דרוש מידע ילד שגונב כסף בכל הזדמנות---

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מה עושים:(
ילד בן 8
כבר חודש שמצליח למרות הכל
לקחת כספים ולקנות בלי רשות
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

לאחרונה יש חשש שלוקח מהחנות בלי לשלם
יש עיצה:)?
קודם כל בחיים אל תגידי על ילד שגונב!! כי בסוף חס ושלום באמת הוא יגנוב! כנראה חסר לו משהו פשוט לדבר איתו בנחת ולהגיד לו ששמתם לב שהוא לוקח בלי רשות והאם משהו חסר לו? או מציק לו? זה לא מגיע סתם!

שמעון963852741

משתמש פעיל
אני מרגיש חפרן בזמן האחרון, אבל האמת שאין לי כוונה לשאול אותך בדווקא, אלא את כל המתייעצים בנושאי חינוך קריטיים שצצים כאן חדשות לבקרים כמו את השואלים בנושאים רפואיים (אין לי דבר נגד התייעצות עם חכמת ההמונים)
זה מגיע כתוספת לפנייה לגורם מקצועי, או כמקור מידע יחידי?

וילון תחרה

משתמש פעיל
אני מרגיש חפרן בזמן האחרון, אבל האמת שאין לי כוונה לשאול אותך בדווקא, אלא את כל המתייעצים בנושאי חינוך קריטיים שצצים כאן חדשות לבקרים כמו את השואלים בנושאים רפואיים (אין לי דבר נגד התייעצות עם חכמת ההמונים)
זה לא תחליף ליעוץ מקצועי

מגיע כרקע והערכות לזה
לדעת בכלל כיווני חשיבה וסיטואציות באותו הנושא

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כמדומה שאנשים לפני שפונים לגורם מקצועי
מנסים את חוכמת ההמונים

במידה וזה לא עובד
רק אז הם פונים לגורם מקצועי.

נפטון

משתמש פעיל
נזכר מילדותי שרשמתי כמה פעמים ממתק במכולת בלי רשות... ונזכר שפעם אימצתי לעצמי 20 ש"ח שקיבלתי עודף בקנייה, לא כשיטה קבועה.
לרגע לא הרגשתי 'גנב' הרגשתי 'לא כזה בסדר' אבל לא "גנב"
אני היום - וגם אז - נזהרתי המון בכסף וממון אחרים, בהחלט חינכו אותי לכך, אולי התחושה שגרים בבית ומתפרנסים מההורים מייצרת תחושה שזה לא כזה נורא, ולא כזה גזל.
אין לי מושג אם ההורים ידעו, ואם כן תודה לכם הורים יקרים שלא רמזתם על כך.
הרי בתוכי ידעתי שאני עושה משהו 'לא כזה בסדר' ועבדתי על עצמי, הרי היום אני לא קונה על חשבונם;)
עד היום המצפון שלי לא נוקף, אני מסתכל אחורה ורואה ילד קצת שובב, או ליתר דיוק, ילד שלפעמים התנהג 'לא כזה בסדר' זה הכל.

אור אינסוף

משתמש חדש
תחושת חסר היא תחושה רווחת ואוניברסלית
ולא תמיד יודע ילד קטן להתמודד עם התחושה הקשה
ויש בגניבה איזה טשטוש
ובריחה מהקושי.
ממליצה לקבוע זמן איכות קבוע עם הילד
טיול חודשי
שיחה על רגשות
והעיקר להיות רגועים
לתת הרבה יותר יחס חיובי
ומילוי רגשי - תפקיד בעל משמעות בבית לימוד שחיה או חוג חדש.
אם רוצים להשקיע טיפול רגשי
אל דאגה! - זו תופעה רווחת וזמנית מאוד.
חשוב להקשיב לאיתות הראשון הזה - שחסר לילד כלים להתמודד עם רגשותיו ותחושותיו
ולהיות שם בשבילו - באהבה ללא תנאי בחיוך ובאמון באישיותו הטובה והישרה
ולעזור לו להחלץ מהנוהג הלא בריא הזה בכל דרך אפשרית-
העלו פה לעיל רעיונות טובים
יש לי גם רעיון שלא מתאים לכולם והוא - לומר לילד שהארנק שלך הוא גם שלו - ואם הוא צריך כסף הוא לא צריך לומר לך - ויכול לקחת.
הרבה נחת!

תותוש

משתמש פעיל
ילד בן 8
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

טיפול פסיכולוגי. הרבה פעמים מגיע בגלל חסך רגשי.

תותוש

משתמש פעיל
ילד בן 8
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

העיקרון המנחה בגדול, זה אם אנחנו מסבירים לילד שזה לא בסדר והוא מפסיק, אז הכל טוב
אבל אם הוא ממשיך וממשיך למרות שיודע שזה לא בסדר, חשוב לפנות לפסיכולוג מומחה שיוכל להגיד אם יש צורך בטיפול או לא, ואיזה

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רציני? בדור שאפילו הורים חרדים חוששים להכות ילד כי זה פלילי?
אולי לא מכות נמרצות עם קולב או חגורה, כפי שנהגו בדורות עברו

אבל האנטיפטיות היום.... והחסך הרגשי שאנחנו מייצרים בידיים....
זה בהחלט בהחלט בהחלט

ויותר גרוע בהרבה מחגורה!

חסדי

משתמש פעיל
תמיד היו אנשים טועים וכל אחד עשה כבר אלפי טעיות בחיים וככה לומדים
במבט הכללי מחנכים ומחנכות והורים משקיעים היום הרבה יותר מפעם
כי בדור הזה מי שאינו לומד נהיגה [מהורים ומחנכים או שיעורים] איך לנהוג את הבית יכול ח"ו להיווצר תאונות בדברים לא רצויים שהרחוב מלא חופשי
הרבה נחת דקדושה לכל עם ישראל

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כאחד שפוגש את הנוער (מכל המגזרים)שלא מסוגל להתמודד עם כלום!
רציתי לכתוב תגובה ארוכה על השפעות החינוך הפשרני המתחשב והמוותר של זמננו
אבל כבר מזמן נוכחתי לראות שחלק גדול מהכותבים כאן מושפעים עמוקות מרפורמות הפסיכולוגיה עד כדי כך שמכעיס אותם לראות מישהו שחושב קצת בצורה יהודית ותיקה... לכן אוותר...
רק בקצרה אציין שכמעט ולא פגשתי מישהו שגדל בחממה בת זמננו... וסיים את התהליך כאברך בן תורה ירא שמיים!!!

מתכנתת+

משתמש מקצוען
כותבת מנסיון - להתעלם! הכי חכם, הכי נכון, אם תתעלמו, הילד יגדל, הוא יפסיק, יתביש בזה, ויעריך וישמח שלא ידעתם/התעלמתם.
כל תגובה תקבע ותעצים את הבעיה לטווח הקרוב והרחוק.
עריכה- הוא צריך לחשוב שאתם לא יודעים/לא שמתם לב, אם יודע שאתם יודעים זה סיפור אחר

מירימ

משתמש פעיל
מניסיון , היה ועבר
בלי שההורים ידעו.
(כשנודעו אחרי 20 שנה עזרו לשלם חב שלא הצלחתי להחזיר בכחות עצמי לאורך השנים, כי החנות החליפה בעלים וכו)
ישב על אהבת הממתקים.

אבגדהוזחטיכל

משתמש חדש
הייתי מציעה לעבוד עם הילד על גבולות ברורים ולהסביר את חומרת מעשיו ע"י סיפורים או פניה אל הרגש שלו.. ובד בבד לאפשר לו יותר מהרגיל ממתקים או כסף אם הוא מבקש כדי שלא יהיה לו את הצורך להשיג לבד ללא רשות. כמו גם להדגיש לו בכל מיני הזדמנויות עד כמה את סומכת עליו ונותנת בו אמון.
ותמיד כדאי להיוועץ עם אנשי מקצוע כדי לאבחן על מה זה יושב...לא מכל דבר כדאי להתעלם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה