דגים לבן על דג אחרי האפיה

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
למה אחרי שאני אופה סלמון נהיה לי כזה לבן על הדג, מה זה אומר? איך אפשר למנוע זאת?
תודה

שירה קיי אולפנים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
החומר הלבן הקרוש הוא אכן החלבון (פרוטאין) המצוי בבשר הדג, ובסלמון הוא מצוי בשפע.
קרישת חלבונים (ישנם כמה סוגים) מושפעת גם מהטמפרטורה וגם ממשך הבישול, ומתרחשת בטווח טמפרטורות שבין 60-80 מעלות, כאשר חלבונים שונים נקרשים בטמפרטורות שונות....
לכן כמו שאמרה @אחת111
כנראה את אופה על חום נמוך מידי.
הסלמון יוצא עסיסי באפיה בחום של 200 מעלות לכרבע שעה.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא עוזר נסיתי
הכנסת לתנור לאחר שהוא חומם ל200 מעלות או בזמן שהתחמם?
אולי את מכסה את הדג או אופה אותו על תבנית אלומיניום בלי תבנית תנור?
מענין אותי למה זה קורה.
כי אצלי זה הפסיק כשעברתי לאפיה בחום גבוה.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני עושה כך ולא יוצא לבן מהדג.
אופה בתנור שחומם מראש ל200 מעלות בתבנית אלומניום אפשר עם נייר אפיה על גבי תבנית תנור שמעבירה את החום.
לא מכוסה במשך כ15 דק'
הדג צריך להיות מופשר לחלוטין לפני האפיה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
זה לא יפה
למה?
לא התלוצצתי.
התכוונתי ברצינות.
גם לי זה קורה, ולא מפריע לי. או לכל הסועדים אצלי.
יש לי הרבה אורחים, וזה מתקבל טוב.
ויש אצלי גם שאוהבים את זה במיוחד.

me80284

משתמש מקצוען
למה אחרי שאני אופה סלמון נהיה לי כזה לבן על הדג, מה זה אומר? איך אפשר למנוע זאת?
כנראה שאת משתמשת בדג קפוא שהפשרת
ממה שאני יודעת מניסיון - בדג טרי זה לא ככה
אגב אני צודקת?

לאה הההה

משתמש פעיל
קראתי פעם טיפ להשרות את הדג במי מלח לשעה
עשיתי והיה פחות אבל לא ממש עזר.
גם לי ולילדים זה מפריע

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שאלו על כך לא מזמן בקטיפה את אביגיל מייזליק,
לא זוכרת את תשובתה המלאה
אבל זכור לי שהיא כתבה מנסיון של מישהי אחרת שאמרה לה, שכשהיא לא מוסיפה מים לדג, רק שמן - זה לא קורה.
לא ניסיתי עדיין...

מרצדס!!

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
ווא ממש מעניין אותי איך פותרים את הבעיה הזאת
זה ממש מגעיל אותי

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אופה בתנור שחומם מראש ל200 מעלות בתבנית אלומניום אפשר עם נייר אפיה על גבי תבנית תנור שמעבירה את החום.
לא מכוסה במשך כ15 דק'
הדג צריך להיות מופשר לחלוטין לפני האפיה
בלי כיסוי ורק 15 דק ככה, זה לא יתייבש? והדג ייאפה טוב בפנים?

בת עם סגולה

משתמש מקצוען
לשים בצלחת שמן, פפריקה, מלח ולערבב.
את הדג (אחרי שניקית כמובן) לטבול מכל הכיוונים ולהניח בתבנית. וכך האדום ישאר..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה