"יוח"א'!!! שמעתם כזה דבר? = יום חינוך ארוך, גם אצלכם???

הוגה דעות

משתמש פעיל
גברת אפשר להירגע.... אף אחד לא הולך להעביר אות על דתך. סך הכל עוד קצת אינטליגנציה...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי.
בנות כיתה א' עושות אקדמיה בשעות הנוספות הללו?
מה הם לומדות באקדמיה?

הוגה דעות

משתמש פעיל
לא ברור באמת ... אבל מה כבר יכול להיות שאפשר כל כך להיבהל... זה עדיין לא מסיון כאן

רוני רביץ

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לפי מה שאני הבנתי.
מדובר בכעין העשרה לילדות לא בכל ביה"ס אלא בשכונות 'מצוקה'.
במסגרת זאת מעבירים להם חוגים כמו: ציור ועוד.

חיה.

משתמש מקצוען
באיזה בית ספר בירושלים? חבל מאד שאין אצלנו כזה דבר, נשמע חוג העשרה בחינם, וזה דבר מקסים!

גשר המיתרים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא להיסחף....
זה מאוד נחמד לבנות ולא נורא בכלל לגמור פעם אחת בשבוע ב3
הן לומדות ציור, מלאכה, מחשבים (תוכנת צייר.....) בישול, חליל וכדו'

זה אכן תקציב שנועד במקורו לשכונות מצוקה, אבל בית הספר משתמש בו בחכמה לרווחת כל הכיתות..

חבל שהבת שלך לא תהנה כמו כל החברות שלה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה הקשר אקדמיה?
כמו שאת סומכת על מורות בית יעקב שתענקנה חינוך יהודי נכון בשעות הבוקר, בדיוק אותו דבר בשעות הצהרים.
לא מחליפים להן את הדיסקט במוח.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
הרעיון ביום לימודים ארוך הוא- ככל שהבנות פחות בבית הן פחות קשורות להויי המשפחתי הבייתי החמים. ויהיה יותר קל ל'חלן' אותן. נכון, לא עכשיו בכלל. עכשיו הן רק לומדות העשרה. גם לא ברגע אחד ייעקר מהן החינוך החרדי. לאט לאט.- זאת שיטה מובהקת ומצליחה.

הוגה דעות

משתמש פעיל
היום האמהות הורסות את הילדים כשהם נמצאות איתם הרבה זמן, ישנם הרבה ויכוחים מיותרים, עדיף שיהיוביחד כמה שפחות, סליחה על התיאור, אבל המון פעים זאת האמת, שילדים שחורים הבנה מאוחר יש להם קשר יותר טוב עם האמא.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י תקוה;2116076:
הרעיון ביום לימודים ארוך הוא- ככל שהבנות פחות בבית הן פחות קשורות להויי המשפחתי הבייתי החמים. ויהיה יותר קל ל'חלן' אותן. נכון, לא עכשיו בכלל. עכשיו הן רק לומדות העשרה. גם לא ברגע אחד ייעקר מהן החינוך החרדי. לאט לאט.- זאת שיטה מובהקת ומצליחה.
לחלן?
ביוח"א מלמדות אותן מורות שמלמדות בבוקר, והן אלו המופקדות על חינוך ילדותינו ברוח בית יעקב כמסורת שרה שנירר ע"ה.
אז איך בדיוק הבנות היקרות יתחלנו?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י חשמל;2116091:
לחלן?
ביוח"א מלמדות אותן מורות שמלמדות בבוקר, והן אלו המופקדות על חינוך ילדותינו ברוח בית יעקב כמסורת שרה שנירר ע"ה.
אז איך בדיוק הבנות היקרות יתחלנו?

זה רק ההתחלה. מה יהיה בהמשך?
אם בית יעקב לא עומד מול תוכניות של משרד החינוך הם יוכלו לעמוד מול המורות שהוא ישלח?
ואם הם יעמדו נגד לא יהיו תקציבים. וככה עם הכסף מושכים אותנו...

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
למה אצל הבנים זה בסדר יום לימודים ארוך, והבנות צריכות להשתגע משעמום כבר מאחת בצהרים?

פעם בשבוע לחזור בשעה 3 הבייתה, אני רואה את זה כדבר מבורך.

Ella

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני לא מבינה על מה המהומה בשכונה שאני גדלתי בה היה יוח"א מאז שאני הייתי בערך בכיתה ג' זה אומר 19 שנה אחורה, אז התחלה זה לא, זה לא משהו חדש, סה"כ פעם בשבוע העשרה, לא חושבת שמי שירדה ל"ע מהדרך זה היה בגלל זה, (לא שאני יודעת על מישהי ספציפית, אבל אם ח"ו יש כזאת...)

שירה בנט

משתמש צעיר
הלואי כל יום עד שלוש,פחות מריבות פחות צעקות פחות אמא משעמם לי.....כמו באמריקה הלוואאאיייי גם אצלינו

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י תקוה;2116076:

אויש, נו באמת.

הבת שלי בכיתה ג'.

3 פעמים בשבוע היא גומרת ב-3.
פעם אחת מתוך זה יוח"א ופעם אחת לימודים רגילים, ופעם אחת חוג שרשמתי אותה.

אז מה? ביום של יוח"א היא 'מתחלנת' ובימים האחרים לא?
ואם שלחתי אותה לחוג אז אני מחלנת אותה?

יוח"א זה ממש כיף לילדות, מלמדות אותן נשים חרדיות!!! שעושות להן כיף בישול, מחשבים, ריתמיקה, דרמה וכו'.
ממש כמו חוגים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;2116076:

ולכן כל יהודי אמריקה ואירופה חילוניים, כל הקהילות החרדיות שם, בגלל שיש שם יום לימודים ארוך :rolleyes:???

ובגלל זה כל הבנים של כולם, כל הבעלים והאחים שלנו, יצאו חילונים, כי הם למדו יום לימודים ארוך גם לפני שלושים שנה???

:eek:

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י הוגה דעות;2116089:
היום האמהות הורסות את הילדים כשהם נמצאות איתם הרבה זמן, ישנם הרבה ויכוחים מיותרים, עדיף שיהיוביחד כמה שפחות, סליחה על התיאור, אבל המון פעים זאת האמת, שילדים שחורים הבנה מאוחר יש להם קשר יותר טוב עם האמא.

לא כל מה שמתאים למשפחה אחת מתאים לכלל המשפחות.
יש אימהות שכל דקה במחיצתן זהו עונג קסום!

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י תקוה;2116095:
זה רק ההתחלה. מה יהיה בהמשך?
אם בית יעקב לא עומד מול תוכניות של משרד החינוך הם יוכלו לעמוד מול המורות שהוא ישלח?
ואם הם יעמדו נגד לא יהיו תקציבים. וככה עם הכסף מושכים אותנו...

זה מדהים.
אם לא היה את זה כולם היו בוכים וצועקים שמקפחים את החרדים.
וכשכן נותנים את זה, צועקים שזה בא לחלן.

נו נו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה