יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

E_Y

משתמש פעיל
מה הנעלם הגדול שיש לך?? מה חסר לך לדעת??
איך בדיוק זה היה מגיע ל 833 אלף מה זה עלה ב 15%????
טעיתי במסםר המדויק וערכתי
בכל מקרה הרעיון ברור ואני מצרף את החישוב ב2 תמונות
תמונה 1 חישוב בתאריך 26.8.22 כמה יורו שווה 722 אלף שח
חישוב 2 מראה כמה שווה היום סך היורו הזה בשקלים
Screenshot_20221114-012551_Chrome.jpg

Screenshot_20221114-012631_Chrome.jpg

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
טעיתי במסםר המדויק וערכתי
בכל מקרה הרעיון ברור ואני מצרף את החישוב ב2 תמונות
תמונה 1 חישוב בתאריך 26.8.22 כמה יורו שווה 722 אלף שח
חישוב 2 מראה כמה שווה היום סך היורו הזה בשקלים
צפה בקובץ המצורף 1243606
צפה בקובץ המצורף 1243607
חחחחחחח אתה כנראה באמת משתמש צעיר והידע שלך ביורו ממש לא גבוה
זה ממש לא מעניין כמה השער החליפי מה שמעניין זה ריבית העוגן עליו

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
סליחה. אבל מבין שניכם. מי שמדבר פה שטויות זה את. ביורו הכי חשוב זה שער החליפין כי זה משפיע אוטומטית על כל הקרן. סליחה אבל חסר לך ידע בסיסי מממש ביורו

E_Y

משתמש פעיל
אני מצטער
ואני לא במקום הזה של להגיב בפסים אישיים
וגם לא מבין למה העלית את התמהיל אם לא בשביל לקבל חוו"ד מקצועית
בכל מקרה , לך זה לא יעזור כנראה
אבל ידע הציבור שמסלול היורו הקרן צמודה ליורו והריבית משתנה בדומה לריבית הפריים
מסלול יורו כשמו כן הוא
ההלוואה בעצם ניתנת במטבע יורו ומוחזרת בשקלים
לילה טוב

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

מה הם החסרונות של משכנתא צמודה לדולר או יורו?​

אם כן, אפילו אם שער הלייבור נשאר יציב לאורך תקופת ההחזר, ונבחר מטבע שהוא יציב לאורך השנים, כך שבממוצע הוא לא שינה את שערו בצורה משמעותית – עדיין קיימת הסכמה בקהילה העסקית שלא באמת ניתן לצפות את שערו של מטבע החוץ ולכן כאשר מצמידים את המשכנתא למטבע חוץ לוקחים סיכון ששער המטבע הזר יעלה ובהתאם ההחזר החודשי של המשכנתא יעלה.

יחד עם זאת, לכל מטבע יש שני צדדים, אם אתם צופים שתהיה דווקא ירידה בשער המטבע הזר שבחרתם, תוכלו להנות מירידה בהחזר החודשי. כמו כן, משכנתא אשר צמודה למטבע זר, נחשבת בדרך כלל תנודתית יותר ומסוכנת יותר.

חסרון עיקרי נוסף במשכנתא אשר צמודה למטבע זר היא שבנקים למשכנתאות מאשרים מתן משכנתא בדרך כלל רק לתקופה של 20 שנים, שך שההחזרים החודשים עשויים להיות גבוהים לאנשים מסוימים.

E_Y

משתמש פעיל

מה הם החסרונות של משכנתא צמודה לדולר או יורו?​

אם כן, אפילו אם שער הלייבור נשאר יציב לאורך תקופת ההחזר, ונבחר מטבע שהוא יציב לאורך השנים, כך שבממוצע הוא לא שינה את שערו בצורה משמעותית – עדיין קיימת הסכמה בקהילה העסקית שלא באמת ניתן לצפות את שערו של מטבע החוץ ולכן כאשר מצמידים את המשכנתא למטבע חוץ לוקחים סיכון ששער המטבע הזר יעלה ובהתאם ההחזר החודשי של המשכנתא יעלה.

יחד עם זאת, לכל מטבע יש שני צדדים, אם אתם צופים שתהיה דווקא ירידה בשער המטבע הזר שבחרתם, תוכלו להנות מירידה בהחזר החודשי. כמו כן, משכנתא אשר צמודה למטבע זר, נחשבת בדרך כלל תנודתית יותר ומסוכנת יותר.

חסרון עיקרי נוסף במשכנתא אשר צמודה למטבע זר היא שבנקים למשכנתאות מאשרים מתן משכנתא בדרך כלל רק לתקופה של 20 שנים, שך שההחזרים החודשים עשויים להיות גבוהים לאנשים מסוימים.
ויכוח לא יכול להתקיים אם אין הסכמה על ההנחות יסוד
וכאן לא נצרכת הסכמה אידאולוגית אלא הכרה פשוטה של התחום ...
אבל ברוך ה' יש גוגל וכולם יכולים ללמוד ולהיזהר מטעויות
אין באמור תחליף לייעוץ מקצועי וכו' :)

תמר ברנשטיין

מאסטרית בעיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@Rachel27, יש לכם פה פה איזשהו טעות בסיסית, לדעתי.
אני אכתוב, ונראה לי שגם @ari1980 וגם @E_Y יסכימו איתי.
במסלול שאתם בחרתם יש 2 חסרונות ענקיים:
1. הריבית משתנה בדומה לריבית הפריים, וזה משהו שעוד אפשר להתמודד איתו איכשהו.
2. וזה הבעיה עיקרית, שהקרן צמודה לשער היורו, וזה יכול להיות נזק אדיר אם שער היורו מזנק וכדו'. ולכן אמרו פה המומחים שזה יכול להתאים אולי למי שמרוויח ביורו, שאז ממילא אם היורו עולה אז ההכנסות שלו גם עולות. למי שמרוויח בשקלים זה לא נכון בכלל, וזה יכול לגרום להפסדים של עשרות ואף מאות אלפי ש"ח.
וזה חוץ מזה שבחלק של הקבועה צמודה קיבלתם ריביות מטורפות, שנראות יותר מתאימות לקל"צ. גם שם ההצמדה תוסיף לכם עוד עשרות אלפי ש"ח.
לכן מומלץ מאוד להתייעץ עם אחד המומחים פה מהפורום, ואולי אף להיעזר בשירותיו להוציא משכנתא, ולחסוך הרבה מאוד כסף.

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
@Rachel27, יש לכם פה פה איזשהו טעות בסיסית, לדעתי.
אני אכתוב, ונראה לי שגם @ari1980 וגם @E_Y יסכימו איתי.
במסלול שאתם בחרתם יש 2 חסרונות ענקיים:
1. הריבית משתנה בדומה לריבית הפריים, וזה משהו שעוד אפשר להתמודד איתו איכשהו.
2. וזה הבעיה עיקרית, שהקרן צמודה לשער היורו, וזה יכול להיות נזק אדיר אם שער היורו מזנק וכדו'. ולכן אמרו פה המומחים שזה יכול להתאים אולי למי שמרוויח ביורו, שאז ממילא אם היורו עולה אז ההכנסות שלו גם עולות. למי שמרוויח בשקלים זה לא נכון בכלל, וזה יכול לגרום להפסדים של עשרות ואף מאות אלפי ש"ח.
וזה חוץ מזה שבחלק של הקבועה צמודה קיבלתם ריביות מטורפות, שנראות יותר מתאימות לקל"צ. גם שם ההצמדה תוסיף לכם עוד עשרות אלפי ש"ח.
לכן מומלץ מאוד להתייעץ עם אחד המומחים פה מהפורום, ואולי אף להיעזר בשירותיו להוציא משכנתא, ולחסוך הרבה מאוד כסף
בכל ריבית שלוקחים חוץ מקל"צ יש סיכון, עדיין אני לא רואה שום יועץ שיודע לתת תמהיל יותר טוב שחוסך כסף, חוץ מלהגיד שזה מסוכן.

ראובן 23

משתמש מקצוען
בכל ריבית שלוקחים חוץ מקל"צ יש סיכון, עדיין אני לא רואה שום יועץ שיודע לתת תמהיל יותר טוב שחוסך כסף, חוץ מלהגיד שזה מסוכן.
את את הטעויות שלך תעשי ואין לנו מה להתווכח איתך.
רק הבונוס שלנו מהסיפור שמי שרואה את כל ההתכתבות מבין את הסיכון במסלול הזה שכל הקרן שלך לא יציבה כולל הקבועה וישקול את האטרקציה הזאת

• תודה
Reactions: E_Y

yosy

משתמש פעיל
יועץ לא יכול לתת לך עצות לחסוך בריביות לגמרי כשאלו הריביות בשוק
אבל הוא יכול לבנות לך תוכנית שלא תשלמי הרבה מאוד ושלא תסתכני

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אומר זאת כך........
יועץ מקצועי לא יבנה לך תמהיל בלי לשמוע הרבה פרטים עלייך. שאיפות. יכולות. תוכניות וכו'.
אבל כן יגיד לך. שמה שאת עשית זה קטסטרופה. יש הרבה אופציות.. ואת כאחת שמתיימרת להיות יועצת אמורה להבין את זה לבד.
סליחה על הביטוי. לפי התגובות שלך את לא לקוחה.... לקוח לא היה מנסה להתווכח עם כל היועצים פה.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
חברים יקרים!
מבקש מכולם לשמור בבקשה על שיח מקצועי וענייני נטו.
כולם אהובים, כולם ברורים וכו'..
רק אחווה וכבוד אחד לשני.

המעצבת של כולם

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בנוגע לריבית שצמודה ליורו
אנחנו מיחזרנו לאחרונה חלק מהמשכנתא וחלק מהמיחזור הצמדנו ליורו
והיועצת אמרה שבגלל שהיורו בשפל אז הריבית תרד
איך זה יכול להיות שבינתים הריבית רק עולה?
ואם זה מסלול כ"כ מסוכן אז עדיף למחזר ולהצמיד למדד?

E_Y

משתמש פעיל
בנוגע לריבית שצמודה ליורו
אנחנו מיחזרנו לאחרונה חלק מהמשכנתא וחלק מהמיחזור הצמדנו ליורו
והיועצת אמרה שבגלל שהיורו בשפל אז הריבית תרד
איך זה יכול להיות שבינתים הריבית רק עולה?
ואם זה מסלול כ"כ מסוכן אז עדיף למחזר ולהצמיד למדד?
כפי שהוסבר פה כבר כמה פעמים במסלול היורו הלוואה ניתנת בעצם במטבע יורו והקרן תמיד צמודה לשער החליפין לטוב ולמוטב (כנראה שהיועצת האמינה שזה לטוב כי באמת היורו בכל ההסטוריה יורד ויורד)
הריבית משתנה אחת ל3 חודשים וכשהיא עולה הריבית בהלוואה גם כן עולה,
בדומה למסלול הפריים
כל העולם המערבי נמצא כרגע בהעלאות ריבית
תעלו את הפירוט של המשכנתא שלכם ונחכים יותר

E_Y

משתמש פעיל
הכוונה שהקרן של ההלואה יורדת אבל הריבית עולה?
הקרן לא בהכרח תעלה ייתכן ותעלה ,
היא תהיה מאוד תנודתית לפי שער היורו
רצ"ב הגרף שמשפיע על גובה הקרן שלך בשנה האחרונה
הריבית ככל הנראה תמשיך לעלות בלי קשר לגובה שער המטבע
1668430473227.png

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
איך מהבנקים מתייחסים למי שיש לו הכנסה ב"שחור", שנכנסת לחשבון בצ'קים או בהעברות, אבל בלי תלוש משכורת ולא מדווחת למס הכנסה ?
האם מספיק להראות לבנק את הפעולות בחשבון ולספק את ההסבר בעל פה, או שצריך משהו נוסף, משכנע יותר?

תודה מראש !

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איך מהבנקים מתייחסים למי שיש לו הכנסה ב"שחור", שנכנסת לחשבון בצ'קים או בהעברות, אבל בלי תלוש משכורת ולא מדווחת למס הכנסה ?
האם מספיק להראות לבנק את הפעולות בחשבון ולספק את ההסבר בעל פה, או שצריך משהו נוסף, משכנע יותר?

תודה מראש !
תלוי בסכומים. אבל לחלק מהם יש פתרון.. וכו' וכו' וכו

• תודה
Reactions: E_Y
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה