מחיר למשתכן מחיר למשתכן רמת בית שמש ד

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
זאת אומרת שנהג שלא מכיר את הכביש אמור להתהפך עם הרכב? נראה לי ממש לא נורמלי.
אומרת שזה כביש שנראה כביכול תמים ומזמין ומי שלא מכיר יכול בהחלט להפגע בו
לצערנו לא עובר שבוע בלי לראות רכב הפוך בצד הכביש הזה
הוא מאד מאד מסוכן-וחייב להזהר בו!
זה הכל

יעקב פ.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
זאת אומרת שנהג שלא מכיר את הכביש אמור להתהפך עם הרכב? נראה לי ממש לא נורמלי.
נהג אמור לנהוג עפ"י חוקי התנועה והתמרורים במקום ואם הוא נוסע על 50 קמ"ש אין סיבה להתהפכות,
לא חסר כבישים קצת יותר בעייתיים, וכל מי שנוסע שם בפעם הראשונה לא מכיר את הכביש.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
בכיכר של ירקון ולוז, וכן בכיכר של ירקון/ישעיהו/מנחם פרוש/קישון הכביש נהיה לנתיב אחד לפני הכיכר.
יכול להיות שבצומת של ירקון/ירדן בגלל שזו צומת ראשית לא רצו להצר את הכביש (שיקולי רווח/הפסד).
ואפשר לומר הסבר אחר, שמניח את הדעת טיפה יותר ממה שכתבת.
שאת שדרות נהר הירקון בקטע שבין אליהו הנביא וכביש 10, שדרגו לפני כשנתיים, ושינו את הכניסה לכיכר לשני נתיבים. והסיבה ששדרגו את הכביש היא בגלל ההבנה שהאכלוס הגובר מביא לעומס מטורף. אבל כנראה שקצת קשה לעשות דברים בצורה מושלמת.

די

משתמש סופר מקצוען
עיר מתוכננת לא בהכרח מתוכננת נכון....
התכנון של הכבישים הוא מטומטם!! איןן לזה ביטוי אחר
וכן, הוא עכשוי ומתקדם, מתעדף תח״צ, חוסך אנרגיה, מקטין חורים באוזון, ומשפר את איכות חייהם של דובי הקוטב
הוא בדיוק כמו שמלמדים במגמת הנדסת תנועה באוניברסיטה
אבל מטופש ומרושע פקוק צפוף קום ומסוכן
אולי הוא מנסה לעמלל לנו את החיים כדי שלא נשתמש ברכב
נכון באים לאמלל אותך.
התכנון הוא לבנות את הכבישים בצורה הכי טובה שאפשר. אם אתה חושב שהכי טוב זה כמו בכפרים הערביים שכל אחד בונה את הבית/כביש/הכל איך שבא לו אז בהצלחה. אני שמח שהעיר מתוכננת עם פארקים מדהימים וכבישים שדואגים גם להולכי רגל וגם לנוסעי התח"צ וגם לנהגי הרכבים.

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
אין הערכה לכבישים מהירים? כי כביש 10 וכביש 38 הם כבישים איטיים מאוד מיושנים ופקוקים (38 בשיפוץ ארוך אולי בסוף יהיה יותר קל, שנים יגידו...),
ונהר הדן הוא מטומטם ומסכן חיים
כבודו כנראה לא נוסע ברכב פרטי

התח״צ מצוינת??? לאיפה? להר חוצבים ומלחה...
אולי כבודו גם לא נוסע בתח״צ...

המון מסחר זה משהו להעריך? זה אינטרס כלכלי של עיריה ושל היזמים החזקים שמשמנים את המערכת,

נת״צים? טירוף ושיגעון, אין שום היגיון לנת״צים בשכונות ורחובות מקומיים כבית שמש, זה גורם לצפיפות, סירבול, ריבוי רמזורים או השתלבויות, מאט את קצב הנסיעה וגוזל הרבה מאוד מהזמן היקר ששל התושבים ולא מביא שום תועלת למשתמשים

עיר נקיה? איפה? מרכז מסחרי רמה א׳? רמה ד׳? ג׳? הקריה? חפציבה?
לא יודע מה קנה המידה שלך לכל מה שכתבת, נשמע שיש לך קנה מידה דמיוני מושלם, שאם לא מגיעים אליו לא שווה כלום.
בקנה המידה שלי ביחס לערים אחרות בארץ, כביש 38 10 הם כבישים מהירים כמעט בלי פקקים. נהר הדן ואליהו הנביא הם כבישים פנימיים מהירים כמעט בלי פקקים.
התח"צ פנימי ובינעירוני מצוינת בוודאי ביחס לערים אחרות, אוטובוסים חדשים וממוזגים, הרבה קווים להרבה יעדים. אוטובוסים בד"כ יוצאים בזמן ויש מקום ישיבה.
המון מסחר ביחס לערים אחרות מעניין למה בערים אחרות אין אינטרס ליזמים/עירייה...
נת"צים זה מוצדק ביותר אין אפשרות לדאוג שלא יהיה פקקים בלי נת"צ, שכך לפחות לנוסעי התח"צ לא יהיו פקקים.
עיר נקיה כן כל העיר. אפילו בקריה החליפו כבר את כל הפחים לטמונים...
נוף מדהים- על זה בהחלט מגיע יש״כ עצום לעיריה, משרד השיכון, ראשיה שריה ויועציה
שמח שלפחות על משהו אחד אנחנו מסכימים.

שיר ושבחה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תמונות מפרויקט 'פסגת בנטל' - פרץ לוזון - ד' 4
הבנינים העליונים ברחוב חנינא בנוים כבר קומה + מעל הכביש,
הבנינים האחוריים ברחוב ????? בנוים לגמרי והתחילו כבר חיפוי אבן ירושלמי.
צפה בקובץ המצורף IMG_4160.JPGצפה בקובץ המצורף IMG_4161.JPGצפה בקובץ המצורף IMG_4162.JPGצפה בקובץ המצורף IMG_4164.JPGצפה בקובץ המצורף IMG_4165.JPGצפה בקובץ המצורף IMG_4167.JPG

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אין שום הערכה על הפארקים המדהימים שיש בעיר.
זה לא היה נושא הדיון, כשזה יעלה אני יכתוב את הערכותי ותלונתי על נושא הפארקים.
כבישים מהירים סביב העיר (10 38 נהר הדן).
אין להם קשר לעיריית בית שמש. לא בתכנון, לא בבניה ולא באחזקה. זה אף לא בשטח המונציפלי שלה.
ואיך זה קשור לנושא תכנון הערייה? יש גם שמים מדהימים בבית שמש, עם מטוסים קלים מדי פעם.
(אם אתה חושב שאני נציג של "מישהו מהמערכת" אתה יכול לראות באשכולות אחרים שכתבתי במפורש נגד "המערכת")
אני לא חושב שאתה נציג של מישהו מהמערכת, אני חושב שאתה לוקה ב"תסמונת" (אני ציני, אל תתפוס אותי על המילה) המגן האוטו' על המערכת.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בקנה המידה שלי ביחס לערים אחרות בארץ, כביש 38 10 הם כבישים מהירים כמעט בלי פקקים. נהר הדן ואליהו הנביא הם כבישים פנימיים מהירים כמעט בלי פקקים.
פעם ראשונה שאני מסכים עם @די

האברך ממיר

משתמש מקצוען
כבישים מהירים סביב העיר (10 38 נהר הדן).
אין להם קשר לעיריית בית שמש. לא בתכנון, לא בבניה ולא באחזקה. זה אף לא בשטח המונציפלי שלה.
דווקא על הרחבת כביש 38 מגיע קרדיט גדול מאוד לראש העיר הקודם, משה אבוטבול, שהזיע הרבה מאוד להביא את ההסכמה של כל היישובים שעל תוואי הכביש.
בתמורה הם קבלו מחלפים בכניסות ליישובים שלהם, ולבית שמש כבר לא נשאר.
הרחבת המשך הכביש היתה כבר אז בתכנון לביצוע מיד אחרי הבחירות בהם עליזה בלוך עלתה על כס ראשות העיר, ואז הגיעו הצדיקים הגדולים מהעיר הוותיקה, שהבינו שהכביש בקטע הזה ישרת בעיקר את תושבי רמה ד', והתנגדו קשות להרחבה. הם גיבו את ההתנגדות עם העתיקות של תל בית שמש שנמצאו על תוואי הכביש, שחלק ממנו קבור תחת הכביש הישן. פתאום התחילו דרישות להקמת גן לאומי תל בית שמש, סיורים מודרכים התקיימו במקום, כדי להראות את חשיבותו של התל, והעסק נתקע.
בהמשך הוחלט לדלג בינתיים על הקטע הזה, ולהמשיך את ההרחבה עד למחלף רמת בית שמש. כמובן שאת הסרט שם עליזה בלוך גזרה בשמחה ובששון.
אבל את העובדה שכל מי שיוצא מבית שמש דרך כביש 10 לא מבלה שעות רבות על כביש 38 ניתן לזקוף אך ורק לזכותו של משה אבוטבול.

מישמשית

משתמש מקצוען
הבעיה היא שזה לא בגלל הכבישים הנפלאים
אלא בגלל שאין עוד ישובים באזור ככה שזה משמש רק את תושבי בית שמש
וזה הסיבה שזה לא כ"כ פקוק
ככה שא"א להשוות אותם לשום כביש פקוק אחר בארץ שמשמש כמה ערים יחד
נהר הדן ואליהו הנביא בהחלט כבישים טובים ומהירים ביחס לתוך העיר
אבל זה לא משהו שלא מוצאים בערים אחרות (למעט גוש דן)
ומבאס שגם אותם הרסו ע"י כיכרות ענק מסוכנות
וכן נכון שצריך לגרום להאטת הכביש שלא יסעו שם במהירות מופרזת
אבל בשביל זה מספיק כיכר רגילה ונורמלית (לפחות במקומות המועדים לפורענות כמו ע"י רמת אברהם לכיוון הקריה)
בשאר הכיכרות הסיבה לגודלם (לפחות בנהר הדן ) זה בגלל שיש בהם שני נתיבים
אבל איפה שבכל מקרה אין 2 נתיבים אין סיבה לעשות כיכר כ"כ ענקית

נערך לאחרונה ב:

Fwd: הנוכל בבית שמש להעביר הלאה!!!!!!!!!!!!​

https://www.prog.co.il/threads/זהירות-מעוקץ.888440/
חשוב מאוד להזהר
רק ברשותכם לא הבנתי
איך על ידי שמישהו צילם את הפנים שלי בלבד הוא כבר יכול לפתוח חשבון בנק
ולקבל הלוואות ???

ואם אכן בדרך כלשהית זה אכן יתכן
אז הוא יכול לצלם סתם אדם שיושב ולומד בכולל לתומו

בקיצור נשמח לשמוע פרטים
לתועלת !
כדי שנדע להיזהר !

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בתמורה הם קבלו מחלפים בכניסות ליישובים שלהם, ולבית שמש כבר לא נשאר.
דווקא בענין זה אני שמח לבשר לך, שיש תכנון מפורט למחלפים בכניסה לבית שמש וגם בכניסה לכביש 10, אמור לצאת לדרך בשנה הקרובה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
חשוב מאוד להזהר
רק ברשותכם לא הבנתי
איך על ידי שמישהו צילם את הפנים שלי בלבד הוא כבר יכול לפתוח חשבון בנק
ולקבל הלוואות ???

ואם אכן בדרך כלשהית זה אכן יתכן
אז הוא יכול לצלם סתם אדם שיושב ולומד בכולל לתומו

בקיצור נשמח לשמוע פרטים
לתועלת !
כדי שנדע להיזהר !
כל המידע כאן, אבל בבקשה לא להגיב יותר ולא להסיט את נושא האשכול...

קבצים מצורפים

• עקיצה כלכלית - נוכל שאוהב תלמידי חכמים.pdf
    KB 425.2 · צפיות: 33

די

משתמש סופר מקצוען
צריך לדעת שחלק מהוצאות הפיתוח שהקבלנים שילמו על הקרקעות ברמה ד' (וכמובן שמי ששילם את זה בסוף הם רוכשי הדירות) יועדו להרחבת ושיפור כביש 38, כך שהכביש בעצם ממומן ע"י תושבי בית שמש, ומבחינתי זה כביש של בית שמש.
אלא בגלל שאין עוד ישובים באזור ככה שזה משמש רק את תושבי בית שמש
וזה הסיבה שזה לא כ"כ פקוק
נכון, אבל מהסיבה הזו משרד התחבורה יכלו להגיד שבגלל שהכביש משמש רק את בית שמש, לא צריך כביש עם שני נתיבים או לא צריך לעשות מחלפים מספיק לעשות רמזורים.
הבשורה הכי גדולה בכביש 38 היא שהכל מחלפים ואין רמזורים (עד הכניסה לבית שמש, וגם שם הולכים לעשות מחלף).
כשאין רמזורים אין שום עיכוב וזה משמעותי מאוד. כמובן זה שיש שני נתיבים זה משמעותי מאוד, אבל אם בכל הצמתים (אשתאול מסילת ציון וכו') היו רמזורים זה היה עושה פקקים לא קטנים.
לא כל הכבישים בארץ נבנים כך בלי רמזורים, כמובן כבישים כמו כביש 1 כביש 6 וכו' עם מחלפים, אבל זה לא סטנדרט בכבישים מסוג של כביש 38.

ייד

משתמש מקצוען
פעם ראשונה שאני מסכים עם @די
כביש 38 כשיסיימו אותו כנראה יהיה מצויין כרגע הוא מאוד מאוד פקוק
כביש 10 צריך לעבור שיפוץ עמוק הוא מיושן ושבור אבל בהחלט מהיר
כמו״כ חסר תמרורים על הכיכרות שמגיעות בעיקול הכביש
נהר הדן נבנה במיקום מצוין אבל הרסו אותו עם כיכרות שלא מובילות לשום מקום
והוא נגמר בצומת פקוקה מאוד בשעות הבוקר והצהרים כי הוא גם החניה של בית ספר סמוך
חוץ מזה שרח׳ הדקל שממשיך את נהר הדן הוא קטסטרופה אבל זה כבר נושא אחר
אליהו הנביא יהיה כביש מצוין כשיגמרו להרחיב אותו חוץ מהפס האטה הגבוה והמסוכן שליד דבורה הנביאה
אין שום ציפיה לפס האטה בכזה כביש והרבה נהגים איבדו שם שליטה

די

משתמש סופר מקצוען
כביש 38 כשיסיימו אותו כנראה יהיה מצויין כרגע הוא מאוד מאוד פקוק
כביש 38 מאוד מאוד פקוק??????!!!!!!!!!!! בדיחת השנה.
נכון יש פקק ברמזור לפני הכניסה לבית שמש, אבל קח את זה בפרופורציות, במקומות אחרים יש לך פקק כזה לאורך עשרות קילומטרים, כאן מדובר על מקסימום כמה מאות מטרים.
כביש 10 צריך לעבור שיפוץ עמוק הוא מיושן ושבור אבל בהחלט מהיר
הכביש עבר שיפוץ לאחרונה, לא יודע מה זה מיושן ושבור מבחינתך, כשאני נוסע בו הכביש ממש לא ישן ולא שבור הכביש חלק וחדש (אולי קטע קטן קרוב לכביש 38 הוא קצת שבור אבל לא רציני בכלל).
אליהו הנביא יהיה כביש מצוין כשיגמרו להרחיב אותו חוץ מהפס האטה הגבוה והמסוכן שליד דבורה הנביאה
אין שום ציפיה לפס האטה בכזה כביש והרבה נהגים איבדו שם שליטה
מעניין מאוד כי איפה שאני גר בדיוק צופה על הפס האטה הזה, ואני רואה כל יום עשרות אם לא מאות רכבים עוברים שם, ומעולם לא ראיתי מישהו שם מאבד שליטה.
בקיצור נראה לי כדאי שתחליף למשקפיים ורודות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה