טרמפיסטים, הנהג לא חייב לכם.

מצב
הנושא נעול.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גם לי אין :(

ראיתי בספר מסוים (גנות עלי נהר).
הלכתי לבדוק עכשיו בעוד כמה.
וראיתי שמתירים באם הנסיעה הינה בכביש מלא, וחלונות הרכב בהירים וניתן לראות פנימה.

צודקים, רק צריך לראות שהתנאים מתקיימים.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מצאתי את הגליון באוצר החכמה המקוון, אבל היות ואינני מנוי, איני מורשה לראות מכל ספר אלא את 40 העמ' הראשונים שלו. המידע נמצא בעמודים הבאים, לכן הגעתיו רק באמצעות חיפוש, מה שנתן לי תמונה מטושטשת של העמוד, בהבהרת הקטע המבוקש לבדו:

והנה הוא:

יחוד.PNG

איני מוצא כאן את "פרק א' סעי' ח' ט' ופרק ג' סעי' ט". לשם כך יש להגיע אל הספר בדרך זמינה יותר.

קישור לעמוד: www.otzar.org/wotzar/book.aspx?52312&pageid=P0045

נערך לאחרונה ב:

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יש לי כ"כ הרבה כאבי בטן.
אבל לא אמנע מעצמי קצת לשון הרע.

אני מכיר אברך יקר, חסכן ואולי קמצן שנ[ו?]הג
רק לקחת טרמפים,
כן קיבל תורה מסיני שנסיעה באוטובוס זה בזבוז כסף מחריד
ויהיה היום ואשתו צריכה ללדת הבן הראשון,
היא הייתה אצל ההורים, והוא ציווה לה שתיסע עם ההורים לביה"ח,
כי הוא יבוא מאוחר יותר מהעיר שגר בו לבירה,
הוא לא חשב לרגע על אפשרות אחרת,
עמד זמן מה לתפוס טרמפ, ואח"כ עוד טרמפ באישון ליל
זה שמע שהוא משוחח על בי"ח וכו' הוא הבין מי הטרמפיסט שנפל אצלו,
וריחם עליו או אולי על אשתו, ולקח אותו ישירות לביה"ח והספיק להגיע טרם הלידה.
בעזרת כל מיני טריקים כאלה ואחרים וכפילות משכורות, וכו', ותכנון משפחה, חסך לעצמו לדירה
לבן שלו.
הוא לא יהיה זה שלא ייתן לילדים שלו דירה.
ויהי היום ודוחות העו"ש והפק"ם תפסו טרמפ אכזרי לעבר לשכת מס ההכנסה.
[נמאס להם לשבת במקום אחד ורק לצמוח]
ובזה קיבל ידידנו וחברנו היקר הזמנה אישית, לבקר במשרדים המפוארים של מושחתי המס,
כמובן גם לשם הגיע בטרמפ, כמובן.

שלום מכובדי! שב בבקשה! קיבל אותו במאור פנים ידידנו הפושט בכיסי האזרחים החלשים, ובכן, הנה דוחו"ת העו"ש שלך מהבנק, תוצאות יפות בהחלט, תוך כדי שרוכן לעברו במבט מזוקק, אה שכחת אותנו??? ההמשך אתם רק יכולים לדמיין, התברר שעצירת טרמפים וכו' אינה מוכרת במס כפטורים ממסים.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מפורסם, כי ע"ד הלצה, מפרשים את ברכת
"ברוך שלא חסר בעולמו כלום וברא בו בריות טובים ואילנות טובים ליהנות בהם בנ"א"
שהיא ברכה גם על ה"אנשים המוזרים" במיוחד שגם הם לא חסרים מעולמנו.
דוגמא של בריה כזאת, שהיא חריגה לגמרי, אינה מלמדת כלום.
אבל הנה אמנם מיודענו "משתמש סופר מקצוען" ב"כתיבה ספרותית" כבר הפיק ממנו הנאה לכתיבתו הספרותית ולהנאת כולנו.

efrat1

משתמש סופר מקצוען

וראיתי שמתירים באם הנסיעה הינה בכביש מלא, וחלונות הרכב בהירים וניתן לראות פנימה.

להבא כדאי לבדוק לפני שפוסקים בבטחון מלא שכולם טועים.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
תוספת בענין הקובץ מבית לוי:
בקובץ שם מצויין לספר שבט הלוי סי' ר"ב.

הכוונה היא לחלק ה' סי' ר"ב סק"א, שם כתב וז"ל

"בענין הנוסעים בלילה במכונית אוטא, אם הדין כמו לילה שצריכים ג' או לא, הנה לענין חשש לילה בודאי הי' מקום להקל כיון שהנהג א"א שישן כמש"כ באוצה"פ בשם ס' ציץ אליעזר ח"ו, איברא מצד הולך בדרך כשהנסיעה בין עיר לעיר במקום דלא שכיחי עוברים ושבים ולפעמים מאוחר בלילה גם בעיר עצמה מצד זה עלינו להחמיר."

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ביציאה מהעיר???
ייחוד גמור!!

מותר רק עם ג' אנשים כשרים!
או אחר שמציל מאיסור ייחוד.
גם באור יום.

עריכה: ישנו אופן שניתן, הבאתי אותה כמה הודעות קדימה.

אני מאוד מעוניין לדעת באלו אופנים מותר

לא מצאתי היכן מופיע האופן בו מותר

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ונחזור לענייננו .

כשהיינו בכתה ט' [רח"ל לקרוא לו כן היום, מכינה לישיב"ק]
נכנס ג'וק בראש הכיתה, שבדרך חזור מהחיידר צריך לתפוס טרמפים,
להוכיח משובת וטיפשת נעורים.
וכך התרחקנו מעט מהחיידר, ופנינו במשך תקופה לתפוס טרמפים בשביל לנסוע כמה מטרים ולעשות קטעים בדרך, התרגשנו במלוא העצמה בכל טרמפ, ועשינו חילול השם בהידור רב, והחילול השם הלך וגדל עד כי הגיע לפתחי המנהלים של החיידר שהכיתה שצריכה לקדש שמה, מחלל שמה בשער האנשים בעלי הלב טוב הלוקחים טרמפיסטים נערים שובבים, ודבריהם הובאו אל עבר ההורים, שהזהירו שעלולים עוד לחטוף אותנו, וכך באה לסיומה שלב אחד מיני רבים, במשובת הנעורים והחילול ה', ואו הביזיונות שגרמנו לעצמנו, ולכל מי שפגש בנו,.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אני מאוד מעוניין לדעת באלו אופנים מותר

לא מצאתי היכן מופיע האופן בו מותר

יוני מקרוני

משתמש פעיל
ובדרך צחות:
פעם בחורצ'יק ניסה לעצור טרמפ, וכאשר הנהג עצר 100 מטר קדימה הוא אומר לנהג עצרת איפה שרציתי לרדת...:p
בדידי הוה עובדא
מוצאי שביעי של פסח
אבי שיחיה היה עוד בטיש כמובן בלי פלאפון
אימי תליטא ניסתה להשתלט על עשרת הילדים לבד ואני בחור בן 14פלוס ניסיתי לעזור
תוך כדי הניסינות להשליט סדר בבית צנחה קערת זכוכית
התנפצה על רגלי וחתכה את הבוהן בחתך נרחב ומוכבד על כל שונאי ישראל
את שקרה אחר כך קשה לי לזכור
דם רב ניגר
הכאבים היו בילתי נסבלים ועל כולם ההתמודדות הכמעט בלעדית
אמרתי לאימי שלא תדאג תשאר עם הילדים ואני אצא בכוחות עצמי לבית חולים
ניסינו להזמין מונית
אך כולם היו תפוסים
רבע שעה המתנה
העדפתי ללכת ברגל
חשבתי שאני מסוגל
התחלתי לדדות ברגל מרחוב שטראוס פינת פרי חדש עד בית חולים ביקור חולים ברחוב הנביאים
איך שהגעתי לרמזור של דוד ילין ניסיתי לעצור טרמפים
שאלתי אותם אחד אחד אם הם מגיעים לרחוב הנביאים (כידוע אין שום אפשרות אחרת )
וכולם ענו שלא
חלפו דקות ארוכות שאלתי אולי עשרים מכוניות
משום מה כולם לא מגיעים אפילו לא לסוף הרחוב (היה כבר אמור ליהות פקק)
המכונית העשרים הואילה בטובה לפתוח את החלון
למשמע שאלתי הוא גיחך ואמר לי זה פה קרוב תחפש משועממים אחרים
כמעט התעלפתי
נפלתי על המכונית וצרחתי בכל מאודי אויי
מה קרה הוא שאל
אאאאאאני לאאאאא מסוגאאאאאל
זעקתי מתוך הגניחות
אז הוא יצא מהרחב ראה את הרגל התנצל ולקח אותי עד הבית חולים

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ידוע ממרן הקה"י שנתן עצה לאחד מבעלי החסד הידועים בדורינו ליקח טרמפים וע"י זה לא יזקק לביטוח וכל כיוצ"ב, וכך כבר עושה האיש במשך כמה עשורים...
מי מכיר או זוכר שהיה יהודי יקר שהיה גר בסנהדריה המורחבת שתמיד היה ניגש לתחנת האוטובוס ומחפש לקחת טרמפיסט

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מי מכיר או זוכר שהיה יהודי יקר שהיה גר בסנהדריה המורחבת שתמיד היה ניגש לתחנת האוטובוס ומחפש לקחת טרמפיסט
בהקשר זה לא אמנע מלספר בשבחן של ישראל:
לפני כשבועיים עליתי כטרמפיסט לרכב שאסף אותי לנסיעה בין עירונית, אך התברר שהוא לא הסתפק במועט, בכל תחנה בה הוא עבר בכיוון היציאה מן העיר הוא עצר (ללא בקשת עצירה מרומזת מהעומדים בתחנה), וברר אולי יש עוד מישהו הרוצה להצטרף, ממש כמו נהג במונית שירות שמחפש להרויח על עוד נוסע.

בעיר היעד, הוא גם "עשה לנו פיזור", ז"א התאים את המסלול באופן שכל אחד ירד במקום שמועיל לו מאד. כמובן שההתאמה היתה רב-שלבית, לאחר תשאול כל הנוסעים.

ובהגיענו לנושא ספציפי זה. שמעתי (לפני כעשוריים ?) מאדם שספר לי על רבו (אחד מגדולי גדולי הדור) שהורה לו אישית שכשהוא לוקח טרמפיסט שלא יאריך את הדרך בשביל הטרמפיסט, אלא יקחנו רק לפי המסלול המתוכנן מראש של הנהג, וזאת כדי שלא יגמר לו החשק להתמיד במצוה זו. והסיפור עוד לא נגמר: מאדם אחר, אף הוא ממקורביו של אותו ענק, שמעתי שלו הוא הורה הוראה הפוכה: בלקחו טרמפיסטים לעשות עמם חסד ולהאריך את המסלול כדי להביאם (או אולי לקרבם ?) למקומם. שכחתי את הנימוק שהוא צירף.
ללמדנו: הכל אינדיבידואלי.

נערך לאחרונה ב:

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ובדרך צחות:
פעם בחורצ'יק ניסה לעצור טרמפ, וכאשר הנהג עצר 100 מטר קדימה הוא אומר לנהג עצרת איפה שרציתי לרדת...:p
סיפור ישן על בחורי ישיבה אוייבער חכמים שלא נשמעו להוראות ונסעו לצפון בטרמפים ביום חמסין בצומת כלשהו עצר להם בחור חילוני (לא נשמעו להוראות)והם עלו בשמחה לפתע קרתה תקלה והנהג ביקש מהבחורים לדחוף את הרכב ירדו ודחפו בחום הזיעו והזיעו דבק לשונם לחיכם כשלפתע "הרים הנהג את האמברקס" והשאיר אותם בשומקום תקועים ו"לומדים את הלקח"

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
שבוע שעבר שברו לי ידית פנימית במשיכה חזקה (כ-500 ש''ח תיקון)
חשוב שאתה מספר על כך !
אני מופתע לשמוע שידית פנימית יכולה להשבר במשיכה.
מדובר בידית רגילה ?
באדם רגיל ? (כלומר לא בעל שרירים "מפורסם בדורו" ?).
הדבר עלול לקרות גם לכל אחד כאשר הוא פועל בחוסר זהירות, או רק כאשר הוא מפעיל באמת כח חריג במיוחד ?

בקשר לטריקה של דלתות מכונית.
התופעה קשורה לכך שישנן מכוניות שבהן הדלת לא נסגרת רק בטריקה.
ולכל דגם רמת הטריקה שלו: חזקה, נורמטיבית, ועדינונת.
לכן בעלי רכבים "מתקדמים", נוהגים להזהיר מראש את "לקוחותיהם" לסגור את הדלת בזהירות.
ובגילוי נאות: קורה שלמרות האזהרה, ההרגל חזק כל-כך, עד שבפועל תיתכן טריקה גם לאחר אזהרה, ואפילו תכף ומיד לאחריה. אני עצמי, ישתבח שמו, לא נכשלתי בכך, אבל כמעט נכשלתי, בשניה האחרונה עצרתי את עצמי מלטרוק גם לאחר האזהרה. נפגשתי עם נהגים שספרו בזעם על מקרים כאלו שהם הזהירו, והאזהרה התאיידה לה. קשה להם להבין את ההסבר לכך, ומרוב זעמם לא מצאתי לנכון להסביר להם את התופעה.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
חשוב שאתה מספר על כך !
אני מופתע לשמוע שידית פנימית יכולה להשבר במשיכה.
מדובר בידית רגילה ?
באדם רגיל ? (כלומר לא בעל שרירים "מפורסם בדורו" ?).
הדבר עלול לקרות גם לכל אחד כאשר הוא פועל בחוסר זהירות, או רק כאשר הוא מפעיל באמת כח חריג במיוחד ?
.

מדובר באישה רגילה לחלוטין שכנראה משכה חזק במיוחד, יתכן שעדין לא הספקתי לבטל את נעילת הדלתות האוטומטית אז לא נפתח לה מיד, אז משכה חזק ממש.
ידית רגילה לחלוטין, אבל היות ודגם הרכב לא מאד נפוץ - בעל המוסך לא מצא ידית יד שניה, וחדשה מהחברה - מחיר שחיתות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה