דרוש מידע מה הצפי לפתיחת המעונות?

קצרה

משתמש מקצוען
את לא באמת יורדת איתי לקטנות שכאלה בשביל לנסות להוכיח שמנהלי המעונות לא הפיקו את המקסימום תועלת שהייתה להם מהסגר הזה.

זכותם להפיק את מקסימום התועלת.
מניחה שגם את מפיקה את מקסימום התועלת במשכורת שלך ולא מנדבת לאף אחד.

זה לא אומר עדיין שהיו להם רווחים יותר מהזמן שהמעון היה סגור.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מתסכל.
אוכלוסית שיכוני שמואל הנביא כמעט לא מתחסנת---
שילוב של תמימות עם קושי בהתארגנות.
בקצב הזה לא יפתח גם לאחר הפסח...
האמת שזה ענין שצריך לקחת מול עירית ירושלים
הסיפוח הזה של רמת אשכול ומעלות דפנה עם שמואל הנביא הוא לא הגיוני.
זה לא לא אותם גנים בכלל...

רפ

משתמש סופר מקצוען
לא יודעת מה לומר לך
אני לא חשבת שכר.

פעם ילדתי בשבת. הוציאו אותי לחל"ד כבר בשבת.
דיווחו שחזרתי אחרי 14 שבועות (זה היה אורך החל"ד אז) ביום ראשון.

ויצא לי מזה פחות כסף בשורה התחתונה ופחות הפרשות.
אחרי מאבק קטן הם הבינו שאו שהתחלתי את החל"ד בראשון או שזה נקרא שחזרתי בשבת
וסידרו את הענין.

וזאת למרות שהמשכורת שלי מוגדרת שעתית ולא גלובלית
ראיתי שיש פער.

נ.ב עובדות מעון מקבלות את כל ימי החופשה של הילדים כך שאין להן לעולם ימי חופשה צבורים. חלק מהימי חופשה משולמים להם אך ורק כי המעון סגור ולא ניתן להוציא עובד לחופשה על חשבונו.
גם אני לא חשבת שכר אבל מכירה את הנושא בשביל לדעת מתי מנצלים אותי בצורה לא חוקית -
הסכומים שאת מדברת עליהם הם זניחים ואם בשבילם מקום העבודה שלך דיווח שחזרת יומיים אחרי הזמן - קטנוניות קטן על זה.

חחח

משתמש סופר מקצוען
זכותם להפיק את מקסימום התועלת.
מניחה שגם את מפיקה את מקסימום התועלת במשכורת שלך ולא מנדבת לאף אחד.

זה לא אומר עדיין שהיו להם רווחים יותר מהזמן שהמעון היה סגור.
אני עדיין מחכה לשמוע מה היו ההוצאות שלהם?

קצרה

משתמש מקצוען
הם לא משלמים בשישי יום חופש. זה ע"ח העובדות.
והחלקיות הזו זה משהו בקושי נספר. במיוחד כשמדובר פה בשכר מינימום.
ואני לא מכירה שום מנהל אטום. אני מכירה את הרשתות הגדולות שעושות מה בא להן ואת שאר המעונות הקטנים שמסתופפים בצילם ונהנים שעושים להם את העבודה.

גם החלקיות של התשלום של ההורים בקושי נספרת ... דרגה 3... 1/28...

את הצבת את זה מול זה וטענת שאי תשלום השכר של העובדים היא יותר שווה מתשלום ההורים.
ולכן שווה להם לסגור.
אי לכך אין סיבה ששווה להם לשלם לעובדות רביעי וחמישי ושישי ושבת בשביל לקבל את זה מההורים.

והם משלמים חופש בשישי . אסור חוקית למעסיק להוציא עובד לחופשה על חשבון העובד. רק אם העובד מבקש יום חופש ולא הוא סגר את העסק...

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
האמת שזה ענין שצריך לקחת מול עירית ירושלים
הסיפוח הזה של רמת אשכול ומעלות דפנה עם שמואל הנביא הוא לא הגיוני.
זה לא לא אותם גנים בכלל...
כל ירושלים מחולקת לאשכולות---
ובהרבה יישובים היישוב כולו בגזירה אחת.
(והמדד הוא התחסנות האוכלוסיה המבוגרת-- שבכל מקרה לא שולחת לגנים)

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כל ירושלים מחולקת לאשכולות---
ובהרבה יישובים היישוב כולו בגזירה אחת.
(והמדד הוא התחסנות האוכלוסיה המבוגרת-- שבכל מקרה לא שולחת לגנים)
ברור.
אבל החלוקה לאשכולות יכולה להתחלק אחרת...
החלוקה של רמת אשכול באמצע לשני חלקים, כשחצי מסופח לגבעת המבתר וחצי לסנהדריה שרירותית לחלוטין.

חחח

משתמש סופר מקצוען
גם החלקיות של התשלום של ההורים בקושי נספרת ... דרגה 3... 1/28...

את הצבת את זה מול זה וטענת שאי תשלום השכר של העובדים היא יותר שווה מתשלום ההורים.
ולכן שווה להם לסגור.
אי לכך אין סיבה ששווה להם לשלם לעובדות רביעי וחמישי ושישי ושבת בשביל לקבל את זה מההורים.

והם משלמים חופש בשישי . אסור חוקית למעסיק להוציא עובד לחופשה על חשבון העובד. רק אם העובד מבקש יום חופש ולא הוא סגר את העסק...
ממש לא הצבתי כך.
אני אמרתי שאי תשלום שכר לעובדות + אי פעילות במעון כלל שווה להם יותר מאשר תשלומי ההורים.
ומותר למעסיק להוציא את העובדים לחופשה על חשבונם גם ללא רצונם.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ברור.
אבל החלוקה לאשכולות יכולה להתחלק אחרת...
החלוקה של רמת אשכול באמצע לשני חלקים, כשחצי מסופח לגבעת המבתר וחצי לסנהדריה שרירותית לחלוטין.
ואולי הגיע הזמן שהגנים ייפתחו לילדי המחוסנים בלי לקשור גורל של אנשים אלו באלו...

קצרה

משתמש מקצוען
גם אני לא חשבת שכר אבל מכירה את הנושא בשביל לדעת מתי מנצלים אותי בצורה לא חוקית -
הסכומים שאת מדברת עליהם הם זניחים ואם בשבילם מקום העבודה שלך דיווח שחזרת יומיים אחרי הזמן - קטנוניות קטן על זה.

אומממ..
שורה תחתונה נכנס לחשבון הבנק שלי סכם שבשבילי לא היה מאד קטנוני.
בכל מקרה גם חלקיות התשלום של ההורים היא קטנונית באותה המידה 1/28 של דרגה 3 או 14...

אז אם אתם חושבים שמנהלי המעון פתחו רק בשביל לקבל את תשלומי השישי-שבת שלכם(ובשביל זה הם בטח דאגו גם שיעדכנו את רמזור החינוך---)
אז הם בטח חישבו את קטנוניות זו מול קטנוניות אחרת.

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אם הילדים יחזרו בראשון, אין להם שום סיבה לגבות על שישי ושבת
מה שכן קורה כשחזרו עכשיו
לא מדויק, כן?
בסגר הראשון שהיה מה- 15.3.2020, אף מעון לפי הידוע לי לא החזיר להורים כסף על חצי מרץ שגבו ולא הייתה פעעילות כיוון שמגיע להם כסף על פסח- שבועיים (שבכלל היה באמצע אפריל)
מה שאומר שגם אם אין לימודים לפני או אחרי החופשה של פסח\ פורים- גביה תהיה בכל מקרה.

קצרה

משתמש מקצוען
ממש לא הצבתי כך.
אני אמרתי שאי תשלום שכר לעובדות + אי פעילות במעון כלל שווה להם יותר מאשר תשלומי ההורים.
ומותר למעסיק להוציא את העובדים לחופשה על חשבונם גם ללא רצונם.

אמרת שאי תשלום+אי פעילות שווה יותר מתשלומי הורים
אז מה פתאום הם חזר לפעילות בזריזות תוך תשלום שכר לעובדות רק כדי להרוויח את תשלומי ההורים? זה הרי שווה פחות.

אין שום מצב בעולם שבו מותר למעסיק להוציא עובד לחופש על חשבונו ללא רצונו.
למעסיק מותר להוציא עובד לחופש ללא רצונו רק אם יש לו ימי חופשה צבורים מספיקים - זאת אומרת שהמעסיק משלם.
ככלל במעון יש יותר ימי חופשה מן המגיע לעובדים . ולכן נדיר מצב של עובדת מעון עם ימי חופשה צבורים.

חחח

משתמש סופר מקצוען
ואגב, @קצרה לגבי מה שכתבת שלגיטימי מצד בעלי המעונות למצות הרווחים שלהם. אני סוברת אחרת ממך.
כשמעסיק לוקח עובדת הוא אמור לקחת בחשבון את כל ההוצאות שכרוכות סביב. ואם אין לו תקציב לכך שלא יתחיל עם זה.
בעלי המעונות לקחו בחשבון את כל ההוצאות הקיימות והרווחים והחליטו שמשתלם להם לפתוח מעון. לא אנושי מצידם לנצל פירצה שנקרתה לידם לעשות כסף ע"ח ההורים. פשוט לא אנושי. לגרום על הדרך להורים לביטול תורה, להפסיד עבודה וכדו'.
גם בתור עובדים בקורונה נראה לי רוב העובדים השתדלו בתקופת הקורונה לסייע למעסיק ככל שניתן ולתת יותר תפוקה כי מבינים את המצב של המעסיקים. ומצד המעונות-0 רק הכבידו כמה שיכלו וניצלו כל פירצה הכי קטנה שיכלו. (מעונות לעובדים חיוניים? הצחקתם, כל עוד לא מכריחים למה שהם יעשו את זה?!)

חחח

משתמש סופר מקצוען
אמרת שאי תשלום+אי פעילות שווה יותר מתשלומי הורים
אז מה פתאום הם חזר לפעילות בזריזות תוך תשלום שכר לעובדות רק כדי להרוויח את תשלומי ההורים? זה הרי שווה פחות.

אין שום מצב בעולם שבו מותר למעסיק להוציא עובד לחופש על חשבונו ללא רצונו.
למעסיק מותר להוציא עובד לחופש ללא רצונו רק אם יש לו ימי חופשה צבורים מספיקים - זאת אומרת שהמעסיק משלם.
ככלל במעון יש יותר ימי חופשה מן המגיע לעובדים . ולכן נדיר מצב של עובדת מעון עם ימי חופשה צבורים.
אם את שואלת אותי?- לדעתי הם לא העזו למרוח את ההורים ביום הכנה נוסף. ברגע שכולם ידעו שמותר להם לפתוח חוקית הם כבר הבינו שלמתוח תחבל יותר ממה שמתחו כבר זה פשוט לא הגיוני. ולא כסף ולא נעליים.
אני בטחה שלפחות לחלק מהעובדות יש יום חופשה אחד צבור לפחות. ולמי שאין אומרים לה גב' אם את לא רוצה לחפוש את מוזמנת לבוא לשבת במעון ורק על זה תקבלי כסף. הם לא משלמים לעובדים כסף אם לא חייבים.

וסורי שאני אומרת אבל את נשמעת קצת מנותקת מהשטח. דברי עם עובדות מעון באיזה תנאים הן עובדות. תנאים מינמליים ביותר הן לא מקבלות אז תשלום על ימים שהמעסיק לא מחויב הן תקבלנה???

חחח

משתמש סופר מקצוען
אומממ..
שורה תחתונה נכנס לחשבון הבנק שלי סכם שבשבילי לא היה מאד קטנוני.
בכל מקרה גם חלקיות התשלום של ההורים היא קטנונית באותה המידה 1/28 של דרגה 3 או 14...

אז אם אתם חושבים שמנהלי המעון פתחו רק בשביל לקבל את תשלומי השישי-שבת שלכם(ובשביל זה הם בטח דאגו גם שיעדכנו את רמזור החינוך---)
אז הם בטח חישבו את קטנוניות זו מול קטנוניות אחרת.
אז כנראה שהמשכורת שלך "טיפלה" יותר גבוהה מהמינימום...

קצרה

משתמש מקצוען
ואגב, @קצרה לגבי מה שכתבת שלגיטימי מצד בעלי המעונות למצות הרווחים שלהם. אני סוברת אחרת ממך.
כשמעסיק לוקח עובדת הוא אמור לקחת בחשבון את כל ההוצאות שכרוכות סביב. ואם אין לו תקציב לכך שלא יתחיל עם זה.
בעלי המעונות לקחו בחשבון את כל ההוצאות הקיימות והרווחים והחליטו שמשתלם להם לפתוח מעון. לא אנושי מצידם לנצל פירצה שנקרתה לידם לעשות כסף ע"ח ההורים. פשוט לא אנושי. לגרום על הדרך להורים לביטול תורה, להפסיד עבודה וכדו'.
גם בתור עובדים בקורונה נראה לי רוב העובדים השתדלו בתקופת הקורונה לסייע למעסיק ככל שניתן ולתת יותר תפוקה כי מבינים את המצב של המעסיקים. ומצד המעונות-0 רק הכבידו כמה שיכלו וניצלו כל פירצה הכי קטנה שיכלו. (מעונות לעובדים חיוניים? הצחקתם, כל עוד לא מכריחים למה שהם יעשו את זה?!)

100 אחוז מהמעסיקים בשוק ממקסמים את רווחיהם.
מעסיקים גדולים מחזיקים גם יועצי מס ורואי חשבון ועורכי דין כדי למצות את זכויותיהם.

גם את מול המעון עובדת למקסם את זכויותיך כמובן. ולא תסכימי למצב שהוא יסגור את המעון ליום חופש ביום שאסור לו...

לא יודעת איזו פרצה הם ניצלו על חשבון ההורים
אולי משהו במעון שלך.
אצלי הם לא עברו על החוק על מנת לפתוח את המעון ואולי זה גרם לביטול תורה ולהפסד עבודה - אבל דרישה מאדם לעבור על החוק היא קצת דרישה מופרזת.
במיוחד לו שהוא מסתכן בשלילת התקציב למעון באותו הרגע..
מי שיעשה זאת מעצמו עבורי - אני אשמח מאד.
מי שלא - זה עדיין לא הופך אותו לרמאי גנב נוכל נצלן מבטל תורה ומפסיד עבודות וכו'.

מעונות לעובדים חיוניים? בררת פעם מה היה המתווה?
היה מותר עבור ילדים ש2 ההורים הנם צוותי רפואה חיוניים (ולא כל עובד שהמעסיק שלו הוציא לו דף "חיוני" שזה כולנו פחות או יותר) ועד 10 ילדים לכל שטח המעון. ועל זה היה צריך להחזיק 5 גננות מבשלת ומפקחת...
זה היה גרעוני בעליל ולא יעיל לרוב ההורים.

קצרה

משתמש מקצוען
אם את שואלת אותי?- לדעתי הם לא העזו למרוח את ההורים ביום הכנה נוסף. ברגע שכולם ידעו שמותר להם לפתוח חוקית הם כבר הבינו שלמתוח תחבל יותר ממה שמתחו כבר זה פשוט לא הגיוני. ולא כסף ולא נעליים.
אני בטחה שלפחות לחלק מהעובדות יש יום חופשה אחד צבור לפחות. ולמי שאין אומרים לה גב' אם את לא רוצה לחפוש את מוזמנת לבוא לשבת במעון ורק על זה תקבלי כסף. הם לא משלמים לעובדים כסף אם לא חייבים.

וסורי שאני אומרת אבל את נשמעת קצת מנותקת מהשטח. דברי עם עובדות מעון באיזה תנאים הן עובדות. תנאים מינמליים ביותר הן לא מקבלות אז תשלום על ימים שהמעסיק לא מחויב הן תקבלנה???

יש מנהלי מעונות שאכן עוברים על החוק בתשלומי שכר לעובדות. שלחתי פעם את הילדים שלי לאחת כזו - ועזרתי לעובדות שלה לדעת את זכויותיהן.
בטח עד היום היא לא יודעת מה עבר על כל העובדות שלה שהגיעו פתאום עם הוכחות לכך שהיא גונבת אותם...

לא העזו למתוח את ההורים = לא שווה להם להתחיל עם ההורים , בגלל הכסף. שיווקית.
המצב הזה היה גם קודם.

ואני חוזרת שוב מידיעה. אין לעובדות מעון ולו יום חופש אחד צבור.
ימי החופש של המעון כפולים מן המינימום שיש לתת לעובד בחוק
וכולם כולל כולם ביתרה של 0 ימי חופש .

אין שום מנהל מעון שמעניק לעובדיו ימי חופש רבים יותר מהחוק.
ןגם אם יש אחת שבמקרה יצא לה יום חופש אחד צבור - אז בפסח המעסיק יצטרך לשלם לה על ימי חופשה כפויים. ואם לא בפורים הוא היה מוריד את היום הזה בפסח....

מצחיק אותי שמצליח לך להשמע הגיוני שאת דורשת ממישהו להפר את החוק ולהסתכן בסגירת המעון - כי ככה מתאים לך.
אבל הוא?? אפילו למקסם רווחים אסור לו...

קצרה

משתמש מקצוען
אז כנראה שהמשכורת שלך "טיפלה" יותר גבוהה מהמינימום...

ברור שהכל יחסי לשכר.
אבל התשלום של ההורים לטענתך הוא פחות מהשכר המשולם למטפלות.

בחישוב הקטנוניות של חלקיות התשלום של ההורים מול הקטנוניות של חלקיות המשרה של שכר מינימום -
אמור לצאת אותו יחס של לא רווחי....

אביגיל9876

משתמש מקצוען
המעונות בבני ברק חזרו היום כדי שתהיה להם סיבה לגבות על שישי-ראשון
(הבאתי היום את הבייבי שלי, ושמעתי טוב את השיח בין המנהל מעון לאחראית)

חייבת למחות על ההכללה.
המעונות בבני ברק חזרו היום כי זה מה שאמר החוק.
אתמול היה עדכון רמזור ולפיו כל המעונות יכלו להיפתח, מה שלא היה קודם (באזורים 01, 03).
ובנימה אישית - אני מאד שמחה שחזרו היום ואשלם בשמחה על שישי-ראשון תמורת פעילות היום ומחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה