בואו חשבון מכתב כנה לאחותי ההייטקיסטית

מצב
הנושא נעול.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בכל מקצוע אחר הנוסחה היא אכן כך:
משכורת גבוהה = עבודה קשה (או הפוך...)

הייטק זה מקצוע שאין קשר בין העבודה לשכר, בנות שיצאו אתמול מהסמינר מקבלות 20k,
יש מקומות שעובדים שם ברוגע ובנחת, העובדות עושות 6 שעות ביום במקום 9 כי פשוט אין להן מה לעשות עוד....
המשכורות גבוהות ללא כל קשר לעבודה!! ולא כי התוצר שווה את זה אלא כי פשוט זה השוק.

ולא, אני לא חושבת שאת מקבלת שכר על קיפול כביסה או הכנת צהריים :)
נתחיל מזה שהתגובה שלי נועדה לזו שכן טענה שהעבודה שלי היא קיפול כביסה.

אבל גם מעבר לזה, המשוואה שלך לא עומדת במבחן המציאות.
יש הרבה מאוד משרות שהעבודה בהן קשה מאוד והשכר זעום.
מטפלות במעון הן הדוגמא הקלאסית לזה.

מה כן גורם לשכר להיות גבוה?
יש את הנושא של ההיצע וביקוש שמשפיע על השכר, שאליו התכוונת,
אבל זה לא מספיק.
נניח שיש חוסר אדיר במתכנתים,
כל עוד התוצר של העבודה שלהם לא רווחי פי כמה וכמה מהשכר שלהם - לא יחזיקו אותם או לא ישלמו להם בכזה גובה.
תסתכלי על הרבה מאוד תפקידים אחרים שבסכנת הכחדה, זה לא גורם לשכר שלהם להיות פי כמה וכמה מהמקובל בשוק.
אפילו בעניין המטפלות שהזכרתי קודם, המחסור העצום גורם למעונות להציע יותר מ30 לשעה, אבל זה לא יעבור ברוב המקרים את ה45 במקסימום (אולי טיפה יותר, אל תתפסו אותי על המילה)
יש מקצועות כמו הנהלת חשבונות למשל, ששעת העבודה בפועל שווה שעת רווחים אחת.
על כל שעת עבודה של העובד/ת, הלקוח ישלם סכום מסוים. יש גבול לכמה שהוא יוכל לשלם על זה.
תחשבי שמפתח שמרוויח נניח 40k בחודש, יכול לעבוד על מוצר במשך כמה חודשים, ואח״כ לתמוך בו נניח באופן חלקי במידת הצורך,
והחברה תמכור את אותו מוצר, במאות/אלפי או יותר עותקים,
והיא יכולה שנה אח״כ להמשיך עוד למכור את אותו מוצר, בהשקעה מועטה שלה, ולגלגל רק ממנו מאות אלפי דולרים בחודש.
יוצא שעל כל שעת עבודה שלו - שעות הרווחים הרבה יותר גדולות, והשמים הם הגבול.
אם המפתח איכותי - שווה לחברה מאוד להשקיע בחומר הגלם הזה.

תשאלי כל כלכלן מתחיל או יזם צעיר בהייטק, זה כל הסיפור.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
נראה לי הכותבת התכווה שמעצבן אותה ההשווצה של ההטקסטיות שהן חושבות שהן יותר שוות בגלל שעובדות בתכנות
ובגינה זה הנושא. זה שיש לך סיעתא דשמיא לקבל משכורת גבוהה זה לא אומר שאת צריכה להשוויץ ולהציא לנשים אחרות את העיניים ( מותר לשמור דברים בטן)
אני גם מקבלת שכר טוב ובחיים לא מדברת על זה עם אף אחת למה להוציא לנשים את העיניים?
לא נתקלתי בגינה בנשים שמשוויצות בשכר שלהן, אף אחת לא מספרת כמה מקבלת בתלוש,
בשום מקצוע (חוץ מהוראה ;) )

פשוט כשאנשים שומעים עבודה בהייטק, מיד הגלגלים בראש מתחילים לחשב חישובים.

שווה מיליונים

משתמש מקצוען

מספרות מה הן קונות וכו'
תביני את הרעיון

Chanae

משתמש מקצוען

בוכות על המס הכנסה,
על הדרגה במעון
על זה שאין להן אהנחה בארנונה..
לא כ"כ קשה לדעת כל אחת מה גובה המשכורת שלה פחות או יותר

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
נתחיל מזה שהתגובה שלי נועדה לזו שכן טענה שהעבודה שלי היא קיפול כביסה.

אבל גם מעבר לזה, המשוואה שלך לא נכונה בעליל.
יש הרבה מאוד משרות שהעבודה בהן קשה מאוד והשכר זעום.
מטפלות במעון הן הדוגמא הקלאסית לזה.

מה כן גורם לשכר להיות גבוה?
יש את הנושא של ההיצע וביקוש שמשפיע על השכר, שאליו התכוונת,
אבל זה לא מספיק.
נניח שיש חוסר אדיר במתכנתים,
כל עוד התוצר של העבודה שלהם לא רווחי פי כמה וכמה מהשכר שלהם - לא יחזיקו אותם או לא ישלמו להם בכזה גובה.
תסתכלי על הרבה מאוד תפקידים אחרים שבסכנת הכחדה, זה לא גורם לשכר שלהם להיות פי כמה וכמה מהמקובל בשוק.
אפילו בעניין המטפלות שהזכרתי קודם, המחסור העצום גורם למעונות להציע יותר מ30 לשעה, אבל זה לא יעבור ברוב המקרים את ה45 במקסימום (אולי טיפה יותר, אל תתפסו אותי על המילה)
יש מקצועות כמו הנהלת חשבונות למשל, ששעת העבודה בפועל שווה שעת רווחים אחת.
על כל שעת עבודה של העובד/ת, הלקוח ישלם סכום מסוים. יש גבול לכמה שהוא יוכל לשלם על זה.
תחשבי שמפתח שמרוויח נניח 40k בחודש, יכול לעבוד על מוצר במשך כמה חודשים, ואח״כ לתמוך בו נניח באופן חלקי במידת הצורך,
והחברה תמכור את אותו מוצר, במאות/אלפי או יותר עותקים,
והיא יכולה שנה אח״כ להמשיך עוד למכור את אותו מוצר, בהשקעה מועטה שלה, ולגלגל רק ממנו מאות אלפי דולרים בחודש.
יוצא שעל כל שעת עבודה שלו - שעות הרווחים הרבה יותר גדולות, והשמים הם הגבול.
אם המפתח איכותי - שווה לחברה מאוד להשקיע בחומר הגלם הזה.

תשאלי כל כלכלן מתחיל או יזם צעיר בהייטק, זה כל הסיפור.
אז נכון, אחד שמגלגל רוגעלך במאפיה 9 שעות ביום, עובד קשה פי כמה ומקבל מינימום.
אכן לא בכל המקצועות זה כך אבל בהרבה כן.

והתכוונתי שבכל מקצוע השכר גבוה בהתאם לאותו מקצוע,
מטפלת מוצלחת במעון תקבל 45 לעומת חברתה שתקבל 30.
ככל שתעבדי קשה יותר, ותתאמצי ותוכיחי ותשקיעי השכר יהיה גבוה יותר.

בהייטק - השכר גבוה מלכתחילה ללא קשר לעבודה הקשה/ קלה שתעבדי, כמובן שזה תלוי בתוצר וברווחים ולכן זה אפשרי.
מן הסתם יש גם הרבה מפתחים לא איכותיים מידי שמקבלים שכר גבוה, פשוט כי זה השוק ואלו הסכומים.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תחנכו את הילדים שלכם תמיד לעצמאות. למדו אותם לחשוב בגדול
אני אלמד את הילדים שלי להפוך לעצמאיים, כי רק שם באמת אפשר להרוויח, מבלי להיות עבדים של אף אחד.
נכון מאוד!

1. בדרך כלל הדילמה פוגשת את הבנות והוריהן במיון למסלולים, ועדיין אין מסלול עצמאות.
העולם היום חושב בראש של שכיר
"כמה את מרוויחה לשעה"
מוכר את החיים והנשימה בשביל משכורת.
לכן גם בסמינר מלמדים "להיות שכירה"

יש כל כך הרבה נשים
שרע להן מאוד להיות שכירות
והן לא תהיינה עצמאיות
כי אף אחת לא לימדה אותן לבצע את זה.

2. לא כולן מתאימות גם להייטק כמובן, אבל לכאורה בשביל להיות עצמאית מצליחה נדרשים כישורים עוד יותר נדירים.
לא נכון.

3. גם אם חושבים על מסלול כזה, לא יזיק בכלל שיהיה מקור הכנסה גבוה ויציב שיאפשר גם התכוננות והשקעה,
וגם מקום לחזור במקרה הלא נדיר של חוסר הצלחה.
יש כל כך הרבה שכירות שתקועות עם -
עם תנאי עבודה מזוויעים
ומשכורת לא מוצלחת
אבל - אף אחת לא תסתכל על זה ככשלון, משום מה.

והעבדות והשעבוד בד"כ הרבה הרבה יותר בעצמאים
לא נכון.

לוותר על חופשת לידה זו בחירה.
(גם לשלוח למטפלת בגיל 3.5 זו בחירה. או חוסר ברירה של שכירה)

אמא עצמאית
יכולה לגדל בנחת עד איזה גיל שמתאים לה.

וכל השטויות על משכורות של הייטק
הן פשוט בדיחה.

אפשר להרוויח הרבה מאוד כסף מכל תחום עיסוק.
כעצמאית! לא כשכירה...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אז נכון, אחד שמגלגל רוגעלך במאפיה 9 שעות ביום, עובד קשה פי כמה ומקבל מינימום.
אכן לא בכל המקצועות זה כך אבל בהרבה כן.

והתכוונתי שבכל מקצוע השכר גבוה בהתאם לאותו מקצוע,
מטפלת מוצלחת במעון תקבל 45 לעומת חברתה שתקבל 30.
ככל שתעבדי קשה יותר, ותתאמצי ותוכיחי ותשקיעי השכר יהיה גבוה יותר.

בהייטק - השכר גבוה מלכתחילה ללא קשר לעבודה הקשה/ קלה שתעבדי, כמובן שזה תלוי בתוצר וברווחים ולכן זה אפשרי.
מן הסתם יש גם הרבה מפתחים לא איכותיים מידי שמקבלים שכר גבוה, פשוט כי זה השוק ואלו הסכומים.
סבבה.
אני לא דיברתי על השוואה בין עובדים באותו תחום אלא בין תחומים שונים.
׳אחותי ההיטקיסטית׳ היא מישהי גנרית.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
לוותר על חופשת לידה זו בחירה.
(גם לשלוח למטפלת בגיל 3.5 זו בחירה. או חוסר ברירה של שכירה)

אמא עצמאית
יכולה לגדל בנחת עד איזה גיל שמתאים לה.

וכל השטויות על משכורות של הייטק
הן פשוט בדיחה.

אפשר להרוויח הרבה מאוד כסף מכל תחום עיסוק.
כעצמאית! לא כשכירה...
בדיוק!!!

אבל בהחלט ישנם מקצועות שכן נצטרך את הכמה שנים כשכירה בכדי ללכת לעצמאות.
ועצמאות-- לכל בכל מחיר..
את עצמאית ובקושי מרוויחה? לכי לייעוץ או לכי להיות שכירה.
מכירה כמה שטבעו עמוק בעניין עד שילדיהם הבטיחו לעצמם שלעולם לא יהיו עצמאים. חוו מחסור גדול ולחץ כלכלי שלא הועיל לכלום.

הרה פרנסה וברכה לכולן!!!

ברכה וישועה

משתמש פעיל
סליחה אני אגיב מהצד השני, כי הפוסט המקורי כאב לי.
הייטקיסטית חרדית זו עבדות! אני לעולם לא אשלח את הילדה שלי ללמוד הייטק.
ועל זה הדרך כל לימודי התואר.
זה מחנך אותנו להשאר שכירים כל החיים בתקרת זכוכית מוגבלת, תחת בוסים ועבדות מודרנית.

אני אלמד את הילדים שלי להפוך לעצמאיים, כי רק שם באמת אפשר להרוויח, מבלי להיות עבדים של אף אחד.
אפשר להרוויח 20, 30, 40 וגם 100 אלף בחודש (וגם יותר! מכירה אישית) ולהיות אמא נורמלית לילדים בלי מרוץ העכברים הזה של להספיק את המעון בארבע ולרוץ על הבוקר לפזר את כל הילדים, ואפשר לפרגן לעצמך מנקה, מבשלת מגהצת, מסדרת וכו' בזמן שאת עובדת

לא שקל להיות עצמאית!
אני עובדת גם בחדר לידה, ואין כזה דבר חופשת לידה. זה דורש זן אחר של אומץ, של תעוזה ויכולות והרבה למידה על שיווק ואסטרטגיות מכירה. אה והכי... אמונה.
אבל בחיים לא הייתי מתחלפת עם הייטקיסטית חרדית שעובדת 8 שעות תחת בוס.
העצמאיים ייתכן שמרוויחם יותר. אבל אלה שהם נגד הייטק כי האישה שקוע בקריירה, לדעתי להיות עצמאית זה הרבה יותר גרוע האישה כל הזמן חושבת על העבודה ובפרט שהדברים מתחילים להתפנצ'ר ולהשיג הלוואות ערבויות וכדו' שאז ממש אין פניות לילדים
תזכורת נוספת פוסק הדור הרב אלישיב זצ"ל ביטל את תואר MA קווילנטי כדי שנשים לא יהיה להם בראש קריירה וכדו' [ותחשבו מה דרשה סה"כ ההשקעה] קו בן ק"ו....

נערך לאחרונה ב:

יועצת נישואין

משתמש מקצוען
סליחה אני אגיב מהצד השני, כי הפוסט המקורי כאב לי.
הייטקיסטית חרדית זו עבדות! אני לעולם לא אשלח את הילדה שלי ללמוד הייטק.
ועל זה הדרך כל לימודי התואר.
זה מחנך אותנו להשאר שכירים כל החיים בתקרת זכוכית מוגבלת, תחת בוסים ועבדות מודרנית.

אפשר להרוויח 20, 30, 40 וגם 100 אלף בחודש (וגם יותר! מכירה אישית) ולהיות אמא נורמלית לילדים בלי מרוץ העכברים הזה של להספיק את המעון בארבע ולרוץ על הבוקר לפזר את כל הילדים, ואפשר לפרגן לעצמך מנקה, מבשלת מגהצת, מסדרת וכו' בזמן שאת עובדת

לא שקל להיות עצמאית!
אני עובדת גם בחדר לידה, ואין כזה דבר חופשת לידה. זה דורש זן אחר של אומץ, של תעוזה ויכולות והרבה למידה על שיווק ואסטרטגיות מכירה. אה והכי... אמונה.
אבל בחיים לא הייתי מתחלפת עם הייטקיסטית חרדית שעובדת 8 שעות תחת בוס.
רוב הנשים שבחרו להיות עצמאיות מרוויחות הרבה פחות מאשר בהייטק
(וכן אין להם את הזכויות שיש לשכירה, כגון פנסיה שמנה, השתלמות, חופשת מחלה ועוד)
אני מכירה עשרות כאלה, והם היו שמחות מאוד להתחלף במשכורת שיש בהייטק
יש אולי סיבות אחרות שלכן הם מעדיפות את עבודתן
כגון שעות העבודה, התאמה, וכדומה

לפעמים עצמאית נשמע נוצץ, ובטוחים שמרויחות הרבה, אבל מניסיון ומידיעה של השוק, זה ממש לא כך, ויש לזה סיבות רבות
ברור שיש כאלה שמרויחות המון אבל זה לא הרבה
ואפשר לפרט

נערך לאחרונה ב:

ברכה וישועה

משתמש פעיל
תודה למגיבים
מה שרציתי לעשות הוא לשקף לכל אותן נשים המתדיינות האם הן כן צריכות לקום ולקחת את הרגליים ולעשות הסבה להייטק
או אלו שמספרות לעצמן כל מיני סיפורים
שזה לא נכון.
לכל אחת יש את המסלול שלה, מצד אחד,
ודי להאשים בהייטק את כל תחלואות עולם העבודה הכללי מאידך.

גילוי נאות:
אני הייטקיסטית אבל אני מרויחה יפה מאד,
בצורה קלה ונקיה שמתאימה לי מאד, ומודה לד' על כך.
אולי לכן אני לא מצליחה להתלהב מעולם ההיטק
וקצת קשה לי הסחרחורת הזו מסביב.

אה, ואיך לי אחות הייטקיסטית
סליחה אבל לא הבנתי. כי נראה קצת בכל הפוסט שלך שאת רוצה שיקנאו בך, שב"ה את מרוויחה יפה מאוד. וב"ה את עובדת ומרוויחה הרבה בקלות.
מה התכוונת שאת לא מצליחה להתלהב מעולם הייטק את ב"ה את נראית די מולהבת על הייטק
תביני שקנאה זה דבר אנושי שהש"י יתברך ברא וצריך לעבוד על זה אבל
תודי להש"י וזהו

תותית י.

משתמש מקצוען
אולי די לירות לעצמינו ברגל?????
אני אדריכלית שעובדת 8.5 שעות ביום ויש לידי 9 נשות אברכים שמפרנסות בית של תורה בכבוד!!!!
כי כך הורו גדולי הדור!
הם לא החליטו את זה על דעת עצמם - הם לא!!
הם לא מחשיבות את עצמם רק בגלל קריירה - אני רואה בשטח!
הילדים שלהם לא מוזנחים! - אין איזה נוסחת זמן להיות עם ילדים כדי שהם יצאו נורמלים.... להיות אמא לא דורש רק זמן.. דורש בעיקר את הלב.. ואם הוא במקום הנכון.. הכל בסדר..
הילדים בהחלט יכולים לצאת ת"ח גדולים!! - כל השאלה אם יש בבית השקפה ושיאפות נכונות..
אולי דיי??
נשים רבות יוצאות לעבודה מידי יום לפרנס ביתים של תורה...ולמה יש אנשים שמסתכלים על זה ככה..
אף אחת מהנשים היקרות האלה לא יצאה לעבודה כדי להחריב את יסדות ביתה וילדיה די לשקר הזה..
יש מלא נשיםכאלה מסופקות מביאות משכורות גבוהות עם משפחות של ת"ח וילדים צדיקים
זה לא קשור לעבודה!!!
לעניות דעתי זה לא פייר שנשים קורעות את עצמם ככ הרבה היום..
ועוד יש טענותת
אולי תתחילי להעריך?????????????????????????
קצת קשה לי כל הסימני קריאה ושאלה שיש בהודעה הזו..
ברור שדעתך נכונה.. חבל שאת כ"כ מתאמצת להסביר אותה.. לדעתי..
אין חיה כזאת היום לעבוד 5 שעות ביום.. (כמפרנס יחיד) אולי ניסים..
אפילו מורות צריכות לעבוד המון בבית (להכין שיעורים תעודות מבחנים ועוד הרבה).
לא מאשימה אותך.. ברור שהרבה שמעת ממורות או גננות "מה את חוזרת ב5 לילדים??" עם מנגינה מעצבנת כזאת..
וסתם אגב, יצא לי פעם לשמוע משפט כזה ממורה.. דיי התעצבנתי אבל מהמשך שיחה איתה הבנתי שבצהריים היא כותבת עבודות סמינריוניות.. ובערב תיקוני תפירה.. מפרגנת לה בכייף רק שתיקח בחשבון שגם אני בד"כ ב 1 בבית.. (עובדת מהבית)

מליון!

משתמש פעיל
ואל תשכחו שהעבודה זה נטו השתדלות,
והפרנסה היא משמים!!!!!!!
אני לא הייטקיסטית.
ומרויחה ממוצע ומטה, התחלנו לקבל קצבה כלשהיא מגורם מסוים.
ואנחנו לא מרגישים שהוסיף לנו בתזרים החודשי.
כסף בא, כסף הולך.
הכל מאת השם- הוא זן ומפרנס לכל"

מתכנתת+

משתמש מקצוען
רק לאזן את ההילה סביב ההייטק רציתי להביא את כל הצדדים-
רוב הסביבה שלי אלו נשים היטקסטיות ואני שומעת מהרבה מאוד נשים שיש להם חלום יום אחד לעשות הסבה למשהו אחר
אלו נשים שלא סובלות בעבודה ב"ה, אבל היו הרבה הרבה יותר נהנות ומסופקות והן גם מוכשרות מאוד ב- לצלם/לקשט עוגות/לעבוד בהוראה/מולטימדיה/גננות/לכתוב/לאייר/לעצב פרחים/חינוך מיוחד/יעוץ ... אפשר להמשיך כל אחת מה שבאמת אוהבת לעשות, ונותן לה הנאה סיפוק מיצוי יכולות הגשמה ..
נדיר הנשים שאוהבות לכתוב עוד שורת קוד/לפתור באג/לפתוח ג'ירה וכו בזמנן הפנוי...
אבל בגלל שהתנאים בהיטק מאוד מאוד טובים בפער ניכר מכול עבודה אחרת (כמובן תמיד יש יוצאים מן הכלל לכאן ולכאן)
אז שיקול של כל אישה אם לעבוד בעבודה שאומנם ממש לא סובלת, אבל גם לא במיוחד נהנית, ולא במיוחד מרגישה הגשמה עצמית, אבל להנות מהתנאים הטובים והמשכורת הגבוהה.
או לעבוד במה שחשקה נפשה, ובמה שהיא הכי אוהבת, ולהנות מכול דקה בעבודה. אבל תנאים ומשכורת הרבה מתחת.
(כמובן יש הרבה מאוד כאלו שגם לא נהנות וגם מקבלות פחות).

מה שרציתי להדגיש שנדיר שיש היטקיסטית שמרגישה סיפוק אמיתי, אהבה, מיצוי כשרונות ויכולות, והגשמה עצמית בהייטק..
עובדים כי צריך לעבוד, ב"ה לא סובלים, יש הנאה מידי פעם, בעיקר נהנים מהמשכורת (והסיפוק מדברים אחרים בחיים).
אז בחירה של כל אחת אם להנות מהעבודה מאוד, או מהמשכורת מאוד.
ויש מספיק נשים שהיו בוחרת להנות יותר מהעבודה ולעשות מה שחלמו מגיל קטן..עם משכורת פחות. אבל ההורים/הבעל רוצים את המשכרות..
(לא מכירה כאלו שחולמות להיות מתכנתות לפני שהתחילו לחלום על כסף..).

אז יש את הגישה שאומרת שבגלל שהמטרה של האשה היא להביא הביתה כסף, אז ההשתדלות היא לעבוד במה שנראה בדרך הטבע מביא הכי הרבה כסף והכי בקלות, ולא נורא שלא עושה את אהבת חייה העיקר שיש הנאה סבירה מהעבודה והכסף שבשבילו יצאה לעבוד מגיע ונותן לה לפרנס בנחת בית של תורה ותשתדל לקבל הנאה וסיפוק מהבית והילדים,
ויש את הגישה שאומרת שהעיקר להנות בעבודה והכי חשוב להגיע לסיפוק והגשמה עצמית בעבודה,

(ושתמיד אני לא מבינה למה חושבים שכסף זה משמיים ובסופו של דבר בכול עבודה שהיא אדם יקבל את הסכום שנגזר עליו ואילו הנאה אנשים חושבים שזה בידם, הרי בסופו של דבר בכול עבודה שהיא אדם יקבל את כמות ההנאה שנגזרה עליו)

נערך לאחרונה ב:

נעמה פר

משתמש סופר מקצוען
רק לאזן את ההילה סביב ההייטק רציתי להביא את כל הצדדים-
רוב הסביבה שלי אלו נשים היטקסטיות ואני שומעת מהרבה מאוד נשים שיש להם חלום יום אחד לעשות הסבה למשהו אחר
אלו נשים שלא סובלות בעבודה ב"ה, אבל היו הרבה הרבה יותר נהנות ומסופקות והן גם מוכשרות מאוד ב- לצלם/לקשט עוגות/לעבוד בהוראה/מולטימדיה/גננות/לכתוב/לאייר/לעצב פרחים/חינוך מיוחד/יעוץ ... אפשר להמשיך כל אחת מה שבאמת אוהבת לעשות, ונותן לה הנאה סיפוק מיצוי יכולות הגשמה ..
נדיר הנשים שאוהבות לכתוב עוד שורת קוד/לפתור באג/לפתוח ג'ירה וכו בזמנן הפנוי...
אבל בגלל שהתנאים בהיטק מאוד מאוד טובים בפער ניכר מכול עבודה אחרת (כמובן תמיד יש יוצאים מן הכלל לכאן ולכאן)
אז שיקול של כל אישה אם לעבוד בעבודה שאומנם ממש לא סובלת, אבל גם לא במיוחד נהנית, ולא במיוחד מרגישה הגשמה עצמית, אבל להנות מהתנאים הטובים והמשכורת הגבוהה.
או לעבוד במה שחשקה נפשה, ובמה שהיא הכי אוהבת, ולהנות מכול דקה בעבודה. אבל תנאים ומשכורת הרבה מתחת.
(כמובן יש הרבה מאוד כאלו שגם לא נהנות וגם מקבלות פחות).

מה שרציתי להדגיש שנדיר שיש היטקיסטית שמרגישה סיפוק אמיתי, אהבה, מיצוי כשרונות ויכולות, והגשמה עצמית בהייטק..
עובדים כי צריך לעבוד, ב"ה לא סובלים, יש הנאה מידי פעם, בעיקר נהנים מהמשכורת (והסיפוק מדברים אחרים בחיים).
אז בחירה של כל אחת אם להנות מהעבודה מאוד, או מהמשכורת מאוד.
ויש מספיק נשים שהיו בוחרת להנות יותר מהעבודה ולעשות מה שחלמו מגיל קטן..עם משכורת פחות. אבל ההורים/הבעל רוצים את המשכרות..
(לא מכירה כאלו שחולמות להיות מתכנתות לפני שהתחילו לחלום על כסף..).

אז יש את הגישה שאומרת שבגלל שהמטרה של האשה היא להביא הביתה כסף, אז ההשתדלות היא לעבוד במה שנראה בדרך הטבע מביא הכי הרבה כסף והכי בקלות, ולא נורא שלא עושה את אהבת חייה העיקר שיש הנאה סבירה מהעבודה והכסף שבשבילו יצאה לעבוד מגיע ונותן לה לפרנס בנחת בית של תורה ותשתדל לקבל הנאה וסיפוק מהבית והילדים,
ויש את הגישה שאומרת שהעיקר להנות בעבודה והכי חשוב להגיע לסיפוק והגשמה עצמית בעבודה,

(ושתמיד אני לא מבינה למה חושבים שכסף זה משמיים ובסופו של דבר בכול עבודה שהיא אדם יקבל את הסכום שנגזר עליו ואילו הנאה אנשים חושבים שזה בידם, הרי בסופו של דבר בכול עבודה שהיא אדם יקבל את כמות ההנאה שנגזרה עליו)
הרשי לי לחלוק עלייך.
מכירה מספיק מפתחות שהיו בוחרות בעבודה הזו גם אם לא היה שכרה בצידה.
כי הן אוהבות-אוהבות לכתוב קוד.
מההכרות שלי, זה לא נדיר בכלל.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
למדתי קורס של בדיקות,
ואני מכירה קצת מושגים מתיכנות.
ובחיים לא רואה את עצמי יושבת מול המסך כל היום עם אותיות חסרות פשר באנגלית ובונה קודים.
זה להתעסק כל היום עם חומר גלם.
אולי יש סיפוק של בניית מוצר,
אבל אי אפשר לומר שזה מעניין.
ועכשיו כל המתכנתות יקפצו עלי.

עד מתי

משתמש מקצוען
למדתי קורס של בדיקות,
ובחיים לא רואה את עצמי יושבת מול המסך כל היום עם אותיות חסרות פשר באנגלית ובונה קודים.
כשם שפרצופיהם שונים...
לפעמים מה שסיוט לאחת תענוג לשניה

מתכנתת+

משתמש מקצוען
הרשי לי לחלוק עלייך.
מכירה מספיק מפתחות שהיו בוחרות בעבודה הזו גם אם לא היה שכרה בצידה.
כי הן אוהבות-אוהבות לכתוב קוד.
מההכרות שלי, זה לא נדיר בכלל.
מסכימה איתך שיש כאלו, אבל רובם הולכות בגלל התנאים הטובים, לא שלא נהנות בסופו של דבר! אבל היו נהנות הרבה יותר במשהו אחר, קחי קבוצה שלומדת תכנות, תשאלי אותן אם השיעור שהכי אהבו היה מתמטיקה, האם התחביב העיקרי שלהן זה לפתור חידות, האם מושך אותם לשבת 9 שעות ליד מחשב במשרד סגור ולתקשר בעיקר עם המחשב, והאם זה היה החלום שלהם כל השנים לעשות שיהיו גדולות.
אבל מבינה עדיין את השיקול בכול אופן ללכת לתיכנות,
ובגללו הלכתי לתיכנות, ואני מתכנתת, וב"ה נהנית בהעבודה, למרות שיש לי כישורים שונים לא מנוצלים ודברים שאני מאוד אוהבת לעשות יותר מלתכנת.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מסכימה איתך שיש כאלו, אבל רובם הולכות בגלל התנאים הטובים, לא שלא נהנות בסופו של דבר! אבל היו נהנות הרבה יותר במשהו אחר, קחי קבוצה שלומדת תכנות, תשאלי אותן אם השיעור שהכי אהבו היה מתמטיקה, האם התחביב העיקרי שלהן זה לפתור חידות, האם מושך אותם לשבת 9 שעות ליד מחשב במשרד סגור ולתקשר בעיקר עם המחשב, והאם זה היה החלום שלהם כל השנים לעשות שיהיו גדולות.
אבל מבינה עדיין את השיקול בכול אופן ללכת לתיכנות,
ובגללו הלכתי לתיכנות, ואני מתכנתת
אולי בשנים האחרונות - בעבר -- זה לא היה כך ...

נעמה פר

משתמש סופר מקצוען
למדתי קורס של בדיקות,
לא יודעת אם המתכנתות מתכננות קפיצה עלייך,
אבל ההודעה שלך קצת הצחיקה אותי. סורי.

למדת-קורס-של-בדיקות - ומעכשיו את מבינה לגמרי מה ההרגשה לפתח קוד?
הוכחה שלא: את מכנה את שפות התכנות 'אותיות חסרות פשר באנגלית'...
עבור מפתחת, התכנות אינו חסר פשר.
מתכנתות לא בוהות במסך שעליו טקסטים מוזרים ומחכות שיגמרו 9 השעות,
הן יוצרות, משנות, בונות...
אפשר להתחבר ואפשר שלא.
אבל עבור אלו שבאמת מבינות מה הולך שם - זה בהחלט יכול להיות מענין ואפילו מרתק.

יהיו מתכנתות שיגידו לך שהן לא רואות את עצמן עומדות מול כיתת בנות ומאלפות אותן בינה, גם לא במשך שעה אחת.
זה אומר שהוראה זה משעמם?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה