לימוד נהיגה מעל 100 שיעורי נהיגה והחלפת מורה ולא רואה טסט באופק מה עושים

ללושקה

משתמש מקצוען
תעבור למורה שאתה יודע שמעביר טסטים, יש מורים שמורחים (אני עשיתי מעל 300 שיעורים+3 טסטים ועדיין לא עברתי ויודעת מצוינת מה זה -- מי שלא עבר את זה לא יודע!!), ויש מורים טובים! (תיקח מורה שקיבלת עליו המלצות מ2 חברים לפחות שעשו אצלו לא יותר מ30 שיעורים ועברו טסט ראשון).
הפדיחה היא לא שלך - היא של המורה!!!!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
@הר הבשן תזכור תמיד:
אחרי שתעבור את הטסט, ותנהג, אתה תשכח לגמרי כמה שיעורים היו וכמה טסטים.
אתה רק תהנה מזה כל החיים. וזה דבר כזה בסיסי בחיים, ממש כמו לקרוא ולכתוב.

זו מחשבה מנחמת ונותנת כוח ובעיקר לא נותנת להתייאש.
(אילו תתייאש, אתה כל החיים לא תשכח ליום, כמה המון כסף וזמן השקעת בדבר המתסכל הזה).

הייתי נותנת לך טיפים לטסט, אבל זה נשמע שיש פה בעיה עם מורה שלא יודע לשחרר.

שלס

משתמש מקצוען
תיגש לטסט גם אם אתה לא מוכן. במצבים כאלה יש פלוס גדול בלגשת לטסט ולהכשל בו -
מקבלים טופס משוב עם הנקודות שבגללם נכשלת, זה נותן משוב מצויין במה צריך להשתפר.
וזה מגיע מהטסטר שאין לו ענין למשוך אותך בשיעורים נוספים, ולכן המשוב מגיע אמיתי ללא נגיעות אישיות (אלא אם כן הוא החליט לפסול אותך כי הקפה שלו היה קר בבוקר, ואז הוא ידפוק סתם תירוצים).

ובכלל, אני לא בטוח שאתה אכן לא מוכן אחרי כל כך הרבה שיעורים, יש כאלה שיכולים כבר לנהוג אבל דוקא המורה שלידם גורם להם לנהיגה גרועה.
אצלי, הנהיגה הראשונה שלי לבד אחרי הרשיון היתה הרבה יותר נכונה ובריאה מאשר בזמן השיעורים, הבנתי שבתת מודע שלי היה כל הזמן שיש מי שמסתכל "ונוהג" איתי, ולכן היו נקודות שבהם הסתמכתי עליו (לא במודע ולא בכוונה). כשישבתי לבד ליד ההגה האיכות של הנהיגה שלי היתה הרבה יותר טובה בלי השוואה.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לפי מה שאתה אומר, הבעיה בקליטה של הנהיגה היא שלך, למרות שיכול להיות שהמורה פשוט דאג שתחשוב ככה.
שווה לך לנסות לגשת לטסט, גם אם לא תעבור בו. רק כדי לנסות, לבדוק אם זה כן מצליח לך.

חוץ מזה, יכול להיות שכדאי לך לעבור למורה נהיגה אחר. אפילו רק לשלושה ארבעה שיעורים כדי לקבל פרספקטיבה נוספת על הכביש ולשמוע טיפים וגישה שונה ממה שאתה רגיל. זה יכול לעזור מאוד ולדעתי אתה אפילו לא חייב להעביר איתך את הטופס הירוק למורה השני.

בהצלחה.

מיוזניק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כתבתי את זה בעבר, מקוה שיעזור:

בגדול: בתור אחד שפיצח את הנוסחה... (טסט ראשון אחרי שיעורים פחות מהנדרש בס"ד) הרעיון הוא כזה:
כמעט כל מה שנכתב למעלה נכון, אבל, וזה האבל הגדול, כל עוד זה נתפס כאוסף הוראות, פעמים שזה ירד לרמת הביצוע, ופעמים שלא, או שזה ירד מאוחר מדי או בצורה לא ספונטנית וכדומה. בשביל להצליח בטסט אתה צריך לחשוב שאין טסטר לידך אלא רק את מי שילווה אותך תמיד - את הקב"ה כמובן, ולכן אין מקום ללחץ, אלא תעשה את כל מה שצריך לעשות כשנוהגים, ואני אחדש לך - זה נשאר אותו דבר! וכל אלה שאומרים שיום למחרת התאוריה והטסט הם שכחו ה כ ל זה פשוט לא נכון זה רק עבר להם ממקום של ידע למקום של אינסקטינט. אני זוכר למשל שתוך כדי לימוד הנהיגה שלי הייתי נוסע המון בתחבורה ציבורית והתחלתי לעקוב אחרי נהגים, וגיליתי שהם עושים הכל - הם מסתכלים הממממממון במראות, הם בודקים להיכן הרמזור מפנה והם בודקים אם הם בחד או בדו, ולמי זכות הקדימה כרגע, רק שהם יכולים לעשות את זה תוך כדי שיחה עם היושב לצידם וכדומה כי זה אצלם ברמת ההרגל והאינסקטינט.
בקיצור - שם המשחק הוא לשנן לעצמך שאתה לא לומד נהיגה, אלא אתה לומד לנהוג, וכמו שמלמדים - ככה נוהגים
ולכן לענ"ד לא כדאי להתווכח כשזה לא צודק, אלא אם כן אתה באמת משוכנע שעשית זאת בשיקול דעת, ולפעמים גם מודה ועוזב ירוחם כי גם לנהג ותיק קורה פשלות ואם כשהוא חוטף צפירה על מעבר נתיב לא זהיר או על חטיפת זכות קדימה וכדו' הוא יודע להתנצל ע"י איתות או סימון, אז גם בטסט זה אפשרי (עד גבול כמובן).
וכל הרעיון של הגברת ביטחון עצמי לדעתי הוא פשוט טפשי ביסודו, כי אם אתה יודע מה אתה עושה ולמדת טוב, אז פשוט תבצע, בטחון עצמי זה סוג של שואו של משהו שאין לך, ופה, כיון שלמדת טוב ואתה יודע לנהוג אז פשוט תנהג!!!

ותתפלל כמובן ליושב במרומים שלא תיקלע למצבים מסובכים במיוחד שקשה להתמודד איתם בשלב ראשון, ותתפלל גם שתצליח להיות 'אתה' במיטבך ולתפקד כמו שאתה יודע
גם הייתי ממליץ על תרומה על תנאי שאם תעבור תתרום את עלות הטסט השני (שכבר לא תצטרך לשלם אותו בע"ה) לצדקה - זה הרבה אבל שווה, עדיף שתתן לצדקה מאשר ל'קופת משרד התחבורה'.... אבל זה כבר עצה אישית שאצלי בס"ד עבדה

בהצלחה רבה

סוף ציטוט

ותוספת בשבילך, אינני מכירך, אבל לעבור עיר זה לא ממש פתרון מומלץ - אבל יתכן שמורה טוב יוכל לסייע
אם אתה מאיזור מודיעין יש לי מישהו להמליץ
יש מורה בשם אבי יצחקי - הוא מנהל בית ספר לנהיגה וגם מלמד אבל לא ממש מלמד... יש לו מורה שכיר בשם 'דני' שלא עונה לטלפון באמצע השיעור, והוא יודע ללמד שגם היום דברים שלימד אותי עדין משמשים אותי.

בהצלחה רבה
אני חושב שכתבת הכי ענייניי כאן!

klik's

משתמש מקצוען
א. יש המלצה על מורה במודיעין?
למקרה של מורה שמרח ומרח (+50 שיעורים), ועדיין בכלל לא בכיוון של טסט
רק צועק כל השיעורים (וגם עונה לטלפונים בשעת שיעור- דבר מעצבן נורא, כי הוא לא באמת איתך ובממוצע 5 פעמים בשיעור בודד)
מישהו נחמד ועדין, שיגיד ביקורת, אבל לא בהתנהגות בוטה.
לגיל מבוגר יחסית

ב. במקרה ועבר כבר מעל שנתיים מהתאוריה והטופס ירוק אצל המורה
האם צריך לעשות תיאוריה חדשה?

מיוזניק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מנצלת את האשכול

יש המלצה למורת נהיגה טובה (רק אישה)
לגיל קצת מבוגר
בירושלים
רק צועק כל השיעורים (וגם עונה לטלפונים בשעת שיעור- דבר מעצבן נורא, כי הוא לא באמת איתך ובממוצע 5 פעמים בשיעור בודד)
לגיל מבוגר יחסית

תעשו טובה תפתחו אשכול אחר!
לא כאן בבקשה!
כאן רק בנושא טסטים!
אגב אני חושב שהיה על זה בעבר אשכול!
תעשו חיפוש!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לגיל מבוגר יחסית

כל מורה עונה לטלפון בזמן השיעור, תשכחו מרעיון אחר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מיואש לגמרי ...אין לי חוש טכני ...שבור מרוסק אבל לא יכול להיתייאש כי חבל על ה11.000 ש''ח...למי שיש פיתרון ויוכל לפרסם אודה לו מאוד. תודה
חוש טכני זה לא הגדרה.
אתה יכול להגיד איפה אתה מסתבך?
רק מהירות תגובה, או עוד משהו?

ובמחילה על השאלה, יש מצב שיש לך הפרעת קשב?

מיוזניק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חוש טכני זה לא הגדרה.
אתה יכול להגיד איפה אתה מסתבך?
רק מהירות תגובה, או עוד משהו?

ובמחילה על השאלה, יש מצב שיש לך הפרעת קשב?
בהחלט זה יכול להוות בעיה אבל אתה לא חייב לענות עליה כאן @הר הבשן

משולש ▲

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
העצה שלי!
(עברתי טסט שני על ידני, בערך 40 שיעורים)

כשאתה נוהג, בפרט אחרי 20 שיעורים, צריך להרגיש אחריות!
אחריות זה אומר, לא לעשות תאונה ולא לדחוף אנשים בכביש! עזוב את המורה ועזוב את הטסטר, יש לך אוטו והוא מפלצת מסוכנת
אז פשוט כשאתה פונה ימינה תסתכל שאתה לא נכנס ברכב שחוצה!!!!!!!!!!
עזוב את הכללים של לסובב פעמיים את הראש וכו' וכו'
פשוט לפקוח עיניים, להרגיש את הגודל של הרכב, וליסוע!
הטסטר ממש שם לב לדברים האלו ! רוב הפסילות של הטסטרים זה על עצם העובדה שאתה מנסה לנהוג עפ"י הכללים היבשים, הוא מחפש לראות קבלת החלטות ושליטה על האוטו...
כמובן שצריך לתת זכות קדימה לפי תמרורים, אבל לא צריך לעצור לפני מעבר חציה במרחק של 50 מטר...

בכל אופן בהצלחה לכולם!
(ותפסיקו לקנות רכבים חדשים, כבר אין מקום בכביש ...........אוף)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה