דיון למה לפתוח לציבור נושא כזה רגיש?

• פותח הנושא 101
  • פורסם בתאריך

האם אתם רואים מטרה בכתיבה על אלימות במשפחה, חוץ מסיפוק וריגוש?

• כן

• האמת שלא.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מאותה סיבה שליבי קליין מוכרת מאות אלפי ספרים על אסונות, סבל, מחלות, צרות וכאב:
זה מרתק :)

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
זהו שלא רק
הגיע הזמן שידברו בציבור שלנו על זה
ואולי מי יודע גם תבוא תורה של הפגיעה המ, אממ סליחה.

זה גם לא שונה מאותו ספר של חסיה ברטלר שהציף נושא מקביל.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
זהו שלא רק
הגיע הזמן שידברו בציבור שלנו על זה
ואולי מי יודע גם תבוא תורה של הפגיעה המ....
איך אתה מעז להזכיר נושאים כאלו?
אצלנו במחנה הכל טוב! מה שהיה כתוב בעיתון החילוני ההוא שמצאת בבית של סבתא זה שטויות והבלים. שא שא שא.
לך מייד להביא את השטיח הכי עבה שיש בחנות, תודה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לא הבנתי את השאלה בסקר.

ולענ"ד, זה פיל בחדר. הוא נמצא. הוא מסתובב. חובט בקירות ונתקע בכל מקום. וכולם מתעלמים ממנו בגבורה. הוא מסתיר במגושמות את מי שנמצא מעבר לו, אבל כולם שותקים.
פוחדים ממנו.
הוא עוטה על עצמו מסיכה של נמר, ואח"כ של אריה, ושל דוב, וכולם רועדים ומשקשקים ממנו.

מישהו צריך לבוא ולנפץ את תקרת הזכוכית הזאת. שידע כל מי שמתעלם מהנושא הזה ומנושאים דומים - שיש מה לעשות בעניין. שיש עוד דעות. שיש גם נשמות אומללות שמעורבות בסיפורים האלו וההתעלמות דורכת עליהם ודורסת אותם.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה הפירוש 'רואה מרה'?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אכן.
אם היו מביאים נתונים על אחוזים גדולים מהציבור שבהם התופעה רווחת, והיה מדובר בבמה שיש לה השפעה כלשהי על הציבור [נניח 'בתוך המשפחה'], הייתי אומר 'חשוב מאד להוקיע את התופעה'. אבל כשמדובר על במה שולית בחשיפה, מה שיש לומר הוא - אם זה נחמד ומעניין ומותח, למה לא?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הכל עניין של זמן...
כשקוראים ספרים חרדיים של פעם 10-20שנה, אפשר לחשוב שהאנשים שם התמודדו רק עם סכסוכי ירושה ובעיות עם השכנים שלא פירגנו הוספת מרפסת סוכה,
השנים האחרונות הציפו "חדשות מסעירות" שכביכול לא היו קיימות בציבור החרדי שכידוע לא סובל מאלימות, אפילו לא בגני הילדים.....

תנו לי לנבא שבשנים הקרובות יראו אור ספרים רבים שבחזית הספר יהיה מרוח תמרור אדום:
"לנשואות/ בלבד!" (מין צורך כזה לוודא שכל רווקה מצויה תשנן את הספר)

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ת'אמת,
לא מבינה איך פעם התאפקו.
מכירים את זה שקורה משהו ואת חייבים לכתוב אותו?
לא גומר לקרות לי כאלו דברים,
אבל... זה דברים שאי אפשר להם לצאת לציבור.
אני שומעת נשים מתמודדות,
נערות מתוסכלות, בעיות נפשות כל מיני ואלימות מרומזת במקומות שאפילו לא חלמתי.
אבל,
אני לא כותבת אותם כי יכולים להגיד לי
אה, יש לה שכנים כאלו,
אה, היא כתבה על הדוד שלה,
וכו.
אני לא כותבת כי יכולים לזהות אותי.
אבל פעם, כשהשתמשו בשמות עט,
איך הם התאפקו מלכתוב?
המקרים צורחים שיכתבו אותם!!!

חוץ מזה,
אני כותבת לעצמי כמה סיפורים ארוכים,
אבל בחיים (!!!) אני לא אוציא אותם בספר!
אני לא רוצה שיקראו אותם נערות\נערים ומטה.
הסיכון גדול מידי.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מי אמר לך שהם לא מתמודדים עם חיים הזויים?
לא להוציא אותם זה לא לתת לגיטימציה לקשיים שלהם, להתמודדות שלהם, לרגשות שלהם.
לא להוציא אותם לאור, זה אומר למחוק אותם.

undo

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש להם את הקשיים שלהם. אבל יש קשיים שאסור להם להחשף אליהם כרגע. ("כשתגדלי תביני"...).

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אחרי הכל, מובן מאליו שרוב מוחלט של הנערים אינם מתמודדים עם קשיים שכאלו, והשאלה היא עד כמה נחוץ לחשוף את כל שכבת הגיל הצעירה לסיפורים קשים שכאלו, בשביל כמה עשיריות האחוז, או פחות.
באופן כללי אני לא אוחז משמירת הנערים שלנו בצמר גפן, כשבגילאי 20-21 מפילים אותם בבת אחת לחיים הסוערים, בלי שום הכנה מקדימה.
[בסקר הצבעתי 'כן' רק בשביל לראות את תוצאות הסקר...]

נערך לאחרונה ב:

בא בחשבון

משתמש מקצוען
יש להם את הקשיים שלהם. אבל יש קשיים שאסור להם להחשף אליהם כרגע. ("כשתגדלי תביני"...).
רק עצוב שאסור להם להיחשף לזה מההורים, מהמורים ומהספרות החרדית, וכשהם נחשפים לזה אחרת זה הרבה יותר רע.
בשביל כמה עשיריות האחוז, או פחות.
כמה נאיבי... הלוואי.

בא בחשבון

משתמש מקצוען
אתה מדבר מידיעה של מספרים? מה המקור? ובכמה אחוזים באמת מדובר?
אני מדברת, לא מדבר, וכן מידיעה, הייתי מעלה כאן מקורות אבל יש לי נטפרי ככה שאין סיכוי שיפתח לי המידע.
בכל אופן ממה שידוע לי (יש לי קרובה שהיא עובדת סוציאלית ומטפלת במשפחות באחת הערים החרדיות ביותר בארץ, ועוד קרובה שהיא מטפלת במקרים כאלה - והסיפורים מהם יכולים להכניס להלם. באמת. חוץ מהמקרים שכל אחד מכיר ומריח סביבו) כיום בממוצע - כל ילד חמישי סובל הטרדה לפחות פעם בחייו. (מקווה שאני מדייקת - כמו שאמרתי - אין לי אפשרות לבדוק מקורות מדויקים).

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני מדברת, לא מדבר,
ובכן... 'בא בחשבון' זה שם גברי, לא?
בכל אופן ממה שידוע לי (יש לי קרובה שהיא עובדת סוציאלית ומטפלת במשפחות באחת הערים החרדיות ביותר בארץ, ועוד קרובה שהיא מטפלת במקרים כאלה - והסיפורים מהם יכולים להכניס להלם. באמת. חוץ מהמקרים שכל אחד מכיר ומריח סביבו) כיום בממוצע - כל ילד חמישי סובל הטרדה לפחות פעם בחייו. (מקווה שאני מדייקת - כמו שאמרתי - אין לי אפשרות לבדוק מקורות מדויקים).
אני מבין שאת מדברת על הטרדה, ואם כי גם הנתונים של 'כל ילד חמישי' נשמעים לי מופרכים למדי, ומעולם לא הכרתי והרחתי סביבי סיפורים כאלו [חוץ ממה שסיפרו לי], אבל הנושא של האשכול כאן הוא אלימות במשפחה, ועל זה דיברתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה