דרוש מידע ילד שגונב כסף בכל הזדמנות---

לראות את הטוב

משתמש מקצוען
רק רוצה לציין שלהגיד לילד להסתכל בעיניים כשכועסים עליו זה לא מומלץ ומלמד לחוצפה,
הכי הגיוני ומשמח זה שילד שכועסים עליו או נוזפים בו ישפיל מבט.

בובונה

משתמש פעיל
יכול לגרום למחלת נפש...
ולהרגיל ולשקוט וללטף ולחבק ולנשק ולהחמיא ולהבליג ולסלוח ולא להתייחס ולא לראות
על כל מיני עבירות שלא אני אמרתי שהן 'עוולות' אלא תורתינו הקדושה,
יכול לגרום למחלת נפש ....
הכי עמוקה בנפש היהודי המאמין בתורתו ובמצוותיו !

נערך לאחרונה ב:

לאה הההה

משתמש פעיל
אתם יודעים מה הבעיה באנשי חינוך???
שכל אחד אומר הפוך מדעת השני- אבל בדיוק באותה נחרצות!!!
אז לכן עדיף לשאול בפרוג :)
לא כל אחד נחשב איש חינוך- מנחת הורים יראת שמים מבוגרת (כן, לא צעירה שלמדה איזה גישה מטרתית וכד')
או תלמיד חכם שמבין בחינוך. לטעמי בלבד נחשבים אנשי חינוך.

שאפומדיה

משתמש מקצוען
לקחת את הילד להחזיק לו את הידיים באהבה ולהסתכל לו בעיניים חזק חזק ולבקש ממנו שיסתכל גם הוא בעיניים שלך
ולומר לו מתוך זעזוע וכאב (וכאן אכן תלוי עד כמה זה מזעזע את ההורים מבפנים! והילד קולט מה שאכפת להורים שלו) שאסור!!!!! לקחת בלי רשות, את זה התורה אסרה לעשות! גזל זהו אחד הדברים החמורים וכ'ו וכ'ו
אולי לפי התגובות פה זה נראה בלי אמפתיה, הכלה, ובלב בלה בלה כל המילים היפות של הדור של היום, אבל לעניות דעתי זה מינימום של "חינוך" (אפשר לחלוק עלי)

בסיעתא דישמיא רוב נחת דקדושה מכל יוצאי חלציכם.
מה עוזר להסתכל בעינים
ועוד יותר מה עוזר לילד להכריח אותו להסתכל בעינים??
נטו בושה!!!

שאפומדיה

משתמש מקצוען
מה עושים:(
ילד בן 8
כבר חודש שמצליח למרות הכל
לקחת כספים ולקנות בלי רשות
למרות שלא עשינו מזה עסק
הענין לא נרגע

לאחרונה יש חשש שלוקח מהחנות בלי לשלם
יש עיצה:)?
פעם שמעתי איש חינוך שאומר שהוא היה גונב בתור ילד כסף להורים שלו
ועד שאבא שלו יצא לטייל איתו ואז הוא אמר לו
שכבר תקופה ארוכה הוא שם כסף בחליפה והכסף הזה נעלם
והאבא המשיך ואמר אמר לו הכסף הזה היה מיועד לך
אבל אם אתה צריך משהו תבקש אתה לא צריך לקחת בלי רשות .

באופן כללי רב הילדים שלוקחים זה כחסר
או חסר מחברה או חסר מההורים תשומת לב או פרסים ומותרות קצת
יכול להיות שהוא רואה שאין כסף מיותר בבית והוא יודע שאם הוא יבקש הוא לא יקבל (זה לא מצצדיק לקחת בלי רשות רק מראה שזה עדין מגיע ממצוקה נפשית)
צריך פשוט למצא הזדמניות שהוא יתחיל לעשות קופת חיסכון
ולדעתי יפסק הגניבות

הילד לא רע. והוא יודע שהוא עושה משהו לא טוב
צריך לעזור לו בהמון אהבה וחום
לצאת מיזה

בובונה

משתמש פעיל
מה עוזר להסתכל בעינים
ועוד יותר מה עוזר לילד להכריח אותו להסתכל בעינים??
נטו בושה!!!
להסתכל בעיניים זה - "תקשיב טוב!" תראה את הכאב שלי ותבין טוב מאודד שעל כזה דבר לא חוזרים בשופו"א.
בקיצור משהו שנחרט עמוק בלב הילד ולא עושים את זה על כל דבר קטן,
ובסה"כ במקום 'סתירה הגונה' (שלמרות שהיום זה הס מלהזכיר , עדיין לא יקרה כלום ועוד יותר מזה אוי ואבוי לילד שלא יודע פעם ב,,, מה זה)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מאוד מעניין האשכול הזה.
תגובות שבמהותן מצודדות להכיל מגיעות מכאלא שמעידים על עצמם ש"לקחו" קצת בילדותם.
זה מעיד עד כמה התנהגות כזאת פוגעת באופן רגשי בילד ולטווח הרחוק
ולכן התערבות נכונה חשובה כן להפסיק התנהגויות מסוג זה.
נראה שאלה שמגיבים לא להגיב, הם אלו שלקחו בילדותם ויודעים עד כמה זה עבר להם לגמרי, לבד. וכמה זה לא בא ממקום בנפש של "גנב", כמה הם ישרים היום, וזוכרים שמה שנחרט להם בנפש זה ההשפלה בעצם הגילוי והבושה/מעריכים מאוד את ההורים שהתעלמו ונתנו להם להבין שהם לא יודעים כלום, וככה שמרו על כבודם ועל התדמית של הילד בעיני עצמו.
כמו שנאמר - אין חכם כבעל הנסיון.
זה לא בא מה"יצר הרע" אלא מחסר לממתקים או חסר רגשי / יצר הרפתקני שאומר לילד שמהורים לא נקרא גנבה...
אבל תמיד הילד מתאפס על עצמו אחרי תקופה ומפסיק לגמרי ומתביש בזה מאוד.
אל תלבינו את פניו ותגרמו לו לנזק בלתי הפיך.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא מבינה למה כולם כותבים לשתוק ולהתעלם. יש ילדים שהבעיה אצלם יותר עמוקה וצריך לבדוק למה הם עושים את זה. והרבה פעמים לשתוק זה יעודד אותו להמשיך. כי הוא הבין שאתם יודעים והתעלמתם

מירי עוס

משתמש מקצוען
מצטרפת לכל העונים שלקיחת דברים ללא רשות עשויה להצביע על חסך מסוים (בכוונה כותבת בצורה מסוייגת כי חושבת שבכל מה שקשור במתן עיצה חינוכית/טיפולית לאחר ששומעים פרטים חלקיים, כדאי לכתוב בצניעות ולא בהחלטיות..אגב, לא סתם תהליך של אינטייק והיכרות עם משפחה הוא מספר פגישות). חסך רגשי, חסך בתחושת הניראות של הילד, חסך בפניות רגשית של ההורים ועוד. חסכים שיכולים לקרוא לילדים טריוויאלים ולכל אחד,כן?
דבר נוסף, יתכן שנובע מגורמים נוספים, כמו שכבר כתבו, קושי בדחיית סיפוקים "בא לא ממתק והוא לא מתגבר", או רצון עז להוביל חברתית "יש לי הכי הרבה קלפים" או חלילה ניצול חברתי או אחר "אני חייב להביא ממתק/פרס קטן למוישי".

לפני שהייתי מקבלת החלטות ואבחנות, או לחלופין מציבה גבולות אדומים כמו שהוצע פה, הייתי מנסה לחשוב על הילד שלי במונחים שנכתבו, מנסה להבין האם משהו מהנכתב מתכתב עם הילד ועם מצבו החברתי, ואז ממשיכה משם.

והשנקל האחרון שלי, בהנחה שהחלטתם ללכת לטיפול רגשי, אני ממש ממליצה על טיפול דיאדי- טיפול הורה ולילד ביחד. משמעותי מאוד בגילאים צעירים. מה גם שכתבת שהוא באמת ילד סנדוויץ', עדין ןקצת נבלע בין אחיו. אבל, חשוב להתייעץ עם מטפלת אחרי שתשמע את כל הפרטים, ואז תמליץ על טיפול מתאים- אם בכלל...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה