לימוד נהיגה מעל 100 שיעורי נהיגה והחלפת מורה ולא רואה טסט באופק מה עושים

הר הבשן

משתמש מקצוען
מי משלם למי?..

זה רק מראה כמה שהוא שקרן..
הוא אמר לי אני לא יכול להגיש אותך לטסט כשאתה עוד לא מוכן ואני צעיר חרדי עדין אין לי מושג מה אני אמור לעשות[חוץ מאשתי לא סיפרתי לאף אחד על השיעורים] ע''פ חוק הוא חייב להגיש לטסט ? אם התלמיד מבקש? כי נראה לי שהחוק אומר שכשהמורה סבור כי התלמיד מוכן ומשום מה המורה עדיין לא סבור ...

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
אסרטיביות , זו מילת המפתח!!
תבוא עם ביטחון עצמי (זה נרכש, שווה להתחיל להתאמן!) ותגיד לו "חביבי, אני מיציתי! תסדר לי טסט!"
לא מתאים לו לסדר לך, תזכיר לו שיש עוד מורי נהיגה, הוא לא היחיד ששרד את הקורונה!!
נכון שהוא המורה והוא מחליט. אבל תזכור שהוא רק נותן לך שירות!!
כמו שאם חנות לא מוצאת חן בעיניך אתה תיקנה בחנות אחרת, ככה אתה יכול להחליף נותני שירות.
נכון שזה לא כייף וזה יותר מסורבל מרכישה של חולצה, אבל להישאר עם חולצה תקועה בצאור זה גם לא נחמד...
במיוחד שזה עולה כסף. והרבה. ולא נשמע לי שהוא גדל אצלך בעצים.

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הוא אמר לי אני לא יכול להגיש אותך לטסט כשאתה עוד לא מוכן ואני צעיר חרדי עדין אין לי מושג מה אני אמור לעשות[חוץ מאשתי לא סיפרתי לאף אחד על השיעורים] ע''פ חוק הוא חייב להגיש לטסט ? אם התלמיד מבקש? כי נראה לי שהחוק אומר שכשהמורה סבור כי התלמיד מוכן ומשום מה המורה עדיין לא סבור ...
תשקול להחליף מורה

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
ואז להתחיל תהליך מחדש????....
למה מחדש???
הידע שלך לא מתאפס עם כל מורה!!!
שהוא יבדוק מה אתה יודע, יתן לך חיזוקים בנקודות שניראה לו ולטסט!
אם הייתי מבינה בתחום הייתי אומרת לך מספרים (נגיד "לא יותר מ 3 שיעורים")
אולי ניקים אחרים ידעו לכוון יותר מדוייק.

עריכה: כמה טסטים כבר עשית?

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואז להתחיל תהליך מחדש????....
לא!
אם אתה באמת נוהג טוב הוא ישלח אותך אחרי 2-4 שיעורים, לא יותר.
תשביע אותו כבר בהתחלה שהוא לא הולך להתחיל איתך מאפס...
גם אני החלפתח מורה באמצע, הוא היה אדם שיכול חופשי לשקר בפרצוף, כשאמרתי לו שסיכמנו שהוא מגיש אותי אחרי 3 שיעורים הוא אמר לי שלא דיברנו על זה בכלל.. אבל ב''ה בכ''ז התמודדתי איתו והעמדתי אותו במקום!
[עוד משהו, אחרי הטסט הוא אמר לי שהוא הבין מהטסטר שהיו לי פאדיחות, אמרתי לו שבע''ה יהיה בסדר, הוא לגלג (חילוני..) ואמר לי בע''ה.. אז כשהוא התקשר לומר לי שעברתי, שאלתי אותו אם בע''ה או לא..]

אושרית נחום

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האמת, שבתוך הניסיון לעבור זה נראה שזה לא יקרה לעולם... ובאמת היום על הכביש יש לי כל כך הרבה ביטחון, להשתלב, מקומות צרים, עליות חדות, כבישים מהירים, ובדיעבד זה היה רק לטובה. היום יותר קל לעבור כי המרחק בין טסט לטסט הוא מאודדדד קצר. אני חיכיתי בין שלושה חודשים לחצי שנה!!! בין טסט לטסט - בין לבין שחכתי הכל.... אז לא צריך להיבהל מהסיפור שלי... רק להאמין שבסוף זה יקרה ותהיה נהג הרבה יותר מיומן.

צופנוי

משתמש מקצוען
QUOTE="הר הבשן, post: 7755757, member: 65922"]
מה אומרים למורה הנהיגה אם הוא אומר האשמה בך תראה הנה שאר התלמידים כן עוברים בשיעורים ה30 ה40
[/QUOTE]
שטויות במיץ עגבניות! אז מה אם יש כאלו שעוברים אחרי 28 שיעורים בטסט ראשון בידני. זה לא אומר כלום עליך. יש כאלו שלוקח להם יותר זמן.
אני עשיתי לפחות 50-60 שיעורים (הפסקתי לספור מתישהו), ורעדתי מפחד. עברתי בטסט שלישי (כשכמעט עברתי בטסט ראשון - נפלתי על שטות ממש, טסט שני גרוע בעיר בגלל הבוחן, ובטסט שלישי עברתי בנס משמים - אין לי הסבר אחר לכך).
את הרשיון קיבלתי לפני שנה, שבוע אח"כ קנינו רכב, ואני נוהגת בו ע"ב יומיומי.
היום אני יכולה להגיד שיש דברים שמשתפשפים בהם רק בנהיגה פעילה אמיתית. עם הזמן זה מגיע...

Goldidea

משתמש מקצוען
הבעיה בעצם מתחילה שלמורה יש אינטרס לעשות כמה שיותר שיעורים ולכן הוא דוחף לעשות שיעורים כפולים שצריך הרבה רצון טוב מצד המורה שהם יהיו יעילים...
לא משנה אם תדע לנהוג כבר בשיעור השני, מבחינתו (המקצועית...) כל שיעור נועד לנושא אחר ולכן ימרח אותך עד לשיעור 28 כדי לעשות חניה לדוג'
מלכתחילה עדיף לקחת קבלנות אבל שיהיה הסכם קבלנות אמיתית שאתה לא משלם שקל נוסף.
סתם כך, גם אצלי הכל נמרח עד שמישהו שילם קצת כסף במקומות המתאימים. שששש..... לא אמרתי כלום;)

michal23

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תקווה תקווה... אני עברתי טסט עשירי, אחרי אולי 200 שיעורים במשך שלוש שנים.... מעל 20000 ש"ח
בסוף גם זה קורה
כנ"ל
טסט 9 מעל שנתיים וחצי לימודים
טסטים בתקופת שביתה
שלושה חודשים בין אחד לשני כמעט
מעל 20,000
היום שלוש שנים אחרי - שכחתי הכל .. העיקר שאני נוהגת וזהיר ב"ה!!

נס2

משתמש פעיל
תודה לכל המגיבים אתם נותנים בי כוח מחודש והיזדהות עם הכאב
כמה דברים שיכולים לעזור, בשיעורים ואח"כ בעז"ה בטסט:
אם יש טעות שהמורה מעיר עליה הרבה, לשים לב לא לחזור עליה!
בפניות, בצמתים ובכל מקום שצריך להסתכל לצד, לעשות זאת בצורה בולטת עם הראש ולא רק עם העיניים.
לפני כל שיעור לנשום, להרפות ו/או לקחת משהו שמרגיע.
מצד אחד לשכוח שהמורה או הטסטר (הם אלה) שלידי ומצד שני לדאוג שהנסיעה שלהם איתי תהיה נוחה ונעימה.
לזכור שה' מנהל את העניינים ו...אפשר להגיד "למנצח" בצורת המנורה.
בהצלחה רבה!:)

ק"סניק

משתמש פעיל
כתבתי את זה בעבר, מקוה שיעזור:

בגדול: בתור אחד שפיצח את הנוסחה... (טסט ראשון אחרי שיעורים פחות מהנדרש בס"ד) הרעיון הוא כזה:
כמעט כל מה שנכתב למעלה נכון, אבל, וזה האבל הגדול, כל עוד זה נתפס כאוסף הוראות, פעמים שזה ירד לרמת הביצוע, ופעמים שלא, או שזה ירד מאוחר מדי או בצורה לא ספונטנית וכדומה. בשביל להצליח בטסט אתה צריך לחשוב שאין טסטר לידך אלא רק את מי שילווה אותך תמיד - את הקב"ה כמובן, ולכן אין מקום ללחץ, אלא תעשה את כל מה שצריך לעשות כשנוהגים, ואני אחדש לך - זה נשאר אותו דבר! וכל אלה שאומרים שיום למחרת התאוריה והטסט הם שכחו ה כ ל זה פשוט לא נכון זה רק עבר להם ממקום של ידע למקום של אינסקטינט. אני זוכר למשל שתוך כדי לימוד הנהיגה שלי הייתי נוסע המון בתחבורה ציבורית והתחלתי לעקוב אחרי נהגים, וגיליתי שהם עושים הכל - הם מסתכלים הממממממון במראות, הם בודקים להיכן הרמזור מפנה והם בודקים אם הם בחד או בדו, ולמי זכות הקדימה כרגע, רק שהם יכולים לעשות את זה תוך כדי שיחה עם היושב לצידם וכדומה כי זה אצלם ברמת ההרגל והאינסקטינט.
בקיצור - שם המשחק הוא לשנן לעצמך שאתה לא לומד נהיגה, אלא אתה לומד לנהוג, וכמו שמלמדים - ככה נוהגים
ולכן לענ"ד לא כדאי להתווכח כשזה לא צודק, אלא אם כן אתה באמת משוכנע שעשית זאת בשיקול דעת, ולפעמים גם מודה ועוזב ירוחם כי גם לנהג ותיק קורה פשלות ואם כשהוא חוטף צפירה על מעבר נתיב לא זהיר או על חטיפת זכות קדימה וכדו' הוא יודע להתנצל ע"י איתות או סימון, אז גם בטסט זה אפשרי (עד גבול כמובן).
וכל הרעיון של הגברת ביטחון עצמי לדעתי הוא פשוט טפשי ביסודו, כי אם אתה יודע מה אתה עושה ולמדת טוב, אז פשוט תבצע, בטחון עצמי זה סוג של שואו של משהו שאין לך, ופה, כיון שלמדת טוב ואתה יודע לנהוג אז פשוט תנהג!!!

ותתפלל כמובן ליושב במרומים שלא תיקלע למצבים מסובכים במיוחד שקשה להתמודד איתם בשלב ראשון, ותתפלל גם שתצליח להיות 'אתה' במיטבך ולתפקד כמו שאתה יודע
גם הייתי ממליץ על תרומה על תנאי שאם תעבור תתרום את עלות הטסט השני (שכבר לא תצטרך לשלם אותו בע"ה) לצדקה - זה הרבה אבל שווה, עדיף שתתן לצדקה מאשר ל'קופת משרד התחבורה'.... אבל זה כבר עצה אישית שאצלי בס"ד עבדה

בהצלחה רבה

סוף ציטוט

ותוספת בשבילך, אינני מכירך, אבל לעבור עיר זה לא ממש פתרון מומלץ - אבל יתכן שמורה טוב יוכל לסייע
אם אתה מאיזור מודיעין יש לי מישהו להמליץ
יש מורה בשם אבי יצחקי - הוא מנהל בית ספר לנהיגה וגם מלמד אבל לא ממש מלמד... יש לו מורה שכיר בשם 'דני' שלא עונה לטלפון באמצע השיעור, והוא יודע ללמד שגם היום דברים שלימד אותי עדין משמשים אותי.

בהצלחה רבה

cherry c

משתמש סופר מקצוען
תוכל גם לבקש רכב ממכר ולהתנסות לבד, זה יוכיח לך כמה אתה טועה לגבי יכולותיך.
בשום אופן לא.
שלילה ל10 שנים, סיכוי לשבת בכלא.

אולי גם היית אומר לו להתאמן על אקדח ככה להנאתו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  47  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה