דיון מה עדיף לחיסכון לילדים "הגמ"ח המרכזי" או "אושר בכבוד"

עמי חכמי

משתמש צעיר
כל אתו שנגד הגמ"ח המרכזי, אתם נגדו גם כאשר הסכום הוא רק מכספי מעשרות?
ואם כן, מה החלופות לעשות בכספי מעשרות ?. (בהנחה שאנחנו מעדיפים לא להשקיע כספי מעשרות בשוק ההון/ נדל"ן)
כשנותנים מעשרות לא אמורים לשאול איך נרוויח מזה

רק מילים טובות

משתמש פעיל
בלתק
הלוואי שהגמחים האלו היו מגבילים את מחיר הדירה שנקנית
כמו שעושים בגמח של צאנז
כך זה היה עזרה אמיתית בלי חשש שעלול לגרום לניפוח מחירי השוק (כמו שהמשכנתאות הזולות גרמו לזה)
ובפרט שזה ממעשרות ודאי צריך לבדוק שיהיה מזה כמה שיותר עזרה לציבור

שאמס

משתמש רשום
א. ברור שהגמח הארצי עדיף בהרבה על פני הגמח המרכזי ואושר בכבוד
שאלתי את אחד ממנהלי הגמח הארצי מה ההבדלים בין הגמחים, הוא ענה לי תסתכל לפי כמות הפרסומות בעיתונים וכבר תבין מה האינטרס הגדול שלהם לעשות איתך 'חסד'.. וכמה הם מרוויחים עליך!!
והוא הוסיף בגלל שאנחנו לא מרוויחים כסף אלא 7.5 שח לחודש דמי ניהול אין לנו כסף לפרסם בכל עיתון... ולשלם לכל נציג....
‏‏צילום מסך (34).png
ב.
צירפתי צילום מסך של מחשבון ריבית דריבית - בהפקדה חודשית של 300 שח בממדי המניות שזה בערך 7 אחוז שנתי למשך 15 שנה(- שזה בגמח המרכזי שאפשר להצטרף עד גיל 3) מגיעים קרוב ל 100,000!!! שח שלך!!! לא הלוואות ולא כלום, כמובן שבהוסיף סכום או אחוז ריבית התוצאה גבוהה בהרבה!!

הרבה הצלחה לכולם!

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
הגמח המרכזי מציעים כעת להעביר יחידות מתכנית "שמח תשמח" לתכנית "קלאסי" ולקבל כפול הלוואה ללא תוספת תשלום, מישהו יודע מה עומד מאחורי ההצעה ?
זה מרגיש שאני הולך להפסיד מזה משהו, אולי חלק מהמענק ?

שאמס

משתמש רשום
אגב אני לא מצליח להבין את כל הדיבורים על קריסה של הגמחים וכו'
איך הגמח יכול ליפול???
הרי בסוף אחרי ניכוי כל העמלות והרווחים הגמח צריך להשאר עם הון עצמי עתק!!
בחישוב פשוט - הגמח המרכזי מרוויח על כל יחידה 3,200 נגיד שבניכוי העמלות נשאר לו רק 1000
לדעתי הגמח כבר מכר במהלך השנים לכה"פ מאה אלף יחידות הווי אומר שהוא הרוויח במהלך השנים סכום עתק של 320,000,000!!!! (שלוש מאות עשרים מליון ש"ח!!!) - ושוב בניכוי העמלות - 100,000,000 למה שיקרוס????

נ.ב. בסוף 99 אחוז מההלוואות חוזרות, א"כ אין שום הסבר לקריסה, אולי להאטה בקצב נתינת ההלוואות.
בהצלחה!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אגב אני לא מצליח להבין את כל הדיבורים על קריסה של הגמחים וכו'
איך הגמח יכול ליפול???
הרי בסוף אחרי ניכוי כל העמלות והרווחים הגמח צריך להשאר עם הון עצמי עתק!!
בחישוב פשוט - הגמח המרכזי מרוויח על כל יחידה 3,200 נגיד שבניכוי העמלות נשאר לו רק 1000
לדעתי הגמח כבר מכר במהלך השנים לכה"פ מאה אלף יחידות הווי אומר שהוא הרוויח במהלך השנים סכום עתק של 320,000,000!!!! (שלוש מאות עשרים מליון ש"ח!!!) - ושוב בניכוי העמלות - 100,000,000 למה שיקרוס????

נ.ב. בסוף 99 אחוז מההלוואות חוזרות, א"כ אין שום הסבר לקריסה, אולי להאטה בקצב נתינת ההלוואות.
בהצלחה!
אם אתה מבין באקסל
יש כאן תשובה.
להבנתי הדלה, אין היתכנות לגמ"ח המרכזי.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
הגמח המרכזי מציעים כעת להעביר יחידות מתכנית "שמח תשמח" לתכנית "קלאסי" ולקבל כפול הלוואה ללא תוספת תשלום, מישהו יודע מה עומד מאחורי ההצעה ?
זה מרגיש שאני הולך להפסיד מזה משהו, אולי חלק מהמענק ?
אשמח לתובנות שלכם

בוקץ

משתמש רשום

שאמס

משתמש רשום
אם אתה מבין באקסל
יש כאן תשובה.
להבנתי הדלה, אין היתכנות לגמ"ח המרכזי.
לא כ"כ הבנתי
אשמח להסבר מקוצר

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

נכון הגמ"ח המרכזי לא מגיש דוחות לרשם העמותות.
לא כ"כ הבנתי
אשמח להסבר מקוצר
אני לא אוהב את הנושא.

גולש בנט

משתמש מקצוען

נראה שאושר בכבוד לא מדגדג את הגמ"ח המרכזי מבחינת סכומי ההפקדות.

סיבה טובה לשים את הכסף בגמ"ח המרכזי.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נעשה את זה פשוט, כל אדם שמבין בהשקעות יסביר לך שאת אותו סכום שתשים בגמ"ח המרכזי תשים בהשקעות ותקבל אחר כך סכום מכובד של בערך חצי מה"הלוואה" שזה יהיה הכסף שלך ולא הלוואות.
לגבי הגמח המרכזי/אושר בכבוד/כל גוף אחר, זה לא רלוונטי מה הם שווים כי כל הרעיון הזה הוא עקום ביסודו,
אפשר בתכנית נכונה להגיע לחתונות בידיעה שאתה לא הולך לגלגל כמה מליונים (360 אל"ש כפול מספר הילדים......)

אני יודע שכל אחד שאמרתי לו את זה הצטדק לי שאת זה הוא משלם ממעשרות... אז לגבי זה אני יכול לספר שבתקופה הקרובה הולך לצאת בציבור החרדי מיזם שיאפשר לחסוך לחתונות ילדים בקרן שתשקיע את הכסף בצורה שתאפשר גם לחסוך עם מעשרות וגם בלי בעיות ריבית.

(ואני לא הולך לדון פה האם זה באמת מותר או לא, כל אחד יעשה כהוראת רבותיו.)

מ. י.

משתמש מקצוען
משהו בירר על התכנית החדשה של אושר בכבוד שהם כרגע מפרסמים בישיבת מיר?
(עד כה שמנו בגמ"ח המרכזי ועכשיו מתלבטים עבור ילד קטן שעוד לא שמנו לו בכלל איפה לשים)

fridman

משתמש חדש
אין ספק שאם ישך בן פחות מגיל 3 לך על גמח המרכזי
א הם הרבה יותר זולים בריבית
ב הם הרבה יותר נוחים הבירוקרטיה כשרוצים לממש את הזכות בגמח המרכזי באים כל הזמן לקראתך ורק מנסים לעזור לך באושר וכבוד כל הזמן מוצאים לך תירוץ אחר למשוך זמן לפעמים זה שאילה בריבית שהם ממציאים לפעמים זה עניין רגולוטרי
בקיצור אין להם את הרצון לעזור כמו בגמח המרכזי
ג בגמח המרכזי יש משהו שנקרא חסדי לאה שבכל רגע נתון תוכל למשוך את ההפקדה שלך בהלוואה ל40 תשלומים
מבלי לאבד את הזכות לחתונה
תכל'ס בוא נגיד כך אושר בכבוד נראה שמטרתם זה רווחים משא"כ גמח המרכזי באמת נראה ארגון חסד ברמה גבוהה.

משהו בירר על התכנית החדשה של אושר בכבוד שהם כרגע מפרסמים בישיבת מיר?
(עד כה שמנו בגמ"ח המרכזי ועכשיו מתלבטים עבור ילד קטן שעוד לא שמנו לו בכלל איפה לשים

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הולך לצאת בציבור החרדי מיזם שיאפשר לחסוך לחתונות ילדים בקרן שתשקיע את הכסף בצורה שתאפשר גם לחסוך עם מעשרות וגם בלי בעיות ריבית.

מה קורה עם זה ?

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מה קורה עם זה ?
לא יודע.
דרך אגב הרב יעקב בלוי זצ"ל מהעדה החרדית כותב בספר שלו שמותר לשמור את הכסף בהשקעה בעצמו לצורך נישואי ילדים.
מקור ספר משפט וצדקה עמוד קכב (עמוד 142 בקובץ)

(קרדיט לר' Rהון החשוב)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה