דרוש מידע ילד שגונב כסף בכל הזדמנות---

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
ראשית, להבין שיש הרבה ילדים נפלאים ומחונכים שעוברים את השלב הזה בילדות.
שנית, אם יש להורים קשר טוב עם הילד, ואם הם מסוגלים להאמין בו ובתכונותיו הטובות: לדבר עם הילד בנחת ובגובה העיניים, על כוס שוקו/ גלידה טעימה, שיחה על דא והא, ובמהלכה אפשר לומר שראינו שיש לו קושי כזה וכזה.. אפשר וצריך להציב גבולות של מותר ואסור: מאחרים (-מכולת וכו, וכן מקופת צדקה)- קו אדום!!!! לעולם לא תדע להחזיר, וזו בעיה מהותית. חבל לך.. (כמובן שאפשר פה ושם לתבל בסיפורים על זהירות ברכוש הזולת). כסף של ההורים- אפשר להציע דרך חיובית לקבל כסף: אמירת תהילים, משניות וכו.. אפשר- אם מתאים להורים- לקבוע מקום ששם אם יש כסף והוא ממש צריך מותר לו לקחת, ובעיקר להשאיר ערוץ פתוח: אם אתה ממש חייב משהו- תבוא ותגיד לי, ואם לא נסכים ועדיין תרגיש שאתה מוכרח/לא מסוגל להתאפק- תגיד לי גם את זה, ואני מבטיח/ה לחשוב יחד אתך מה לעשות!
במקרה שההורים מרגישים שהם מידי טעונים על הילד, או מידי כועסים, או לא מספיק מאמינים, או שהילד לא מספיק בטוח באהבתם באופן כללי- מוטב לעשות קודם עבודה פנימית שורשית לפני שעורכים שיחה כזו.
שלישית, לתת ביוזמת ההורים פה ושם בלי סיבה, נניח איזה חטיף סתם באמצע היום, בעיתוי או בסוג שלא רגיל לקבל, או להרשות לו לקחת עודף מקניה שיבצע, וכדומה.
רביעית, לספר בפורמט משפחתי כל מיני סיפורי התגברויות בהקשר של רכוש הזולת, וסיפורים מהסביבה/ סיפורי צדיקים וכדומה בכל מיני הזדמנויות: בארוחה משפחתית, בתוך פירוש על הפרשה, וכו וכו.
בנוסף, אפשר לבקש את עזרת המלמד בחיידר- אם הוא אדם עם ראש על הכתפיים- בשיח כיתתי על נושא יושר ושמירת רכוש הזולת.

הרבה נחת!!

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
התברר לי שאחת מבנות השכונה משלמת כסף כדי שיתירו לה לשחק עם כולן.
ילדה מאוד לא מטופחת מבחינה חיצונית: לא מתקלחת ולובשת בגד אחד בלבד.
התלבטתי מה להגיב לעניין, אחרי שוידאתי שהבת שלי לא יוזמת התנהגות כזאת (היא לא ברמה של לנהל את הבנות האחרות) הגעתי למסקנה שאין לי מה לעשות בעניין. עצוב

י"כ

משתמש מקצוען
לצערינו תופעת הלקיחה ללא רשות בגיל צעיר קיימת, וזה לא נובע מגניבה אלא מחוסר שלטון על היצר...
צריך להרגיל שליטה כללית על היצר בדברים אחרים ואז גם בענין הלקיחה ללא רשות הענין בעז"ה יסתדר.
כרגע במצב המיידי, צריך לפעול במקביל בשני דרכים א. לתגמל על שליטה על יצר החמדנות והלקיחה ללא רשות ולהסביר על הבעיתיות והאיסור שבכך, ב. ליצור מצב של אי נעימות בפעם הבאה, כגון לדאוג לכך שמישהו שהוא נורא רוצה את הערכתו ישים לב לכך כביכול בטעות.. ויסביר לו בחכמה, בהצלחה רבה.​

יבר

משתמש מקצוען
ראשית, להבין שיש הרבה ילדים נפלאים ומחונכים שעוברים את השלב הזה בילדות.
שנית, אם יש להורים קשר טוב עם הילד, ואם הם מסוגלים להאמין בו ובתכונותיו הטובות: לדבר עם הילד בנחת ובגובה העיניים, על כוס שוקו/ גלידה טעימה, שיחה על דא והא, ובמהלכה אפשר לומר שראינו שיש לו קושי כזה וכזה.. אפשר וצריך להציב גבולות של מותר ואסור: מאחרים (-מכולת וכו, וכן מקופת צדקה)- קו אדום!!!! לעולם לא תדע להחזיר, וזו בעיה מהותית. חבל לך.. (כמובן שאפשר פה ושם לתבל בסיפורים על זהירות ברכוש הזולת). כסף של ההורים- אפשר להציע דרך חיובית לקבל כסף: אמירת תהילים, משניות וכו.. אפשר- אם מתאים להורים- לקבוע מקום ששם אם יש כסף והוא ממש צריך מותר לו לקחת, ובעיקר להשאיר ערוץ פתוח: אם אתה ממש חייב משהו- תבוא ותגיד לי, ואם לא נסכים ועדיין תרגיש שאתה מוכרח/לא מסוגל להתאפק- תגיד לי גם את זה, ואני מבטיח/ה לחשוב יחד אתך מה לעשות!
במקרה שההורים מרגישים שהם מידי טעונים על הילד, או מידי כועסים, או לא מספיק מאמינים, או שהילד לא מספיק בטוח באהבתם באופן כללי- מוטב לעשות קודם עבודה פנימית שורשית לפני שעורכים שיחה כזו.
שלישית, לתת ביוזמת ההורים פה ושם בלי סיבה, נניח איזה חטיף סתם באמצע היום, בעיתוי או בסוג שלא רגיל לקבל, או להרשות לו לקחת עודף מקניה שיבצע, וכדומה.
רביעית, לספר בפורמט משפחתי כל מיני סיפורי התגברויות בהקשר של רכוש הזולת, וסיפורים מהסביבה/ סיפורי צדיקים וכדומה בכל מיני הזדמנויות: בארוחה משפחתית, בתוך פירוש על הפרשה, וכו וכו.
בנוסף, אפשר לבקש את עזרת המלמד בחיידר- אם הוא אדם עם ראש על הכתפיים- בשיח כיתתי על נושא יושר ושמירת רכוש הזולת.

הרבה נחת!!
כל מילה - בול.
מצטרפת (מאוד) לדעתך.

הייתי מוסיפה גם הרבה תשומת לב לילד.
לפעמים זה קורה לילד שמרגיש מקופח מכל מיני סיבות ביחס לאחים/ות.
וגם אם במציאות הילד לא מקופח , אבל אולי הוא מפרשן בצורה מוטעית כל מיני מצבים.
הייתי משוחחת איתו ובודקת.
שקלתם לבדוק אולי יש לו קלפטומניה? יכול להיות שהוא לא עושה את זה בכוונה אלא זו הפרעה שצריכה טיפול.
שווה קודם לנסות בכיוונים הנ"ל.
אגב, גם קלפטומוניה "יושבת" על חסכים ולא צומחת באוויר.
דווקא גיל 8 זה גיל שעדיין אפשר בעז"ה למגר את התופעה לפני שתתפתח להפרעה.
(בדגש על תופעה. כי זה קיים אצל הרבה ילדים.)

הרבה נחת יהודי !

שירה 34

משתמש מקצוען
אצלנו זה קרה ג''כ אצל אחד הילדים.

הבעיה נפתרה ע''י שיחות והסברים שלנו

והסוף קרה כשהיה לו כסף משל עצמו התחיל לעבוד במשהו קטן וכך צבר סכומי כסף יפים וכל פעם שרצה משהו קנה לעצמו.
ולעבוד זה לא מופרך בכלל,
אצל הבת שלי מכרו בכיתה צמידים, סליים וכד' בכסף או לימדו לעשות צמידים בכסף ועוד כל מיני רעיונות בסגנון.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מה עושים:(
ילד בן 8
כבר חודש שמצליח למרות הכל
לקחת כספים ולקנות בלי רשות
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

לאחרונה יש חשש שלוקח מהחנות בלי לשלם
יש עיצה:)?
קודם כל, להגיד לו שיש בחנויות מצלמות.
זה דבר ראשון.
שיפחד לקחת. ידע שיתפסו אותו.

דבר שני- בודקים למה הוא עושה את זה, ועוזרים לו.

הנשר הגדול

משתמש צעיר
קודם כל למה אנחנו לא גנבים ההגיון הבסיסי זה שלמרות שהאדם רוצה הכל לעצמו וזה טבע האדם מאחרים הוא לא יקח בגלל שהוא גם אנושי אז ילד קטן יכול להיות שהוא יותר מידי רוצה הכל זה יכול להיות פינוק ויכול להיות אופי אבל זה טבע טוב אם יודעים לנתב את זה לאן שצריך,זה אומר לא לחסום את הילד ולגרום לו לא להתפתח בטבעים שלו אלא לנתב את טבעיו לטוב,עכשיו כולנו לא מושלמים ולא נולדנו כמו שאנו היום רק גניבה זה מזעזע אז חושבים עליו דברים נוראים ואיומים אבל אפשר בחינוך למנוע את זה ולגרום לו פיתוח דבריו הטובים העיקרון שלא כל דבר רע שעושה ילד זה באותה רמה כמו הרע של המבוגר הוא פשוט לא מבין מה הוא עושה והוא צריך סמכות ועיצוב טוב כל אחד לפי מה שהוא (זה כמו שילד קם לטיול ולא לימודים ככה כל דבר יכול להיות הפוך שילד יתחנך טוב ללימודים ויקום ללימודים והטיול לא יענין אותו אם הוא איזה רבי עקיבא איגר ככה שכל דבר רע יכול להיות משהו טוב אם נשים לב לעומק במיוחד שילד רך קל לשנות)
דבר שני ילד צריך את אימון הוריו ולא לפגוע בכל היושרה שלו אז צריך להירגע ולגשת איליו לפי טבעיו ומה שהוא מבין בצורה טובה יפה ומכבדת מכבדת מכבדת העיקר שלא יהא עליו תוית
דבר שלישי הרבה ילדים כפי הנראה עברו את זה וזה עבר להם שהם קצת גדלו והתפתחו והבינו אז לא לקחת את זה קשה ולעשות מה שצריך ולא לגרום מזה פגיעה לדורות
גם צריך לבדוק מה מוכח ומה חשדות לפעמים בגלל סיפור אחד בונים מגדלים פורחים באוויר אז אולי צריך לבדוק אם חושדים או יודעים
ועוד דבר היום או מחר כל אחד כמנהגו טוב לקרוא את תפילת השלה וסתם כך תמיד אפשר וצריך להתפלל

נערך לאחרונה ב:

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
העלו נקודות מאד נכונות, נקודה שלא ראיתי התייחסות לגביה.
לבדוק את גבולות האני בבית.
כלומר, האם יש לו מקום לדברים שלו? מגירה? מדף? או שחיים בצורה של הכל של כולם?
לפעמים ילד שאין לו את הגבולות לצרכים שלו משליך את ההתיחסות גם על של אחרים.
אם כל מה שלי חייב להתחלק בין דודי/שמודי/רותי גם מה שלהם יכול להיות שלי.
וכמובן שאין הכוונה רק למקום פיזי ולחפצים פיזיים. אלא גם למקום ריגשי.
גם ילד שחווה 'ביטול' של האני והצרכים הריגשיים ביחס לסביבה יכול לגלוש למקום של ביטול הסביבה ביחד לאני.

מים אחרונים

משתמש פעיל
מה עושים:(
ילד בן 8
כבר חודש שמצליח למרות הכל
לקחת כספים ולקנות בלי רשות
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

לאחרונה יש חשש שלוקח מהחנות בלי לשלם
יש עיצה:)?
תבדקו אם ח"ו הוא לא לוקח כדי לרצות חברים.
אני מכיר סיפור על ילדה כיתה א' שהיתה גונבת בסופרכדי לרצות את החברות שלה שצחקו עליה בנושא של שמירת הצניעות האדוק בבית!
ה' ירחם!

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מכיר סיפור על ילד שגנב את הכרטיס אשראי מאחד המורים מהחליפה בחדר המלמדים ורץ לקנות ממתקים ושאר חנויות.
אחד הדברים שהוא קנה זה היה נגן mp3 והמוכר המליץ לילד לרשום את הקניה בכרטיס מועדון לקוחות שלהם (חנות שכונתית) שיש להרבה שם כרטיס מועדון כדי שישאר לו אחריות על הנגן.
המורה שנגנב ממנו הכרטיס אשראי כמובן הכחיש את הקניה אבל מבחינת החנות שזה היה רשום במועדון ועל ידי זה עלו על הגניבה

הצוות החינוכית בת"ת חייבו את התלמיד הסורר להחזיר את הנגן לחנות בכדי לחנכו

התלמיד התחייב שזה הפעם האחרונה שזה קורה והתחנן להימנע מהבושות של ההחזרה.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא קונסים ולא מענישים על כאלו דברים!

כמה שיעשו מזה יותר רעש ובלאגן, ככה ברור שהילד יגדל לגנב יותר מדופלם.

מדברים, מסבירים, נותנים מעצמינו.
זה לא המקום לענישה ולא לכעס!
לפי שיטתכם מתי כן יש מקום לענישה?
ואיך אתם מפרשים את מאמר הפסוק במשלי "חושך שבטו שונא בנו"?

אלישבע57

משתמש פעיל
אני מכיר סיפור על ילד שגנב את הכרטיס אשראי מאחד המורים מהחליפה בחדר המלמדים ורץ לקנות ממתקים ושאר חנויות.
אחד הדברים שהוא קנה זה היה נגן mp3 והמוכר המליץ לילד לרשום את הקניה בכרטיס מועדון לקוחות שלהם (חנות שכונתית) שיש להרבה שם כרטיס מועדון כדי שישאר לו אחריות על הנגן.
המורה שנגנב ממנו הכרטיס אשראי כמובן הכחיש את הקניה אבל מבחינת החנות שזה היה רשום במועדון ועל ידי זה עלו על הגניבה

הצוות החינוכית בת"ת חייבו את התלמיד הסורר להחזיר את הנגן לחנות בכדי לחנכו

התלמיד התחייב שזה הפעם האחרונה שזה קורה והתחנן להימנע מהבושות של ההחזרה.
והוא החזיר בסוף?

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לפי שיטתכם מתי כן יש מקום לענישה?
ואיך אתם מפרשים את מאמר הפסוק במשלי "חושך שבטו שונא בנו"?

אולי

רק שענישה זה לא חינוך! זה הפעלה! מרוב הפעלות שוכחים לחנך
פשוט אחרי כל התגובות (חלקן הזויות..) שהופיעו כאן, חייבים לתת את הקונטרה ולהסביר שענישה או פרסים זה הפעלה!
לא חינכתם!

צריך לחנך קודם כל. צריך לגרום לילד לרצות ולאהב ולכבד יושר.
צריך לוודא שלילד יש דרכים להשיג את מה שהוא צריך ולא לדחוף אותו לקצה..

אח"כ
אולי
אולי
יש מקום לבדוק האם הוא גונב כסף כדי להרוויח! האם הוא מודע לכך שאסור?!
ואז אולי יש מקום לענישה

והיום אנחנו בדור שהילד מוכה יותר מדיי.....

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
והיום אנחנו בדור שהילד מוכה יותר מדיי.....
לא שאני חולק על הרעיון כללי שלך.

אבל המשפט הזה בוודאות לא נכון.
הדור היום ממש לא מוכה
יש מודעות רבה לנושא הרגש ולהתחשב בילדים
יש המוןןןן רכות ביחס של ההורים לילדיהם

דירות קיט בירושלים

נופש בירושלים
מנוי פרימיום
אני שמעתי ממחנכת חשובה מאד..
שפעם התייחסו לזה כמו לחולי, שזה צריך טיפול וכו'
ושהיום הרבנים קבעו שזה רק הרגל רע, שצריך פשוט להפחיד את הילד כמה שזה גרוע להתרגל לזה..

שמעון963852741

משתמש פעיל
התברר לי שאחת מבנות השכונה משלמת כסף כדי שיתירו לה לשחק עם כולן.
ילדה מאוד לא מטופחת מבחינה חיצונית: לא מתקלחת ולובשת בגד אחד בלבד.
התלבטתי מה להגיב לעניין, אחרי שוידאתי שהבת שלי לא יוזמת התנהגות כזאת (היא לא ברמה של לנהל את הבנות האחרות) הגעתי למסקנה שאין לי מה לעשות בעניין. עצוב
יש לך!
לפנות לקופת השכונה הקהילתית, לרב, לרווחה.
לא תעמוד על דם רעך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יג

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב עַד אָנָה יְהוָה תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח עַד אָנָה תַּסְתִּיר אֶת פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי:ג עַד אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם עַד אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי:ד הַבִּיטָה עֲנֵנִי יְהוָה אֱלֹהָי הָאִירָה עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת:ה פֶּן יֹאמַר אֹיְבִי יְכָלְתִּיו צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט:ו וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה