כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

עמליה 098

משתמש מקצוען
מצטרף להנ"ל
נמאס מהטפות המוסר
יש אלפי מורות מבולבלות שאינם יודעות כמה הם יקבלו תכלעס אחרי כל הברברת ואיך יראה שבוע העבודה שלהן והפנסיה שלהן, כשברקע צצים כל מיני שמועות על תרגילים שנעשים במחשכים,
הם מבקשות דבר אחד במקום פשקוילים עמומים ומסמכים שמפרטים רק היקף שבוע העבודה
וטרור של זמן
פשוט מסמך אישי ברור כדלהלן
מורה יקרה
תנאי העסקתך בעולם הישן הן כדלהן 93.3 אחוז משרה
וותק 25 שנה
מתוכן עבדת 24 שעות
השכר ברוטו 9000 ש"ח
מעמד. תואר ב.א. +16 גמולים - מיצית את יכולת ההשתלמות. והגדלת שכרך יגדל בהתאם לוותק בלבד
במעבר לאופק חדש היקף משרתך יהיה 86.1%
שעות העבודה הן 21 פרונטלי 4 שהיה 4 פרטני
הטבת אם גורעת מהנ"ל שעתים פרונטליות
מקדם ההמרה שלך הוא 35% והדרגה החדשה שלך באופק תהיה 5.5
בהתאם לכך שכרך ברוטו יהיה 11500 ש"ח
תוכלי להמשיך להשתלם ולשפר את שכרך לפי הטבלה המצורפת בזה (נספח 1)
ההשפעה על הפנסיה היא כמפורט בנספך 2
האם את מעוניינת כן או לא
בברכה החנה"ע
נכון לחלוטין
מסמך כזה היה עוזר לקבל החלטה שקולה.
רק יש פה טעות משמעותית (ברור שרציתם לתת כיוון, ובכל זאת מתקנת למנוע איי הבנות)
שעות העבודה הן 21 פרונטלי 4 שהיה 4 פרטני
הטבת אם גורעת מהנ"ל שעתים פרונטליות

מורה אם לא תלמד 19 שש פרונטליות אלא 21! הורדה של שעה אחת מ22 שהיה עליה ללמד בחלקיות של 86.11

עמליה 098

משתמש מקצוען
יש למישהו מושג על המקדמות שדובר שיכנס באמצע החודש אחרי שיהיה פרסום ברשומות?
לא יודעת כמה אפשר לסמוך על זה.
שמעתי ממזכירה בחינוך העצמאי שאמרה "חכו חכו, בנתיים אין את הכסף הזה כדי לתת למורות, יקח זמןןןןןןן"

עפולאיי

משתמש צעיר
השאלה היחידה שיש
משרת אם בעולם הישן היתה תוספת אחוזים
בעולם החדש היא הפחתת שעות
האם זה נחשב הרעת תנאים
חוות דעת משפטית, לא סברות מהבטן
עוד לא ראיתי
לא להכנס לאופק זו לא אפשרות כי ההסכם של משרד החינוך עם החינוך העצמאי הוא מחייב את שתי הצדדים. ראו את המכתב ששלח סורוצקין.
באם יש חוות דעת משפטית, שזה נחשב הרעת תנאים, והעו"ד הנ"ל מסכים לייצג תביעה, יהיה אפשר לעשות משהו,
בינתיים אפשר לברבר בלי חשבון, אין על זה מיסים.
לא מבין את השיח כאן.
מורה אם בעולם ישן שהיה לה 80 אחוז משרה קבלה שכר של 90 אחוז משרה. וזה הטבת מורה אם.
היינו- אין לה באמת 90 אחוז משרה.
ברור שבהגיע בנה לגיל 14 היא חוזרת לשכר של 80 אחוז משרה כי זה היקף המשרה שלה!!!
באופק - לא "הורידו" לה בהיקף המשרה.היא היתה 80 אחוז ונשארה 80 אחוז. הטבת מורה אם הינה באופן אחר (הורדת שעות, כמדובר).
(ולשם הדוגמא - כמו שבעוז לתמורה הטבת מורה אם הינה שונה - תוספת 7%)
וזה כבר הוסבר פה.
גילוי נאות - אין לי שום ענין לסנגר עליהם. אני מתוסכל ונפגע מאד מאופק. אך לא נראה לי שבנושא של משרת אם טמון השבר.

יעקב שחטר

משתמש חדש
לא מבין את השיח כאן.
מורה אם בעולם ישן שהיה לה 80 אחוז משרה קבלה שכר של 90 אחוז משרה. וזה הטבת מורה אם.
באופק - לא "הורידו" לה בהיקף המשרה.היא היתה 80 אחוז ונשארה 80 אחוז. הטבת מורה אם הינה באופן אחר (הורדת שעות, כמדובר).
וזה כבר הוסבר פה.
גילוי נאות - אין לי שום ענין לסנגר עליהם. אני מתוסכל ונפגע מאד מאופק. אך לא נראה לי שבנושא של משרת אם טמון השבר.
אבל..
בפורטל כתוב אחוזי משרה - 90 %
זה לא רק הטבת שכר , זה הטבה באחוזי משרה, וכל עוד היא במעמד אם אלו האחוזי משרה שלה.
אין לי מושג באמת, אבל רק אומר שיתכן שיש כאן הרעת תנאים.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא מבין את השיח כאן.
וזה כבר הוסבר פה.
1. מורה שבנה הגיע לגיל 14 עפ"י חוק צריך להשלים לה את המשרה!!!! העלו כאן הוכחות בעבר
2. מה שפשוט לך לא פשוט בכלל בבית המשפט, שקבע שעד 100 יש קביעות על תוספת אם... ועוד ועוד
אהבל באמת מיותר לחזור שוב ושוב

mp9

משתמש חדש
מורה שיש לה כיום 93.3 משרה
אמור לרדת גם ל86.1
או שאם כל הירידה היא רק בגלל משרת אם שירדה ל6 % אמור לרדת לה גם רק 4 % ?

עפולאיי

משתמש צעיר
אבל..
בפורטל כתוב אחוזי משרה - 90 %
זה לא רק הטבת שכר , זה הטבה באחוזי משרה, וכל עוד היא במעמד אם אלו האחוזי משרה שלה.
אין לי מושג באמת, אבל רק אומר שיתכן שיש כאן הרעת תנאים.
זה לא נכון.
ז"א. אכן בפורטל כך כתוב.
כי באמת זה מוגדר 90 אחוז
שתוכנם 80 אחוז משרה ו10 תוספת אם.

עפולאיי

משתמש צעיר
1. מורה שבנה הגיע לגיל 14 עפ"י חוק צריך להשלים לה את המשרה!!!! העלו כאן הוכחות בעבר
2. מה שפשוט לך לא פשוט בכלל בבית המשפט, שקבע שעד 100 יש קביעות על תוספת אם... ועוד ועוד
אהבל באמת מיותר לחזור שוב ושוב
מעניין.
לא ידעתי.
אם זה כך אז חוזר בי

ANK

משתמש פעיל
בלת''ק
תכל'ס מישהו יודע מתי יכנס הכסף שהוצג בתלוש האחרון, ככסף שמחכה לרישום ברשומות?

מה שאני

משתמש מקצוען

איש את רעהו

משתמש פעיל
לצעירות ממש (6 שנות ותק 13 גמולים) מקצועית פער של 1200 ברוטו
מבחינת שעות- עולם ישן 24 פרונטלי
אופק - 21 פרונטלי+ 4 +4
כמובן תפילה נכנסת בזה 1-2 מהשהיה

והכל בא-ו
נכון, אבל בזה אשם סעיף השלמה למינימום, שבמקרה האמור היא קיבלה 750ש"ח השלמה בעולם הישן, מה שלא מחושב בהמרה לאופק חדש (סעיף זה גדל בשנת 2023 במימדים מפלצתיים של כ 600 ש"ח, והגדיל את אי הכדאיות במעבר לאופק לכאלה עם שנות ותק נמוכות, מחמת ההגדלה בשכר של סעיף זה)
ולכן לכאלה המקבלים גמול נוסף למשל גמול חינוך או כל גמול אחר שמחושב באופק (למשל חינוך מיוחד) הפער מאוד משמעותי מהסיבה הזו, משום שבעולם הישן לא הרויחו כלום מהגמול משום שהוא הפחית במקביל בהשלמה למינימום, ואילו באופק כולו רווח.
מצורף להמחשה סימולציה לפי הנתונים למעלה (מקצועית, ובעלת גמול חינוך וחינוך מיוחד).
ולכן צריך לקחת בחשבון שאולי בשנה זו זה לא כזה רווחי, אבל מצד שני המעבר לאופק נותן אופציה לקידום בדרגות וממילא בשכר, מה שבעולם הישן לא היו יכולים להתקדם בשכר מלבד הותק (שהרי תוספת גמולים לא היה מוסיף למורה כזו משום שזה היה מפחית במקביל את ההשלמה למינימום)

דרך אגב בעולם הישן מי שעבדה 24 פרונטלי לא הייתה צריכה לעבוד גם 2 שעות שהיה???
כך שאם מחשבים את פער השעות צריך לצרף 2 שעות שהיה, לא?

קבצים מצורפים

• סימולציה עם גמול חינוך.jpg
    סימולציה עם גמול חינוך.jpg
    KB 124.6 · צפיות: 28
  • סימולציה - עם גמול חינוך מיוחד.jpg
    סימולציה - עם גמול חינוך מיוחד.jpg
    KB 128.3 · צפיות: 26
  • סימולציה מורה מקצועית.jpg
    סימולציה מורה מקצועית.jpg
    KB 154.2 · צפיות: 24

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יש למישהו מושג על המקדמות שדובר שיכנס באמצע החודש אחרי שיהיה פרסום ברשומות?
בלת''ק
תכל'ס מישהו יודע מתי יכנס הכסף שהוצג בתלוש האחרון, ככסף שמחכה לרישום ברשומות?
כתבתי כאן את הדיווח העדכני הזה רק אתמול אבל זה נעלם מעיניכם בלהט הויכוח על המשרה:
טוב.
אז כולם כוססים ציפורניים למה שר החינוך לא חותם כבר על התקנות?
לפי דיווח של כאן 11, יש לחצים אדירים של המפלגות החרדיות על שר החינוך לחתום ולהעביר את הכסף, אלא ש'לפי שעה שר החינוך עומד בלחצים ולא חותם'.
מדאיג.
מקווה מאד שזה לא נכון.

איש את רעהו

משתמש פעיל
1400 -700השלמה למינימום שעד היום הייתה מקבלת
ומוסיפה 9 ש"ש
ככה אמרו
21 פרונטלי
4 שהיה 4 פרטני
מורה מקצועית עם 20 שנות ותק ו 16 גמולים מקבלת השלמה למינימום בסך 96 ש"ח בלבד.
וכן, הפער 1400 ש"ח גם אחרי שחישבנו את שכר המינימום.
לגבי פער השעות עולם ישן 93% משרה למקצועית יוצא 25 ש"ש וא"כ זה רק תוספת של 4 שעות ולא פרונטלי.

mp9

משתמש חדש
מורה מקצועית עם 20 שנות ותק ו 16 גמולים מקבלת השלמה למינימום בסך 96 ש"ח בלבד.
וכן, הפער 1400 ש"ח גם אחרי שחישבנו את שכר המינימום.
לגבי פער השעות עולם ישן 93% משרה למקצועית יוצא 25 ש"ש וא"כ זה רק תוספת של 4 שעות ולא פרונטלי.
יש רק 9 גמולים
ומורה ב ז-ח עובדת 20 ש"ש

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
איך יכול להיות שאף אחד לא מדבר על זה?
באתרים החרדים לא מופיע שום דיווח
דבר ראשון זה דיווח טרי מאתמול (מה שאומר שעוד 3 ימים תראה את זה באתרים החרדים ;))
דבר שני ממתי דיווח באתר חרדי זה מדד?
המציאות היא שהתקנות עוד לא נחתמו, ואני מאד מקווה שבאמת אין אמת בדיווח הנ"ל וזה רק ענין בירוקרטי
אגב הפרשנות של העיתונאי הנ"ל (ללא מקור) הוא ששר החינוך מנסה למשוך זמן עד העתירה בבגצ בחודש הבא כדי לראות לאן פני הדברים הולכים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה