יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

E_Y

משתמש פעיל
וואי וואי
או שיש פה איזה תחכום מיוחד שנשמח לשמוע עליו פרטים או שהיתה תחרות בין הבנקאים על התמהיל הכי תנודתי ומסוכן
היורו מאוד לא יציב והריבית במגמת עלייה ,
בקיצור פיגוע של ממש
נתון מעניין נוסף,
הבנק מחוייב להציג התחזית על התשלומים העתידיים אבל על היורו אין תחזית אז הכל ורוד...
מסקרן מאוד לשמוע פרטים מאחורי העניין

ראובן 23

משתמש מקצוען
זה נעשה בעזרת יועץ?..
למי שזה מתאים באופן ספציפי - ושהנתונים שלו לא אפשרו אלא את התמהיל הזה, זה אולי טוב.
באופן רגיל, זה תמהיל בעייתי ומסוכן מאד.
אתם מרוויחים ביורו???..
חוץ מזה ש2/3 כאן צמוד ליורו, צריך גם להדגיש שכל הקבועה כאן צמודה למדד. וחוץ מזה שזה מסלול תנודתי זה גם רביות גבוהות למסלול הזה!!!

נערך לאחרונה ב:

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
חוץ מזה ש2/3 כאן צמוד ליורו, צריך גם להדגיש שכל הקבועה כאן צמודה למדד. וחוץ מזה שזה מסלול תנודתי זה גם רביות גבוהות למסלול הזה!!!
נכון מאד.

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
וואי וואי
או שיש פה איזה תחכום מיוחד שנשמח לשמוע עליו פרטים או שהיתה תחרות בין הבנקאים על התמהיל הכי תנודתי ומסוכן
היורו מאוד לא יציב והריבית במגמת עלייה ,
בקיצור פיגוע של ממש
נתון מעניין נוסף,
הבנק מחוייב להציג התחזית על התשלומים העתידיים אבל על היורו אין תחזית אז הכל ורוד...
מסקרן מאוד לשמוע פרטים מאחורי העניין
מהיכן הגעת למסקנה שהיורו לא יציב? והמדד כן יציב? יש לך מושג מה התחזית של בנק ישראל לגבי היורו? ריבית במגמת עליה??? אתה מוזמן לעקוב אחרי היורו ב 10 שנים האחרונות

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
רביות גבוהות על מסלול היורו? או על הקבועה??

E_Y

משתמש פעיל
מהיכן הגעת למסקנה שהיורו לא יציב? והמדד כן יציב? יש לך מושג מה התחזית של בנק ישראל לגבי היורו? ריבית במגמת עליה??? אתה מוזמן לעקוב אחרי היורו ב 10 שנים האחרונות
נחלק את זה ל3 :
1. הקרן צמודה לשער היורו מה שאומר שאם היורו עולה ב10 אחוז מול השקל, הקרן שלכם מטפסת ל794.000 ש"ח !!!
אני יודע שבמבט הסטורי הוא רק יורד ואני חושב שזה לאו דווקא מעודד, כי מה שיורד יכול גם לעלות.. וברגע שאתם 'מושקעים' במשהו שאין לכם אליו זיקה ישירה כמו ש @הון ובית בירר אם אתם מרוויחים במטבע הזה , זה סיכון גדול מאוד (בשונה מהמדד שאיכשהו אפשר עוד לומר שאם המדד יעלה אז גם תרוויחו יותר , טענה לא מספיק טובה כשלעצמה אבל לא ניגע בזה כרגע)
כן, ואני יודע שיש אנשים שהרוויחו הרבה בשנים האחרונות מזה שהמשכנתא שלהם היתה צמודת יורו , אבל עדיין, זה הימור , והימור על סכום גדול כל כך נראה לי מסוכן מאוד .
2. הריבית, בדומה לריבית הפריים, הריבית במסלול זה נתונה לשינוי פעם ב3 חודשים לפי הריבית המתפרסמת באירופה.
העלאת ריבית היא מהלך כלל עולמי שנועד לחנוק את האינפלציה , האינפלציה שם חמורה בהרבה מכאן מה שגורם לי להניח שהיא תעלה ותעלה כפי שכבר עלתה בחודשים האחרונים
אני מצרף צילום מסך מאישור עקרוני במסלול זה מתאריך 14.6.2021 , שם העוגן של הריבית הוא 0.67 ,
פה באישור מופיע העוגן של 2.59
עלייה של 1.92!!!!
ועוד היד נטויה
מה שכמובן יגדיל את ההחזר החודשי באופן מיידי וחד
1668376985199.png

עד כאן בנוגע ליורו .
3. המסלולים האחרים שצמודים למדד ומסוכנים גם הם ניתנו בריבית יקרה מאוד גם יחסית לתקופה זאת
ועל זה אני לא צריך להרחיב כי כבר נכתב פה הרבה בעניין הזה
אבל את ההשפעות שלו אתם יכולים לפחות לראות באישור שהבנק מחוייב להציג את התחזיות , מה שהוא לא יכול להציג לכם במסלול היורו שאין לו תחזית .. ולכן בסך הכללי זה נראה די משתלם מול המסלולים היקרים הרגילים...
מקווה שעזרתי
בהצלחה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נחלק את זה ל3 :
1. הקרן צמודה לשער היורו מה שאומר שאם היורו עולה ב10 אחוז מול השקל, הקרן שלכם מטפסת ל794.000 ש"ח !!!
אני יודע שבמבט הסטורי הוא רק יורד ואני חושב שזה לאו דווקא מעודד, כי מה שיורד יכול גם לעלות.. וברגע שאתם 'מושקעים' במשהו שאין לכם אליו זיקה ישירה כמו ש @הון ובית בירר אם אתם מרוויחים במטבע הזה , זה סיכון גדול מאוד (בשונה מהמדד שאיכשהו אפשר עוד לומר שאם המדד יעלה אז גם תרוויחו יותר , טענה לא מספיק טובה כשלעצמה אבל לא ניגע בזה כרגע)
כן, ואני יודע שיש אנשים שהרוויחו הרבה בשנים האחרונות מזה שהמשכנתא שלהם היתה צמודת יורו , אבל עדיין, זה הימור , והימור על סכום גדול כל כך נראה לי מסוכן מאוד .
2. הריבית, בדומה לריבית הפריים, הריבית במסלול זה נתונה לשינוי פעם ב3 חודשים לפי הריבית המתפרסמת באירופה.
העלאת ריבית היא מהלך כלל עולמי שנועד לחנוק את האינפלציה , האינפלציה שם חמורה בהרבה מכאן מה שגורם לי להניח שהיא תעלה ותעלה כפי שכבר עלתה בחודשים האחרונים
אני מצרף צילום מסך מאישור עקרוני במסלול זה מתאריך 14.6.2021 , שם העוגן של הריבית הוא 0.67 ,
עלייה של 1.92!!!!
ועוד היד נטויה
צפה בקובץ המצורף 1243553

עד כאן בנוגע ליורו .
3. המסלולים האחרים שצמודים למדד ומסוכנים גם הם ניתנו בריבית יקרה מאוד גם יחסית לתקופה זאת
אבל את ההשפעות שלו אתם יכולים לפחות לראות באישור שהבנק מחוייב להציג את התחזיות , מה שהוא לא יכול להציג לכם במסלול היורו שאין לו תחזית .. ולכן בסך הכללי זה נראה די משתלם מול המסלולים היקרים הרגילים...
מקווה שעזרתי
בהצלחה
פשוט מקצוען.

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נחלק את זה ל3 :
עלייה של 1.92!!!!
ועוד היד נטויה
צפה בקובץ המצורף 1243553

עד כאן בנוגע ליורו .
מקווה שעזרתי
בהצלחה
אני אענה ואתחיל מסוף דבריך
נכון שזה ניתן בריבית גבוהה יחסית לקבועה צמודה כל זה עשינו בשביל להוריד את הריבית ביורו.
לגבי מה שאתה אומר שהריבית עלתה ב 1.92 בשנה ו 5 חודש, זה עדיין פחות מהעלייה הממוצעת של המדד שזה יותר מ 2% לשנה
תסתכל בבקשה כמה היה היורו לפני 10 שנים וכמה עכשיו והריבית שאני מקבל היום זה הרבה יותר טוב ממה שנתת ללקוח שלך בחודש 6 2021 שזה יוצא נכון להיום 3.97 ואצלי הוא 3.39
עוד נקודה למחשבה אם תשים לב לקחתי על היורו גרייס ל 10 שנים כך שלא אכפת לי שיהיו עכשיו תנודות בקרן כי תחזית בנק ישראל ל 10 שנים הקרובות שהיורו רק יורד. ולמה הבנק לא אכפת לו לתת לי הלוואה עם זה התחזית? בגלל שהוא גם לווה ביורו
תפתח מחשבון ותראה כל מסלול אחר בפריים או צמוד מדד לעומת היורו גם אם הוא יעלה ב 10% ותבדוק מי עדיין משלם פחות

E_Y

משתמש פעיל
אני אענה ואתחיל מסוף דבריך
נכון שזה ניתן בריבית גבוהה יחסית לקבועה צמודה כל זה עשינו בשביל להוריד את הריבית ביורו.
לגבי מה שאתה אומר שהריבית עלתה ב 1.92 בשנה ו 5 חודש, זה עדיין פחות מהעלייה הממוצעת של המדד שזה יותר מ 2% לשנה
תסתכל בבקשה כמה היה היורו לפני 10 שנים וכמה עכשיו והריבית שאני מקבל היום זה הרבה יותר טוב ממה שנתת ללקוח שלך בחודש 6 2021 שזה יוצא נכון להיום 3.97 ואצלי הוא 3.39
עוד נקודה למחשבה אם תשים לב לקחתי על היורו גרייס ל 10 שנים כך שלא אכפת לי שיהיו עכשיו תנודות בקרן כי תחזית בנק ישראל ל 10 שנים הקרובות שהיורו רק יורד. ולמה הבנק לא אכפת לו לתת לי הלוואה עם זה התחזית? בגלל שהוא גם לווה ביורו
תפתח מחשבון ותראה כל מסלול אחר בפריים או צמוד מדד לעומת היורו גם אם הוא יעלה ב 10% ותבדוק מי עדיין משלם פחות
אין לי כבר אפשרות לערוך
רק תיקון קטן, התכוונתי 14.6.2022
ולא נתתי את זה ללקוח שלי בסופו של דבר , זאת היתה הצעה מהבנק ללקוח שמרוויח גם ביורו , בסוף לשמחתי הוא לא לקח את זה .
איפה מפורסמת תחזית בנק ישראל על היורו שירד בעשור הקרוב?
ולמה אתם חושבים שהאפשרות השניה זה רק מדד ?
בקיצור ,
יועיל פה לדיון אם תכתבו את המתודה של העסקה
מאוד מעניין
הרי העליתם את זה לפה כדי לשמוע חוות דעת נוספת
נשמח מאוד לראות את כל הצדדים
מקווה שאני מדבר בשם כולם

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אין לי כבר אפשרות לערוך
רק תיקון קטן, התכוונתי 14.6.2022
ולא נתתי את זה ללקוח שלי בסופו של דבר , זאת היתה הצעה מהבנק ללקוח שמרוויח גם ביורו , בסוף לשמחתי הוא לא לקח את זה .
איפה מפורסמת תחזית בנק ישראל על היורו שירד בעשור הקרוב?
ולמה אתם חושבים שהאפשרות השניה זה רק מדד ?
בקיצור ,
יועיל פה לדיון אם תכתבו את המתודה של העסקה
מאוד מעניין
הרי העליתם את זה לפה כדי לשמוע חוות דעת נוספת
נשמח מאוד לראות את כל הצדדים
מקווה שאני מדבר בשם כולם
אתה חושב שאתה היית בונה תמהיל יותר טוב?
אנחנו מסתכלים בסופו של דבר כמה נשלם

E_Y

משתמש פעיל
אתה חושב שאתה היית בונה תמהיל יותר טוב?
אנחנו מסתכלים בסופו של דבר כמה נשלם
בכל משכנתא יש מימד מסוים של אי ודאות כמה באמת תשלמו שורה תחתונה
במקרה הזה שלכם אפילו אין שום גורם שנותן לכם אינדקציה ,
לכן מבחינת תכנון זה מוזר .
אני חושב שאם יהיה לי את כל הנתונים אוכל לבנות תמהיל יותר מאוזן
מהם ההכנסות ? מה העסקה ? כמה אחוז מימון ?
וכו'

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ומילה קטנה שלי.
רק אם יועץ שמבין בכלכלה אירופית מבין ביורו הייתי חושב אולי לפנות אליו ..
לא באמת. השינויים הכל כך גדולים שהצמודי יורו יכולים לגרום. כל כך מסוכן. בדיוק השינוי בפריים הוכיח לנו עד כמה לא צפוי ומסוכן לקחת דברים שמשפיעים משמעותית. הייתי לגמרי נשר בריביות הסטנדרטיות עם פחות סיכונים.

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בכל משכנתא יש מימד מסוים של אי ודאות כמה באמת תשלמו שורה תחתונה
במקרה הזה שלכם אפילו אין שום גורם שנותן לכם אינדקציה ,
לכן מבחינת תכנון זה מוזר .
אני חושב שאם יהיה לי את כל הנתונים אוכל לבנות תמהיל יותר מאוזן
מהם ההכנסות ? מה העסקה ? כמה אחוז מימון ?
וכו'
יש הכנסה פנויה לתשלום משכנתא של 6000 ש"ח בחודש
70% מימון
מה העסקה?? רכישת דירה החלפה
מה תוכל להציע ב 1,085,000 איזה תמהיל יותר טוב

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ומילה קטנה שלי.
רק אם יועץ שמבין בכלכלה אירופית מבין ביורו הייתי חושב אולי לפנות אליו ..
לא באמת. השינויים הכל כך גדולים שהצמודי יורו יכולים לגרום. כל כך מסוכן. בדיוק השינוי בפריים הוכיח לנו עד כמה לא צפוי ומסוכן לקחת דברים שמשפיעים משמעותית. הייתי לגמרי נשר בריביות הסטנדרטיות עם פחות סיכונים.
איך אתה היית בונה את התמהיל?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
70% מימון
למה פנויה??? כי יש משכנתא קיימת שמורידה?? דירה ראשונה וזה חליפית או שלישית??

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
למה פנויה??? כי יש משכנתא קיימת שמורידה?? דירה ראשונה וזה חליפית או שלישית??
פנויה מבחינתנו בזה נוכל לעמוד בהחזרים. מכרנו דירה וזה החדשה שלנו

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ו אבל כמה הכנסות שהבנק יסכים שתחזירו 6000 בחודש.. הכנסות מקובלות על הבנק .
ואם אכן זה בסדר
@E_Y יעשה לכם מזה דברים טובים. רק בכנות? לא יהיה מקצועי לבנות משהו ריצ'י אם לא יהיה שיחה רצינית על תוכניות עתיד יכולות וכו'
אחרי שיחה כזו הוא יוכל לבנות לכם משהו טוב
בעיקר מבחינת יציבות תמהיל נכון וכמובן בסוף לא יתפשר על ריביות.

E_Y

משתמש פעיל
70% מימון
בא נתחיל עם זה שיש לנו פה נעלם גדול שמקשה עלינו להשוות
ולכן חייבים נקודת הנחה כלשהי בקשר למסלול יורו
אם לא נסכים על זה אין דרך להשוות לשום דבר
אגב,
הוא כל כך תנודתי , שלצורך הדוגמא אם הייתם מקבלים את המשכנתא ב26 לאוגוסט (כן כן ממש לפני חודשיים וחצי, )
היום הקרן במסלול של ה722 היתה עומדת על 785 אלף
הקרן!!!!
ערכתי בגלל טעות חישוב

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ו אבל כמה הכנסות שהבנק יסכים שתחזירו 6000 בחודש.. הכנסות מקובלות על הבנק .
ואם אכן זה בסדר
@E_Y יעשה לכם מזה דברים טובים. רק בכנות? לא יהיה מקצועי לבנות משהו ריצ'י אם לא יהיה שיחה רצינית על תוכניות עתיד יכולות וכו'
אחרי שיחה כזו הוא יוכל לבנות לכם משהו טוב
בעיקר מבחינת יציבות תמהיל נכון וכמובן בסוף לא יתפשר על ריביות.
ההכנסות שלנו מקובלות על הבנק, עדיין אני לא רואה שיש לך תמהיל יותר טוב מזה חוץ מאשר להגיד סיכון סיכון.

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בא נתחיל עם זה שיש לנו פה נעלם גדול שמקשה עלינו להשוות
ולכן חייבים נקודת הנחה כלשהי בקשר למסלול יורו
אם לא נסכים על זה אין דרך להשוות לשום דבר
אגב,
הוא כל כך תנודתי , שלצורך הדוגמא אם הייתם מקבלים את המשכנתא ב26 לאוגוסט (כן כן ממש לפני חודשיים וחצי, )
היום הקרן במסלול של ה722 היתה עומדת על 833 אלף
הקרן!!!!
מה הנעלם הגדול שיש לך?? מה חסר לך לדעת??
איך בדיוק זה היה מגיע ל 833 אלף מה זה עלה ב 15%????

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה