התייעצות מורת שפה | לימודים

שוהם307

משתמש מקצוען
אני רוצה ללמוד קורס של שפה, אני לא יודעת איך קוראים לקורס, אבל אני רוצה להיות מורת שפה.
כמובן במקום כשר ונקי.
אשמח מאוד אם תוכלו לכווין אותי. איפה מי כמה למה. תודה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני רוצה ללמוד קורס של שפה, אני לא יודעת איך קוראים לקורס, אבל אני רוצה להיות מורת שפה.
כמובן במקום כשר ונקי.
אשמח מאוד אם תוכלו לכווין אותי. איפה מי כמה למה. תודה.
למיטב ידיעתי,
תקנו אותי אם אני טועה,
מורת שפה זה כבר לא מקצוע מוכר.
היה שלב מסוים שמשרד החינוך הכיר בכך במקום קלינאיות תקשורת.

שוהם307

משתמש מקצוען
דברים תמוהים מאוד אני שומעת פה, למה אני רוצה ללמוד את זה? כי אני מתעסקת בתחום ההוראה הפרטית ואני יודעת איזה ביקוש עצום יש למורת שפה, אני מתכוונת לדוברי אידיש, ביקוש מאוד גבוה.
כשמפנים לטיפול שפתי, למי מפנים? למורת שפה, לא?!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
דברים תמוהים מאוד אני שומעת פה, למה אני רוצה ללמוד את זה? כי אני מתעסקת בתחום ההוראה הפרטית ואני יודעת איזה ביקוש עצום יש למורת שפה, אני מתכוונת לדוברי אידיש, ביקוש מאוד גבוה.
לא.
מפנים לקלינאית ואכן יש ביקוש רב לקלינאיות דוברות אידיש.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
טיפול שפתי מקיימים אצל קלינאית תקשורת.
ואני יודעת שאכן יש ביקוש עצום לקלינאיות דוברות אידיש.

דרך קופות החולים ומערכות החינוך המיוחד עובדות קלינאיות תקשורת, ולא מורות שפה.
אם יש אנשים שפונים בשוק הפרטי למורות שפה ולא לקלינאיות, על כך לא ידוע לי. אבל כמובן 'לא שמענו אינה ראיה'.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
את יודעת מה @שוהם307 , יש משאב ידע יקר שנגיש דווקא לך:
תעשי סקר אצל התלמידים שלך, אלו שאת יודעת שהופנו לטיפול שפתי, ותשאלי את האמהות שלהם למי הם הלכו.
אם הם אכן הלכו למורות שפה, תצרי קשר עם אותן מורות ותשאלי אותן איפה למדו.
ואם לא אכפת לך, תחזרי לפה לעדכן :)
אני מנסה להחזיק ראש בכל סוגי המקצועות האפשריים בשביל העבודה שלי, וזה מאד עוזר לי דיווחים כאלה בפרוג :)

sheen

משתמש מקצוען
תעשי סקר אצל התלמידים שלך, אלו שאת יודעת שהופנו לטיפול שפתי, ותשאלי את האמהות שלהם למי הם הלכו.
אם הם אכן הלכו למורות שפה, תצרי קשר עם אותן מורות ותשאלי אותן איפה למדו.
ואם לא אכפת לך, תחזרי לפה לעדכן :)
תבררי ותחזרי לפה לעדכן - בשביל הסקרנות בלבד.
אבל תעשי טובה לעצמך, וגם אם יש מורות שפה שאומרות לך שהן ממש מטפלות בילדים (ולא נראה לי שיש), ויש איפה ללמוד את זה (כנ"ל) - לא הייתי ממליצה לך בכלל.
גם אם פה ושם יש מורת שפה שבזכות המחסור בקלינאיות הצליחה למצוא עבודה במסגרת חינוכית או אולי אפילו באופן פרטי - זה חסר עתיד לחלוטין.
ילדים עם קשיי שפה מופנים רק לקלינאיות תקשורת. וכיום יש יותר ויותר קלינאיות תקשורת דוברות אידיש.

שוהם307

משתמש מקצוען
אולי שמישהו יחכים אותי מה ההבדל בין ההגדרות?
מי מורת שפה, ומי קלינאית תקשורת?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אולי שמישהו יחכים אותי מה ההבדל בין ההגדרות?
מי מורת שפה, ומי קלינאית תקשורת?
מורת שפה היא מורה להוראה מתקנת שלמדה תכנים מסוימים מתוך תכנית ההכשרה לטיפול בהפרעות בתקשורת. (בעיות שפה זה כמובן הפרעות בתקשורת). התעודה שלה היא מטעם משרד החינוך, היא מורה ולא מטפלת.
(אני לא בטוחה אם משרד החינוך ממשיך עדיין להעניק תעודות של מורות שפה. היו תעודות כאלה לפני כ- 15 שנים)
קלינאית תקשורת היא אשת טיפול פרא-רפואי שלמדה תכנית הכשרה מלאה לטיפול בהפרעות בתקשורת תחת הפיקוח של משרד הבריאות.
(לימוד קלינאות תקשורת מתבצעים רק במסגרות אקדמיות).

נערך לאחרונה ב:

שוהם307

משתמש מקצוען
אני יודעת שיש אחת בשם גרונר שיש לה מכון עם מורות שפה, מה תגידו? והם כולם מלאים עד אפס מקום כי כאמור אצל דוברי אידיש יש מחסור.
אז אולי אפנה אליה ופשוט אשאל אותה.

sheen

משתמש מקצוען
אני יודעת שיש אחת בשם גרונר שיש לה מכון עם מורות שפה, מה תגידו? והם כולם מלאים עד אפס מקום כי כאמור אצל דוברי אידיש יש מחסור.
נחזור על מה שאמרנו שזה חסר עתיד, כי יש כבר לא מעט קלינאיות תקשורת דוברות אידיש.
נאמר שחבל, התלמידים שלה משלמים כסף במקום לקבל סבסוד מקופת החולים, לפחות חלקית.
והכי הכי נאמר שחבל, הילדים האלו לא מקבלים את הטיפול המקצועי שמגיע להם.

אגב,
באיזה אזור המכון הזה ממוקם?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לשאול אותה זה רעיון מצוין, זה קודם כל. תמששי דופק.
תבדקי איתה אם יש לה מתחרים...
כי ללמוד מקצוע בשביל מקום עבודה אפשרי אחד זה נשמע לי סיכון גדול מדי.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
וואי, זה ממש האשכול שנמחק ז"ל בשינוי אדרת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה היה באשכול שנמחק? ומדוע נמחק?
היו שם שלוש מאות דיונים בערך.
אחד מהם, די מרכזי, עסק בשאלה האם וכמה יש ערך להכשרה של מטפלת רגשית ללא תעודה מוכרת.
וזה החלק שמשותף לדיון פה.

דווקא ממש חבל שנמחק, כי חוץ מזה היה שם הסברים יסודיים של אנשי מקצוע על סוגי ההכשרות השונות בטיפול רגשי. :(

efrat1

משתמש סופר מקצוען
היו שם שלוש מאות דיונים בערך.
אחד מהם, די מרכזי, עסק בשאלה האם וכמה יש ערך להכשרה של מטפלת רגשית ללא תעודה מוכרת.
וזה החלק שמשותף לדיון פה.

דווקא ממש חבל שנמחק, כי חוץ מזה היה שם הסברים יסודיים של אנשי מקצוע על סוגי ההכשרות השונות בטיפול רגשי. :(
אני איתך :(

שוהם307

משתמש מקצוען
נחזור על מה שאמרנו שזה חסר עתיד, כי יש כבר לא מעט קלינאיות תקשורת דוברות אידיש.
נאמר שחבל, התלמידים שלה משלמים כסף במקום לקבל סבסוד מקופת החולים, לפחות חלקית.
והכי הכי נאמר שחבל, הילדים האלו לא מקבלים את הטיפול המקצועי שמגיע להם.

אגב,
באיזה אזור המכון הזה ממוקם?

ממש לא מסכימה עם מה שאת אומרת, אני אומרת לך שאני עובדת עם תלמידות מתקשות, והקידום שהם מקבלות אצל המורות שפה פשוט לא יאומן, מאיפה את מביאה את זה שהן לא מקבלות את הטיפול המקצועי שמגיע להם, ומאין לך שאין סבסוד, אני דווקא יודעת שיש כן סבסוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה