יש לך אישור מודפס מרופא לצאת? אמרתי: לא, הוא אמר לי בטלפון.

אמר לי הגבאי: צא החוצה!

אמרתי: לא רוצה!

אמר הגבאי: אני מזמין לך משטרה.

אמרתי: תזמין.

וכאן טעיתי: דבר ראשון, לא חשבתי שהוא יתקשר למשטרה. דבר שני, חשבתי שהמשטרה לא תעשה לי כלום, כי הרופא אמר לי שאני משוחרר. לא ידעתי שצריך אישור רשמי.

שוטרים מגיעים באמצע מנחה. הם מסמנים לי לצאת. אני יוצא. שואל שם ות.ז. הוא בודק במחשב, אומר שהוא לא רואה אישור יציאה. אמרתי לו רופא אמר לי. אין עם מי לדבר. תגיש ערעור. אומר לי השוטר, תחזור הביתה מיד, ואם אני רואה אותך שוב - עוד קנס של 5,000 ₪.

כל כך הייתי בטוח שהשוטרים לא יעשו לי כלום, שהשארתי את המחזור בבית הכנסת כאילו אני עומד לחזור אליו... איזה תמים...

אז מה היה לי פה:

1. בושות בבית הכנסת - כפרת עוונות.

2. קנס כספי גבוה - כפרת עוונות.

3. יום כיפור בבית (עם המחזור של אשתי) - כפרת עוונות.

4. חילול השם (המתפללים, השוטרים, וקוראים בחדשות) - בעיה. אמנם יש לי שותף לזה, שזה הגבאי, בפרט שהוא פנה אלי בצורה תקיפה ומביישת שעוררה בי התנגדות אוטומטית. אבל אחרי הכל - יכולתי למנוע את החילול השם. אז כנראה שהוא רשום גם על שמי.

מסקנות צדדיות מהסיפור:

• עם ישראל שומע להנחיות ולא מיפר בידוד - וכשמישהו מיפר בידוד זה ממש נדיר, שהמשטרה ישר רצה לתקשורת.
  • למשטרה אין את הטלפון שלי - הם היו צריכים להתקשר להורים שלי לברר מה המספר שלי!?

נערך לאחרונה ב:

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
שהמשטרה ישר רצה לתקשורת.
האמת, שברגע שקראתי על זה בחדשות, מיד לקחתי את זה בערבון מוגבל...
זה לא הסיפור הראשון ואף לא העשירי שמציגים בתקשורת סיפור 'מזעזע' בלי לתת לצד השני להסביר ולאזן.

ה'מוסר השכל' שכולנו צריכים ללמוד מכאן, זה לדון לכף זכות,
ולדעת שלא כל מה שאומרים = נכון.

מצד שני, אני מבין את הגבאי, שמחזיק באחריות כלל המתפללים, ואם מבחינת החוק אינך מוגדר מחלים, גם אם זה עניין טכני, הוא לא אמור לבדוק את זה, ועליו לוודא שלא ייכנס בשערי בית הכנסת אדם מאומת שלא השתחרר... חבל שלא עשה זאת בצורה מכובדת.

ודבר נוסף, חשוב לכולם לדעת, שאסור לצאת לאחר החלמה ללא אישור כתוב מרופא!!

בראשית-2

משתמש מקצוען
זה לא הסיפור הראשון ואף לא העשירי שמציגים בתקשורת סיפור 'מזעזע' בלי לתת לצד השני להסביר ולאזן.
הספור של מה שקרה בגור
גם הוצג בצורה מאד לא מחמיאה בתקשורת
למרות שלמעשה היו שם תנאים מאוד מחמירים
אברכים ובחורים ששהו שבועיים בקפסולה
ועד עכשיו לא מבינים
מאיפה יצא משם כ"כ הרבה נדבקים
כששמעתי את זה הבנתי שלא כל מה שנאמר בתקשורת תמיד מוצג נכון

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם "דוברות המשטרה" עשתה מהסיפור רייטינג, אז גם לי מגיע קצת...

בערב יום כיפור חל היום ה-14 מאז שהתחילו אצלי התסמינים.

את תוצאת הבדיקה "חיובי" קיבלתי יום אחרי ראש השנה.

הרופא מתקשר אלי בערב, שואל אותי איך אני מרגיש וכו' ואומר לי שאני יכול לצאת ביום ראשון (ערב יום כיפור).

אני מגיע לבית הכנסת למנחה של ערב יום כיפור, והגבאי שואל אותי מתי יצאתי חיובי? עניתי.

הגבאי שואל, יש לך אישור מודפס מרופא לצאת? אמרתי: לא, הוא אמר לי בטלפון.

אמר לי הגבאי: צא החוצה!

אמרתי: לא רוצה!

אמר הגבאי: אני מזמין לך משטרה.

אמרתי: תזמין.

וכאן טעיתי: דבר ראשון, לא חשבתי שהוא יתקשר למשטרה. דבר שני, חשבתי שהמשטרה לא תעשה לי כלום, כי הרופא אמר לי שאני משוחרר. לא ידעתי שצריך אישור רשמי.

שוטרים מגיעים באמצע מנחה. הם מסמנים לי לצאת. אני יוצא. שואל שם ות.ז. הוא בודק במחשב, אומר שהוא לא רואה אישור יציאה. אמרתי לו רופא אמר לי. אין עם מי לדבר. תגיש ערעור. אומר לי השוטר, תחזור הביתה מיד, ואם אני רואה אותך שוב - עוד קנס של 5,000 ₪.

כל כך הייתי בטוח שהשוטרים לא יעשו לי כלום, שהשארתי את המחזור בבית הכנסת כאילו אני עומד לחזור אליו... איזה תמים...

אז מה היה לי פה:

1. בושות בבית הכנסת - כפרת עוונות.

2. קנס כספי גבוה - כפרת עוונות.

3. יום כיפור בבית (עם המחזור של אשתי) - כפרת עוונות.

4. חילול השם (המתפללים, השוטרים, וקוראים בחדשות) - בעיה. אמנם יש לי שותף לזה, שזה הגבאי, בפרט שהוא פנה אלי בצורה תקיפה ומביישת שעוררה בי התנגדות אוטומטית. אבל אחרי הכל - יכולתי למנוע את החילול השם. אז כנראה שהוא רשום גם על שמי.

מסקנות צדדיות מהסיפור:

• עם ישראל שומע להנחיות ולא מיפר בידוד - וכשמישהו מיפר בידוד זה ממש נדיר, שהמשטרה ישר רצה לתקשורת.
  • למשטרה אין את הטלפון שלי - הם היו צריכים להתקשר להורים שלי לברר מה המספר שלי!?
אם במוצאי ראש השנה יצאת חיובי, איפה ההגיון לצאת בערב יום כיפור? (זה פחות מ14 יום!!)
צר לי אבל אני חושבת שהגבאי פעל נכון, ויש סיכוי שאתה עדיין חיובי.
וזה היה לא אחראי מצידך לצאת מהבית.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אם במוצאי ראש השנה יצאת חיובי, איפה ההגיון לצאת בערב יום כיפור? (זה פחות מ14 יום!!)
כי בחולה עם תסמינים בודקים מזמן הופעת התסמינים, ולא מזמן תוצאות הבדיקה!

והוא אף קיבל אישור טלפוני מהרופא, רק לא אישור בכתב...

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מסקנה:
לפני שיוצאים מהבית לאחר מחלת קורונה מאומתת - בודקים היטב מה ההנחיות ולא סומכים על אמירה של רופא בטלפון

ההנחיות:
במקרה והיו תסמינים - יש לספור 10 ימים מתחילת התסמינים + 3 ימים ללא תסמינים ואז ניתן לצאת - בכפוף לאישור בכתב מרופא או אחות
(אם התסמינים נמשכים למעלה מ10 ימים יש להמתין לסיום התסמינים ולספור 3 ימים ללא תסמינים, לא ציינת כמה ימים היו לך תסמינים..)

ובוודאי שכאשר גבאי מורה לך לצאת - לא עושים בעיות..
אני מניח שהוא שמע הרבה את התירוץ (הבלתי ניתן להוכחה) ש'אמרו לי בטלפון'.. והאחריות היא עליו, וכל המאמץ שלו לקיים את המניין עלול לרדת לטמיון.
את הסיטואציה של להתפלל מנחה של ערב יום כיפור לאחר מריבה עם הגבאי ואיום בהזמנת משטרה קצת קשה לי לעכל..

והשוטר כמובן צודק, קח דו"ח על פי חוק, יש לך השגות? תערער.
אתה מוזמן לבקש מהרופא שלך אישור (והפעם בכתב) לסיפור שלך, אני מניח שזה יועיל לך בעירעור.

רפואה שלמה!

דסי123

משתמש מקצוען
כל הכבוד לגבאי
לא על שהתקשר למשטרה וכו (היה צריך להיות יותר עדין וכן יש עוד הרבה דרכים לפתור בעיות כאלו בהבנה עוד לפני משטרה)
אלא על שהוא כל כך מקפיד ואחראי!
לא מובן מאיליו בכלל
הלוואי היה כך גם בשכונתינו - המצב היה נראה אחרת

נערך לאחרונה ב:

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה שלב שכבר לא מדביקים אחרים גם אם עדיין חיוביים לקורונה

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
משתחררים לפי התחלת התסמינים ואם עברו 14 יום מאז ושלושה ימים ללא תסמינים מקבלים אישור החלמה מרופא והוא קיבל אישור כזה לאחר שיחה עם רופא (התהליך הוא שביום השחרור רופא מתקשר לחולה משוחח איתו ונותן לו אישור) רק שזה לא עובר למשטרה או לא עובר מיידית ולכן עדיף לכל אחד ללכת עם האישור החלמה מודפס בכיס.

מטעמים

משתמש מקצוען
לא כ"כ מסכים עם הגבאי,
איבדנו את מינימום האמון שיש לנו בבני אדם?

מה, הוא שוטר?
הוא צריך שיראו לו אישור מודפס??

הבנאדם אומר לך שיש לו אישור - אז תאמין לו!!
אבל נכון מצדך היה לנהוג יותר בחכמה ולא בצדק.

חבל, לשמוע כאלו סיפורי בר קמצא דווקא על יום כיפור.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
למה שיעלה בדעתו לבדוק באתר שאכן הוא קיבל אישור?
הוא הסתמך על דברי הרופא וכך היה אמור לעשות.
נכון, האישור נמצא באתר ומהסיפור הזה ידעו כל המחלימים להדפיס את האישור וללכת איתו בכיס.(גבאי, שוטר וכו')

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
למה שיעלה בדעתו לבדוק באתר שאכן הוא קיבל אישור?
הוא הסתמך על דברי הרופא וכך היה אמור לעשות.

היה אמור להתעורר הספק כאשר הגבאי דרש אישור בכתב..

אגב.. לא היתה רשימה מראש של מתפללי בית הכנסת..? הרי המתפללים אמורים להתחלק לקפסולות מסודרות מראש..

דסי123

משתמש מקצוען
לא כ"כ מסכים עם הגבאי,
איבדנו את מינימום האמון שיש לנו בבני אדם?

מה, הוא שוטר?
הוא צריך שיראו לו אישור מודפס??

הבנאדם אומר לך שיש לו אישור - אז תאמין לו!!
אבל נכון מצדך היה לנהוג יותר בחכמה ולא בצדק.

חבל, לשמוע כאלו סיפורי בר קמצא דווקא על יום כיפור.
מישהו כתב פה כבר לעיל שיכול להיות שהגבאי רגיל לשמוע תשובות כאלה גם ממכחישי קורונה - אנשים לא אחראיים
אז הוא לא הבדיל בין דובר אמת לשאינו וחבל

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען
היה אמור להתעורר הספק כאשר הגבאי דרש אישור בכתב..
רגע, הוא כבר בבית כנסת. כמה דקות לפני תפילת "כל נדרי" מה יעשה? ירוץ מהר הביתה בשביל לאתר את האישור באתר? ואם אין לו גישה לאתר?. מה גם שהוא קיבל תשובה ברורה מהרופא.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
רגע, הוא כבר בבית כנסת. כמה דקות לפני תפילת "כל נדרי" מה יעשה? ירוץ מהר הביתה בשביל לאתר את האישור באתר? ואם אין לו גישה לאתר?. מה גם שהוא קיבל תשובה ברורה מהרופא.

אם הוא שומע לפתע שיש דרישה לאישור בכתב זה אמור לכל הפחות להדליק לו נורה אדומה ולמנוע תשובה בסגנון של 'תזמין משטרה!'...

ותפילת מנחה של ערב יום כיפור זה לא כמה דקות לפני כל נדרי.. זה לפני סעודה מפסקת

ששונית

משתמש מקצוען
הגבאי היה חייב לבקש אישור בכתב, אבל אף אחד לא התיר לו לבייש.
הוא יכול להסביר בנעימות שכבר היו לו מקרים של מאומתים שהוא האמין להם ואחר כך התברר שהם שיקרו או כל הסבר אחר. חבל שהוא גרם בעקיפין לחילול השם

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הלם.
ערב יום כיפור, יהודי טוען שהוא קיבל אישור מהרופא, ומה עושה הגבאי: כמו אחרון המלשינים השפלים הולך ומסגיר אותו למשטרה.
אין בירורים אצל הרופא, אין שאלה לרב. אפס, כלום, נאדה.
קנס, יום כיפור בבית, בושות נוראיות, הוצאה באמצע מנחה של ערב יו"כ מביהכנ"ס.
והנה גם כל מדינת ישראל חוגגת עם ה'חרדי-חולה-הקורונה-שמסתובב-ברחובות-ומדביק-לנו-את-המדינה'.
וכל זה בערב יום כיפור!
גועל נפש!!!
לאיזה תהומות של טרלול אנשים הגיעו?! (מנסה לדון לכף זכות שזה לא מרשעות).
לתיקון גדול מאוד אנחנו זקוקים.
עצוב.
עצוב מאוד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה