טרמפיסטים, הנהג לא חייב לכם.

מצב
הנושא נעול.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
בעל המוסך לא מצא ידית יד שניה, וחדשה מהחברה - מחיר שחיתות.
משתתף בצערך.
המקום ימלא חסרונך.
תודה (קרא כרצונך: תודָה או תודֶה) לה' ששפך חמתו על ידית דלת המכונית, ולא על דברים חשובים מזה. (ובודאי יש לך דברים הקרובים ללבך הרבה יותר מזה, שאותם לא תמיר בשום דבר).

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
טרמפיסטים יקרים
איזה כייף שיש לכם כח ומרץ
אבל תרחמו על הדלתות

השיטה הנכונה לסגור את דלת המכונית (מבחוץ):

לסגור כמעט עד הסוף בנחת, ורק את שלושת הסנטימטרים האחרונים לעשות מעט בכוח.

נאר לערנען

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
משהו שמצאתי בארכיון....

15032821_10205583410583996_7813580708785280527_n.jpg

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בדין איסור מעבר לפני המתפלל, מפרשים הפוסקים, שכל השטח שנראה בזוית הרחבה שלפני העינים, לא רק מה שלפניהם, נחשב כ"לפניו". וא"כ ה"ה בני"ד.
שישאר על המדרכה.
באמת שיש גבול לחוצפה.

מזכיר לי את הסיפור על הח''ח, שארח על שולחנו אדמו''ר ידוע, ואותו אדמו''ר הבעי אי נוחות מכך דהרבנית יושבת איתם לשולחן (ולא היה מדובר בשולחנות סלוניים רחבי ידים בני זמננו).
ובכל זאת החפץ חיים לא הסכים לדבריו.
ואכמ''ל.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
על המדריך לטרמפיסט:
לענ"ד בקשר לפתיחת חלון, שלא כמשתמע מהמדריך, ראוי לשאול מראש רשות על כך. אתה לא בבית שלך. תתנהג בהתאם. ויש נהגים שיהיה איכפת להם אם תרגיש בבית לפתוח חלון ברכב שלהם, ללא רשותם. יש לשים לב, שלא רק החלון שליד הנהג הוא החלון שלו, כשנהג נוסע ברכב מצביהם של חלונות הרכב מחוברים לתודעתו. כשהוא נכנס לרכב איכפת לו בנוגע לכל חלון באיזה סטטוס הוא יהיה. כשאתה משנה את הסטטוס, שינית זאת בחלון שלו, כלומר שהוא בחר להשתמש בו במצב כזה.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
שישאר על המדרכה.
באמת שיש גבול לחוצפה
מי מדבר על חוצפה.
חוצפה היא כשמישהו מבקש זאת.
הנושא המדובר הוא באחד שבאמת חושב שראוי שהוא ישאר על המדרכה. אלא שבכל זאת גברת נדיבת-לב פועלת מעל ומעבר למצופה.
למה זה מרגיז אותך ?

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
על אותו רעיון של ההודעות הקודמות-
אם השכבת את הכיסא,
נא החזר את המצב לקדמותו לפני שאתה יורד.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
על המדריך לטרמפיסט:
לענ"ד בקשר לפתיחת חלון, שלא כמשתמע מהמדריך, ראוי לשאול מראש רשות על כך. אתה לא בבית שלך. תתנהג בהתאם. ויש נהגים שיהיה איכפת להם אם תרגיש בבית לפתוח חלון ברכב שלהם, ללא רשותם. יש לשים לב, שלא רק החלון שליד הנהג הוא החלון שלו, כשנהג נוסע ברכב מצביהם של חלונות הרכב מחוברים לתודעתו. כשהוא נכנס לרכב איכפת לו בנוגע לכל חלון באיזה סטטוס הוא יהיה. כשאתה משנה את הסטטוס, שינית זאת בחלון שלו, כלומר שהוא בחר להשתמש בו במצב כזה.
וכן בנידון שלעיל.
הבנת שזה לא הבית שלך אלא שלהם, אל תצפה מבעלת הבית לפנות את מקומה לכבודך.
מינימום של דרך ארץ.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מי מדבר על חוצפה.
חוצפה היא כשמישהו מבקש זאת.
הנושא המדובר הוא באחד שבאמת חושב שראוי שהוא ישאר על המדרכה. אלא שבכל זאת גברת נדיבת-לב פועלת מעל ומעבר למצופה.
למה זה מרגיז אותך ?
ברגע שאתה קורא לעוד גברות לנהוג כמוה, זה כבר לא 'מעל ומעבר למצופה',
זה מתחיל להיכנס לסל הציפיות הציבוריות.
(כל נורמה התחילה מאנשים שעשו מעבר, ואחרים ששיבחו אותם, עד שכבר לא שואלים אותנו מה אנחנו חושבים ורוצים כי זה נהיה ציפיה ציבורית, וד''ל.
לא כאן המקום לדוגמאות, ינסה כל אחד להבין לפי מידת כשרונו.)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מסכימה עם מה שאמרת. אבל -

המשפט הזה לא נכון, ומיותר לגמרי.
נכון בתשעים וחמישה אחוז, ומאוד חשוב.
על החתום, יואל, מעלה טרמפיסטים מקצועי.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש פתרון קסם לשיחות טלפון קולניות של טרמפיסטים: בכל רכב כמעט קיימת מערכת שמע שעלולה להשמיע מוזיקה נגדית לפחות באותם דציבלים של השיחה אם לא יותר...
ישבו אצלי באוטו חבורה צעירה בספסל האחורי, וניהלו שיחה בקולי קולות, אני מגביה את הווליום, והם מגביהים במקביל את הווליום של השיחה.
מכיוון שחששתי להתחרש, עצרתי בצד והבהרתי להם את הבעייתיות של העניין, זה עזר ליותר מעשר דקות.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אוקיי, ברגע שאתה קורא לזה 'צדקניות ומיוחדות שבדור' כבר הצבת את זה כרף שכדאי להגיע אליו.
אחר הקידה מול מעלתו:
נראה לי שאין טעם להמשיך ולדון בנקודה זו. אני לא מבין, אם למשל הייתי מספר על גודל צדקותיו של הגר"ח מבריסק ששיכן אורחים במיטות ילדיו, וכו' וכו'. בודאי שכל סיפור על צדיקים שבישראל מטרתו להציב את השאיפה להגיע לכך. אך האם דבר זה גובל במה שהגדרת "חוצפה". אולי נעשה סקר בנושא. הפעל נא את דמיונך ותנסה לתאר לעצמך אשה החיה במערכת משפחתית בעלת כללים אחרים מזו שאתה מכיר, שאצלה ההקרבה אינה כ"כ נוראית כפי שאני חושב שהיא מצטיירת בעיניך, לפי המסתמן לכאורה מתגובותיך הנצעקות כ"כ.
בידידות. ע.ר.

לוחמת

משתמש פעיל
סתם סיפור אישי:
בעבר, עוד בטרם היה לבעלי רכב, גרנו במקום שהתחבורה בו היתה ממש לעיתים רחוקות, כך שתופעת עצירת הטרמפים היתה די רווחת.
באחת הפעמים בעלי עמד, לידו עמד מישהו נוסף, ושניהם סימנו לעבר הרכבים.
והנה עצר לידם רכב. הידד! איזו הקלה.
הגבר השני נכנס, ובעלי, לתומו נכנס בעקבותיו. (לא היה כיוון נוסף, כך שהטרמפ התאים לכולם).
הוא מחייך לנהג בתודה. והנהג מביט עליו באלכסון: כן?? אפשר לעזור???
עצרת, לא? אני צריך עד סוף העליה.
תשמעו טוב את תשובתו של הנהג: עצרתי לו, לא לך... בעלי פשוט, לא להאמין, נאלץ לצאת...
את תחושת ההשפלה הצורבת, נראה לי שנושא בעלי עד עצם היום הזה. ואחת התוצאות הישירות לכך, זה חיפוש טרמפיסטים בכל עת מצוא.
נצבט לי הלב מעלבון..מרגישה כאילו עשו לי אתזה..פשוט בשוק

יהודיתה

משתמש פעיל
כשלא היה לנו רכב הבטחנו לעצמינו שכשיהיה לנו נעלה טרמפיסטים,
באמת בהתחלה עצרנו לכל אחד,
עד שהתחילו להתערב לנו בשיחות הטלפון שלנו.
לחקור אותנו חקירה צולבת מה אנחנו עושים בחיים וכד'
לעצור ואחרי שתי בנינים לרדת. וזה בלי הגזמה,.
אז אנחנו עוצרים עכשיו לטרמפים אבל בפחות חשק, ויש אנשים שאנחנו לא עוצרים להם, מנסיון מר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה