בואו חשבון מכתב כנה לאחותי ההייטקיסטית

מצב
הנושא נעול.

תמר בר חנין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
להייטקיסטיות אין ילדים תלמידי חכמים
???????????????????
לא מצליחה להבין איך אנשים מחליטים החלטות
ומי הבטיח למי שלא עובדת בכלום אלא כל היום בבית שכל הילדים שלה יהיה גדולי הדור?
....
שיהיה לכולנו רק נחת.

לדעתי מוגזם המשפט הזה

Savyon

משתמש פעיל
רק שאלה לאחות של ההיטקיסטית
מה אם היא הייתה מורה בישראל מחנכת ילדים וילדות ליראת שמיים
ובמשפחה שלה יש מחסור חמור בויטמין מסויים (P)
כל שהיא איננה מורה בבית יעקב ברחוב הסמוך לביתה (וגם לא בקצה השני של העיר)
אלא בעיר אחרת (ולא, היא לא יכולה לעבוד מהבית)
היא צריכה לצאת יותר מוקדם מההיטקיסטית בבוקר (היא לא יכולה לאחר...) וגם חוזרת עוד יותר מאוחר בצהרים ----
ויש לה ים של עבודה בערב (שאינה בתשלום)
ההבדל בינה לבין ההיטקיסטית (שיוצאות וחוזרות כל יום באותה שעה/עסוקות בעבודה אותם שעות ביום [כולל נסיעות]
שהשכר של המורה הוא עשירית [אם לא פחות] מהשכר של ההיטקיסטית]
אין שום מצווה להיות עניים.....
המורה עובדת גם ביום שישי

עד מתי

משתמש מקצוען
???????????????????
לא מצליחה להבין איך אנשים מחליטים החלטות
ומי הבטיח למי שלא עובדת בכלום אלא כל היום בבית שכל הילדים שלה יהיה גדולי הדור?
....
שיהיה לכולנו רק נחת.

לדעתי מוגזם המשפט הזה
נכתב בציניות ...למי שלא הבין

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
סליחה אני אגיב מהצד השני, כי הפוסט המקורי כאב לי.
הייטקיסטית חרדית זו עבדות! אני לעולם לא אשלח את הילדה שלי ללמוד הייטק.
ועל זה הדרך כל לימודי התואר.
זה מחנך אותנו להשאר שכירים כל החיים בתקרת זכוכית מוגבלת, תחת בוסים ועבדות מודרנית.

תחנכו את הילדים שלכם תמיד לעצמאות. למדו אותם לחשוב בגדול
אני אלמד את הילדים שלי להפוך לעצמאיים, כי רק שם באמת אפשר להרוויח, מבלי להיות עבדים של אף אחד.
אפשר להרוויח 20, 30, 40 וגם 100 אלף בחודש (וגם יותר! מכירה אישית) ולהיות אמא נורמלית לילדים בלי מרוץ העכברים הזה של להספיק את המעון בארבע ולרוץ על הבוקר לפזר את כל הילדים, ואפשר לפרגן לעצמך מנקה, מבשלת מגהצת, מסדרת וכו' בזמן שאת עובדת

לא שקל להיות עצמאית!
אני עובדת גם בחדר לידה, ואין כזה דבר חופשת לידה. זה דורש זן אחר של אומץ, של תעוזה ויכולות והרבה למידה על שיווק ואסטרטגיות מכירה. אה והכי... אמונה.
אבל בחיים לא הייתי מתחלפת עם הייטקיסטית חרדית שעובדת 8 שעות תחת בוס.

עד מתי

משתמש מקצוען
זה מחנך אותנו להשאר שכירים כל החיים בתקרת זכוכית מוגבלת, תחת בוסים ועבדות מודרנית.

אני אלמד את הילדים שלי להפוך לעצמאיים, כי רק שם באמת אפשר להרוויח, מבלי להיות עבדים של אף אחד.
אפשר להרוויח 20, 30, 40 וגם 100 אלף בחודש (וגם יותר! מכירה אישית) ולהיות אמא נורמלית לילדים בלי מרוץ העכברים הזה של להספיק את המעון בארבע ולרוץ על הבוקר לפזר את כל הילדים, ואפשר לפרגן לעצמך מנקה, מבשלת מגהצת, מסדרת וכו' בזמן שאת עובדת

לא שקל להיות עצמאית!
אני עובדת גם בחדר לידה, ואין כזה דבר חופשת לידה. זה דורש זן אחר של אומץ, של תעוזה ויכולות והרבה למידה על שיווק ואסטרטגיות מכירה. אה והכי... אמונה.
כ"כ לא מתאים לכל אחד
שההכללה שלך קצת מגוחכת

ודווקא רוב ההיטקיסטיות עובדות היום חלק מהבית ואני רואה אותם כמה פעמים בשבוע מוציאות את הילד מהמעון בנחת עם בגדי בית

חיה10

משתמש צעיר

לא שקל להיות עצמאית!
1. בדרך כלל הדילמה פוגשת את הבנות והוריהן במיון למסלולים, ועדיין אין מסלול עצמאות.

2. לא כולן מתאימות גם להייטק כמובן, אבל לכאורה בשביל להיות עצמאית מצליחה נדרשים כישורים עוד יותר נדירים.

3. גם אם חושבים על מסלול כזה, לא יזיק בכלל שיהיה מקור הכנסה גבוה ויציב שיאפשר גם התכוננות והשקעה,
וגם מקום לחזור במקרה הלא נדיר של חוסר הצלחה.

4. אחרי הכל, 100 אלף, סכום לא רע.

עד מתי

משתמש מקצוען
1. בדרך כלל הדילמה פוגשת את הבנות והוריהן במיון למסלולים, ועדיין אין מסלול עצמאות.

2. לא כולן מתאימות גם להייטק כמובן, אבל לכאורה בשביל להיות עצמאית מצליחה נדרשים כישורים עוד יותר נדירים.

3. גם אם חושבים על מסלול כזה, לא יזיק בכלל שיהיה מקור הכנסה גבוה ויציב שיאפשר גם התכוננות והשקעה,
וגם מקום לחזור במקרה הלא נדיר של חוסר הצלחה.

4. אחרי הכל, 100 אלף, סכום לא רע.
כל מילה
רק מוסיפה שכדאי לכם לעשות סקר העצמאים שסביבכם כמה משקיעים בעסק וכמה מרוויחים ( בסקר שאני עשיתי מסביבי יש כאלה שביחס לשעות שמשקיעים לא מגיעים ל 50 לשעה , שלא לדבר על פחות מזה...)
ברור שיש יוצאי דופן, אבל זה ממש לא המצוי הרגיל, ורק לראות את אחוז העסקים שנסגרים ( תוך הפסדים ועוגמת נפש ברוב המקרים )
אז @תפוח אדמה אולי את מהיחידי סגולה שמרוויחות 100,000
אבל זה ממש לא הנורמה
והעבדות והשעבוד בד"כ הרבה הרבה יותר בעצמאים

נעמה פר

משתמש סופר מקצוען
הייטקיסטית חרדית זו עבדות!
אני עובדת גם בחדר לידה
לעבוד בחדר לידה - זו לא עבדות?

להיות שכירה זה ראש קטן, נכון.
זה אומר לסגור את המחשב ב-4 ולשכוח מהעבודה עד הבוקר למחרת.
זה אומר לקחת יום מחלה כי לילד יש חום - ולקבל עליו תשלום מלא.
זה אומר שהשכר הקבוע מובטח בסוף החודש - ולא תלוי בגורמים משתנים כמו כמות לקוחות.
זה אומר שאם מישהו בעבודה ידבר אלייך בצורה פוגעת/לא הולמת/לא יכבד אותך כאישה וכחרדית - את פשוט תפני לHR והכל יסתדר.
זה אומר שאם מישהו יתן לך הרגשה של 'עבדות' - את תחפשי עבודה אחרת, כי את לא חייבת לאף אחד. (ולא תתקעי איתו כי הוא עוד לקוח פוטנציאלי...)
זה אומר שיש לך סיכוי לעבוד מהמיטה, עם הפיג'מה ולצאת מהבית רק בשביל להחזיר את הילדים לארוחת צהריים שהכנת תוך כדי פגישה בזום.
זה אומר שתקבלי מתנה לפסח ולר"ה ובונוס פעם בשנה.

אני לא אומרת שלעבוד בהייטק זה מושלם, אבל זה כ"כ לא איך שציירת את זה, @תפוח אדמה. אז הגעתי לאזן.

נערך לאחרונה ב:

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אחרי כל זה:
בסוף יהיו לכם המון הוצאות על טיפולי שיניים כי מה שנגזר, נגזר

אי אפשר להשאר ירא שמיים כ"כ הרבה שעות מול מחשב

זה מרעיל את הלב כ"כ הרבה כסף

להייטקיסטיות אין ילדים תלמידי חכמים

ואין להן זמן לקחת את הילדים לגינה

הן תולות את כל הערך האישי שלהן בעבודה
הייתי מפחדת:
ולזה מצטרפת:
כתוב ממש יפה
@מה יש את כותבת ממש יפה, בהצלחה!
ג. נ. לא בטוחה שזה הפורום המתאים
נראה לי מתאים לפורם כתיבה,

תמיד כדאי לזכור שלא לחכמים לחם,
ראיתי המון אנשים בחיים שזכו בשפע כלכלי במגוון תחומים,

קשה לראות שהשני מרוויח יותר ממני, ולחשוב שיש מצב שהוא לא גובה על כך מחיר יקר,
בעיקר אם העו"ש לא מזהיר, הקינאה עולה, וההרגשה שהוא מפסיד משהו בחייו קצת מרגיעה אותה.
מה שמאד מחזק בנושאים הללו, זה הידיעה שאין אדם נוגע למוכן לחברו, מה שמוכן לנו נקבל בע"ה בדרך המיוחדת לנו שה' מכוון אותנו.

לכל אחד יש את מסלול החיים שה' הועיד לו, וכיוון אותו למקום בו הוא נמצא כי כך מסלול חייו, יתכן שנגזר על אחותך להרוויח הרבה, וה' כיוון שזה יבוא בדרך הטבע באמתלה של עובדת הייטק, אבל ה' גדול ויכול לזון ולפרנס את כולנו בכל דרך שהיא.

ואיחולי לך לאחותך ולכל בתי ישראל שכולנו נזכה לשפע ברכה והצלחה וסייעתא דשמיא מרובה בכל מעשה ידינו,
שחלילה לא ניגע לריק, וה' יזכה את כולנו בשפע לכל צרכינו (ומעבר ;) ) לרווחה כלכלית, ברכה והצלחה בכל מעשינו ברוחניות ובגשמיות,
והלוואי ויתקיים בי ותחול הברכה כנאמר בתורה "ומברכיך ברוך", אמן!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
הערכתי כבר אתמול, את הכתיבה ואת הכנות, אבל לא הגבתי.
מגיבה רק כעת כי אני רואה שאף אחד אחר לא העלה את הנקודה.

כזו שתוכלי 'לעבוד' המון שעות מהבית, לקפל כביסה ומפעם לפעם לבדוק מה התחדש בעבודה
אה, לקבל משכורת כמובן על קיפול הכביסה הזו:)
אנחנו עובדות.
לא בלקפל כביסה. בעבודה שלנו.
אפשר לשער שאם מחזיקים עובדים במשכורות גבוהות עושים את זה רק כי התוצר שווה את זה.
אם המשכורת היתה על הבישולים שלנו, אפשר היה מהר מאוד לסגור את הההיטקס.
שלא לדבר על זה שלא היה מתחדש משהו מפעם לפעם בעבודה...

michalbd

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי די לירות לעצמינו ברגל?????
אני אדריכלית שעובדת 8.5 שעות ביום ויש לידי 9 נשות אברכים שמפרנסות בית של תורה בכבוד!!!!
כי כך הורו גדולי הדור!
הם לא החליטו את זה על דעת עצמם - הם לא!!
הם לא מחשיבות את עצמם רק בגלל קריירה - אני רואה בשטח!
הילדים שלהם לא מוזנחים! - אין איזה נוסחת זמן להיות עם ילדים כדי שהם יצאו נורמלים.... להיות אמא לא דורש רק זמן.. דורש בעיקר את הלב.. ואם הוא במקום הנכון.. הכל בסדר..
הילדים בהחלט יכולים לצאת ת"ח גדולים!! - כל השאלה אם יש בבית השקפה ושיאפות נכונות..
אולי דיי??
נשים רבות יוצאות לעבודה מידי יום לפרנס ביתים של תורה...ולמה יש אנשים שמסתכלים על זה ככה..
אף אחת מהנשים היקרות האלה לא יצאה לעבודה כדי להחריב את יסדות ביתה וילדיה די לשקר הזה..
יש מלא נשיםכאלה מסופקות מביאות משכורות גבוהות עם משפחות של ת"ח וילדים צדיקים
זה לא קשור לעבודה!!!
לעניות דעתי זה לא פייר שנשים קורעות את עצמם ככ הרבה היום..
ועוד יש טענותת
אולי תתחילי להעריך?????????????????????????

פ.נ

משתמש מקצוען
אולי די לירות לעצמינו ברגל?????
אני אדריכלית שעובדת 8.5 שעות ביום ויש לידי 9 נשות אברכים שמפרנסות בית של תורה בכבוד!!!!
כי כך הורו גדולי הדור!
הם לא החליטו את זה על דעת עצמם - הם לא!!
הם לא מחשיבות את עצמם רק בגלל קריירה - אני רואה בשטח!
הילדים שלהם לא מוזנחים! - אין איזה נוסחת זמן להיות עם ילדים כדי שהם יצאו נורמלים.... להיות אמא לא דורש רק זמן.. דורש בעיקר את הלב.. ואם הוא במקום הנכון.. הכל בסדר..
הילדים בהחלט יכולים לצאת ת"ח גדולים!! - כל השאלה אם יש בבית השקפה ושיאפות נכונות..
אולי דיי??
נשים רבות יוצאות לעבודה מידי יום לפרנס ביתים של תורה...ולמה יש אנשים שמסתכלים על זה ככה..
אף אחת מהנשים היקרות האלה לא יצאה לעבודה כדי להחריב את יסדות ביתה וילדיה די לשקר הזה..
יש מלא נשיםכאלה מסופקות מביאות משכורות גבוהות עם משפחות של ת"ח וילדים צדיקים
זה לא קשור לעבודה!!!
לעניות דעתי זה לא פייר שנשים קורעות את עצמם ככ הרבה היום..
ועוד יש טענותת
אולי תתחילי להעריך?????????????????????????
כל מילה!!
אבל עדיין חושבת שכל בן אדם צריך להיות מסופק ממקום העבודה וכנראה יש אנשים שלא מסופקים ולא מיתחברים וזה לגיטימי ובסדר גמור
הכל תלוי לפי היסתכלות

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
אפשר לשער שאם מחזיקים עובדים במשכורות גבוהות עושים את זה רק כי התוצר שווה את זה.
בכל מקצוע אחר הנוסחה היא אכן כך:
משכורת גבוהה = עבודה קשה (או הפוך...)

הייטק זה מקצוע שאין קשר בין העבודה לשכר, בנות שיצאו אתמול מהסמינר מקבלות 20k,
יש מקומות שעובדים שם ברוגע ובנחת, העובדות עושות 6 שעות ביום במקום 9 כי פשוט אין להן מה לעשות עוד....
המשכורות גבוהות ללא כל קשר לעבודה!! ולא כי התוצר שווה את זה אלא כי פשוט זה השוק.

ולא, אני לא חושבת שאת מקבלת שכר על קיפול כביסה או הכנת צהריים :)

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
נראה לי הכותבת התכווה שמעצבן אותה ההשווצה של ההטקסטיות שהן חושבות שהן יותר שוות בגלל שעובדות בתכנות
ובגינה זה הנושא. זה שיש לך סיעתא דשמיא לקבל משכורת גבוהה זה לא אומר שאת צריכה להשוויץ ולהציא לנשים אחרות את העיניים ( מותר לשמור דברים בטן)
אני גם מקבלת שכר טוב ובחיים לא מדברת על זה עם אף אחת למה להוציא לנשים את העיניים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה