דרוש מידע ילד שגונב כסף בכל הזדמנות---

הודיה 482

משתמש מקצוען
אני לא יודעת מה להגיד לך. אני לא יועצת חינוכית (יש אנשים שעונים בשיא הבטיחון ואני ממאמינה שחלק כתבו לך שטויות מהבטן שלהם) אני רק אמא צעירה שלומדת חינוך, ספרים הרצאות.
ממליצה לך לראות את הסרטון הקצר הזה

בהמתנה

משתמש פעיל
מה שאנחנו עשינו במקרה של "נטילת ידיים" בגיל דומה מכספים בבית וממוצרים בחנויות:
1. שיחה עם המטפלת הרגשית והבנה על רקע מה זה יושב (אצלנו היה נושא של אמון שלנו כהורים בילד, כמובן כל ילד וסיבותיו הוא...)
2. התעלמות מוחלטת מהלקיחות, עצימת עיניים מכוונת.
3. כספים מזומנים הפסיקו "להסתובב" בבית כדי לא להוות פרצה קוראת...

התוצאה:
1. מריטת עצבים בשבילנו... להורים לעצום עיניים זה ממש מאתגר.
2.ילד שבא ומספר להורים (!!!) ב-2 הזדמנויות שונות על הלקיחות. על כסף שלנו מחלנו לו, מוצרים מהחנות הילד הלך בעצמו לשלם וחזר בתחושת סיפוק שמח וטוב לב, למרות שהתשלום נעשה ממתנת האפיקומן שלו
3.סיפוק שלנו כהורים על הצלחתנו בחינוך:)

נ.ב. מדובר על תהליך של חודשים טובים ורבים, הילד בא לספר לפחות חצי שנה אחרי המקרה הראשון

חבררר

משתמש צעיר
לא יודע מה נכון לעשות
אבל כן כדאי לבדוק האם לא עושה את זה מלחץ חברתי כדי להצליח בחברה וכד'
כגון שיש חבר מסויים שכמו מחייב אותו להביא לו ממתקים כי אם לא אז...
או שחברים יתנו לו יחס וכד'
ואם זה מגיע משם כבר יותר קל לפתור

בובונה

משתמש פעיל
מה עושים:(
ילד בן 8
כבר חודש שמצליח למרות הכל
לקחת כספים ולקנות בלי רשות
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

לאחרונה יש חשש שלוקח מהחנות בלי לשלם
יש עיצה:)?
לקחת את הילד להחזיק לו את הידיים באהבה ולהסתכל לו בעיניים חזק חזק ולבקש ממנו שיסתכל גם הוא בעיניים שלך
ולומר לו מתוך זעזוע וכאב (וכאן אכן תלוי עד כמה זה מזעזע את ההורים מבפנים! והילד קולט מה שאכפת להורים שלו) שאסור!!!!! לקחת בלי רשות, את זה התורה אסרה לעשות! גזל זהו אחד הדברים החמורים וכ'ו וכ'ו
אולי לפי התגובות פה זה נראה בלי אמפתיה, הכלה, ובלב בלה בלה כל המילים היפות של הדור של היום, אבל לעניות דעתי זה מינימום של "חינוך" (אפשר לחלוק עלי)

בסיעתא דישמיא רוב נחת דקדושה מכל יוצאי חלציכם.

בובונה

משתמש פעיל
כאחד שפוגש את הנוער (מכל המגזרים)שלא מסוגל להתמודד עם כלום!
רציתי לכתוב תגובה ארוכה על השפעות החינוך הפשרני המתחשב והמוותר של זמננו
אבל כבר מזמן נוכחתי לראות שחלק גדול מהכותבים כאן מושפעים עמוקות מרפורמות הפסיכולוגיה עד כדי כך שמכעיס אותם לראות מישהו שחושב קצת בצורה יהודית ותיקה... לכן אוותר...
רק בקצרה אציין שכמעט ולא פגשתי מישהו שגדל בחממה בת זמננו... וסיים את התהליך כאברך בן תורה ירא שמיים!!!
נשמע טוב, בעיקר על הסגנון פה,,,,,,,;)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
לקחת את הילד להחזיק לו את הידיים באהבה ולהסתכל לו בעיניים חזק חזק ולבקש ממנו שיסתכל גם הוא בעיניים שלך
מסוכן מאוד, הוא יכול להרגיש השפלה עצומה, כי הוא לא טפש והוא מבין שאתם חושבים שהוא "גנב", וכול הצורה הזו לבוא ולומר לו מול הפנים זה גם מבהיל מאוד מאוד הוא חושב שאתם לא יודעים
תחשבו שעשיתם משהו שאתם יודעים בלב שהוא מאוד גרוע ועשיתם את זה ממש בסתר ופחדתם להתגלות פתאום בא מולכם מישהו שאתם מעריכים והכי רוצים את הערכה שלו ואת המעשה עשיתם בהסתרה ממנו שלא ידע, ובא ואומר לכם בפנים שהוא יודע ממה שעשיתם, מאוד קשה עד בלתי נסבל לילד.
ההשפלה שבגילוי הזה מסוכנת, מאוד. הרגש הקשה שהוא עלול להרגיש, מול עצמו, מול מה שאתם חושבים עליו, והבושה ממכם.
ולא מדברת מההשפעה של הפסיכולגיה או לא יודעת מה אלא מנסיון אישי
כמובן יכול להיות שכל מקרה משהו אחר, אבל חושבת שלהתנהג מול הילד בכזו צורה עלול לעורר אצלו השפלה שיכולה להתפתח לכעס גדול ומסוכן.

יש הרבה אמוד ילדים שבילדותם "לקחו" וכולם כשהתבגרו עבר כלא היה, ונזהרים מאוד מגזל ומחשש גזל, זה לא מגיע מחוסר יראת שמיים אלא ממקומות אחרים, ובעיקר אם זה רק גנבה מההורים ילדים רבים מרגישים שמההורים זה לא באמת גזל כי הם חיים בבית והכול מההורים שלהם.
מה שיכול להשאר לטווח הרחוק זה הזיכרון של הילד איך התיחסתם/לא התיחסתם והצלקת אם תבישו אותו.
אם מתעלמים זה יעבור לו, אבל הוא ישאר מכובד, בעיניו, לא ירגיש שרוף ומבויש מעצמו וממכם,
כמובן לנסות למלא לו את החסך הרגשי/המעשי שיכול להיות דחף אותו לזה, מצוין. אבל בלי להוכיח אותו ולומר לו שאתם יודעים על הלקיחות שלו, זה לא מגיע מ"יצר הרע" ומיצר של גנבה ואין ענין לחנך פה על גזל.

נערך לאחרונה ב:

בובונה

משתמש פעיל
ובעיקר אם זה רק גנבה מההורים ילדים רבים מרגישים שמההורים זה לא באמת גזל כי הם חיים בבית והכול מההורים שלהם.
אבל ציינו פה שזה לא מסתיים בזה זה ממשיך,,,
ואני שמעתי מדמות חינוכית שאם לא מתייחסים במלוא הרצינות ל'גניבות' או לפי המילים המכובדות 'לקחת בלי רשות' זה יכול להדרדר יותר ויותר ואז כבר הרבה יותר קשה וחבל. אני לא מדברת על תופעה קלה פה ושם , לפי ההודעה היה נראה שזה כבר אובססיבי
וכל החששות של ההשלכות תשאירו להקב"ה כי מה שעושים לשם שמים מתוך מצוות חינוך עם תפילה מעומק הלב (ולא בספונטניות) (הזעזוע כן מגיע בספונטניות,,,,) יש בעז"ה סיעתא דישמיא.
ולא נראה לי שכל התגובות "הקרירות" היו נאמרות על תופעות אחרות כגון: קלקול שעון מותג יוקרתי או שבירת עציץ ענק או שפיכת 'קולה' על הרצפה לאחר שטיפה לאורך כל הבית (לא מכעס אלא מהנאה:sneaky:) ודי למבין,,,,

בובונה

משתמש פעיל
אני לא יודעת מה להגיד לך. אני לא יועצת חינוכית (יש אנשים שעונים בשיא הבטיחון ואני ממאמינה שחלק כתבו לך שטויות מהבטן שלהם) אני רק אמא צעירה שלומדת חינוך, ספרים הרצאות.
ממליצה לך לראות את הסרטון הקצר הזה
ראיתי,
חזק !!!!!
תודה רבה,
לא היה נשמע ממנו משום כיוון לרגע לא להתעלם! אלא להתייחס במלוא הרצינות, כי אם לא,,,,,,,,

לאה הההה

משתמש פעיל
להתייעץ עם אנשי מקצוע: מנחת הורים מקצועית, פסיכולוג וכד'. חכמת ההמונים נחמדה אבל עלולה גם להרוס.
יש כאן תגובות שלעניות דעתי מאודדד מכילות, כיום משום מה מתייחסים להצבת גבולות לילדים כדבר לא ראוי
גבולות ברורים וסמכות הורית זאת המתנה הכי טובה שהורים יכולים להעניק לילדים שלהם.
בהצלחה ענקית ושתרוו ממנו הרבה נחת

בובונה

משתמש פעיל
להתייעץ עם אנשי מקצוע: מנחת הורים מקצועית, פסיכולוג וכד'.

לא מהעולם הרחב והפתוח אלא מהציבור שלנו יראי שמים ויודעי ספר.

גבולות ברורים וסמכות הורית זאת המתנה הכי טובה שהורים יכולים להעניק לילדים שלהם.
ממש כך!!

ארמון חול

משתמש פעיל
יש הרבה אמוד ילדים שבילדותם "לקחו" וכולם כשהתבגרו עבר כלא היה, ונזהרים מאוד מגזל ומחשש גזל, זה לא מגיע מחוסר יראת שמיים אלא ממקומות אחרים, ובעיקר אם זה רק גנבה מההורים ילדים רבים מרגישים שמההורים זה לא באמת גזל כי הם חיים בבית והכול מההורים שלהם.
מה שיכול להשאר לטווח הרחוק זה הזיכרון של הילד איך התיחסתם/לא התיחסתם והצלקת אם תבישו אותו.

אם מתעלמים זה יעבור לו, אבל הוא ישאר מכובד, בעיניו, לא ירגיש שרוף ומבויש מעצמו וממכם,
כמובן לנסות למלא לו את החסך הרגשי/המעשי שיכול להיות דחף אותו לזה, מצוין. אבל בלי להוכיח אותו ולומר לו שאתם יודעים על הלקיחות שלו, זה לא מגיע מ"יצר הרע" ומיצר של גנבה ואין ענין לחנך פה על גזל.
ככה בדיוק,
ילד שתקראו לו "גנב" זאת תהיה התוית שלו...
כרגע אין לו שום מחשבה בזמן שהוא לוקח...
אם תקראו לו גנב, הוא יחשוב "אני גנב" וימשיך לקחת
אם תקראו לו "צדיק" , "ישר" או "אחראי" הוא יאמין בזה וידע שכל אחד יכול ליפול לפעמים...
השאלה היא מה רוצים להשיג,
הפסקת הגנבות- (באילו סכומים מדובר? מדובר כאן בילד... לא בשודד בנים מנוסה)
או חינוך של הילד ושמירה על בריאותו הנפשית והפיזית
ילד "לוקח" כי חסר לו משהו...
צריך לבדוק מה הוא קונה בכסף (או לוקח מהחנות..)
אני בטוחה שלא מדובר ביותר מ400-500 ש"ח [בהגזמה] בחודש (עלות פגישה אחת עם פסיכולוגית...)
בד"כ ילד קונה בזה ממתקים או משחקים קטנים שאפשר להסתיר הוא לא יבוא יום אחד עם מכונית משוכללת עם שלט הוא יבין שזה יראה לכם חשוד ... כרגע יכול להיות שהוא בטוח שאתם לא מרגישים שחסר השטר מהארנק...

אני חושבת שהפיתרון הכי טוב לתת לו 20-30 ש"ח דמי כיס פעם בשבוע (שהוא יכול לעשות איתם מה שהוא רוצה)
אפשר בתמורה להתנהגות מסוימת (משהו שיהיה לו קל ושווה ליישם כי ה30 ש"ח הללו לא חסרים לו כי הוא משיג אותם ממילא, בדרכים שלו) וברגע שהם יהיו שלו!! [במיוחד אם הוא עשה משהו בשבילם הוא אפילו יתקמצן עליהם

כשהייתי ילדה הייתי "לוקחת" לפעמים וקונה לעצמי ממתקים

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מה עושים:(
ילד בן 8
כבר חודש שמצליח למרות הכל
לקחת כספים ולקנות בלי רשות
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

יש עיצה:)?
בלת"ק

אם את רוצה, יש לי חומר מטורףף על הנושא הזה.
כחלק מעבודה ראיינתי אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר שעוסקים בנושא הזה.
אני לא מצליחה להעלות לך את הכתבה לכאן, כי היא כבידה מידי.
אם תצרפי מייל, אוכל לשלוח לך ישירות, אני חושבת שזה יכול ממש לעזור לך. זה עונה על כל השאלות.
המון הצלחה!!

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
ילד לא גונב, ילד לוקח.
אל תכתירו אותו לגנב ותהרסו לו כל סיכוי להשתנות.
רוב הילדים לוקחים דברים בלי רשות, אחד יותר ואחד פחות.
עם השנים זה עובר.
אם זה כרוני, צריך לבדוק שלא מחסירים ממנו דברים.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ילד לא גונב, ילד לוקח.
אל תכתירו אותו לגנב ותהרסו לו כל סיכוי להשתנות.
רוב הילדים לוקחים דברים בלי רשות, אחד יותר ואחד פחות.
עם השנים זה עובר.
אם זה כרוני, צריך לבדוק שלא מחסירים ממנו דברים.
מתי לשיטתך ההגדרה משתנית מלקיחה לגניבה?
כמו"כ לפי הנ"ל למי התורה התכוונה בלאו "לא תגנובו"?
או שזה היה אקטואלי רק פעם.......

בובונה

משתמש פעיל
אני בטוחה שלא מדובר ביותר מ400-500 ש"ח [בהגזמה] בחודש (עלות פגישה אחת עם פסיכולוגית...)
ואם זה עובר את ה 400-500 , אז לפי דעתך זה הגבול שמכאן צריך כבר ,,, מה??! באיזה שיטה ללכת איתו??!
אני חושבת שהפיתרון הכי טוב לתת לו 20-30 ש"ח דמי כיס פעם בשבוע (שהוא יכול לעשות איתם מה שהוא רוצה)
מושגיםםםםםםםםםם,,,,,,,,, מעניין של איזה מחנך או מנחה או רב?
אם תקראו לו "צדיק" , "ישר" או "אחראי" הוא יאמין בזה וידע שכל אחד יכול ליפול לפעמים...
"צדיק" "ישר" או "אחראי" נקרא לו כשמתאים ולא כשאין קשר.
(הילד עצמו מבין שהמחמאה אינה אמיתית ולא במקום כלל)

ארמון חול

משתמש פעיל
ואם זה עובר את ה 400-500 , אז לפי דעתך זה הגבול שמכאן צריך כבר ,,, מה??! באיזה שיטה ללכת איתו??!
אז באמת צריך לבדוק מה הוא עושה עם הכסף... ואם יש משהו לדורש מהמסכן כסף ואז זה באמת לא אשמתו
אין לילד קטן מה לעשות עם סכומים ככ גדולים...
"צדיק" "ישר" או "אחראי" נקרא לו כשמתאים ולא כשאין קשר.
(הילד עצמו מבין שהמחמאה אינה אמיתית ולא במקום כלל)
מדובר כאן בילד וטוב שהוא לא הבן שלך... כי זה
ולומר לו מתוך זעזוע וכאב (וכאן אכן תלוי עד כמה זה מזעזע את ההורים מבפנים! והילד קולט מה שאכפת להורים שלו) שאסור!!!!! לקחת בלי רשות, את זה התורה אסרה לעשות! גזל זהו אחד הדברים החמורים וכ'ו וכ'ו
אולי לפי התגובות פה זה נראה בלי אמפתיה, הכלה, ובלב בלה בלה כל המילים היפות של הדור של היום, אבל לעניות דעתי זה מינימום של "חינוך" (אפשר לחלוק עלי)

בסיעתא דישמיא רוב נחת דקדושה מכל יוצאי חלציכם.
יכול לגרום למחלת נפש...

לאה הההה

משתמש פעיל
מאוד מעניין האשכול הזה.
תגובות שבמהותן מצודדות להכיל מגיעות מכאלא שמעידים על עצמם ש"לקחו" קצת בילדותם.
זה מעיד עד כמה התנהגות כזאת פוגעת באופן רגשי בילד ולטווח הרחוק
ולכן התערבות נכונה חשובה כן להפסיק התנהגויות מסוג זה.

פ.נ

משתמש מקצוען
יש כאן כאילה נקיות שרשמו תגובות והם נמחות הורים למיניהם???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה