התייעצות מורת שפה | לימודים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ממש לא מסכימה עם מה שאת אומרת, אני אומרת לך שאני עובדת עם תלמידות מתקשות, והקידום שהם מקבלות אצל המורות שפה פשוט לא יאומן, מאיפה את מביאה את זה שהן לא מקבלות את הטיפול המקצועי שמגיע להם, ומאין לך שאין סבסוד, אני דווקא יודעת שיש כן סבסוד.
אני חושבת שהכי כדאי שתעשי לך 'מחקר' קטן,
לגבי אפשרויות התעסוקה.
כמו שאמרתי קודם, שאלת אפשרויות המעסיקים.
המכון הזה שהזכרת הוא יחיד בשוק או שיש עוד חמישים כמוהו?
המורות, היכן למדו?
והסבסוד, מאין? מי מכיר ומשלם על כך?

אם יתברר שיש שוק גדול ואפשרויות תעסוקה טובות, תשקלי ברצינות.

שוהם307

משתמש מקצוען
אני באמת לא מבינה, למה באמת לא מכירים את זה כאן בפורום, מכירים את השוק הזה רק קצת וזה מוזר, כל מי שעוסק בתחום יידע להגיד,
יש לזה שוק, אבל בדיוק כמה ולמה, אשתדל לברר

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני באמת לא מבינה, למה באמת לא מכירים את זה כאן בפורום, מכירים את השוק הזה רק קצת וזה מוזר, כל מי שעוסק בתחום יידע להגיד,
אולי תשאלי בפורום חדר מורים? יש מצב שיכירו שם.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
ממש לא מסכימה עם מה שאת אומרת, אני אומרת לך שאני עובדת עם תלמידות מתקשות, והקידום שהם מקבלות אצל המורות שפה פשוט לא יאומן, מאיפה את מביאה את זה שהן לא מקבלות את הטיפול המקצועי שמגיע להם, ומאין לך שאין סבסוד, אני דווקא יודעת שיש כן סבסוד.

פשוט מאוד.
עד לפני כמה שנים מורות שפה היו מוכרות ומקצועיות, ושלחו אליהם תלמידים.
היום הם כבר הפכו ללא מקצועיות, וכל ילד שהולך אליהם מפסיד את הקידום שמגיע לו.
היום יש בשורה אחרת.
הכשרה אקדמית. ואם זה לא זה- זה קשקוש לא מקצועי וחבל על הזמן. ואף אחד כבר לא יכיר בזה.
חבל שמדרו את הנשים החרדיות מעוד מקצוע מכניס, והפכו גם אותו לבלתי מושג.
חכו עד שגם בשביל תכנות יצטרכו הכשרה אקדמית.

נערך לאחרונה ב:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
פשוט מאוד.
עד לפני כמה שנים מורות שפה היו מוכרות, ושלחו אליהם תלמידים.
היום הם כבר הפכו ללא מקצועיות, וכל ילד שהולך אליהם מפסיד את הקידום שמגיע לו.
היום יש בשורה אחרת.
הכשרה אקדמית. ואם זה לא זה- זה קשקוש לא מקצועי וחבל על הזמן. ואף אחד כבר לא יכיר בזה.
חבל שמדרו את הנשים החרדיות מעוד מקצוע מכניס, והפכו גם אותו לבלתי מושג.
חכו עד שגם בשביל תכנות יצטרכו הכשרה אקדמית.
אני מאד מבינה את התסכול.
ספציפית לגבי ההסטוריה של המקצוע הזה אני חושבת שהיה חלון זמן של חמש שנים בערך שבהם משרד החינוך הכיר בהכשרה הזו.
זה התחיל לפני כעשרים שנה והסתיים משהו כמו חמש שנים אחר כך.
זה התחיל כניסיון להפוך את הקלינאות תקשורת שהיתה נראית בלתי מושגת למקצוע שיהיה אפשר ללמוד בסמינרים.
וזה נגמר משיקולים שלא מספיק ידוע לי כמה שיחק שם שאלת המקצועיות (לא למדו שם אחד לאחד את כל מה שלומדים בקלינאות, ובטח שלא עשו פרקטיקום בבתי חולים) וכמה שיחקו שאלות פוליטיות למיניהם וגם מאבקים בין משרדיים.

sheen

משתמש מקצוען

שמחה בשביל התלמידות שלך שהן מתקדמות אצל מורות שפה.
אבל יש הבדל גדול מאד בין תגבור של מורת שפה לטיפול אצל קלינאית תקשורת.

לגבי השוק - מכירה מעט מאד מורות שפה, בבתי ספר שבהם לא היו בעבר קלינאיות תקשורת, וכיום המורות שפה ממשיכות שם כתגבור.
ויש גם עדיין מקומות בודדים שבהם לא הצליחו לאייש תקן של קלינאית ומורת שפה עובדת במקומה, זמנית.
יכול להיות שיש מכון ספציפי שנותן תגבור שפתי על שעות של הוראה מתקנת, ואולי פה ושם יש עוד כמה מורות שפה כאלו.
מעבר לכך אין לזה שוק בכלל. מידיעה ברורה.

נערך לאחרונה ב:

sheen

משתמש מקצוען
וזה נגמר משיקולים שלא מספיק ידוע לי כמה שיחק שם שאלת המקצועיות (לא למדו שם אחד לאחד את כל מה שלומדים בקלינאות, ובטח שלא עשו פרקטיקום בבתי חולים) וכמה שיחקו שאלות פוליטיות למיניהם וגם מאבקים בין משרדיים.
לדעתי בעיקר מסיבות מקצועיות.
זה יצר אנשי מקצוע סוג א' וסוג ב'.
והיתה גם בעיה של תחום השמיעה, שבארץ הוא חלק בלתי נפרד מהפרעות בתקשורת, ולא נלמד במסלולים הסמינריים ודומיהם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
והיתה גם בעיה של תחום השמיעה, שבארץ הוא חלק בלתי נפרד מהפרעות בתקשורת, ולא נלמד במסלולים הסמינריים ודומיהם.
ונדמה לי שגם לא עסקו שם בבעיות של לעיסה ובליעה והפרעות אכילה התפתחותיות, שזה גם עבודה של קלינאיות.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ונדמה לי שגם לא עסקו שם בבעיות של לעיסה ובליעה והפרעות אכילה התפתחותיות, שזה גם עבודה של קלינאיות.
לא בדיקות שמיעה, לא הפרעות אכילה ולעיסה אצל מבוגרים (למשל כתוצאה מאירוע מוחי) , לא טיפול באפזיה.
ובקיצור ההכשרה לא כללה חצי מהתחום אם לא יותר.
הגיע הזמן שיבינו אצלנו שחרדים לא צריכים שינגישו להם מקצוע כי הם לא פחות מוכשרים.
גם אני לא הייתי רוצה להיות מטופלת אצל איש מקצוע שעשו לו הנחות בלימודים.
ההנגשה צריכה להיות והיא קיימת בתנאי הלימוד- כיתות נפרדות, מרצים שמתאימים את עצמם לקהל היעד והתחשבות ברגישויות.
אבל מקצוענות אמורה להישאר בתחום הזה ובכל תחום ואנחנו אמורים לשאוף אליה.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אני מאד מבינה את התסכול.
ספציפית לגבי ההסטוריה של המקצוע הזה אני חושבת שהיה חלון זמן של חמש שנים בערך שבהם משרד החינוך הכיר בהכשרה הזו.
זה התחיל לפני כעשרים שנה והסתיים משהו כמו חמש שנים אחר כך.
זה התחיל כניסיון להפוך את הקלינאות תקשורת שהיתה נראית בלתי מושגת למקצוע שיהיה אפשר ללמוד בסמינרים.

אין לי תסכול אישי מהעניין, אף פעם לא יצא לי להתעניין במקצועות הנ"ל.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אז למעשה כתבת בלי באמת לדעת על מה את מדברת...

דיברתי על העיקרון. מורת שפה הייתה טובה עד לפני כמה שנים, ועכשיו היא לא. לא צריכים להיות מורת שפה בשביל להבין דברים הגיוניים.
ואם זה מרגיע אותך- הבן שלי למד בגן שפה, עם סוללת מטפלות עשירה ומגוונת. כך שבהחלט יש לי הכרות עם העולם הזה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
דיברתי על העיקרון. מורת שפה הייתה טובה עד לפני כמה שנים, ועכשיו היא לא. לא צריכים להיות מורת שפה בשביל להבין דברים הגיוניים.
ואם זה מרגיע אותך- הבן שלי למד בגן שפה, עם סוללת מטפלות עשירה ומגוונת. כך שבהחלט יש לי הכרות עם העולם הזה.
וכל העקרון אמרתי שהוא מתסכל
(לעניין המורות שפה: מורת שפה התחילה פתאום להיות טובה, לפני כמה שנים, היתה טובה לפרק זמן ואחר כך היא לא. זה לא שבמשך 60 שנה היו מורות שפה ופתאום הפסיקו להכיר בהן.
בסך הכל היה 'חלון זמן' של חמש שנים בערך שניסו את הרעיון).

sheen

משתמש מקצוען
עדיין, זה מעניין לדבר על עקרונות בלי להכיר (והיכרות מגן שפה היא לרוב מאד מאד חלקית).
לדעתי זה גם נשמע הגיוני - ניסו את העניין של מורת שפה, ראו שהיא דוקא לא מספיק טובה, והסדירו את הצורך בתואר מקיף.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
לדעתי זה גם נשמע הגיוני - ניסו את העניין של מורת שפה, ראו שהיא דוקא לא מספיק טובה, והסדירו את הצורך בתואר מקיף.

עקרונית, אם הבעיה הייתה מקצועיות, אפשר היה להוסיף את החומר החסר לתוכנית הלימודים.

sheen

משתמש מקצוען
על כך כבר עניתי בתגובות קודמות, וגם הוסיפו אחרי.
יוצאת מתוך נקודת הנחה שבכל אופן אני מכירה את הנושא טוב יותר מ@גלבוע

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
עקרונית, אם הבעיה הייתה מקצועיות, אפשר היה להוסיף את החומר החסר לתוכנית הלימודים.
ממממ.
יש בעיות בחומר לימודי פרא-רפואי מעמיק שנוגע בתכנים שהסמינר לא שש להכניס. ואני בהחלט מבינה לליבו של הסמינר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה