יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

שמעון 5

משתמש חדש
אני לפני לקחת משכנתא לדירה ראשונה . האם מקובל לקחת הצעה מכמה יועצי משכנתא להשוואת הצעות ?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
ממש לא, הלכתי ליועץ משכנתאות באופן מסודר,
אני לפני לקחת משכנתא לדירה ראשונה . האם מקובל לקחת הצעה מכמה יועצי משכנתא להשוואת הצעות ?

אמרתי לו בגדול מה הסכום שאני יכול להחזיר (לצורך הענין באזור ה3700), הוא אמר לי שזה משכנתא ל20 שנה, הוא המליץ לי לקחת 540 אלף במקום 550, שזה לא יעבור את ה60 אחוז, והוא אמר לי שהוא בונה את זה שליש שליש שליש, ורציתי לברר דעת המומחים כאן, באופן עקרוני האם זה מוסכם ככה לפרוס את זה, אשמח להתיחסותך, בתודה מראש
אוקיי..
אז אני כמובן מושך את דבריי!
זה מאד מעניין אן ככה, שהיועץ בנה לכם כזה תמהיל.
אי אפשר לומר מוסכם על תמהילים, כי יש פרמטרים שונים לפי מה בונים תמהילים.
אני באמת קצת לא מבין למה היא עשה כזה תמהיל, אבל משאיר לו את הצד המקצועי.
תנסו מצידכם להבין - למה היא בחר דווקא בתמהיל כזה.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
אם מקובל לקחת כמה מעצבות פנים, ולבחור את העבודה הכי יפה ולשלם רק לה..
לדעתי, לחלוטין לא מקובל!
מישהו שעושה לך עבודה - אתה אמור לשלם לו.
הצעה בלי עבודה - לא ממצה.
ואחרי שיועץ הגיש תיק לבנק לבדיקת ריביות, זה כבר משוייך אליו בבנק.
ובין בנקים יועץ משווה.
לראות עבודות מתיק אחר, זה בין בדיחה להונאה.
כתבתי מה שנראה לי..

שלמה משכנתאות

משכנתאות. מימון. נדל"ן.
מנוי פרימיום
מה התהליך של לקיחת משכנתא ?
יש אישור עקרוני, יש הערכת שמאי טובה, מה השלב הבא ?
מבקשים מהבנקאי פתיחת תיק משכנתא
ואז תקבלו מסמכי ביטחונות לחתימה ע"י המוכר, והקונה, עו"ד ניטוריון, רישדום ה"א לבנק ...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מבקשים מהבנקאי פתיחת תיק משכנתא
ואז תקבלו מסמכי ביטחונות לחתימה ע"י המוכר, והקונה, עו"ד ניטוריון, רישדום ה"א לבנק ...
למה צריך את המסמכים האלו ?
ולמה המוכר והעו"ד צריכים לחתום על זה ?? המשכנתא לוקח הקונה !
ומה זה רישדום ה"א לבנק ?

הבית

משתמש חדש
למה צריך את המסמכים האלו ?
ולמה המוכר והעו"ד צריכים לחתום על זה ?? המשכנתא לוקח הקונה !
ומה זה רישדום ה"א לבנק ?
אחרי שיש אישור עקרוני והערכת שמאי, צריך לרשום הערת אזהרה על סכום המשכנתא בטאבו, וברשם המשכונות, בשביל זה צריך עו"ד. בנוסף צריך ייפוי כוח נוטריוני לטובת הבנק. ובסוף ביטוחי חיים ומבנה לטובת המשכנתא.

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
אודה לעזרת המומחים במחזור משכנתא, היתרה כולה היא 310,000 ש"ח ואין אפשרות לעבור בנק מסיבות שונות
מסלולים נוכחיים:
שליש פריים -0.9 יתרה 10 שנים
שליש קל"צ 4.6 יתרה 5 שנים
שליש עוגן אג"ח +1.65 משתנה כל 5,יתרה 10 שנים תאריך שינוי עוגן בחודש הקרןב
לכאורה בפריים וקל"צ לא לנגוע, האם אני צודק?
הבנק מציע הפחתה של עוגן אג"ח +1.15 או לעבור לעוגן מק"מ משתנה כל שנה +1.1
בחישוב לטווח ארוך מה עדיף?
תודה מראש לכל העוזרים,יבורכו
הקל"צ והפריים מעולים, אין מה לגעת...
בשליש מל"צ על בסיס אג"ח אם אתה כבר ממחזר לך על עוגן מק"מ שמשתנה כל שנה, כך תיהיה פחות חשוף לעמלות הפרשי היוון בהנחה שתעשה מחזור שוב כשהריבית תרד.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אחרי שיש אישור עקרוני והערכת שמאי, צריך לרשום הערת אזהרה על סכום המשכנתא בטאבו, וברשם המשכונות, בשביל זה צריך עו"ד. בנוסף צריך ייפוי כוח נוטריוני לטובת הבנק. ובסוף ביטוחי חיים ומבנה לטובת המשכנתא.
אין בעיה, אבל למה המוכר צריך לחתום בהקשר לבנק ?

צביה CPA

משתמש סופר מקצוען
כמה שאלות לקניית דירה חדשה:
1. האם ניתן לגרור משכנתא קיימת (בתנאים מעולים) לדירה החדשה? אם כן איך? מחייב שהמשכנתא החדשה הנוספת תהיה מאותו בנק? וכל מידע בנושא יעזור לי.
2. כיצד מתייחסים להלוואה קיימת ולמשכנתא קיימת ביחס ליכולת ההחזר? האם מורידים את ההחזרים מההכנסה, ואת היתרה מכפילים ב1/3או ב40%? או לחילופין לוקחים את כלל ההלוואות והמשכנתאות + המשכנתא החדשה וכולם יחד לא יכולים לעבור את התקרה של 1/3 או 40% מההכנסה נטו?
תודה רבה גדולה לעונים

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
שבוע טוב..
1. ניתן לגרור את המשכנתא לדירה חדשה, בעניין התוספת עדיף באותו בנק, אם לא זה תלוי בבנקים ותלוי כמה אחוז מימון, לא תמיד נותנים לשעבד ב"דרגה שניה".
2. לוקחים את ההכנסות מורידים את ההחזרים הקיימים ומהיתרה מחשבים את היחס החזר, לדוגמא אם מרוויח 15 אלף ויש החזרים של 5 אלף אז ההכנסה הפנויה היא 10 אלף, והבנק יכול לתת משכנתא עד החזר של 4 אלף.
נ.ב רק קח בחשבון שיש מושג שנקרא "עומס חוב" או "הכנסה פנויה לנפש" שגם צריך לקחת בחשבון בכה"ג.

שלמה משכנתאות

משכנתאות. מימון. נדל"ן.
מנוי פרימיום
2. כיצד מתייחסים להלוואה קיימת ולמשכנתא קיימת ביחס ליכולת ההחזר? האם מורידים את ההחזרים מההכנסה, ואת היתרה מכפילים ב1/3או ב40%? או לחילופין לוקחים את כלל ההלוואות והמשכנתאות + המשכנתא החדשה וכולם יחד לא יכולים לעבור את התקרה של 1/3 או 40% מההכנסה נטו?
2. לוקחים את ההכנסות מורידים את ההחזרים הקיימים ומהיתרה מחשבים את היחס החזר, לדוגמא אם מרוויח 15 אלף ויש החזרים של 5 אלף אז ההכנסה הפנויה היא 10 אלף, והבנק יכול לתת משכנתא עד החזר של 4 אלף.
שים לב שיש בנקים כשממשכנים את אותו נכס (כמו בסיפור שלך)
מסתכלים על כל המשכנתא כמשכנתא אחת
זאת אומרת שצריך יחס החזר גם למשכנתא הישנה

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
עומס חוב הכוונה שיש הרבה חובות, הלוואות וכו' שאז הבנק לא מאשר משכנתא חדשה למרות שעומדים ביחס החזר. [כתבתי בגלל שאמרת שיש הלוואות נוספות וכו']
והכנסה פנויה לנפש זה אומר שלא עוזר מישהו שיש לו הכנסה פנויה של 10 אלף ו15 ילדים... ופה הנהלים משתנים בין הבנקים כמה הכנסה פנויה צריך לכל נפש, בד"כ בסביבות 1500 ש"ח לנפש.

ידיד ה'

משתמש צעיר
מה אומרים על האישור הבא? 70% מימון, משכנתא טובה?
@הון ובית @ש. לב משכנתאות @ari1980
1703421186697.png

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
ממש מעולה!
בשבועיים האחרונים הבנקים הורידו את הריביות, במיוחד מזרחי שבד"כ נותן ריביות יקרות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה