דיון הגמ"ח המרכזי - למי שחושב להשקיע???

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
בגלל שהם בנויים בצורה שהם חייבים מצטרפים חדשים בשביל שהם יוכלו לעמוד בהתחייבויות שלהם, ואת זה הרואה חשבון שלהם אמר לי במפורש. (למרות שזה היגיון פשוט ולא צריך בשביל זה אישור מהרואה חשבון)
ובגלל שבמשך השנים הם יכולים להיות פחות רלוונטיים מהרבה סיבות, אם בגלל האינפלציה, ובמיוחד האינפלציה בדירות, ואם בגלל שהם כבר מגיעים לזמן שהם צריכים לתת את ההלוואות וממילא הם בקרוב כבר לא יוכלו להציע הצעות לגיוס מצטרפים כמו שהיה בעבר, ועוד ועוד...

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
ואם בגלל שהם כבר מגיעים לזמן שהם צריכים לתת את ההלוואות
הם כבר מזמן הגיעו לזמן הזה.
הם נותנים כבר הרבה שנים הלוואות.

ברור שהם חייבים כל הזמן עוד מצטרפים.
אבל זה לא אומר שהם צריכים כמות עצומה שאין יכולת להגיע אליה.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
הם כבר מזמן הגיעו לזמן הזה.
הם נותנים כבר הרבה שנים הלוואות.

ברור שהם חייבים כל הזמן עוד מצטרפים.
אבל זה לא אומר שהם צריכים כמות עצומה שאין יכולת להגיע אליה.
צודק הם נותנים הלוואות כבר מאז שהם התחילו, אבל התכוונתי בגלל שהם התחילו רק לפני 19 שנה אז בשנים הקרובות מתחיל העומס... של האנשים שהפקידו מההתחלה.

מספר המצטרפים המדויק לא מפורסם לציבור, ולכן אני לא יודע, אבל סביר להניח שמדובר במספר מצטרפים מאוד משמעותי בגלל הייחס בין ההפקדות וההון האישי הקטן להלוואה

רצוף

משתמש רשום
אם אני מפקיד 120 שקל בחודש ל20 שנה, כמה זה יוצא? בתשואה באזור ה7 אחוז.

רצוף

משתמש רשום
אני מעוניין בהפקדה של 120 בחדש עם תשואה של 7 אחוז ללא הפקדה ראשונית, איפה הכי טוב?

חניוק

משתמש פעיל
סליחה על ההקפצה
אפשר את הציטוט המדויק מדבריו?
1709740428817.png

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
אחד המנהלים פה פרסם פעם על קורס/הרצאה שהוא עושה, שמסביר על הפקדות וכדו'
אשמח שישמו פה קישור להרצאה/קורס הבא.
תודה

rivkar

משתמש מקצוען

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אם אני מפקיד 120 שקל בחודש ל20 שנה, כמה זה יוצא? בתשואה באזור ה7 אחוז.
אני משתף את הציבור במחשבון שערכתי, בו ניתן לדעת כמה אני אמור להשקיע כל חודש בשביל להגיע לתוצאה מתוכננת מראש בתשואה ידועה מראש (אין דבר כזה, אבל לטוח ארוך יכול לתת אינדיקציה)

סלום

משתמש פעיל
אני משתף את הציבור במחשבון שערכתי, בו ניתן לדעת כמה אני אמור להשקיע כל חודש בשביל להגיע לתוצאה מתוכננת מראש בתשואה ידועה מראש (אין דבר כזה, אבל לטוח ארוך יכול לתת אינדיקציה)
בצד שמאל למטה אתה מראה מה הפער בין מי ששם חודשי למי ששם שנתי?

I program

משתמש רשום
האם הגמ"ח המרכזי הוא פירמידה?
לפי הנתונים באתר הזה נראה שאכן כן
משנה לשנה הפער בין ההכנסות להוצאות הולכות ומצטמצמות ואז זה כנראה יתרחש ח"ו

הייטקסטית

משתמש צעיר
האם הגמ"ח המרכזי הוא פירמידה?
לפי הנתונים באתר הזה נראה שאכן כן
משנה לשנה הפער בין ההכנסות להוצאות הולכות ומצטמצמות ואז זה כנראה יתרחש ח"ו
יש שם 4 שנים בלבד איך אפשר לקבוע דינמיקה לפי זה?
במיוחד שבשנים 19 הפער לטובת ההכנסות יותר גדול מ2018
ובשנתיים האחרונות ה]ער נשאר אותו דבר
בקיצור אי אפשר לקבוע כלום

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה