דרוש מידע מנה עיקרית פשוטה לימי חול

אמת פנימית

משתמש צעיר
אני מחפשת רעיונות למנות עיקריות פשוטות לימי חול שאפשר לעשות מבשר/הודו/עוף טחון, או מחזה עוף בעיקר.
(חוץ מבולונז, כדורי בשר ושניצלים)
אשמח מאד אם תעלו רעיונות קלים להכנה.
תודה רבה!!!

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חזה בצילי ממש טעים וקל.
עוטפת כל רצועת חזה בקמח וביצה
מטגנת.
מכינה בלילה של בצל מטוגן שום צילי ותבלינים ושופכת על הרצועות המטוגנות.

שמרלינג

משתמש מקצוען
חתיכות חזה עוף בתיבול שוארמה
קציצות חזה עוף ברוטב עגבניות.
מאוד מאוד טעים!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מטחון לסוגיו (כל פעם מכינה מסוג אחר)
-לא יודעת איך לקרוא לזה- פשטידת בשר, אולי? מכינים תערובת כמו של קציצות (אני יכולה לתת לך אם אין) ואפשר גם להוסיף ירקות מגוררים כמו קישואים או גזר. שמים בתבנית ואופים 45 דקות בערך (תלוי ברטיבות העיסה ובגודל התבנית) אפשר לשים רוטב מעל. מגישים חתוך לריבועים.

- אם את בעניין להכין בצק (יש אחד שנראה טוב באשכול הזה: https://www.prog.co.il/threads/סמבוסק-קל-ובריא-4-הצעות-למילוי.409103/ ) אפשר למלא בבשר טחון ולקבל קניש בשר (באשכנזית) או סמבוסק בשר (בספרדית...)

-המבורגר- אפוי או מטוגן. מגישים עם פיתות או לחמניות עגולות. קטשופ, חמוצים, ירקות פרוסים, חסה, והמהדרין גם צ'יפס

-פיצה בשרית- מכינים בצק, שמים רוטב עגבניות ובשר טחון. אפשר גם תוספות- בצל, תירס, זיתים פטריות. אופים, ומגישים פרוס למשולשים

-מוקפץ טחון- יוצא מעולה! קצת יותר עבודה. מטגנים בצל, מוסיפים בשר טחון. כשמבושל מוציאים מהסיר. שמים בסיר ירקות- שעועית ירוקה, גמבות צבעוניות, תירס גמדי, גזר. כשרך מוסיפים חזרה את הבשר, תבלינים, קצת מים וקורנפלור. יש לי מתכון מדויק אם את רוצה.

-לאחרונה התחלתי ואנחנו אוהבים את זה בחורף: מרק כדורי עוף- מכינה מרק ירקות- גזר קישואים בצל, אם יש עוד- מצוין. אפשר גם גריסים. מכינה כדורי עוף טחון (כמו קציצות) וזורקת למרק. זה נראה כמו קניידלאך וטעים. המרק נהיה גדעכט, כלומר מלא גוף וטעם (אני דווקא לא חסידית, אבל אין מילה בעברית לגדעכט. יכול להיות שאפילו לא כותבים כך) וזה מחמם את הגוף ואת הלב.

אמת פנימית

משתמש צעיר
-פיצה בשרית- מכינים בצק, שמים רוטב עגבניות ובשר טחון. אפשר גם תוספות- בצל, תירס, זיתים פטריות. אופים, ומגישים פרוס למשולשים

איך מכינים בצק כזה?? נשמע מעולה!

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
טחון - מרק פרורים עם כדורי בשר.
חזה - מוקפץ, דמוי שווארמה (בפיתה או באגט)

ורדית א

משתמש פעיל
קוביות חזה עוף
לטגן בצל
לתבל טוב את הקוביות
ולהוסיף לבצל

אפשר גם סתם לתבל טוב פרוסות חזה עוף ולטגן

וכמובן שניצל...

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

איך מכינים בצק כזה?? נשמע מעולה!
בצק של פיצה או פוקצ'ה, כמובן שבלי חלב.
כדי שלא יהיה המוציא, אני שמה מיץ ענבים או מיץ תפוזים במקום חלב. (אני לא יודעת לגבי מיץ שעשוי מרכז אם זה נקרא מי פירות. אפשר לשאול)

אמת פנימית

משתמש צעיר
בצק של פיצה או פוקצ'ה, כמובן שבלי חלב.
כדי שלא יהיה המוציא, אני שמה מיץ ענבים או מיץ תפוזים במקום חלב. (אני לא יודעת לגבי מיץ שעשוי מרכז אם זה נקרא מי פירות. אפשר לשאול)
נשמע מעולה, אבל אני צריכה את כל המתכון של הבצק. יש לך???

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
-מוקפץ טחון- יוצא מעולה! קצת יותר עבודה. מטגנים בצל, מוסיפים בשר טחון. כשמבושל מוציאים מהסיר. שמים בסיר ירקות- שעועית ירוקה, גמבות צבעוניות, תירס גמדי, גזר. כשרך מוסיפים חזרה את הבשר, תבלינים, קצת מים וקורנפלור. יש לי מתכון מדויק אם את רוצה.

.

אשמח למתכון מדויק

תודה מראש

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
סטייק עוף
מכינים מרינדה של שמן, הרבה פפריקה, פלפ שחור ואבקת שום, שמים בפנים אצבעות חזה עוף ומערבבים, מחממים מחבת פסים או מנגל חשמלי וצולים את החזה מ 2 הצדדים

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח למתכון מדויק

תודה מראש
מוקפץ עם בשר טחון:
מקור- משפחה באנגלית.
לא להבהל! המתכון ארוך ומלא רכיבים. אני אף פעם לא הכנתי עם כל הרכיבים! תוך כדי התרגום הופתעתי מכמה שלא זכרתי שיש כאן בכלל...
אני לוקחת את המתכון כרעיון בסיסי, שאפשר לשחק איתו איך שרוצים.

חומרים:
2 כפות שמן
680 גר' בשר טחון (אני מעגלת לחצי קילו או לקילו לפי החשק)
1 בצל סגול פרוס (אני משתמשת ברגיל)
1 גזר פרוס באלכסון
350 גר' ברוקולי (אני שמה שעועית ירוקה)
1 קישוא פרוס באלכסון
1 פלפל אדום פרוס לרצועות
1 שן שום כתושה
1 קופסת שימורים תירס גמדי, חתוך לחתיכות גדולות
1/4 כוס רוטב סויה (אני שמה פחות)
3 כפות דבש
1 כף חומץ אורז (בחלומות שיש לי את זה. שמים במקום 1/2 כף חומץ רגיל)
כפית ג'ינג'ר (אני עוקפת)
כפית שמן שומשום (כנ"ל)
1/4 כפית חרדל טחון, אפשרי
1 כף קורנפלור
2 כפות מים

הכנה:
מטגנים את הבשר בשמן במחבת (אני משתמשת בסיר) כמה דקות עד שמשחים. שופכים את השומן וזורקים (הערה שלי: בשקית באשפה ולא בכיור. זה גורם לסתימות) ושמים את הבשר בצד.
מוסיפים למחבת הריק את הבצל ומטגנים כמה דקות עד לריכוך. מוסיפים גזר וברוקולי (שעועית), אחרי 2-3 דקות מוסיפים פלפל אדום, קישוא, שום ותירס גמדי. מבשלים כמה דקות עד שהירקות מתרככים מעט אך עדיין פריכים (אני מבשלת הרבה עד שרכים לגמרי, עניין של טעם)
בינתיים מערבבים בנפרד (בכוס ח"פ) רוטב סויה, דבש, ג'ינג'ר, חומץ, שמן שומשום וחרדל טחון.
מוסיפים חזרה למחבת את הבשר ואת תערטבת הרוטב, ומערבבים לאיחוד.
מערבבים בנפרד את הקורנפלור והמים עד שאחיד. מוסייפים לסיר ומבשלים עוד דקה-שתיים עד שמסמיך.
מגישים עם אטריות או אורז, אפשר לפזר שומשום מעל.
בהצלחה!

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
יישר כוחך על הטירחה ובכלל על השיתוף!
אהבתי את האלטרנטיבות שלך

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד מתכון שמצאתי
אני מפחדת ממתכונים ממגזינים בעברית (וקו"ח מפרסומות!) משום מה תמיד לא יוצא לי, לא יודעת למה. דווקא את זה החלטתי לנסות, וממש הופתעתי לטובה. אולי כי לא פעלתי במדויק לפי ההוראות...
הכנתי עם בורגול במקום פתיתים.
ירקות לפי מה שהיה בבית
רטבים כנ"ל, במקום רוטב צ'ילי שמתי דבש או סילאן, לא זוכרת.
לאהיה בזה שום דבר של חברת מעולה, מתנצלת.

IMG_0753.JPG

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה