"יוח"א'!!! שמעתם כזה דבר? = יום חינוך ארוך, גם אצלכם???

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;2116095:
זה רק ההתחלה. מה יהיה בהמשך?
אם בית יעקב לא עומד מול תוכניות של משרד החינוך הם יוכלו לעמוד מול המורות שהוא ישלח?
ואם הם יעמדו נגד לא יהיו תקציבים. וככה עם הכסף מושכים אותנו...

מי זה 'המורות שהוא ישלח'?
בוגרות הסמינרים החרדיים, עם תעודות ההוראה?

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה זה?????????

קבצים מצורפים

• 1.PNG
    KB 24.5 · צפיות: 13

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י שירה בנט;2116107:
הלואי כל יום עד שלוש,פחות מריבות פחות צעקות פחות אמא משעמם לי.....כמו באמריקה הלוואאאיייי גם אצלינו

לא כל האימהות חושבות כמוך!
בשבלי ובשביל עוד הרבה מחברותי כל דקה עם הילדים זהו רווח.
התפללנו עליהם, שפכנו דמעות כדי לקבלם, קיבלנו את הזכות לחנך אותם. אם יש לי כח ורצון ויכולות וסבלנות. אז למה לא?

קטקטים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הוגה דעות;2116089:
היום האמהות הורסות את הילדים כשהם נמצאות איתם הרבה זמן, ישנם הרבה ויכוחים מיותרים, עדיף שיהיוביחד כמה שפחות, סליחה על התיאור, אבל המון פעים זאת האמת, שילדים שחורים הבנה מאוחר יש להם קשר יותר טוב עם האמא.

אין לי ענין להתכתש עם כל מי שכתב בשלוות נפש בסגנון של 'מה הבעיה' 'אל תסחפי'... לדעתי חסר משהו ביסוד החינוכי והטהור של בית יעקב... המצב עגום.

אך על הדברים המצוטטים כאן לדעתי הם דברי כפירה של ממש.
אולי כדאי לשלוח את הילדים למוסד? כך לא יהיה בכלל ויכוחים מיותרים...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י צמח;2116126:

שאלה יפה.
יש לו הרשאת מנהל מפורום צילום, לא שמתי לב שהוא השתמש בה.

על כל פנים, לכאורה תוכן הדברים שכתבתי לא השתנה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היום האמהות הורסות את הילדים כשהם נמצאות איתם הרבה זמן, ישנם הרבה ויכוחים מיותרים, עדיף שיהיוביחד כמה שפחות, סליחה על התיאור, אבל המון פעים זאת האמת, שילדים שחורים הבנה מאוחר יש להם קשר יותר טוב עם האמא.

נכתב ע"י תקוה;2116114:
לא כל מה שמתאים למשפחה אחת מתאים לכלל המשפחות.
יש אימהות שכל דקה במחיצתן זהו עונג קסום!

אני חושבת שההקצנה לשני הכיוונים מיותרת.
בדרך כלל, טוב לילדים עם אמא שלהם, ובלי סתירה - גם משעמם להם בבית (במיוחד שהיום פחות מפעם שולחים לילדים 'להסתובב' למטה ללא מטרה מוגדרת).
כן, לילד בדרך כלל טוב עם אמא. רגילה כזאת ונורמלית, שנותנת צהרים, ולפעמים מקשיבה לסיפורים באזנים כרויות ולפעמים בחצי אוזן, ומפהקת, והולכת לישון.
ויכול להיות לו גם טוב בבית הספר עם צהרון, ולחזור הביתה בארבע ואז לפרוק חוויות, ועדיין נשאר לו גם זמן להשתעמם.
מכאן ועד 'עונג קסום'... נו נו.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש משהו בדבריה, שהרי לאחר השעות של 1 בצהרים, גם המנהלת, וגם הסגנית הולכות הביתה.
ואז מי שנשארות זה רק מורות זוטרות חסרות פרוטקציה, שבמקום ללכת ב1, משאירים אותן עם חבורת זאטוטיות עייפות בכיתה, ומכאן עד לצרחות של המורה - הדרך קצרה.
ולכן הוסיפו את השעות האלה, בכדי שהבנות הצעירות יראו מורות עייפות ומרוטות שנשארות עד שלוש, ולא מגישות לילדות שלהן ארוחת צהריים חמה, והבנות של המורה בכלל יושבות בחדר מדרגות, או משחקות אצל זעפראני, שהבן הגדול שלהם מקולקל, ומביא עיתוני משפחה הביתה.
ובמקום שמול עיני הבת יצטייר דיוקנה של מורה רעננה וכבודה, הזכרון האחרון שנצרב לה מיום הלימודים הוא דמותה של המורה מרוטת הפאה, אוחזת במכחול קרח, ומורחת אקריליק על דאס.
מכאן הדרך לחילוניות קצרה ביותר.

נכתב בציניות - למי שתוהה

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

אצל מי שזה כך זה תעודת כשלון! שתלך מהר להתיעץ, זה לא מצב תקין.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י צמח;2116126:
ניסיתי למזג בין כפל הודעות, וזה הסתבך באמצע.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
לא חכמה לטמון את הראש בחול. אבל אם נח לכם עם זה. אערוך את ההדעות שלי ותשכחו ממה שאמרתי.

אבל כל מה שכתבתי הם דברי אמת וידועים למנהלות בתי הספר החרדיים. לא המצאתי דבר.

בשביל לקעקע את היהדות מאיתנו יש להם פסיכולוגים ואסטרטגיים. לא עת לטמון ידיים בצלחת.

הוגה דעות

משתמש פעיל
פעם הכי חשוב היה זה שהאמא לא תצא בכלל מהבית ותהיה כל היום עם הילדים, אחר כך זה השתנה, עכשיו זה משתנה עוד, זה הכל!!!

יוזמתית

משתמש פעיל
נכתב ע"י קקטוס;2116140:
יש משהו בדבריה, שהרי לאחר השעות של 1 בצהרים, גם המנהלת, וגם הסגנית הולכות הביתה.
ואז מי שנשארות זה רק מורות זוטרות חסרות פרוטקציה, שבמקום ללכת ב1, משאירים אותן עם חבורת זאטוטיות עייפות בכיתה, ומכאן עד לצרחות של המורה - הדרך קצרה.
ולכן הוסיפו את השעות האלה, בכדי שהבנות הצעירות יראו מורות עייפות ומרוטות שנשארות עד שלוש, ולא מגישות לילדות שלהן ארוחת צהריים חמה, והבנות של המורה בכלל יושבות בחדר מדרגות, או משחקות אצל זעפראני, שהבן הגדול שלהם מקולקל, ומביא עיתוני משפחה הביתה.
ובמקום שמול עיני הבת יצטייר דיוקנה של מורה רעננה וכבודה, הזכרון האחרון שנצרב לה מיום הלימודים הוא דמותה של המורה מרוטת הפאה, אוחזת במכחול קרח, ומורחת אקריליק על דאס.
מכאן הדרך לחילוניות קצרה ביותר.

נכתב בציניות - למי שתוהה

שמעת על פרוייקט ציל"ה בכיתות א' ב?

לא יודעת מה עם זה היום בבי"ע, קיים או לא. בכל אופן, בעבר הלא רחוק הכרתי את זה מבפנים והמציאות בשטח הייתה די דומה לתיאור שלך (ולא בביה"ס נחשל במיוחד.) קראתי, הנהנתי בראש לאות הזדהות וניסיתי לחשוב מאיפה אתה מעודכן לפרטי פרטים בהתנהלות עד שהגעתי לשורה של הציניות... ואז הבנתי שאתה לא באמת מעודכן...

לא מתנגדת עקרונית.
לי יש ילדה אחת, בת יחידה בינתיים, (עדיין לא בגילאי בית הספר) שזקוקה מאוד לחברת בני גילה ויום שהיא בצהרון הוא יום כיף, ממוצה, אנחנו מברכים על כך וזה ממש לא סותר שעות איכות עם אמא. לעניין זה, כל מקרה לגופו וכל בית והתנהלותו.

אבל אם כבר צהרון/יום ארוך אז מפוקח, מושגח ואחראי לא פחות משעות הבוקר.
דהיינו: מנהלת בשטח, סדר יום ברור ומנוצל, התעניינות של הורים ולא סתם 'שעות שמעבירים' כי לולי זאת המציאות נראית כשתארת, מנסיון. ועוד עובדה שא"א לשנות, רוב הנשים שעובדות במסגרות חינוכיות בשעות אחה"צ הם צעירות וחסרות נסיון, יחסית.

עימוד ספרים

משתמש פעיל

אכן, גם הגראי"ל שטיינמן מורה כן

קבצים מצורפים

• אמהות כמה שפחות בבית.mp4
    2.6 MB · צפיות: 13

הוגה דעות

משתמש פעיל
מדהים ההקלטה הזאת, אני יודע על מישהו שהיה שם, שאמר לי שאחרי התשובה הזאת היה כמה רגעים של הלם באולם, כולם היו בשקט, אין ספק שמשפט כזה מהגראי''ל הוא לא פחות ממהפכה.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לפותחת האשכול היקרה
ההלם שלך היה מוצדק רק במידה והמדינה היתה נותנ לנו שכר כל חודש על זה שאנחנו יושבות בבית..וא זה באמת היה עונג צרוף לקבל את הילדות ב1 לארוחת צהריים חמה ומזינה וכו...
המממה שרגע המצב ממש הפך
רוב האמהות חוזרות הביתה ב4 מרוטות ועייפות
אז לפחות בזמן הזה שאמא לא בבית.כדאי ועדיף שהבנות.תישארנה במסגרת החינוכית.ולא תשתעממנה בבית
אם את עקרת בית שעיתותיה בידיה.אדרבה תשאבי את הילדה שלך כל יום מהבית ספר.לא דקה אחרי אחת
בהצלחה!

שירה בנט

משתמש צעיר
נכתב ע"י תקוה;2116129:
לא כל האימהות חושבות כמוך!
בשבלי ובשביל עוד הרבה מחברותי כל דקה עם הילדים זהו רווח.
התפללנו עליהם, שפכנו דמעות כדי לקבלם, קיבלנו את הזכות לחנך אותם. אם יש לי כח ורצון ויכולות וסבלנות. אז למה לא?

תקוה יקרה!
מה הקשר של תפילה דמעות וכו למה שכתבתי,מאיפה לך לדעת כמה זמן אני ציפיתי לילדים וכמה דמעות נשפכו או לא,אני רואה בארבע את הבנות חוזרות מהצהרון מאושרות מגיעות הביתה ומקבלות את כל תשומת הלב,ושלי בארבע אחרי קרב השרדות של שעמום וכבר ישבו עם אמא ושמעו סיפור וציירו והדביקו ורבו והשלימו וגמרו חבילת איגלו וכל הבית משחקים,ויש לי את הזכות לחנכם מארבע ועד.....שבתות וחגים ברוך ה',
אני לא חושבת שהגדולה שמגיעה בשלוש מקבלת פחות יחס מהקטנה שמאחת בבית
הרבה נחת יהודית וכל טוב.

קפוצון

משתמש מקצוען
רוצנה ללמוד טיפול רגשי ושות' לטפל בכל החסכים הרגשיים שיהיו לילדים האלו ...

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י עימוד ספרים;2116291:
אכן, גם הגראי"ל שטיינמן מורה כן

כמה קל להוציא את דברי הרבנים מהקשרם :-/

באופן אישי קיבלנו מהרב שטיינמן הוראה לא ללכת ללמוד הנדסאים שזה לא טוב לרוחניות...
בהקלטה הזו לא שומעים מה הרב שטיינמן אומר ולא מבינים למה כוונתו.
אבל אינטרסנטים נשארים אינטרסנטים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י קפוצון;2116327:
רוצנה ללמוד טיפול רגשי ושות' לטפל בכל החסכים הרגשיים שיהיו לילדים האלו ...

בינתיים, ממה שאני ראיתי בחיים, טיפולים רגשיים צריכים בעיקר כאלו שהיו להם אימהות יותר מדי טובות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה