לדון לכף זכות או טאקט...?

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לשמירת עיניים יש מחיר. אם כל כך חשוב לכם, תשארו בבית. אין טעם ל"חנך" אחרים בחומרות שלך.

sarit s

משתמש צעיר
בכלל לא הייתי ניגשת להעיר - באמת מה חשבת שהיא תעשה?

ירתרם

משתמש רשום
עיצוב גרפי
כשהיא כבר במקום, מה היא יכולה לעשות?
אני בטוחה שבפעמים הבאות היא תתחשב..

efrat1

משתמש סופר מקצוען
גיל 4 ומטה זה גיל שבהחלט יש דעות להקל.
לא נראה לי שאת יכולה לכפות על גיסתך להתנהג בדיוק לפי הפרמטרים ההלכתיים שלך.

מפרגנת

משתמש צעיר
עד גיל 3 אין שום בעיה הלכתית
מעל תלוי לפי מנהג
מה שבטוח שעם הם גיסות לא היה חדש לגיסה שזה יהיה הלבוש והייתה צריכה לחשוב לפני ההגעה על השמירת עינים שלהם

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
אני חושבת שאין טעם להעיר, זו חומרה אישית של אם הבנים ומתפקידה לחנך את בניה, לא את גיסותיה.

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י אחת אחת 11;1352916:
אני חושבת שאין טעם להעיר, זו חומרה אישית של אם הבנים ומתפקידה לחנך את בניה, לא את גיסותיה.

אבל איך היא יכולה לחנך אם הבנות כל הזמן מול העינים של הבנים?

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
כלי מחזיק ברכה הוא השלום. להעיר לגיסה יכול לעשות רק ההפך.

השראה

משתמש רשום
אני האמא של הבנות ה"לא צנועות"...

הייתי רוצה שמישהו יציג לי את הצד השני של המטבע כי אני ממש מנסה לדון לכף זכות את האמא של הבנים הללו.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עכשיו כבר גילית שזו את,
אבל אם יש לגיסתך בעיה עם הלבוש של בנות כאלו קטנטנות ,מסתבר שאמורה להיות לה בעיה קודם כל עם האמא...

גם אצלנו יש גיס שכל הזמן מעיר לי/לנו על הלבוש של הלדים או התספורת של הבן, אני לא חושבת שצריך לקחת ברצינות אם זה מה שהחלטתם שמתאים בשבילכם. אנחנו צוחקים ועוברים הלאה..
(האמת שגם הוא אומר את זה ברוח טובה ובקלילות למרות שהוא מתכוון ברצינות)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נראה לי חולי של האמא בכל מקרה,
לדבר עם ילד בן פחות מ-11 על שמירת עיניים.........

אם היא לא מדברת ורק מנסה למנוע מהם לראות אני חושבת שהיא היתה אמורה לדעת למה היא באה.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
דברים כאלה צריך לתאם מראש. מכירים אותך לא מהיום, ואת מכירה אותם לא מאתמול. צריך לסכם לפני יציאה משותפת על קו צנוע ששני הצדדים מסכימים לו ומרוצים ממנו (כל זה כשיש תקשורת פתוחה וזורמת כמובן)

ובאשר למקרה עצמו שכבר קרה,
אם את שלמה עם עצמך ועם סגנון הלבוש את לא אמורה להיפגע. המשך מעניין לדברים תוכלי למצוא כאן...

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י יונה יונה;1352931:

אם היא לא מדברת ורק מנסה למנוע מהם לראות אני חושבת שהיא היתה אמורה לדעת למה היא באה.

לא אמרו שהאם מדברת איתם. ובכל מקרה מי שמדבר על כזה נושא עם ילדים כ"כ צעירים באמת קצת מסתכן... ועוד על ילדות קטנות.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מילה בסלע,
את באמת חושבת שצריכים בכל מפגש להלביש את הילדים לפי מה שמתאים לכל המוזמנים שיגיעו?
אם היה מדובר בבנות מעל גיל חינוך מול ילדים גדולים ובלבוש באמת פרובקטיבי, אולי יש מקום להתחשב, אבל בלבוש קצר של בנות קטנות?

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י רותי בן שימול;1352940:
את באמת חושבת שצריכים ב מפגש להלביש את הילדים לפי מה שמתאים לכל המוזמנים שיגיעו?

אני חושבת שאם אפשר לכבד בלי להרגיש "דרוס" ו"קדוש מעונה" אז אין סיבה שלא לעשות זאת. מי שיש לו קרובים ממגזרים שונים יכול להעיד שמדובר בדקויות של פשרה, ואף אחד לא חפץ לעשות קרע במשפחה בגלל דקויות כאלה ושכמותן.

כמובן שגם אם הבנים צריכה להתפשר עם חומרותיה, אבל השני צריך לבא בגישה מכבדת, גם אם לא מבינים ולא מסכימים כלל.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1352931:

מסכים עם כל מילה.
ילד בן פחות מ11 על בת פחות מ4? זה הזוי.

שיהיה ברור שלילד הזה תהיה בעיה בגיל ההתבגרות עם עניין של שמירת העניים! יותר מכל בני גילו.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
זה מאד נורמלי להשתדל לשמור על עיני הילדים,
במיוחד כשהם קטנים.

לכן לא הולכים איתם למקומות פרוצים, נזהרים במי שמכניסים הביתה - זה בכלל לא נושא לדיבורים.

בנות מתחת לגיל 3 אין בעיה של צניעות בלבוש מבחינה הילכתית, וצריך להלביש אותן מאד צורם - בשביל שזה יפריע.

לעניין המפגש - קורה ותחת אותה קורת משפחה נפגשים אנשים טובים עם מאפייני חומרות שונים לגמרי, לפעמים אחד ישים דגש על דבר אחד והשני על דבר אחר.

אני מניחה שהגיסה כואבת את זה שבניה נחשפים ללבוש ומראה שאינם לרוחה (בכלל לא מחייב שהיא אומרת לבנים שלה משהו) אבל להעיר זה לא טאקטי בפרט לאור גיל הילדות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה