לדון לכף זכות או טאקט...?

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בהנחה שהלבוש לא היה פרובקטיבי
(דבר שיכול באמת להציק גם אצל ילדה בת שנתיים, לא הכל זה עניין של מותר ואסור...)
אלא מדובר בניואנסים, הערה כזו מגיסה נשמעת לי עם קורטוב של קנאה...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י mig;1352985:
זה מאד נורמלי להשתדל לשמור על עיני הילדים,
במיוחד כשהם קטנים.

לכן לא הולכים איתם למקומות פרוצים, נזהרים במי שמכניסים הביתה - זה בכלל לא נושא לדיבורים.

ברור שצריך. כל מה שכתבת אמת, אבל הוא לא קשור לאשכול הנוכחי.
אף אחד לא אמר שלא צריך לשמור. אבל כשזה מגיע למצב מסויים-אם הולכים ומעירים ויוצרים פרובוקצייה, משיגים תוצאה הפוכה, הן מצד מי שהעירו לו, והן מצד הילד, שכאמור לעיל הוא יפתח ריאקציות ונוגדנים לנושא. וזה ברור.

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י סיפי;1353010:
בהנחה שהלבוש לא היה פרובקטיבי
(דבר שיכול באמת להציק גם אצל ילדה בת שנתיים, לא הכל זה עניין של מותר ואסור...)
אלא מדובר בניואנסים, הערה כזו מגיסה נשמעת לי עם קורטוב של קנאה...

הוצאת לי את המילים מהמקלדת.
נשמע ממש קנאה ותו לא.

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י mig;1352985:
זה מאד נורמלי להשתדל לשמור על עיני הילדים,
במיוחד כשהם קטנים.

אני מניחה שהגיסה כואבת את זה שבניה נחשפים ללבוש ומראה שאינם לרוחה (בכלל לא מחייב שהיא אומרת לבנים שלה משהו) א

תודה על זווית ראיה מהצד השני!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י המקצוען;1353014:
ברור שצריך. כל מה שכתבת אמת, אבל הוא לא קשור לאשכול הנוכחי.
אף אחד לא אמר שלא צריך לשמור. אבל כשזה מגיע למצב מסויים-אם הולכים ומעירים ויוצרים פרובוקצייה, משיגים תוצאה הפוכה, הן מצד מי שהעירו לו, והן מצד הילד, שכאמור לעיל הוא יפתח ריאקציות ונוגדנים לנושא. וזה ברור.

הילד לא אמור לדעת משום דבר,
לא חושבת שהילדים שלי מעורבים בכל שיג ושיח שלי עם אחרים.
וכתבתי את זה רק בשביל כאלו שאמרו ש"מה יש שמירת עיניים לילדים קטנים"...

לעניין הערה - ברור שהיא לא לעניין ולא במקום... כתבתי את זה כבר בהודעה הראשונה שלי.

s20000

משתמש רשום
אם מבחינתך הלבוש בסדר.אז אין טעם לשנות, לדעתי נהגת כשורה.

השראה

משתמש רשום
האמת שכשאני משחזרת את הרגעים הללו הנראה לי לפעמים שאולי זה היה דמיון ולא מציאות כי לא יכול להיות שאלו המשפטים שנאמרו.

מה עם רגישות לזולת? קצת כבוד? אני לא בן אדם?
זה כאילו לבוא לומר לי בפרצוף אומנם בעדינות ובחיוך אבל בארסיות- את לא מקפידה על צניעות! את מכשילה את ילדינו הטהורים! קשה לנו עם סגנון החיים שלך!

אבל ניסיתי מאוד להבין אותה ולא לתת לסיטואציה הזו להרוס לי את כל הנופש.
ניסיתי לשים את עצמי במקומה ולכן שאלתי פה- מה הייתם עושים במקומה?

לא לבוא לנופש?
קשה מאוד. הילדים וההורים מחכים כל השנה. משפחה עם אמצעים מועטים שזו ההזמנות היחידה שלהם לחופש. מפגש משפחתי שאף אחד לא יסכים שהם לא יהיו.

להשתדל שהבנים לא ישחקו ביחד יותר מידי?
בלתי אפשרי כמעט.
האמת שכשאני חושבת על זה, היא כן השתדלה למנוע ולצאת עם הילדים קצת החוצה.

הדרך היחידה שחשבתי עליה היא לדבר מראש עם בעלי בצורה עדינה על הנושא.
וגם האופציה הזו היתה נראת לי לא ישימה.

אף אחת לא נתקלת בבעיות כאלו? איך אתן פותרות מצב כזה?

כוס קולה

משתמש פעיל
נכתב ע"י השראה;1353030:
אף אחת לא נתקלת בבעיות כאלו? איך אתן פותרות מצב כזה?

נראה לי שזה מה שכתבו בתגובה 15
גם אצלנו יש גיס שכל הזמן מעיר לי/לנו על הלבוש של הלדים או התספורת של הבן, אני לא חושבת שצריך לקחת ברצינות אם זה מה שהחלטתם שמתאים בשבילכם. אנחנו צוחקים ועוברים הלאה..
(האמת שגם הוא אומר את זה ברוח טובה ובקלילות למרות שהוא מתכוון ברצינות)

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י כוס קולה;1353036:
נראה לי שזה מה שכתבו בתגובה 15

נכון.
אבל שם מדובר על הערות ברוח טובה ולפני כולם ולא בגיסה שלוקחת אותך לצד ובמתיקות מסבירה לך שהיא משתדלת לשמור על העיניים של הבנים שלה ולכי תביני לבד מה היא רוצה...

קצת קשה לצחוק לה בפרצוף. לא?

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קצת הזוי הגילאים. קראתי פעמיים 4 ומטה. 11 ומטה. חשבתי שאני לא רואה טוב.
לדעתי, אולי, בעדינות, מפריע להם משהו אחר ודומה.
אולי, לדוגמא, סגנון הלבוש שלך מפריע לשמירת העיניים של הגיס.
או אולי, משהו שנובע מקנאה בנושא הלבוש או ויכוח כלשהוא שקיים בין בני הזוג.
סתם השערות.

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כשמדובר בבני דודים אני לא חושבת שיש בעיה היות ומדובר בבנות ממש קטנות , לפי התיאור הראשוני הייתי בטוחה שמדובר בבנות ממש בוגרות ואז באמת יש בעיה, אולם לא הבעיה של אם הבנות אלא של אם הבנים דווקא כי כמו שבנושא חסד אין לנו אפשרות להורות לאחרים לעשות חסד אלא לעשות בעצמנו ובכך להוות דוגמא לאחרים , כך בנושא צניעות. אני בטוחה שנושא זה ידוע במשפחה הזאת וזו לא ההזדמנות הראשונה בה נפגשו בני הדודים ובה נתקלו בבעיה הזו, אז ממש חבל לקלקל אווירה ויחסים בטווח הקרוב והרחוק במשפחה "כשם שמצווה לומר דבר הנשמע כך מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע"

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י שרה רבקה;1353048:
קצת הזוי הגילאים. קראתי פעמיים 4 ומטה. 11 ומטה. חשבתי שאני לא רואה טוב.
לדעתי, אולי, בעדינות, מפריע להם משהו אחר ודומה.
אולי, לדוגמא, סגנון הלבוש שלך מפריע לשמירת העיניים של הגיס.
או אולי, משהו שנובע מקנאה בנושא הלבוש או ויכוח כלשהוא שקיים בין בני הזוג.
סתם השערות.

אולי מפריע להם סגנון הלבוש שלי.
בעצם לא אולי, אלא בטוח.
ולא שאני מתלבשת לא צנוע. יש היום קו מאוד רחב בין הסגנונות בצבור החרדי.

אבל אני אמורה להבין את זה דרך הערה על הבנות שלי?

לא יודעת. נראה לי הזוי מידי.

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תעכלו שיש אנשים שחיים בבועה של צדקות והם לא מבינים בכלל מה הבעיה ב"להאיר" לשני את העיניים:rolleyes:
והם לא מבינים איך השני מסוגל להיות שונה מהם...
לא מרשעות ולא מקנאה אלא פשוט חוסר הבנה בסיסי בתקשורת בינאישית
לאנשים כאלו הכי טוב לומר בסדר והמשיך את החיים כרגיל....
כי אף פעם לא תדעו מאיפה זה ינחת עליכם...
מהכרות משפחתית בעניני "צניעות" נשגבים אלו:)

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה הפשטת אותן לגמרי כדי ללבוש בגד ים?
כדי להכנס לאמבטיה והפשטת אותן בחוץ????

אני חושבת, ויש לפעמים שאין בעיה גדולה (לדוגמא הבת שלה הולכת להתפנות בפינה) אבל את האמא של הבן הגדול שרוצה לשמור עליו וזכותך! תסיחי את דעתו בחוכמה!! "הי מוישי ראית את הפרסומות של השוקולד החדש????? איזה גודל של אופניים יש לך??? ואיזה רצינו לקנות????"

ניקול

משתמש מקצוען
לגיסה הזאת יש בעל שהוא אח, או שלך או של בעלך

יש מצב לדבר איתו בפתיחות וללבן עניינים?

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י ניקול;1353079:
לגיסה הזאת יש בעל שהוא אח, או שלך או של בעלך

יש מצב לדבר איתו בפתיחות וללבן עניינים?

לא כ"כ נראה לי.

מה אני יכולה לומר? אל תאמרי כאלו משפטים כי זה פוגע?

נראה לי שהפתרון הכי טוב זה להלביש לבת שלי גרביון כשהיא נמצאת ליד בנידודים ולבלוע את הצפרדע. ואני דווקא כן מלבישה גרביון כשנראה לי שצריך.

riki aharon

משתמש מקצוען
אני רוצה לנסות להסביר קצת את הצד השני...
לפעמים, כשמגיעה מישהי שמתלבשת קצת שונה ומתבלטת משאר המשפחה ו/או מלבישה את ילדיה כך (וכל משפחה עם השונה שלה), זה גורם לאווירה טעונה ויכול להרוס הרבה מעצם המפגש (נתקלתי בזה לא אחת).
מלבד חוסר הנעימות (מהבעל, שכביכול נאלץ להתמודד במעמד זה), האווירה נעשית כבדה ולא משוחררת וקיים מתח באוויר.
לדעתי, יפה ומכובד להתחשב במשפחות ה"צדיקות" יותר (ואפילו אם יש אחת כזו) ולהגיע בצורה מתאימה. לא מפסידים מכך!

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אמנם הערתי כבר את הערתי, אך לאחר קריאת התגובות הבאות אחרי ולפני, אני מוצאת לנכון להוסיף מבט חשוב לדעתי:
אין כאן מקום לשפיטת אם הבנים האם היא נוהגת נכון בשמירת העיניים וכו', נגררתם והרבה, כי גם מי שאינו מקפיד כ"כ על עניין רגיש זה וודאי מבין שיש מי שכן מקפיד ועלינו רק להעריך ולכבד , אל לנו לחשב חשבונות של עולם מה יהיה עם הבנים בעוד מספר שנים , רבים מאמינים ויש להם על מה שיסמכו, ששמירת העיניים בכל גיל היא סגולה לשמירה גם בעתיד , מי יחלוק על כך? אם חולקים - מנין המקור? כך גם לגבי נושא הצניעות שאין ספק שהוא נושא רגיש ביותר בפרט בדור זה , גם מי שמתלבשת פחות שמור (לא אגיד פחות צנוע...) יודעת ומודעת היטב לבעייתיות שבדבר גם אם בתת מודע, גם אם בהכחשה,
בהחלט ייתכן שבעלה לא מצא את מקומו , והפריעה לו דווקא לבושה של האמא, אך מה יעשו - יעירו לה על לבושה?? אז מצאו דרך להעיר לה והנה את מודה שהעירה לך די בעדינות, אם כי בכל מקרה ברור כי מי שהעירו לה בעניין רגיש ואישי לא משלימה בלבה פנימה עם זה , לא נעים לה ולא נוח לה אפשר להבין אותה , עכשיו אל תחשבו שאני רבנית או משהו דומה... אבל יש מקום להבין גם את הצד השני, אם כי בהערה הקודמת שלי לא ממש זו הייתה האווירה , אלא היא באה רק מכיוון שנשבה כאן רוח של רחמנות והזדהות מוחלטת כלפי אם הבנות ללא ניסיון הבנה כמעט של אם הבנים, ולהיפך - כינויה כהוזה, חולה, מסכנים בניה... מה קרה לכם???
מה שכן ברור , שכשמדובר בבנות בגילאים אלו זה לא אמור להפריע כ"כ , אלא א"כ , אכן התלבשו בצורה יוצאת דופן - שעל זה לא הגיבה אמן... יש מקום לשמור על העיניים כבר מגיל צעיר , אך ראוי שהדבר ייעשה בחכמה ותבונה ולא בקיצוניות.

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י riki aharon;1353092:
אני רוצה לנסות להסביר קצת את הצד השני...
לפעמים, כשמגיעה מישהי שמתלבשת קצת שונה ומתבלטת משאר המשפחה ו/או מלבישה את ילדיה כך (וכל משפחה עם השונה שלה), זה גורם לאווירה טעונה ויכול להרוס הרבה מעצם המפגש (נתקלתי בזה לא אחת).
מלבד חוסר הנעימות (מהבעל, שכביכול נאלץ להתמודד במעמד זה), האווירה נעשית כבדה ולא משוחררת וקיים מתח באוויר.
לדעתי, יפה ומכובד להתחשב במשפחות ה"צדיקות" יותר (ואפילו אם יש אחת כזו) ולהגיע בצורה מתאימה. לא מפסידים מכך!

הבת שלי לומדת בגן עם עוד כ40 ילדות.
אנחנו חיים בקהילה שנחשבת ממש מיינסטרים מבחינת צניעות .

לא בגן ולא בקהילה אנחנו נחשבים יוצאי דופן.

על מה אנחנו מדברים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה